Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Καλημεραααα

Κορινα καλωσηλθες!!

Να χαιρεσαι το γιο σου, με το καλο και το αδελφακι του!

Αυχενικη εχεις κανει;

mama ολα καλα θα ειναι με το μπουμπουκακι σου, να μην εχεις αγχος;);)

Εγω εχω ακομα αρκετες μερες μεχρι την αυχενικη, στις 11/11 θα την κανω..

Τι κανεις Αριστεα μου...

Ολα καλα;;;


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημεραααα

Κορινα καλωσηλθες!!

Να χαιρεσαι το γιο σου, με το καλο και το αδελφακι του!

Αυχενικη εχεις κανει;

mama ολα καλα θα ειναι με το μπουμπουκακι σου, να μην εχεις αγχος;);)

Εγω εχω ακομα αρκετες μερες μεχρι την αυχενικη, στις 11/11 θα την κανω..

Κοριτσια ευχαριστώ για τις ευχές!!Ευχομαι και σε σας με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας και σε όσες περνάνε δύσκολα,υπομονή!!Κι εγώ σε αυτήν την εγκυμοσυνη εχω πολλές αναγουλες(ευτυχώς όχι έμετους αλλά καμμιά φορά λέω καλύτερα να έκανα εμετό απο το να εχω αναγουλες,οι άτιμες ειναι τρομερά ενοχλητικές),ότι και να φάω εχω ξινιλες,λίγες ζαλάδες,με ήλιο έξω κι εγώ να κρυωνω(άλλο και τούτο πάλι),δυσκοιλιοτητα,τρομερή ατονία,η κοιλια μου τούμπανο απο νωρις(σήμερα πήγα και αγόρασα κολάν εγκυμοσυνης,δεν αντέχω άλλο με τα απλά που φοράω)..Γενικα αυτή η εγκυμοσυνη δεν εχει καμμιά σχέση με την προηγούμενη.Στον γιο μου δεν κατάλαβα τίποτα,και εγκυος φάνηκα στο τρίτο τρίμηνο με μια μικρή κοιλίτσα που είχα μέχρι που γέννησα.Αυχενικη έκανα την Τρίτη και μας παιδεψε λίγο το μωράκι γιατι κοιμόταν του καλού καιρού και δεν είχε καλή θέση.Το τι κοπανημα έφαγε απο τον γιατρό αλλά αυτό τίποτα!Ξαναπηγα μετά απο καμμιά ώρα και ευτυχώς είχε καλή θέση αυτή την φορά και ολα πήγαν καλα!Φυλο δεν μας ειπε αν και η γιατρός μου που με παρακολουθεί που ήταν μέσα άφησε να εννοηθεί οτι ειναι κοριτσι,αλλά επειδή ειναι νωρίς δεν είμαστε ακόμα σίγουροι.Στον γιο μου βέβαια μας το είχαν πει απο την αυχενικη οτι ειναι αγορι με αρκετή σιγουριά..Θα δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειμαι mama μου!!!!

Βαριεμαι ρε γμτ μεσα στο σπιτι.. :rolleyes:

Εχω τη μικρη και μου γεμιζει βεβαια το χρονο και εξω βγαινουμε για βολτες κλπ

Κορινακι σημασια εχει που ειναι καλα το μωρουλι σας και αν σας παιδεψε λιγο τωρα σκεψου τι εχει να γινει οταν βγει:D:D:D

Εχω και εγω αναγουλες και σε καταλαβαινω.. Υπομονη τι να κανουμε;

Επισης εχω ακουσει απο πολλες δευτερομανουλες οτι η κοιλιτσα πεταγεται πιο νωρις και ετσι εγινε και με εμενα! Θυμαται το σωμα;)


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Σας ζηλευω (με την καλη εννοια)!!

Εχετε πεταξει κοιλιτσες κι εγω τιποτα...

Ποτε θα φανει η κοιλιτσα μου οεο;;;

Θα μου πεις εχεις χασει ηδη 2 κιλα και θες και κοιλια;;

Ε ναι λοιπον θελω!!!!

χαχαχα!!!!

Κατα τα αλλα ειμαι καλα...

Κορινακι κι εγω κρυωνω απο την μερα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος....

Επισης βουιζουν τα αυτια μου και βουλωνει που και που το αριστερο μου αυτι!!!

Για αποσυρση ειμαι!!!!

Ποναει η μεση μου λιγο και εχω κα ελαφρυα πονακια....

Και καθε απογευμα μου κανουν παρεα οι αναγουλες και ενιοτε οι εμετοι!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Άργησα να μπω λίγες μέρες!!! Έκανα την αυχενική την προηγούμενη Πέμπτη..όλα πήγαν καλά!! Το μωράκι μου κοιμόταν κ όταν το κουνούσε ο γιατρός με τον υπέρηχο γελούσε!! Μάλλον είναι αγοράκι μας είπε...σίγουρα θα ξέρουμε 30 Δεκεμβρίου που θα κάνω τον υπέρηχο Β΄επιπέδου....!! Εσείς πως είστε??


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!!! Άργησα να μπω λίγες μέρες!!! Έκανα την αυχενική την προηγούμενη Πέμπτη..όλα πήγαν καλά!! Το μωράκι μου κοιμόταν κ όταν το κουνούσε ο γιατρός με τον υπέρηχο γελούσε!! Μάλλον είναι αγοράκι μας είπε...σίγουρα θα ξέρουμε 30 Δεκεμβρίου που θα κάνω τον υπέρηχο Β΄επιπέδου....!! Εσείς πως είστε??

Σοφακι το 1ο σου ειναι;;;

Γελουσε;;

Αχου μωρεεεε!!!!

Αχ αντε να κανω κι εγω την αυχενικη και να ειναι ολα καλα!!!!

Αγορακι ε;;;Μια χαραααα!!!!!

Γερα να ειναι τα παιδακια μας!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!!

Τι κανετε;

Sofia συγχαρητηρια για την καλη αυχενικη..

Με το καλο και η β'επιπεδου!

mama η κοιλια θα πεταχτει..δε τη γλυτωνεις, ακου που σου λεω:tongue::tongue::mrgreen::mrgreen:

Που ειναι τα υπολοιπα κοριτσια;;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Οσες εγκυουλες ειστε Αθηνα, θελετε και μπορειτε αυτη την Κυριακη γιορταζουμε το θηλασμο στο Ζαππειο!!

Μπορειτε να ερθετε να παρετε μια γευση και να ενημερωθειτε!

Φετος αναμενεται μεγαλη προσελευση και η οργανωση ειναι εξαιρετικα καλη..

Οχι μονο οι θηλαζουσες αλλα και οι εγκυουλες παιρνουν νουμερακι για κληρωσεις που θα γινουν τις επομενες μερες με πααααρα πολλα δωρακια για τα μωρα!!!!

Εμεις θα ειμαστε εκει λιγο πριν τις 12:00!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Είμαι κι εγώ έγκυος με ΠΗΤ 10/5/013 κι έχω ακόμη ένα κοριτσάκι 4 ετών.

Έκανα αυχενική αυτή την εβδομάδα και όλα καλά αλλά δεν μας είπε φύλλο.

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να το μάθω για πρακτικούς λόγους αλλά και γιατί ανυπομονεί η μικρή μου!

Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχαν πει με βεβαιότητα κορίτσι από την αυχενικη!

Από ζαλάδες, ναυτίες, πικρίλα, ξινίλα έχει απόλα τα πρόγραμμα καμία σχέση με την πρώτη φορά που δεν κατάλαβα τίποτα!

Aristea τι ώρα ξεκινά στο Ζάππειο η εκδήλωση την Κυριακή; Μπορούμε να φέρουμε και τα παιδάκια μας;

Εύχομαι καλές εγκυμοσύνες σε όλες μας και θα τα λέμε από εδώ!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Είμαι κι εγώ έγκυος με ΠΗΤ 10/5/013 κι έχω ακόμη ένα κοριτσάκι 4 ετών.

Έκανα αυχενική αυτή την εβδομάδα και όλα καλά αλλά δεν μας είπε φύλλο.

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να το μάθω για πρακτικούς λόγους αλλά και γιατί ανυπομονεί η μικρή μου!

Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχαν πει με βεβαιότητα κορίτσι από την αυχενικη!

Από ζαλάδες, ναυτίες, πικρίλα, ξινίλα έχει απόλα τα πρόγραμμα καμία σχέση με την πρώτη φορά που δεν κατάλαβα τίποτα!

Aristea τι ώρα ξεκινά στο Ζάππειο η εκδήλωση την Κυριακή; Μπορούμε να φέρουμε και τα παιδάκια μας;

Εύχομαι καλές εγκυμοσύνες σε όλες μας και θα τα λέμε από εδώ!

Γεια σου olive,

με το καλο να ερθει το μωρο σου!!!!

Ανυπομονει η αδελφουλα του ε;;;

Την Κυριακη η προσελευση ξεκιναει στις 11, μεχρι τις 12 θα ειναι ο περισσοτερος κοσμος εκει!

Φυσικα και μπορουμε να φερουμε παιδια, μπαμπαδες, φιλες, θειες, γιαγιαδες μαζι..

Γινεται σε εξωτερικο χωρο, στο συντριβανι οποτε ολοι οι καλοι χωρανε:D:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου olive,

με το καλο να ερθει το μωρο σου!!!!

Ανυπομονει η αδελφουλα του ε;;;

Την Κυριακη η προσελευση ξεκιναει στις 11, μεχρι τις 12 θα ειναι ο περισσοτερος κοσμος εκει!

Φυσικα και μπορουμε να φερουμε παιδια, μπαμπαδες, φιλες, θειες, γιαγιαδες μαζι..

Γινεται σε εξωτερικο χωρο, στο συντριβανι οποτε ολοι οι καλοι χωρανε:D:D

Ωραία θα είναι, εκτός απροόπτου λέμε να έρθουμε!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Είμαι κι εγώ έγκυος με ΠΗΤ 10/5/013 κι έχω ακόμη ένα κοριτσάκι 4 ετών.

Έκανα αυχενική αυτή την εβδομάδα και όλα καλά αλλά δεν μας είπε φύλλο.

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να το μάθω για πρακτικούς λόγους αλλά και γιατί ανυπομονεί η μικρή μου!

Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχαν πει με βεβαιότητα κορίτσι από την αυχενικη!

Από ζαλάδες, ναυτίες, πικρίλα, ξινίλα έχει απόλα τα πρόγραμμα καμία σχέση με την πρώτη φορά που δεν κατάλαβα τίποτα!

Aristea τι ώρα ξεκινά στο Ζάππειο η εκδήλωση την Κυριακή; Μπορούμε να φέρουμε και τα παιδάκια μας;

Εύχομαι καλές εγκυμοσύνες σε όλες μας και θα τα λέμε από εδώ!

Καλημερα olive!!!

Με το καλο να ερθει το μωρακι σου στον κοσμο....

Να χαιρεσαι το παιδακι σου!!!

Μην λες σε παρακαλω για ναυτιες!!!Και μονο με την λεξη μου ερχεται η ρουκετα!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Τι κανετε;;

Εγω ειμαι καλα σημερα αλλα εχθες περασα μαρτυρικο απογευμα!!!

Απο το μεσημερι ειχα εντονο πονοκεφαλο..Κοιμηθηκα και σηκωθηκα το απογευμα με ακομα πιο εντονο πονοκεφαλο...Και δεν εφτανε αυτο ειχα και τις αναγουλες μου που τελικα κατεληξαν σε εμετο....

Το κεφαλι περασε μετα απο ξεματιασμα....

Σημερα ειμαι καπως καλυτερα!!!!!!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Τι κανετε;;

Εγω ειμαι καλα σημερα αλλα εχθες περασα μαρτυρικο απογευμα!!!

Απο το μεσημερι ειχα εντονο πονοκεφαλο..Κοιμηθηκα και σηκωθηκα το απογευμα με ακομα πιο εντονο πονοκεφαλο...Και δεν εφτανε αυτο ειχα και τις αναγουλες μου που τελικα κατεληξαν σε εμετο....

Το κεφαλι περασε μετα απο ξεματιασμα....

Σημερα ειμαι καπως καλυτερα!!!!!!!!!

Σαν να περιγράφεις την δική μου καθημερινότητα κι έχω και την κορούλα μου που θέλει να παίζουμε το απόγευμα κι εγώ μονίμως είμαι σε άθλια κατάσταση.

Πιστεύω όμως ότι τώρα που μπαίνουμε στον 4ο θα σταματήσουν σιγά - σιγά!

Υπομονή μας!

Καλησπέρα!!!!! Ναι mama το πρώτο μου ειναι!!!! Το περιμενω πως κ πως!!! Καλως ήρθες olive!!!!

Με το καλό το πρώτο σου μωράκι, εγώ θυμάμαι σχεδόν την κάθε μέρα της πρώτης μου εγκυμοσύνης ήταν τέλεια...τώρα καμιά φορά το ξεχνάω:?


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...