Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Καλημέρα!!!!!!

Χθες δεν έγραψα γιατί γυρίσαμε πολύ αργά από τον γιατρό κι έπεσα κατευθείαν για ύπνο. Πήγαμε, ακούσαμε καρδούλα μας είπε και ο γιατρός ότι είναι περίπου 1 εκατοστό μας έδωσε και την πρώτη του φωτογραφιούλα!!! Ο άντρας μου κατασυγκινημένος να λέει "αφήστε να το δούμε κι άλλο λίγο". Κλείσαμε ραντεβού ξανά σε 15 ημέρες για να το ξαναδούμε και να μου δώσει τις εξετάσεις. Προς το παρόν μου έδωσε να πάρω μόνο φυλλικό οξύ κάθε βράδυ μετά το φαγητό.

Σήμερα το απόγευμα έχω ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο...άντε να δούμε τι θα μου δώσει και τι θα μου πει...:rolleyes:

i want to be mama άσε τα ίδια κι εγώ. Ο εμετός, οι ζαλάδες και οι ανακατοσούρες έχουν γίνει καθημερινότητα και δεν σταματάνε καθόλου :(. Με το καλό να πας στο γιατρό και να το ξανακούσετε!!!

goaki υπομονή...να πέρασε η μέρα και σήμερα θα πάτε! Να μας πεις τα νέα σου!

_Aristea ήταν οντως τέλειο άκουσμα! Ξανακλείσατε ραντεβου;

anastasaki_melisaki σήμερα δεν έχεις κι εσύ ραντεβού με τον γιατρό σου; Με το καλό και περιμένουμε νέα σου!

Μπράβο!!! Τέλεια!!! Με το καλο το επόμενο ραντεβου σας!!

Γεια σααααααςςςς

γυρισαμε απο το γιατρο,

ειδαμε το μωρουλι μας ακουσαμε τη καρδουλα του,, τι τελειο ακουσμαααα!!!!!

goaki αντε λιγο ακομα υπομονη, ξερω δεν περνανε οι ωρες:rolleyes:

Συγχαρητήρια κ σε εσάς αριστεα!!! Ο πιο τέλειος ήχος ε;;;

Και εγω σήμερα έχω ραντεβου, ειναι νωρίς για καρδούλα όμως. Ας ειναι όλα καλα προς το παρόν !!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα!!

mama 145 παλμους ειχε το μωρακι μας!

οσο για τον εμετο δε νομιζω να ειναι ιωση, μαλλον το μωρο σου θελει να κανει αισθητη την παρουσια του:D:D

Υπομονη, τουλαχιστον οσο εχεις τετοια συμπτωματα ξερεις πως ολα πανε καλα!

smurfita συγχαρητηριαααα!!!

Και εμεις σε 15 μερες περιπου θα ξαναπαμε για υπερηχο, τοτε θα μου δωσει και τη λιστα με τις εξετασεις και θα κανονισουμε για αυχενικη!

Στον ενδοκρινολογο γιατι πας;

Απο συμπληρωματα αυτη τη φορα μονο φιλικο οξυ παιρνω απο τη στιγμη που ειχα το θετικο τεστ και μεχρι το τελος του 1ου τριμηνου;)

anastasaki πρωτο ραντεβου σημερα;;

ολα καλα να ειναι και περιμενουμε εννοειται νεα!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

...

smurfita συγχαρητηριαααα!!!

Και εμεις σε 15 μερες περιπου θα ξαναπαμε για υπερηχο, τοτε θα μου δωσει και τη λιστα με τις εξετασεις και θα κανονισουμε για αυχενικη!

Στον ενδοκρινολογο γιατι πας;

Απο συμπληρωματα αυτη τη φορα μονο φιλικο οξυ παιρνω απο τη στιγμη που ειχα το θετικο τεστ και μεχρι το τελος του 1ου τριμηνου;)

....

Ωραία...συγχρονισμένες μας βλέπω!!!:D Μαζί θα πηγαίνουμε στα ραντεβού, μαζί και τις εξετάσεις!!!

Ο ενδοκρινολόγος με παρακολουθούσε από πριν. Τα τελευταία χρόνια και μετά από πολλούς διατροφολόγους και δίαιτες έβαζα κιλά. Κανένας δεν μου εξηγούσε το γιατί ούτε και μου έδιναν μια λύση. Απευθύνθηκα τελικά στον συγκεκριμένο ενδοκρινολόγο, ο οποίος συμπτωματικά ειδικεύεται στην ενδοκρινολογία κύησης, ο οποίος μου έδωσε μια σειρά εξετάσεων και καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι όλα αυτά τα χρόνια ο θυροειδής μου αυξανόταν λίγο λίγο με αποτέλεσμα τώρα να έχει φτάσει στα ανώτατα όρια και παράλληλα είχα και αντίσταση στην ινσουλίνη. Με παρακολούθηση από το Πάσχα όλα αυτά έχουν υποχωρήσει και έχω δει γενικότερη βελτίωση, οπότε θα πρέπει να συνεννοηθώ και με εκείνον.

Αυτά....:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Α ωραια smurfita!!

Το μυαλο μου πηγε σε διαβητη!

Αλλα με τη διατροφη που θα ακολουθεις εισαι ασφαλης οπως και να χει!

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πηρα αρκετα κιλα, τωρα δε θα ηθελα να παρω πανω απο 10-12, για να δουμε:rolleyes::rolleyes:

Ηδη εχω κοψει τα γλυκα μιας και πλεον δε μου κανουν αισθηση..περιεργο για μενα χαχα


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσια!!! Πολύ χαίρομαι για τους υπερηχους που ακουσαμε ως τωρα και περιμενω κ τους υπολοιπους!!

Εμείς κλείσαμε αυχενική στις 8 Νοέμβριου. Έχουμε ταξίδι δηλαδή... Και θα αφήσω το κοριτσάκι μου 3 μερονυκτα και φοβάμαι τα αεροπλάνα!!

Είμαστε απο Κω και ο γιατρός μου είναι στο ΓΑΙΑ. Εσείς που κάνετε τις εξετάσεις σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Αχ ειμαι πολυ χαρουμενηηηηη!!!

Το σουσαμι μου μεγαλωσε!!

Πηγαμε στα 11.6mm και πηραμε και 1 μερα παραπανω...

Δηλαδη ειμαι 7εβδ+4ημ!!!

Η καρδουλα μας χτυπουσε στους 140 παλμους!!!!

Ο γιατρος ειναι πολυ ευχαριστημενος λεει οτι παμε καλα!!!

Επομενο ραντεβου σε 15 μερες!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσια!!! Πολύ χαίρομαι για τους υπερηχους που ακουσαμε ως τωρα και περιμενω κ τους υπολοιπους!!

Εμείς κλείσαμε αυχενική στις 8 Νοέμβριου. Έχουμε ταξίδι δηλαδή... Και θα αφήσω το κοριτσάκι μου 3 μερονυκτα και φοβάμαι τα αεροπλάνα!!

Είμαστε απο Κω και ο γιατρός μου είναι στο ΓΑΙΑ. Εσείς που κάνετε τις εξετάσεις σας?

Καλημερα Νατασα!!!

Αντε με το καλο η αυχενικη!!!

Υπομονη τωρα....Αυτα εχει η παραμεθόριος δυστυχως!!

Εγω μενω Ρεθυμνο Κρητης αν και δεν ειμαι κρητικια οποτε κανω ολες τις εξετασεις μου εντος νομου!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Μπραβο βρε mama ολα πανε καλα αυτη τη φορα!!!!!

Νατασα εγω ειμαι Αθηνα αλλα δε ξερω ακομα που θα κανω αυχενικη..

Ο γιατρος μου ειναι στη Λητω!! Ισως την κανω εκει θα δουμε!

Η μικρη σου θα μεινει με τη γιαγια; εχει κοιμηθει ξανα χωρις εσας;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Μπραβο βρε mama ολα πανε καλα αυτη τη φορα!!!!!

Νατασα εγω ειμαι Αθηνα αλλα δε ξερω ακομα που θα κανω αυχενικη..

Ο γιατρος μου ειναι στη Λητω!! Ισως την κανω εκει θα δουμε!

Η μικρη σου θα μεινει με τη γιαγια; εχει κοιμηθει ξανα χωρις εσας;

Εγώ την μικρή την γεννησα στο Γαία άλλα ηταν στο Ερρίκος Ντινάν. Τώρα είναι αλλου άλλα ο γιατρός είναι παλι εκει.

Ναι στη μάμα μου θα την αφησω . Κάθε 2η Παρασκευή την αφήνουμε και ξενυχταμε λίγο με τον ανδρουλη. Αλλά 3 βραδιά είναι πολλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Νατασα!!!

Αντε με το καλο η αυχενικη!!!

Υπομονη τωρα....Αυτα εχει η παραμεθόριος δυστυχως!!

Εγω μενω Ρεθυμνο Κρητης αν και δεν ειμαι κρητικια οποτε κανω ολες τις εξετασεις μου εντος νομου!!!!

Δεν φαντάζεσαι.. Στη μικρή είχα τέλεια γεννά άλλα μπήκε 2 μέρες στη Μ.Ε.Ν λόγω χαμηλού Ζαχαρου. Τίποτα σπουδαιο, Αλλά αν εμένα στην Κω να γεννησω θα έφευγε το μωρακι ειτε για Ρόδο ειτε Αθήνα κ εγώ θα εμενα εδώ χωρίς να την έχω δει καλά καλα.. Ενω εκεί την ταιζα ΕΓΩ στην εντατική.. Ανατριχιαζω...

Να είναι καλα και το νεο μας μωρακι να μην περάσει τα ιδια !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας βρε κορίτσια!! είμαι κι εγώ μανουλίτσα μαίου 2013

κι συγκινήθηκα που ανοίξατε καφέ μαιου 14!!!

με το καλό κουκλίτσες!! τον πιο ωραίο μήνα γεννάτε!!!!!

θα ξεπεταχτούν, χαμπάρι δεν θα πάρετε!!

υ.γ. i want to be mama πολύ χάρηκα κι εγώ με τα νέα σου!

περίμενα να πας κι στο γιατρό..!όλα τέλεια!! μπράβο!!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας βρε κορίτσια!! είμαι κι εγώ μανουλίτσα μαίου 2013

κι συγκινήθηκα που ανοίξατε καφέ μαιου 14!!!

με το καλό κουκλίτσες!! τον πιο ωραίο μήνα γεννάτε!!!!!

θα ξεπεταχτούν, χαμπάρι δεν θα πάρετε!!

υ.γ. i want to be mama πολύ χάρηκα κι εγώ με τα νέα σου!

περίμενα να πας κι στο γιατρό..!όλα τέλεια!! μπράβο!!

Βιβιανακι μου σε ευχαριστω πολυ....

Να χαιρεσαι το μπουμπουκι σου και να το δεις οπως επιθυμεις!!!:):):)


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Δεν σας είπα οτι και η αδερφή μου θα γίνει μανούλα τον Απρίλιο για πρωτη φορα . (έχουμε 5 βδομάδες διάφορα)!! Χτες έκανε αυχενική και ολά ηταν καλά!! Με το που είδε ο γιατρός το μωρακι της είπε: "Κοριτσάκι ε????" χαχαχα Άντε δευτερη εγγονουλα για τον παππού μετα απο τρεις κόρες...

Να δουμε εμας τι θα είναι...

Θα θελατε να μάθετε όταν ερθει η ωρα ή έκπληξη τελευταίας στιγμής;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...