Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Με τις μετρησεις δε πρεπει να αγχωνομαστε με τοσο μικρη αποκλιση.

Σκεψου εγω ειχα ΤΕΡ στις 31/7 που σημαινει οτι επρεπε να ειμαι 12 εβδομαδων σημερα ΑΛΛΑ εχω κυκλο 37 μερες +/- οποτε αλλαζει η μερα γονιμοποιησης (η οποια δε ξερω ποτε ηταν:tongue: )

Οποτε παμε βαση υπερηχου, και αφου οι υπερηχοι συμβαδιζουν παμε καλα:D (βεβαια υπαρχει και εκει η αποκλιση +/-2 μερες)

Εγω ΤΕΡ 28/7 και με πολυκυστικες ωοθηκες που κανουν οτι θελουν και εμεις παμε στα τυφλα σχεδον!!!!

Οποτε παμε με βαση τους υπερηχους και ημερολογικα με υπερηχογραφικα εχω αποκλιση 2 εβδομαδων....Ακομα και σε αυτο ρε παιδακι μου ιδιες;;;;;;;


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω ΤΕΡ 28/7 και με πολυκυστικες ωοθηκες που κανουν οτι θελουν και εμεις παμε στα τυφλα σχεδον!!!!

Οποτε παμε με βαση τους υπερηχους και ημερολογικα με υπερηχογραφικα εχω αποκλιση 2 εβδομαδων....Ακομα και σε αυτο ρε παιδακι μου ιδιες;;;;;;;

αντε ρεεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Δε το πιστευωωωωω

χαχαχα

Τωρα σοβαρα να σου πω..

Σε αυτη την εγκυμοσυνη δε με νοιαζει ποτε θα ειναι η ΠΗΤ μιας και θα αφησουμε τον τοκετο να ξεκινησει μονος του καπου μεχρι τις 42 εβδ:wink:

Καλα εκτος απροοπτου βεβαια!

Οποτε μου αρκει οτι απο υπερηχο σε υπερηχο το μωρο αναπτυσσεται καλα!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Με βαση τον υπερηχο ή το τικερακι;;;

Μπερδευτηκα!!!!:tongue:

χαχαχαχα με βαση τον υπερηχο του γιατρου.

Οταν θα γινει η αυχενικη θα οριστει η ΠΗΤ για εμας που ειμαστε λιγακι αστατες χαχαχα


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω!!! οχι δεν μενω ελλαδα!

ειμαι μιση απο θεσσαλονικη και μιση απο κυπρο και τα τελευταια χρονια μενω κυπρο!! ειμαι λιγακι μακρια σας!:tongue:

Α μαλιστα!!!

Μια χαρα η Κυπρος:D:D

Απο δω ερχεσαι καμια βολτα;;

Εχεις συγγενεις φανταζομαι και Θεσσαλονικη;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα!!!

Μια χαρα η Κυπρος:D:D

Απο δω ερχεσαι καμια βολτα;;

Εχεις συγγενεις φανταζομαι και Θεσσαλονικη;

ερχομαι ναι...πιο παλια ερχομουν πιο συχνα...εχει 2 χρονια να ερθω αλλα ελπιζω συντομα να ανεβω θεσσαλονικη τωρα που δεν δουλευω!

εχω ναι και συγγενεις θεσσαλονικη! οχι πολλους βεβαια! :tongue:


pmkzp3.png

Pj3wp3.png

Notes:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες to be... ;) να εχετε ολες μια καταπληκτικη, τελειομηνη και γεματη χαρες και αναμνησεις εγκυμοσυνη......:tongue::tongue:

οχι αυτη τη φορα δεν ειναι ΝΤΟΥ απο τις μαμαδες Μαϊου '13 αλλα απο τις μαμαδες Νοεμβριου '13....

τωρα που εφτασα στο τελος της εγκυμοσυνης ειπα να μπω και να θυμηθω τις ανησυχιες και τους φοβους που ειχα και εγω στην αρχη αυτης εγκυμοσυνης... :D:D μα ποσο με συγκινησατε!!!

περιττο να σας πω πως τελικα ειχα μια πολυ ομορφη, χωρις συμπτωματα και σημαντικα προβληματα εγκυμοσυνη πραγμα που ευχομαι και σε εσας..

Λοιπον, σταματαω! φιλια σε ολες...και καλες αυχενικες!!!!!!!:D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες to be... ;) να εχετε ολες μια καταπληκτικη, τελειομηνη και γεματη χαρες και αναμνησεις εγκυμοσυνη......:tongue::tongue:

οχι αυτη τη φορα δεν ειναι ΝΤΟΥ απο τις μαμαδες Μαϊου '13 αλλα απο τις μαμαδες Νοεμβριου '13....

τωρα που εφτασα στο τελος της εγκυμοσυνης ειπα να μπω και να θυμηθω τις ανησυχιες και τους φοβους που ειχα και εγω στην αρχη αυτης εγκυμοσυνης... :D:D μα ποσο με συγκινησατε!!!

περιττο να σας πω πως τελικα ειχα μια πολυ ομορφη, χωρις συμπτωματα και σημαντικα προβληματα εγκυμοσυνη πραγμα που ευχομαι και σε εσας..

Λοιπον, σταματαω! φιλια σε ολες...και καλες αυχενικες!!!!!!!:D

Πολυξενη με το καλο να ερθει στο κοσμο το μωρακι σου!!!

Ειμαι και εγω μανουλα Νοεμβριου'11 εχω ενα υπεροχο κοριτσι που ειναι τα παντα για εμας!

Εγω γεννησα 25/11 της Αγιας Αικατερινης.

Ευχομαι να εχεις τοσο ομορφο τοκετο οσο ομορφη ηταν και η εγκυμοσυνη σου!!!!!

:D:D:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μελλοντικές μανούλες!!!! Είμαι καινούρια στην παρέα, μελλοντική μανούλα Μαϊου του '14 κι εγώ!!!! Το λέω και συγκινούμαι και ακόμη δε μπορώ να το πιστέψω!!δεν σας είχα πάρει χαμπάρι, αλλιώς θα έμπαινα πιο πριν! ΄΄Εχουμε κάνει τον πρώτο υπέρηχο (στις 12/10) και σήμερα έχουμε ραντεβού με το γιατρό να μας προγραμματίσει για την αυχενική. Προς το παρόν ξέρουμε ότι το ευτυχές γεγονός θα γίνει τέλος Μαϊου. Σύμφωνα με την τελευταία περίοδο αύριο κλείνουμε 9 εβδομάδες! Όμως ο κύκλος μου ήταν μεγάλος και ξέρω ότι έκανα ωορρηξία την 23η μέρα. Οπότε δεν ξέρω αν μετράμε σωστά τις εβδομάδες.


on4ip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημεραααα

Sofia καλωσηλθες! Καλη εγκυμοσυνη να εχεις και με ενα υγιες μωρο στην αγκαλια σου!

Με το καλο η αυχενικη σημερα!!

Να μας γραψεις αν ολα πηγαν καλα..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μελλοντικές μανούλες!!!! Είμαι καινούρια στην παρέα, μελλοντική μανούλα Μαϊου του '14 κι εγώ!!!! Το λέω και συγκινούμαι και ακόμη δε μπορώ να το πιστέψω!!δεν σας είχα πάρει χαμπάρι, αλλιώς θα έμπαινα πιο πριν! ΄΄Εχουμε κάνει τον πρώτο υπέρηχο (στις 12/10) και σήμερα έχουμε ραντεβού με το γιατρό να μας προγραμματίσει για την αυχενική. Προς το παρόν ξέρουμε ότι το ευτυχές γεγονός θα γίνει τέλος Μαϊου. Σύμφωνα με την τελευταία περίοδο αύριο κλείνουμε 9 εβδομάδες! Όμως ο κύκλος μου ήταν μεγάλος και ξέρω ότι έκανα ωορρηξία την 23η μέρα. Οπότε δεν ξέρω αν μετράμε σωστά τις εβδομάδες.
Γεια σας κορίτσια!!! Περιμένω κ εγω το μωρακι μου τον Μάιο.... αυριο το πρωι εχω την αυχενική κ η αγωνια εχει ανεβει στο κοκκινο...

Καλως ηρθατε τα νεα κοριτσια και με το καλο τα μωρακια σας!!!

Αριστεα μου καλημερα!!!

Να ρωτησω κατι;;;

Απο εχθες εχω πονακια χαμηλα δεξια αριστερα κεντρικα....Ειναι φυσιολογικο ή να αρχισω να τρεμω τωρα;;;;;


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

mama καλημερα,

και εγω εδω και αρκετες μερες εχω τετοια πονακια!

Ειναι φυσιολογικα, μεγαλωνει η μητρα και ειναι λογικο να εχουμε τραβηγματα, ποναλακια και ολα τα σχετικα..

Εννοειται δε μιλαμε για αφορητους πονους ε;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...