Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

mama καλημερα,

και εγω εδω και αρκετες μερες εχω τετοια πονακια!

Ειναι φυσιολογικα, μεγαλωνει η μητρα και ειναι λογικο να εχουμε τραβηγματα, ποναλακια και ολα τα σχετικα..

Εννοειται δε μιλαμε για αφορητους πονους ε;;

Οχι δεν μιλαω για πονους που να με διπλωνουν κατω...

Μιλαω για ανεκτους πονους...

Απλα αγχωνομαι ρε γμτ κι ενω ξερω οτι ειναι κακο δεν μπορω να το αποβαλλω...


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αριστεα μου καλημερα!!!

Να ρωτησω κατι;;;

Απο εχθες εχω πονακια χαμηλα δεξια αριστερα κεντρικα....Ειναι φυσιολογικο ή να αρχισω να τρεμω τωρα;;;;;

Μην ανησυχείς καλή μου, τα πονάκια αυτά τα έχω κι εγώ κάθε μέρα κάποιες στιγμές και μου κρατάνε κανα 5λεπτο. Είναι σαν τα πονάκια της περιόδου. Ρώτησα τον γιατρό μου και μου είπε να μην ανησυχώ, είναι φυσιολογικά και όταν τα νιώθω να ξαπλώνω λιγάκι και να ηρεμώ.


on4ip2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Περιμένω κ εγω το μωρακι μου τον Μάιο.... αυριο το πρωι εχω την αυχενική κ η αγωνια εχει ανεβει στο κοκκινο...

Sofia μου την κάνατε την αυχενική? Όλα καλα? Εμείς την έχουμε 16/11, αργεί ακόμη... Πες μας λεπτομέρειες!!!


on4ip2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!

Εμεις εχθες πηγαμε στο γιατρο..

Ειμαστε πολυ καλα...

Εχουμε γινει 3.6 εκ και η καρδουλα μας χτυπουσε στους 187 παλμους...

Το νινι μου χορευε τσαμικοοοο!!!χαχαχα!!!

Περιμενω πλεον εναγωνιως την αυχενικη στις 7/11!!!!:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!! Χρόνια πολλά σε οσες γιορτάζουν κ να χαιρεστε τους εορταζομενους σας!

i want to be mama εγώ χω αυχενική στις 8/11!! Μου φαίνεται σαν να μην περνάνε οι μερες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με τις μετρησεις δε πρεπει να αγχωνομαστε με τοσο μικρη αποκλιση.

Σκεψου εγω ειχα ΤΕΡ στις 31/7 που σημαινει οτι επρεπε να ειμαι 12 εβδομαδων σημερα ΑΛΛΑ εχω κυκλο 37 μερες +/- οποτε αλλαζει η μερα γονιμοποιησης (η οποια δε ξερω ποτε ηταν:tongue: )

Οποτε παμε βαση υπερηχου, και αφου οι υπερηχοι συμβαδιζουν παμε καλα:D (βεβαια υπαρχει και εκει η αποκλιση +/-2 μερες)

Εγώ να δεις τι επαθα οτάν εκανα τον πρωτο υπέρηχο με ΤΕΡ 25/7 και έπρεπε να δειξει 7 εβδομάδων κ έδειξε 5!! Σοκ ειδικα οτάν ο βλάκας εδώ είπε οτι μπορεί να μην υπάρχει πια το μωρο!! Την ιδία ωρα πήγαμε για β χοριακη κ ηταν μια χάρα...

Ο γιατρός μου στην Αθήνα μου είπε οτι έγινε καθυστερημένη σύλληψη κ να του Λεώ οτι ειχα ΤΕΡ 8/8 για να συμβαδιζουμε με τους υπερηχους

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!! Χρόνια πολλά σε οσες γιορτάζουν κ να χαιρεστε τους εορταζομενους σας!

i want to be mama εγώ χω αυχενική στις 8/11!! Μου φαίνεται σαν να μην περνάνε οι μερες...

Καλημερααα!!!!Την επομενη μερα απο μενα!!!Κι εμενα το ιδιο...Πως θα περασουν οι μερες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Εγώ να δεις τι επαθα οτάν εκανα τον πρωτο υπέρηχο με ΤΕΡ 25/7 και έπρεπε να δειξει 7 εβδομάδων κ έδειξε 5!! Σοκ ειδικα οτάν ο βλάκας εδώ είπε οτι μπορεί να μην υπάρχει πια το μωρο!! Την ιδία ωρα πήγαμε για β χοριακη κ ηταν μια χάρα...

Ο γιατρός μου στην Αθήνα μου είπε οτι έγινε καθυστερημένη σύλληψη κ να του Λεώ οτι ειχα ΤΕΡ 8/8 για να συμβαδιζουμε με τους υπερηχους

Εμενα οι χοριακες μου ηταν οριακες...

Αυξανονταν ναι μεν αλλα επαιρναν το 50%...

Βεβαια ποτε δεν μου ειπε κατι κακο....

Το θετικο ηταν οτι υπηρχε αυξηση!!!

Μετα ειδαμε στον υπερηχο και την διαφορα των 2 εβδομαδων...

Μα καλα ολες καθυστερημενη συλληψη;;;;

χαχαχα!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Χρονια πολλα στους εορταζοντες!!

Εκλεισα και εγω αυχενικη στις 11/11 θα ειμαι ακριβως 13 εβδομαδων!

mama χορευε τσαμικο;;; χαχαχα

Μα ποσες καθυστερημενες μαζευτηκαμε; χαχαχα (πλακα κανω ε; )

Νατασα εσυ εχεις μεγαλο κυκλο κ γι' αυτο η καθυστερηση;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Μα ποσες καθυστερημενες μαζευτηκαμε; χαχαχα (πλακα κανω ε; )

Νατασα εσυ εχεις μεγαλο κυκλο κ γι' αυτο η καθυστερηση;

.

28 μέρες είναι συνήθως. Μάλλον ηταν να γίνει γι αυτό και έγινε ετσι έστω κ καθυστερημένα. Φανταστείτε ποσο τυχερες ήμασταν..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Τι κανετε;;;

Εγω καλα, με τους εμετους μου παρεα!!

Τα πρωινα ειμαι καλα και απο το απογευμα και μετα

ξεκινα το παρτυ!

Εχθες 5 φορες εκανα!!!

Δεν πειραζει ας ειναι καλα το μωρακι μου και δεν με νοιαζει τιποτα αλλο!!

Εσεις τι κανετε;;;

Μπειτε να πουμε καμια βλακεια να περασει η ωρα...

:D:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερααα

Νατασα ετσι ειναι!!! Τα καλα πραγματα δε γινονται με υπολογισμους και προγραμμα!! ;)

mama εμετους εσυ ε;

Ειναι βασανο ρε παιδι μου... και τι κανεις; καμια φρυγανια βοηθαει; θα μου πεις τι να κανεις αν ειναι να βγει θα βγει ο ατιμος:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Εμεις σημερα πηγαμε σε μια φιλη με παιδακια και παιξαμε ολοι μαζι χαχαχα

Μολις ερχεται το μεσημερι πρεπει οπωσδηποτε να κοιμηθω, μιλαμε δε τη παλευω αν δε ξαπλωσω, ειμαι σαν αρρωστη μετα......:roll:

Την επομενη Κυριακη γινεται στο Ζαππειο ο ταυτοχρονος θηλασμος....

Εμεις πηγαμε περισυ, θα παμε και φετος! Περιμενω πως και πως:mrgreen:

Θα παω μαζι με τη κουμπαρα μου που ειναι εγκυος στο πρωτο της μωρο για να μπαινει στο κλιμα σιγα σιγα χαχαχα!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες και στις εορτάζουσες αν και καθυστερημένα... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Είχα κι εγώ τον μπαμπά μου να γιορτάζει και τις τελευταίες ημέρες βοηθούσα την μητέρα μου να τακτοποιήσει το σπίτι, να φτιάξουμε φαγητά κλπ κλπ καθώς κάθε φορά που ανοίγει το σπίτι ανήμερα της γιορτής είναι σαν προεκλογική συγκέντρωση από τον κόσμο:). Απλά χθες δεν άντεχα με ψιλοτάκουνες γόβες και την έβγαλα τελικά με ισόπατα παπουτσάκια :roll:.

Έχω αρχίσει να μετράω τις μέρες ανάποδα, αλλά δεν λένε όντως να περάσουν καθώς μάλλον εγώ θα κάνω τελευταία την αυχενική συγκριτικά με εσάς...στις 13/11. Θέλω να δω το μικρούλι μου πως και πως, αλλά τι να κάνουμε...υπομονή (λέμε τώρα).

mama σε καταλαβαίνω απόλυτα με τους εμετούς. Ξυπνάω με εμετό, για 4 ώρες δεν έχω και από το απόγευμα και μετά όπως κι εσύ του δίνει και καταλαβαίνει. Ας ελπίσουμε ότι περνώντας το πρώτο τρίμηνο θα λιγοστέψουν αν δεν σταματήσουν.

Aristea μου, προσωπικά ότι κι αν έχω δοκιμάσει δεν πιάνει- ούτε φρυγανιά, ούτε κρακεράκια- μόνο λίγο χυμό ανέχομαι μετά. Φυσικά φροντίζω να μην μένει και το στομάχι άδειο για ώρα έτσι ώστε κάτι να μένει στο τέλος και να μεγαλώσουν και τα ζουζουνάκια μας!!!

Αααα..παρα λίγο να το ξεχάσω. Είχα και μέρες να μπω, οπότε καλωσορίζω τις νέες κοπέλες που μπήκαν στην παρέα μας! Τι ωραία που αυξανόμαστε!!!:D:D:D:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααα

Νατασα ετσι ειναι!!! Τα καλα πραγματα δε γινονται με υπολογισμους και προγραμμα!! ;)

mama εμετους εσυ ε;

Ειναι βασανο ρε παιδι μου... και τι κανεις; καμια φρυγανια βοηθαει; θα μου πεις τι να κανεις αν ειναι να βγει θα βγει ο ατιμος:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Εμεις σημερα πηγαμε σε μια φιλη με παιδακια και παιξαμε ολοι μαζι χαχαχα

Μολις ερχεται το μεσημερι πρεπει οπωσδηποτε να κοιμηθω, μιλαμε δε τη παλευω αν δε ξαπλωσω, ειμαι σαν αρρωστη μετα......:roll:

Την επομενη Κυριακη γινεται στο Ζαππειο ο ταυτοχρονος θηλασμος....

Εμεις πηγαμε περισυ, θα παμε και φετος! Περιμενω πως και πως:mrgreen:

Θα παω μαζι με τη κουμπαρα μου που ειναι εγκυος στο πρωτο της μωρο για να μπαινει στο κλιμα σιγα σιγα χαχαχα!!!

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες και στις εορτάζουσες αν και καθυστερημένα... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Είχα κι εγώ τον μπαμπά μου να γιορτάζει και τις τελευταίες ημέρες βοηθούσα την μητέρα μου να τακτοποιήσει το σπίτι, να φτιάξουμε φαγητά κλπ κλπ καθώς κάθε φορά που ανοίγει το σπίτι ανήμερα της γιορτής είναι σαν προεκλογική συγκέντρωση από τον κόσμο:). Απλά χθες δεν άντεχα με ψιλοτάκουνες γόβες και την έβγαλα τελικά με ισόπατα παπουτσάκια :roll:.

Έχω αρχίσει να μετράω τις μέρες ανάποδα, αλλά δεν λένε όντως να περάσουν καθώς μάλλον εγώ θα κάνω τελευταία την αυχενική συγκριτικά με εσάς...στις 13/11. Θέλω να δω το μικρούλι μου πως και πως, αλλά τι να κάνουμε...υπομονή (λέμε τώρα).

mama σε καταλαβαίνω απόλυτα με τους εμετούς. Ξυπνάω με εμετό, για 4 ώρες δεν έχω και από το απόγευμα και μετά όπως κι εσύ του δίνει και καταλαβαίνει. Ας ελπίσουμε ότι περνώντας το πρώτο τρίμηνο θα λιγοστέψουν αν δεν σταματήσουν.

Aristea μου, προσωπικά ότι κι αν έχω δοκιμάσει δεν πιάνει- ούτε φρυγανιά, ούτε κρακεράκια- μόνο λίγο χυμό ανέχομαι μετά. Φυσικά φροντίζω να μην μένει και το στομάχι άδειο για ώρα έτσι ώστε κάτι να μένει στο τέλος και να μεγαλώσουν και τα ζουζουνάκια μας!!!

Αααα..παρα λίγο να το ξεχάσω. Είχα και μέρες να μπω, οπότε καλωσορίζω τις νέες κοπέλες που μπήκαν στην παρέα μας! Τι ωραία που αυξανόμαστε!!!:D:D:D:D

Καλημερα κοριτσια και χρονια πολλα!!

Τι κανετε;;;

Εγω μολις τσακισα 2 τοστ μιας και το πρωι αναγουλες δεν εχω...Το απογευμα ξεκινα το παρτυ!!!

Εχθες μετα βιας κρατησα το φαγητο στο στομαχι μου....

Εχω χλωμιασει αρκετα απ'οτι μου λενε!!!

Περιμενω πως και πως να περασουν οι μερες για την αυχενικη!!!

Και ναιιιιιιιιιιιιιιιιιι σημερα ειμαι 11 εβδομαδων!!!!

Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!

Λιγο ακομα και φευγει το 1ο τριμηνοοοο!!!!!:D:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

mama παει και η 11η εβδομαδα παμε για τη 12η:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Εγω οπως σας εχω πει μονο ανακατοσουρες εχω και ηδη απο μονο του ειναι δυσαρεστο που να ειχα και εμετους.

Υπομονη κοριτσια, σε λιγο καιρο τα πραγματα θα φτιαξουν:wink:

Σημερα θελω οπωσδηποτε να φαω σκορδαλια, εχω και ψαρακι οποτε ταιριαζει...παω στη κουζιναααααα!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

mama παει και η 11η εβδομαδα παμε για τη 12η:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Εγω οπως σας εχω πει μονο ανακατοσουρες εχω και ηδη απο μονο του ειναι δυσαρεστο που να ειχα και εμετους.

Υπομονη κοριτσια, σε λιγο καιρο τα πραγματα θα φτιαξουν:wink:

Σημερα θελω οπωσδηποτε να φαω σκορδαλια, εχω και ψαρακι οποτε ταιριαζει...παω στη κουζιναααααα!!

Προχθες μπακαλιαρος σκορδαλια ηταν η αιτια των εμετων...

Οποτε οχι να το μυρισω αλλα ουτε να το δω δεν θελω...

Δεν ετρωγα που δεν ετρωγα ψαρια καθολου τωρα ουτε ζωγραφιστα δεν τα θελω...

Καλη ορεξη και καλη χωνεψη!!!!:)


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...