Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Αληθεια;;

Εμενα ειναι το αγαπημενο μου φαγητο!

Μπακαλιαρος με σκορδαλια και πατζαρια βραστα.....μπορω να τρωω μεχρι σκασμου, στη κυριολεξια:cool:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσάκια μου!!!! Πέρασα ένα 3ήμερο από καναπέ σε κρεβάτι και από κρεβάτι σε καναπέ με κάποια ενδιάμεσα διαλείμματα στην τουαλέτα! Οι ναυτίες και οι εμετοί μου έκαναν παρέα από το μεσημέρι μέχρι αργά το απόγευμα!Το μόνο που με ανακούφζε λίγο ήταν που μύριζα λεμονάκι! Έξυνα τη φλούδα και το μύριζα. Επίσης να αναφέρω ότι και εγώ είμαι καθυστερημένη και έχω χάσει λίγο τη μπάλα με τις εβδομάδες! ΤΕΠ 22/8 με κύκλο35-36 μέρες. Ωορρηξία την 23η μέρα. Μπορείτε να με βοηθήσετε πού βρίσκομαι? Για να ξέρω πότε θα αλλάζω και μήνα!


on4ip2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!!! Πέρασα ένα 3ήμερο από καναπέ σε κρεβάτι και από κρεβάτι σε καναπέ με κάποια ενδιάμεσα διαλείμματα στην τουαλέτα! Οι ναυτίες και οι εμετοί μου έκαναν παρέα από το μεσημέρι μέχρι αργά το απόγευμα!Το μόνο που με ανακούφζε λίγο ήταν που μύριζα λεμονάκι! Έξυνα τη φλούδα και το μύριζα. Επίσης να αναφέρω ότι και εγώ είμαι καθυστερημένη και έχω χάσει λίγο τη μπάλα με τις εβδομάδες! ΤΕΠ 22/8 με κύκλο35-36 μέρες. Ωορρηξία την 23η μέρα. Μπορείτε να με βοηθήσετε πού βρίσκομαι? Για να ξέρω πότε θα αλλάζω και μήνα!

Με βαση αυτα που εγραψες η ΠΗΤ σου ειναι 29/5/2014....

Αρα αλλαζεις μηνα καθε 29....

Δλφ σημερα αλλαζεις μηνα...

Ο γιατρος ποσων εβδομαδων σε βγαζει;;;

Βαλε και ενα τικερακι!!!

Πατα σε ενα απο τα δικα μου για να φτιαξεις!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

O γιατρός στο πρώτο ραντεβού μου είχε πει ότι θα αλλάζω μήνα κάθε 30 του μήνα. Την προηγούμενη εβδομάδα όμως που πήγαμε στο ιατρείο του (δε θέλω να τη θυμάμαι αυτή τη μέρα...) προσπάθησε να ακούσει την καρδούλα με ένα μηχάνικα ηχητικού μόνο υπερρήχου, πάνω από την κοιλιά. Δεν άκουσε τίποτα και με έστειλε κατευθείαν για κολπικό υπέρρηχο στο Ιασώ. Και εκεί ο γιατρός που μου έκανε τον υπέρρηχο μου είπε ότι είναι πιο μικρό σε ηλικία το μωρό από ότι είχαμε υπολογίσει (λόγω μεγάλου κύκλου) και ότι αντί για 30/5, έχουμε ΠΗΤ 7/6. Άρα θα αλλάζω κάθε 7 του μήνα? Και τελικά τώρα σε ποια εβδομάδα είμαι? (τικεράκι προσπάθησα να βάλω αλλά στο τελευταίο βήμα που λέει να κάνω δεξί κλικ και να το επικολλήσω κάου μπερδεύτηκα!)


on4ip2.png
Link to comment
Share on other sites

O γιατρός στο πρώτο ραντεβού μου είχε πει ότι θα αλλάζω μήνα κάθε 30 του μήνα. Την προηγούμενη εβδομάδα όμως που πήγαμε στο ιατρείο του (δε θέλω να τη θυμάμαι αυτή τη μέρα...) προσπάθησε να ακούσει την καρδούλα με ένα μηχάνικα ηχητικού μόνο υπερρήχου, πάνω από την κοιλιά. Δεν άκουσε τίποτα και με έστειλε κατευθείαν για κολπικό υπέρρηχο στο Ιασώ. Και εκεί ο γιατρός που μου έκανε τον υπέρρηχο μου είπε ότι είναι πιο μικρό σε ηλικία το μωρό από ότι είχαμε υπολογίσει (λόγω μεγάλου κύκλου) και ότι αντί για 30/5, έχουμε ΠΗΤ 7/6. Άρα θα αλλάζω κάθε 7 του μήνα? Και τελικά τώρα σε ποια εβδομάδα είμαι? (τικεράκι προσπάθησα να βάλω αλλά στο τελευταίο βήμα που λέει να κάνω δεξί κλικ και να το επικολλήσω κάου μπερδεύτηκα!)

Ποσων εβδομαδων εισαι τωρα με βαση τον τελευταιο υπερηχο;;

Στον τελευταιο υπερηχο λογικα λεει ποσο εισαι....

Με βαση το crl του εμβρυου!!!

Αν η ΠΗΤ που σου εδωσε ειναι 7/6 τοτε ναι αλλαζεις καθε 7 του μηνα...Αλλα επειδη εμεις που δεν εχουμε σταθερο κυκλο αλλαζουμε καθε τρεις και λιγο την ΠΗΤ θα την ορισετε στην αυχενικη οπως κι εγω....Μην στεναχωριεσαι!!!

Οσο για το τικερακι κανεις αντιγραφη εκει που λεει bbcode ψευδοκατι.....Και μετα πας βοηθηματα επεξεργασια υπογραφης κανεις επικολληση και προεπισκοπηση για να δεις αν μπηκε...Αν μπηκε θα το δεις μετα πατας αποθηκευση!!!!:D:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα κατάφερα με το τικερακι???????

Την προηγούμενη τετάρτη που κάναμε τον υπέρρηχο μου έβγαζε ότι βάσει ΤΗΠ είμαι 8+6, ενώ βάσει crl του εμβρύου 7+3 (12,4mm αν θυμάμαι καλά).Άρα εγώ ποια από τα δύο θα λαμβάνω υπόψη μου? Αχ άντε να γίνει αυτή η αυχενική (που βέβαια αργεί ακόμη μέχρι τις 16/11) να καταλάβω λίγο τι μου γίνεται!


on4ip2.png
Link to comment
Share on other sites

chris λογικο να τα εχεις χαμενα...

Εμεις οι καθυστερημενες περιμενουμε την αυχενικη για να ορισουμε μια πιθανη ημερομηνια τοκετου:cool:

Το καταφερες το τικερακι:D:D

Εγω κοριτσια πηρα και αλλη αδεια μιας και με τις ζαλαδες και την υποταση δε μπορω να επιστρεψω στη δουλεια μου που αναγκαστικα πρεπει να ειμαι ορθια.

Αν ημουν σε καποιο γραφειο χωρις να εχω επαφη με κοσμο θα ηταν αλλιως, θα μπορουσα να διαχειριστω τα επεισοδια που παθαινω...

Εσεις δουλευετε;

mama εσυ θυμαμαι δε δουλευεις ε;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Καναμε την αυχενικη μας!! Ολα τελεια,φυσιολογικα!!

Μεγαλωσε πολυ το ζουζουνακι μας! 45 λεπτα πηρε η εξεταση....κουραστηκα παρα πολυ αλλα χαλαλι!!! :P


pmkzp3.png

Pj3wp3.png

Notes:

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα με το τικερακι???????

Την προηγούμενη τετάρτη που κάναμε τον υπέρρηχο μου έβγαζε ότι βάσει ΤΗΠ είμαι 8+6, ενώ βάσει crl του εμβρύου 7+3 (12,4mm αν θυμάμαι καλά).Άρα εγώ ποια από τα δύο θα λαμβάνω υπόψη μου? Αχ άντε να γίνει αυτή η αυχενική (που βέβαια αργεί ακόμη μέχρι τις 16/11) να καταλάβω λίγο τι μου γίνεται!

Καλημερα!!

Ναι τα καταφερες!!!Προς το παρον μεχρι την αυχενικη δηλαδη θα πηγαινεις με βαση το crl του εμβρυου....Εισαι δλδ 7_4 σημερα!!!!!

chris λογικο να τα εχεις χαμενα...

Εμεις οι καθυστερημενες περιμενουμε την αυχενικη για να ορισουμε μια πιθανη ημερομηνια τοκετου:cool:

Το καταφερες το τικερακι:D:D

Εγω κοριτσια πηρα και αλλη αδεια μιας και με τις ζαλαδες και την υποταση δε μπορω να επιστρεψω στη δουλεια μου που αναγκαστικα πρεπει να ειμαι ορθια.

Αν ημουν σε καποιο γραφειο χωρις να εχω επαφη με κοσμο θα ηταν αλλιως, θα μπορουσα να διαχειριστω τα επεισοδια που παθαινω...

Εσεις δουλευετε;

mama εσυ θυμαμαι δε δουλευεις ε;

Καλημερα!!!

Καλα εκανες και πηρες αδεια!!

Καλυτερα να ξεκουραζεσαι!!!!

Οχι δεν δουλευω...Ανεργη νοσηλευτρια!!!

Καλησπερα κοριτσια!!

Καναμε την αυχενικη μας!! Ολα τελεια,φυσιολογικα!!

Μεγαλωσε πολυ το ζουζουνακι μας! 45 λεπτα πηρε η εξεταση....κουραστηκα παρα πολυ αλλα χαλαλι!!! :P

Καλημερα!!!

Τελεια τα νεα σου παντα τετοια ευχομαι μπουμπου μου!!!!:D:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

chris μια χαρά το τικεράκι! Είναι λογικό να έχεις μπερδευτεί, υπομονή θα περάσουν οι μερούλες μέχρι την αυχενική και όλα θα ξεκαθαρίσουν!:D

Xaria μπράβο, καταπληκτικά νέα και το ζουζουνάκι μεγαλώνει!!!:D:D:D

Aristea καλά έκανες και πήρες άδεια. Υπόταση, ζαλάδες και ορθοστασία....χάλια :roll:. Εγώ έχω γραφείο (αρχιτεκτονικό) στο σπίτι, παράλληλα κάνω και το μεταπτυχιακό, αλλά και πάλι ζορίζομαι και ενώ μπορεί να μην έχω συνεχή επαφή με κόσμο όλο το πρόγραμμα πάει πίσω γιατί δεν μπορώ να δουλέψω ούτε με τους ίδιους ρυθμούς ούτε τις ίδιες ώρες.

mama νοσηλεύτρια; Να σ'εχουμε υπόψην για συμβουλές και πρώτες βοήθειες :D.

Πάντως εκτός από σαλάτες, τοστ, γιαούρτι και λίγο κοτοπουλάκι τις υπόλοιπες τροφές δεν τις αντέχω με τίποτα και δεν μπορώ να τις χωνέψω. Προ εγκυμοσύνης έτρωγα τα πάντα και δεν είχα κανένα πρόβλημα, τώρα όμως έχει περιοριστεί πολύ το διαιτολόγιο και θέλω να ελπίζω ότι με το τέλος του α' τριμήνου θα επανέλθω σταδιακά, γιατί πως να το κάνουμε και το ψαράκι μου έλειψε και τα μακαρόνια και τα όσπρια...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!!!!

xaria παντα τετοια να εχεις απο το μωρο σου!!

Σου εκανε καποια προβλεψη για φυλλο; καλα οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια..

smurfita τοσο περιορισμενη η διατροφη σου ε;

δλδ με οτι αλλο και αν φας σε πιανει αναγουλα και εμετος;

Ευτυχως ειναι λιγες οι φορες που δε θελω καποια συγκεκριμενη τροφη να φαω.

Μονο τα γλυκα δε μου κανουν αισθηση, ποιος εγω;; που μπορουσα να τραφω μονο με αυτα χαχαχα


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλες τις εγκυουλες!Ηρθα κι εγώ στην παρέα σας μιας και είμαι εγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου(εχω έναν γιο 5 ετων) και η τελική ημερομηνία τοκετού ειναι 8 Μαΐου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια..

Κορινα καλωσορισες στην παρέα μας. Απ οτι βλέπω είσαι "η πιο έγκυος" απ όλες μας.. Χαχα μου πήρες την θέση!!

Xaria μπράβο για την αυχενική σας. Αντε κ στα δικά μας..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Καλως ηρθες Κορινα!

Να χαιρεσαι το παιδακι σου...

Τι κανετε;;

Εγω καλα ειμαι...

Ειχα να κανω εμετο απο το Σαββατο αλλα εχθες το βραδυ το εβγαλα το βραδυνο τοστ!!!!χαχαχα

Την Πεμπτη που μας ερχεται εχω την αυχενικη και ειμαι πολυ αγχωμενη!

Θα ειναι καλα το μωρο μου;;;;

Ολη μερα αυτο σκεφτομαι!!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα

Κορινα καλωσηλθες!!

Να χαιρεσαι το γιο σου, με το καλο και το αδελφακι του!

Αυχενικη εχεις κανει;

mama ολα καλα θα ειναι με το μπουμπουκακι σου, να μην εχεις αγχος;);)

Εγω εχω ακομα αρκετες μερες μεχρι την αυχενικη, στις 11/11 θα την κανω..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...