Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Kαλησπερα!

Εγω παλι φοβαμαι μην εχει συμβει κατι κακο...

Γιατι πριν μια εβδομαδα ειχα αναγουλες,ειχα κανει και εμετο και ειχα και συχνοουρια και κοπηκαν σχεδον μαχαιρι...

Ελπιζω να ειναι ολα καλα και να μην εχω δυσαρεστα νεα παλι...

Απο εχθες εχω και πονακια περιοδου οχι πολυ εντονα αλλα ενοχλητικα...

Ξερω οτι κακως τα ψυριζω ολα αλλα φοβαμαι τοσο πολυ μην το χασω...

Σε καταλαβαινουμε ολες πιστευω. Γι' αυτο ειμαστε εδω να λεμε τις σκεψεις μας!

Το οτι δεν εχεις ''βλαψιμια'' δεν παει να πει οτι κάτι παει στραβά.. Στην κόρη μου συνειδητοποιησα οτι έχω μωρο στην αυχενική.. Δεν ειχα απολύτως κανένα σύμπτωμα και ξεχνουσα συνεχεια οτι ήμουν έγκυος.

Τα πονακια μπορεί να είναι απο τον πλακουντα.

Η αδερφη μου (σας είπα οτι έχουμε 5 βδομάδες περίπου διαφορά) έχει αίμα κ πόνους περιόδου απο την πρωτη βδομάδα κ έχει μπει στη 14. Έκανε αρχικό υπέρηχο ολά καλά, έκανε αυχενική ολά καλά αλλά ακόμα την αγχωνει κ είναι λογικό..

Το καλυτερο φάρμακο για την εγκυμοσύνη (ειδικα στην αρχή) είναι η ξάπλα!!

Αν παλι φοβάσαι μιλά στον/στην γιατρό σου, γιατί το άγχος δεν βοηθάει.

Ολά Κάλα θα πάνε για όλες!! Το πιστεύω και το εύχομαι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mama να μη βαζεις κακες σκεψεις στο μυαλο σου..

Αυτο το μωρο ηρθε για να μεινει θα λες!!!

Αργει το επομενο ραντεβου ε;;:rolleyes::rolleyes:

Καλημερα Αριστεα μου!!!Το ραντεβου μου ειναι την Πεμπτη...ΜΙα εβδομαδα υπομονη ακομα!!!!

Σε καταλαβαινουμε ολες πιστευω. Γι' αυτο ειμαστε εδω να λεμε τις σκεψεις μας!

Το οτι δεν εχεις ''βλαψιμια'' δεν παει να πει οτι κάτι παει στραβά.. Στην κόρη μου συνειδητοποιησα οτι έχω μωρο στην αυχενική.. Δεν ειχα απολύτως κανένα σύμπτωμα και ξεχνουσα συνεχεια οτι ήμουν έγκυος.

Τα πονακια μπορεί να είναι απο τον πλακουντα.

Η αδερφη μου (σας είπα οτι έχουμε 5 βδομάδες περίπου διαφορά) έχει αίμα κ πόνους περιόδου απο την πρωτη βδομάδα κ έχει μπει στη 14. Έκανε αρχικό υπέρηχο ολά καλά, έκανε αυχενική ολά καλά αλλά ακόμα την αγχωνει κ είναι λογικό..

Το καλυτερο φάρμακο για την εγκυμοσύνη (ειδικα στην αρχή) είναι η ξάπλα!!

Αν παλι φοβάσαι μιλά στον/στην γιατρό σου, γιατί το άγχος δεν βοηθάει.

Ολά Κάλα θα πάνε για όλες!! Το πιστεύω και το εύχομαι..

Ευχαριστω Νατασα μου...Δεν συμβαινει καθε μερα απλα μερικες φορες με πιανει...Εχθες περασα απο τον γιατρο μου να του δειξω τον προγεννητικο ο οποιος μου ειπε οτι ειναι αψογος...

Βγαινοντας απο το ιατρειο του και προχωρωντας λιγο πιο κατω μυρισα βοθρο...

Αφου συγκρατηθηκα και δεν αρχισα να ξερνοβολαω σαν γατι μες στην μεση του δρομου και δεν εγινα ρεζιλι παλι καλα...Η αιτια μαλλον ηταν το αρωμα χωρου που εχει στο ιατρειο και σε συνδιασμο με το αλλο αρωμα ηρθε κι εδεσε!!!!Παντως να σας πω οτι εχθες χαρηκα που ειχα τοσο εντονη αναγουλα...Μετα ηρεμησε το στομαχι μου....


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Αριστεα μου!!!Το ραντεβου μου ειναι την Πεμπτη...ΜΙα εβδομαδα υπομονη ακομα!!!!

Ευχαριστω Νατασα μου...Δεν συμβαινει καθε μερα απλα μερικες φορες με πιανει...Εχθες περασα απο τον γιατρο μου να του δειξω τον προγεννητικο ο οποιος μου ειπε οτι ειναι αψογος...

Βγαινοντας απο το ιατρειο του και προχωρωντας λιγο πιο κατω μυρισα βοθρο...

Αφου συγκρατηθηκα και δεν αρχισα να ξερνοβολαω σαν γατι μες στην μεση του δρομου και δεν εγινα ρεζιλι παλι καλα...Η αιτια μαλλον ηταν το αρωμα χωρου που εχει στο ιατρειο και σε συνδιασμο με το αλλο αρωμα ηρθε κι εδεσε!!!!Παντως να σας πω οτι εχθες χαρηκα που ειχα τοσο εντονη αναγουλα...Μετα ηρεμησε το στομαχι μου....

Καλημέρα mama! Είδες όλα καλά θα πάνε! Θετική σκέψη μόνο, καλή διάθεση και υπομονή! Θα περάσουν και οι μερούλες μέχρι την Πέμπτη και αφού και ο προγεννητικός έλεγχος ήταν άψογος, τότε όλα θα πάνε καλά!!!:D:D:D:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια είμαι καινούρια στη παρέα σας!!!Αύριο μπαίνω στην 8η εβδομάδα, ο τελευταίος υπέρηχος ήταν στις 6 εβδ και 5 ημέρες είδαμε το μωράκι και ακούσαμε και την καρδούλα του!!mama εύχομαι να σου πάνε όλα καλά κ καταλαβαίνω την αγωνία σου κ εγω τα χριστούγεννα έχασα ένα μωράκι στις 8 εβδ και 5 ημέρες και τώρα φοβάμαι πολύ!εκάνες κάποια εξέταση όταν έχασες το άλλο μωράκι?μακάρι αυτή τη φορά να μας τα δώσει ο Θεούλης σε όλες μας!Μακάρι να έχουμε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με υγειή μωράκια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια είμαι καινούρια στη παρέα σας!!!Αύριο μπαίνω στην 8η εβδομάδα, ο τελευταίος υπέρηχος ήταν στις 6 εβδ και 5 ημέρες είδαμε το μωράκι και ακούσαμε και την καρδούλα του!!mama εύχομαι να σου πάνε όλα καλά κ καταλαβαίνω την αγωνία σου κ εγω τα χριστούγεννα έχασα ένα μωράκι στις 8 εβδ και 5 ημέρες και τώρα φοβάμαι πολύ!εκάνες κάποια εξέταση όταν έχασες το άλλο μωράκι?μακάρι αυτή τη φορά να μας τα δώσει ο Θεούλης σε όλες μας!Μακάρι να έχουμε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με υγειή μωράκια!!!!!!

Οχι δεν εκανα καμια εξεταση παρα μονο ιστολογικη εμβρυου που δεν εδειξε κατι...Δεν ηθελα να μπω στην διαδικασια των εξετασεων....

Μετα την αποξεση ομως ο κυκλος μου δεν επανηλθε και επισκεφθηκα τον γυναικολογο μου που μου διεγνωσε πολυκυστικες ωοθηκες...Εκανα μονο ορμονικο ελεγχο ο οποιος ηταν μια χαρα...Ευτυχως δεν εχω το συνδρομο και απλα μια ηπια μορφη πολυκυστικων ωοθηκων.

Τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη μου εδωσε να παιρνω ουτροζεσταν 3 των 200mg 2 gloucopfage των 850mg και κανω και αντιθρομβοτικα ενεσακια innohep 0.45.Και ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα!!!!Το ιδιο ευχομαι κι εγω για ολες μας!!Να μας πανε ολα καλα και να γεννησουμε υγιη μωρα!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

antriana καλωσηλθες!!!

Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα υγιες μωρακι!

Να μπαινεις εδω να τα λεμε!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Ανδριανα δεν σε καλοσωρισα:oops::oops::oops::oops:

Συγνωμη!!!

Τι κανετε κοριτσια;;

Εγω καλα...Ηρεμα....

Περιμενω να περασουν οι μερες να δω το μπεμπε μου!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα

Τι κανετε;

Πολυ νυστα ρε κοριτσια...:lol::lol:

mama θα περασουν οι μερες και θα ειναι μια χαρα το σπορακι σου!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα

Τι κανετε;

Πολυ νυστα ρε κοριτσια...:lol::lol:

mama θα περασουν οι μερες και θα ειναι μια χαρα το σπορακι σου!!

Καλημερα!

Κι εγω νοιωθω σημερα μια ατονια μια βαρεμαρα και μια νυστα...

Εχω και μια ψιλοζαλαδα αλλα σκεφτομαι οτι μπορει να ειναι απο τα ουτροζεσταν που παιρνω με το τσουβαλι....

Αχ απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι!!!

Πως ανυπομωνω να φυγει το 1ο τριμηνο δεν λεγεται!!!!:tongue::tongue:


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια εύχομαι σε όλες μια υγιές κ τελειομήνη εγκυμοσύνη.

Μπήκα να ευχηθώ στο Μαράκι.

Μαράκι μου είσαι έγκυος?συγκινήθηκα πολύ κοπέλα μου μπράβο θα δεις πως ολα θα πάνε καλά και το Σποριδιο σου θα σε βγάλει άσπροπροσωπεί. Δεν μπορώ να σταματήσω να δακρύζω. Μπράβο σας κ πάλι μπράβο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εύχομαι σε όλες μια υγιές κ τελειομήνη εγκυμοσύνη.

Μπήκα να ευχηθώ στο Μαράκι.

Μαράκι μου είσαι έγκυος?συγκινήθηκα πολύ κοπέλα μου μπράβο θα δεις πως ολα θα πάνε καλά και το Σποριδιο σου θα σε βγάλει άσπροπροσωπεί. Δεν μπορώ να σταματήσω να δακρύζω. Μπράβο σας κ πάλι μπράβο.

Γωγω μου σε ευχαριστω πολυ...Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα!!!!Ελπιζω να εισαι καλα!!!

Ναι η ζαλαδα μαλλον απο τα χαπια ειναι.

Δουλευεις κιολλας;;

Οχι δεν δουλευω...Κανω την νοικοκυρα σε απογνωση!!!!:tongue::tongue:


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Είμαι η Τζενη, έχω ήδη ένα αγοράκι τρεισήμισι ετών κ αν όλα πανε καλά αρχές Ιουνίου θα αποκτήσουμε κ το αδελφάκι του . Είμαι στην 6η εβδομάδα κ αν όλα Πανε καλά την άλλη εβδομάδα θα ακούσουμε Καρδουλα :)Εύχομαι σ όλες μια καλή κ τέλειομηνη εγκυμοσύνη ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...