Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια ! Είμαι η Τζενη, έχω ήδη ένα αγοράκι τρεισήμισι ετών κ αν όλα πανε καλά αρχές Ιουνίου θα αποκτήσουμε κ το αδελφάκι του . Είμαι στην 6η εβδομάδα κ αν όλα Πανε καλά την άλλη εβδομάδα θα ακούσουμε Καρδουλα :)Εύχομαι σ όλες μια καλή κ τέλειομηνη εγκυμοσύνη ;)

Γεια σου Τζενη και καλωσηλθες στην παρεα!

Να σου ζησει το αγορι σου και με το καλο να κρατησεις ενα γερο μωρακι στην ωρα του!!

Που ειστε κοριτσια;;;

Εγω εχω καουρες αποψε:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Καλωσήρθατε οι καινούριες στην παρέα μας και με το καλό όλες μας να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας!

Να σας ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια....οι ναυτίες, οι αναγούλες, οι εμετοί θα συνεχίσουν για πολύ ακόμα;;;:confused: Αντί να μειώνονται όσο περνάει ο καιρός, αυξάνονται...:rolleyes: Εν τω μεταξύ και ο καιρός δεν βοηθάει καθόλου...εκεί που είπαμε άντε δρόσισε να πάλι οι ζέστες και οι υψηλές θερμοκρασίες:rolleyes:

Αύριο έχουμε και ραντεβού με τον γιατρό! Η αλήθεια είναι ότι έχω αγωνία για το αν θα είναι όλα καλά...

Αυτά από εμένα...περιμένω να διαβάσω τα νέα σας!!!:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες...

Smurfita. Εμένα οι καούρες μου έχουν μειωθεί αυτές τις μερες. Στο δεύτερο τρίμηνο ξέρω οτι περνάνε τα περισσότερα άλλα δεν είναι κ απόλυτο.. Μετα το 1ο τριμ. όμως μπορεί ο γιατρός να σου δώσει κατι ..

Jend καλωσόρισες στην παρέα μας...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

smurfita θα συμφωνησω με τη Νατασα, μετα το 1ο τριμηνο τα συμπτωματα αυτα σε καποιες φευγουν..

Οχι οτι δε ξερω περιπτωσεις με αναγουλες και εμετους μεχρι το τελος..:rolleyes:

Αφου ομως εχεις τετοια συμπτωματα ολα καλα θα ειναι με το μωρακι σου...περιμενουμε νεααααα!!:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε; Πώς είστε εσείς και τα μωράκια σας;

Aristea και natasa σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!:D:D:D

Χθες πήγαμε στον γιατρό, είδαμε το μικρούλι μας το οποίο μεγαλώνει και είχε διπλασιαστεί σε μέγεθος σε σχέση με την προηγούμενη φορά, ακούσαμε και την καρδούλα του δυνατά δυνατά και ο γιατρός έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος!!! :D:D:D Λίγο ανησύχησε με τις αναγούλες, τους εμετούς και την συχνότητά τους γιατί έχουν σαν αποτέλεσμα μέσα σε 15 ημέρες να χάσω 1 κιλό, αλλά μας είπε προς το παρόν να μην ανησυχήσουμε από τη στιγμή που το μωρό μεγαλώνει και να προσπαθώ να τρώω κυρίως τροφές που μου αρέσουν ή που μου "μυρίζουν" μήπως και περιοριστούν τουλάχιστον οι εμετοί:rolleyes:. Επίσης μου έδωσε και το πακέτο των εξετάσεων να κάνω και κλείσαμε ραντεβού σε περίπου 1 μήνα την ίδια μέρα που θα πάμε και για την αυχενική διαφάνεια.

Αυτά από εμένα, εσείς τι κάνετε;;;


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Smurfita Τιι τέλεια που αισθάνεσαι οτάν το βλέπεις εεεε??? Κ εγώ περιμένω πως κ πως να ξανά δουμε το σπορακι μας..

Πάντως για τα κιλά που εχασες μην στεναχωριεσαι θα τα ξαναβρεις (κ Πόλυ Γρηγορά μάλιστα)

Χαχαχα πόλλα φιλια και τα καλυτερα έρχονται

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα. δεν ειχα γραψει τοσο καιρο γιατι δυστυχως τα πραγματα δεν πηγαν καλα για εμας. συνδρομο κενου σακου... δε θα μπω σε λεπτομερειες. την παρασκευη που μας περασε καναμε αποξεση. ολα πηγαν καλα,περιμενουμε την ιστολογικη σε καμια βδομαδα...μπορω να πω οτι ειμαι καλυτερα μετα την επεμβαση αν το συγκρινω με τις ημερες της αναμονης μηπως δουμε κατι, μηπως ηταν καθυστερημενη συλληψη, μηπως, μηπως....Οταν τελειωσε η επεμβαση μαζι με τα δακρυα μου βγηκε ενα χαμογελο και ενα μεγαλο ευχαριστω στο θεο που εχουμε το κοριτσακι μας...γυρισα σπιτι την εσφιξα στην αγκαλια και ειπα προχωραμε, κοιταμε μπροστα και η μαμα και ο μπαμπας θα σου κανουν και ενα και δυο αδερφακια φτανει να ειμαστε ολοι καλα... θελω να δωσω τις ευχες μου σε ολες τις εγκυουλες!!!!να εχετε μια ομορφη εγκυμοσυνη και να φερετε στο κοσμο υγιη μωρακια!!! χαρειτε την ομορφη αυτη περιοδο και τα καλυτερα ερχονται!!! θα μπαινω να βλεπω τα νεα σας!!! να ειστε ολες καλα και να βλεπουμε κοιλιτσες να φουσκωνουν!!! δεν υπαρχει τιποτα πιο ομορφο!!! οσο για μενα ελπιζω συντομα να "χωθω" σε καποιο αλλο cafe και να εχω να σας πω ευχαριστα την επομενη φορα!!! πολλα φιλια σε ολες σας....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα. δεν ειχα γραψει τοσο καιρο γιατι

δυστυχως τα πραγματα δεν πηγαν καλα για εμας. συνδρομο κενου σακου... δε θα μπω σε λεπτομερειες. την παρασκευη που μας περασε καναμε αποξεση. ολα πηγαν καλα,περιμενουμε την ιστολογικη σε καμια βδομαδα...μπορω να πω οτι ειμαι καλυτερα μετα την επεμβαση αν το συγκρινω με τις ημερες της αναμονης μηπως δουμε κατι, μηπως ηταν καθυστερημενη συλληψη, μηπως, μηπως....Οταν τελειωσε η επεμβαση μαζι με τα δακρυα μου βγηκε ενα χαμογελο και ενα μεγαλο ευχαριστω στο θεο που εχουμε το κοριτσακι μας...γυρισα σπιτι την εσφιξα στην αγκαλια και ειπα προχωραμε, κοιταμε μπροστα και η μαμα και ο μπαμπας θα σου κανουν και ενα και δυο αδερφακια φτανει να ειμαστε ολοι καλα... θελω να δωσω τις ευχες μου σε ολες τις εγκυουλες!!!!να εχετε μια ομορφη εγκυμοσυνη και να φερετε στο κοσμο υγιη μωρακια!!! χαρειτε την ομορφη αυτη περιοδο και τα καλυτερα ερχονται!!! θα μπαινω να βλεπω τα νεα σας!!! να ειστε ολες καλα και να βλεπουμε κοιλιτσες να φουσκωνουν!!! δεν υπαρχει τιποτα πιο ομορφο!!! οσο για μενα ελπιζω συντομα να "χωθω" σε καποιο αλλο cafe και να εχω να σας πω ευχαριστα την επομενη φορα!!! πολλα φιλια σε ολες σας....

Goaki μου οτι και να σου πω ειναι λιγο...Σε νοιωθω απολυτα...Αλλα ο Θεος σε προστατεψε!!!!Παρε την μικρη σου αγκαλια και θα δεις οτι σε λιγο καιρο θα μπεις και θα μας πεις οτι εισαι εγκυος!!!;););)Να μπαινεις να μας λες ενα γεια!!!!

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε; Πώς είστε εσείς και τα μωράκια σας;

Aristea και natasa σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!:D:D:D

Χθες πήγαμε στον γιατρό, είδαμε το μικρούλι μας το οποίο μεγαλώνει και είχε διπλασιαστεί σε μέγεθος σε σχέση με την προηγούμενη φορά, ακούσαμε και την καρδούλα του δυνατά δυνατά και ο γιατρός έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος!!! :D:D:D Λίγο ανησύχησε με τις αναγούλες, τους εμετούς και την συχνότητά τους γιατί έχουν σαν αποτέλεσμα μέσα σε 15 ημέρες να χάσω 1 κιλό, αλλά μας είπε προς το παρόν να μην ανησυχήσουμε από τη στιγμή που το μωρό μεγαλώνει και να προσπαθώ να τρώω κυρίως τροφές που μου αρέσουν ή που μου "μυρίζουν" μήπως και περιοριστούν τουλάχιστον οι εμετοί:rolleyes:. Επίσης μου έδωσε και το πακέτο των εξετάσεων να κάνω και κλείσαμε ραντεβού σε περίπου 1 μήνα την ίδια μέρα που θα πάμε και για την αυχενική διαφάνεια.

Αυτά από εμένα, εσείς τι κάνετε;;;

Καλημερα κοριτσια!!!Εχθες ειδα το μικρο μου σουσαμι που απο σουσαμι εχει εξελιχθει σε φασολι πλεον!Ειμαστε 2.4εκ και η καρδουλα μας χτυπουσε στους 192 παλμους /λεπτο...Ραντεβου σε 3 εβδομαδες για την αυχενικη διαφανεια!!!!Δεν μπορω να το πιστεψω....Εχθες παλι στον υπερηχο εκλαιγα!!!Κουνουσε τα χερακια του και τα ποδαρακια του...Και τωρα που σας το γραφω παλι με εχουν παρει τα ζουμια!!!!χαχαχα ορμονες τι να πεις!!!

Smurfita μου απο την στιγμη που το μπεμπε σας μεγαλωνει μην αγχωνεσαι!Οσο για τους εμετους συνηθως την 12η-14η εβδομαδα σταματανε!!!!Κανε λιγακι υπομονη!!!!Και ρωτα τον γιατρο σου αν υπαρχει καποιο αντιεμετικο σιροπακι να παρεις!!!!

Τα υπολοιπα κοριτσακια τι κανετε;;;;


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

goaki λυπαμαι πολυ..

Ειναι μεγαλη παρηγορια να εχεις το κοριτσακι σου τετοιες στιγμες.

Ευχομαι γρηγορα να γεμισει η κοιλιτσα με ενα δυνατο μωρακι αυτη τη φορα!!!

Εχω ακουσει οτι μετα την αποξεση η συλληψη ειναι πιο ευκολη!

Με το καλο λοιπον και εννοειται να μας πεις τα ευχαριστα!!!!!!

smurfita μπραβο για το νινακι που μεγαλωνει.

Κοιτα να μην αφηνεις πολλες ωρες αδειο το στομαχι και μη σε αγχωνει το οτι εχασες ενα κιλο..

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα παρει γραμμαριο μεχρι και τις αρχες του 5ου μηνα.....ε μεταααα πηρα 17..καπου τοσα, απο ενα σημειο σταματησα να ζυγιζομαι χοχοχοχο

mama χαιρομαι που ολα πανε καλα για το μωρακι σου..

Μα κουνουσε χερια και ποδια;;;; ρε πως μεγαλωνουν ετσι;;;;

Εγω θα παω την Τριτη στο γιατρο οπου θα παρω τη λιστα με τις εξετασεις, θα δουμε το μωρο μας βεβαιως βεβαιως και θα κονονισουμε για την αυχενικη, υπολογιζω αρχες Νοεμβρη!!:rolleyes:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Goaki μου οτι και να σου πω ειναι λιγο...Σε νοιωθω απολυτα...Αλλα ο Θεος σε προστατεψε!!!!Παρε την μικρη σου αγκαλια και θα δεις οτι σε λιγο καιρο θα μπεις και θα μας πεις οτι εισαι εγκυος!!!;););)Να μπαινεις να μας λες ενα γεια!!!!

Καλημερα κοριτσια!!!Εχθες ειδα το μικρο μου σουσαμι που απο σουσαμι εχει εξελιχθει σε φασολι πλεον!Ειμαστε 2.4εκ και η καρδουλα μας χτυπουσε στους 192 παλμους /λεπτο...Ραντεβου σε 3 εβδομαδες για την αυχενικη διαφανεια!!!!Δεν μπορω να το πιστεψω....Εχθες παλι στον υπερηχο εκλαιγα!!!Κουνουσε τα χερακια του και τα ποδαρακια του...Και τωρα που σας το γραφω παλι με εχουν παρει τα ζουμια!!!!χαχαχα ορμονες τι να πεις!!!

Smurfita μου απο την στιγμη που το μπεμπε σας μεγαλωνει μην αγχωνεσαι!Οσο για τους εμετους συνηθως την 12η-14η εβδομαδα σταματανε!!!!Κανε λιγακι υπομονη!!!!Και ρωτα τον γιατρο σου αν υπαρχει καποιο αντιεμετικο σιροπακι να παρεις!!!!

Τα υπολοιπα κοριτσακια τι κανετε;;;;

σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! το ξερω και δεν απογοητευομαι!!! νιωθω ηδη πολυ τυχερη και εννοειται πως δεν θα εγκαταλειψω!!! ολα γινονται για καποιο λογο!!!! χαιρομαι πολυ για το σουσαμακι σου που εγινε φασολακι!!!!!ειναι οντως μοναδικες στιγμες αυτες!!! με το καλο σου ευχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


goaki λυπαμαι πολυ..

Ειναι μεγαλη παρηγορια να εχεις το κοριτσακι σου τετοιες στιγμες.

Ευχομαι γρηγορα να γεμισει η κοιλιτσα με ενα δυνατο μωρακι αυτη τη φορα!!!

Εχω ακουσει οτι μετα την αποξεση η συλληψη ειναι πιο ευκολη!

Με το καλο λοιπον και εννοειται να μας πεις τα ευχαριστα!!!!!!

smurfita μπραβο για το νινακι που μεγαλωνει.

Κοιτα να μην αφηνεις πολλες ωρες αδειο το στομαχι και μη σε αγχωνει το οτι εχασες ενα κιλο..

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα παρει γραμμαριο μεχρι και τις αρχες του 5ου μηνα.....ε μεταααα πηρα 17..καπου τοσα, απο ενα σημειο σταματησα να ζυγιζομαι χοχοχοχο

mama χαιρομαι που ολα πανε καλα για το μωρακι σου..

Μα κουνουσε χερια και ποδια;;;; ρε πως μεγαλωνουν ετσι;;;;

Εγω θα παω την Τριτη στο γιατρο οπου θα παρω τη λιστα με τις εξετασεις, θα δουμε το μωρο μας βεβαιως βεβαιως και θα κονονισουμε για την αυχενικη, υπολογιζω αρχες Νοεμβρη!!:rolleyes:

σ ευχαριστω και σενα aristea μου!!!ευχομαι και σε σας και το νινακι σας τα καλυτερα!εγω κοιτω ηδη μπροστα.... αλλωστε που χρονος για αλλες σκεψεις;;;; η μικρη με απορροφα τοσο που και να ηθελα δε γινεται να πεσω ψυχολογικα!!!! καθε μερα κατι καινουριο, ολο γελια και παιχνιδια!!!! η μαγικη δυναμη των παιδιων!!!

Link to comment
Share on other sites

goaki λυπαμαι πολυ..

Ειναι μεγαλη παρηγορια να εχεις το κοριτσακι σου τετοιες στιγμες.

Ευχομαι γρηγορα να γεμισει η κοιλιτσα με ενα δυνατο μωρακι αυτη τη φορα!!!

Εχω ακουσει οτι μετα την αποξεση η συλληψη ειναι πιο ευκολη!

Με το καλο λοιπον και εννοειται να μας πεις τα ευχαριστα!!!!!!

smurfita μπραβο για το νινακι που μεγαλωνει.

Κοιτα να μην αφηνεις πολλες ωρες αδειο το στομαχι και μη σε αγχωνει το οτι εχασες ενα κιλο..

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα παρει γραμμαριο μεχρι και τις αρχες του 5ου μηνα.....ε μεταααα πηρα 17..καπου τοσα, απο ενα σημειο σταματησα να ζυγιζομαι χοχοχοχο

mama χαιρομαι που ολα πανε καλα για το μωρακι σου..

Μα κουνουσε χερια και ποδια;;;; ρε πως μεγαλωνουν ετσι;;;;

Εγω θα παω την Τριτη στο γιατρο οπου θα παρω τη λιστα με τις εξετασεις, θα δουμε το μωρο μας βεβαιως βεβαιως και θα κονονισουμε για την αυχενικη, υπολογιζω αρχες Νοεμβρη!!:rolleyes:

Καλημερα!!!

Κι ομως κουνουσε τα χερακια του και τα ποδαρακια του...

Ακομα δεν μπορω να το πιστεψω!!!!

Εμεις κλεισαμε αυχενικη για τις 7/11 πρωτα ο Θεος!!!

Βεβαια στις 29/10 θα παω παλι να το δω γιατι δεν μπορω να περιμενω μεχρι τοτε...Ηδη εχω ξεκινησει και μετραω αντιστροφα!!!!:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα mama!!

Που εκλεισες αυχενικη;

Ολα καλα ειναι με το μπεπεκι σου τιποτα δε θα παει στραβα απο δω και περα;);)

Μεχρι τωρα εχω κανει 2 υπερηχους, ο τελευταιος ηταν 2/10, την Τριτη που θα παω θα εχουν περασει σχεδον 3 εβδομαδες και το μωρο θα ειναι τελειως διαφορετικο!!!!!

Παντως καμια σχεση με την πρωτη φορα.. αυτη τη φορα δεν εχω τοση αγωνια και αγχος.

Βοηθαει και η μικρη μου που δεν αφηνει πολλα περιθωρια να αγχωθω χαχαχα

Οι υπολοιπες που ειστε;;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα mama!!

Που εκλεισες αυχενικη;

Ολα καλα ειναι με το μπεπεκι σου τιποτα δε θα παει στραβα απο δω και περα;);)

Μεχρι τωρα εχω κανει 2 υπερηχους, ο τελευταιος ηταν 2/10, την Τριτη που θα παω θα εχουν περασει σχεδον 3 εβδομαδες και το μωρο θα ειναι τελειως διαφορετικο!!!!!

Παντως καμια σχεση με την πρωτη φορα.. αυτη τη φορα δεν εχω τοση αγωνια και αγχος.

Βοηθαει και η μικρη μου που δεν αφηνει πολλα περιθωρια να αγχωθω χαχαχα

Οι υπολοιπες που ειστε;;;

Ο γιατρος μου ειναι πιστοποιημενος οποτε θα την κανω σε αυτον...!!!

Αυτο μου ειπε ο ντοκ οτι πρεπει να σταματησω να αγχωνομαι γιατι ολα ειναι μια χαρα αλλα εγω επειδη με ξερω αν δεν φυγει το 1ο τριμηνο δυσκολα θα ηρεμησω...

Βεβαια δεν ειμαι οπως στην 1η εγκυμοσυνη...Βασικα καμια σχεση....Το αγχος με κυριευει οταν ειμαι στο ιατρειο και περιμενω να μπω μεσα!!!!Εγω εχω κανει 3 υπερηχους.....Στις 29 θα παω παλι να το δω και μετα αυχενικη....

Απο κοιλιτσα πως πας;;;Εμενα αρχισε δειλα δειλα να ξεμυτιζει!!!!:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω μια μικρη κοιλιτσα..

Βεβαια ποτε δεν ημουν πλακα, αλλα τωρα τη ρουφαω και δε μπαινει μεσα:lol::lol::lol:

Συνηθως αν εχουμε αγχος δε φευγει χααχαχα,

Παντα βρισκουμε κατι νεο να μας αγχωνει.

Προσπαθησε να σκεφτεσαι οτι ολα ειναι καλα, εχεις ενα υγιες μωρακι που μεγαλωνει καθε μερα πιο πολυ και οσο περνανε οι μερες ερχεται στην αγκαλια σου!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...