Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μπράβο υπέροχα !!! Όλα καλα είναι μην ανησυχείς !!! Εγώ καλα αναμένω να περάσουν οι μέρες ! 

      Καλημέρα κοπέλα μου ! Εδώ στην αναμονή … περιμένω να περάσουν οι μέρες ! Εαυ όλα καλα Ε ;;; 

      Όλα καλά να πάνε εύχομαι! Με μια ζουμπουρλουδικη χοριακη!! 💕

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια... Δεν σας είπα οτι και η αδερφή μου θα γίνει μανούλα τον Απρίλιο για πρωτη φορα . (έχουμε 5 βδομάδες διάφορα)!! Χτες έκανε αυχενική και ολά ηταν καλά!! Με το που είδε ο γιατρός το μωρακι της είπε: "Κοριτσάκι ε????" χαχαχα Άντε δευτερη εγγονουλα για τον παππού μετα απο τρεις κόρες...

Να δουμε εμας τι θα είναι...

Θα θελατε να μάθετε όταν ερθει η ωρα ή έκπληξη τελευταίας στιγμής;;

Ωωω νομιζω οτι ο παππους θα κατουραει τα βρακακια του απο την χαρα...2 εγγονες και το 3ο εκπληξη!!!

Οσο για το ερωτημα που εθεσες εμενα δεν με νοιαζει αν θα ειναι αγορι ή κοριτσι...Αρκει να ειναι γερο...Θα ηθελα να το μαθω την στιγμη της γεννας αλλα δεν νομιζω να μπορεσω...Σιγουρα ο συζυγος θα θελει να ξερει..Και ξερω οτι θελει και κοριτσακι για να βγει το ονομα της συγχωρεμενης της μανουλας του...Εμενα προσωπικα δεν με απασχολει τι φυλο θα ειναι το μωρο...Μου αρκει να ειναι υγιες!!!!:D:D:D:D

Εσεις εχετε προτιμησεις στο φυλο ή οχι;;;


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπραβο κοριτσια!!! Πολύ χαίρομαι για τους υπερηχους που ακουσαμε ως τωρα και περιμενω κ τους υπολοιπους!!

Εμείς κλείσαμε αυχενική στις 8 Νοέμβριου. Έχουμε ταξίδι δηλαδή... Και θα αφήσω το κοριτσάκι μου 3 μερονυκτα και φοβάμαι τα αεροπλάνα!!

Είμαστε απο Κω και ο γιατρός μου είναι στο ΓΑΙΑ. Εσείς που κάνετε τις εξετάσεις σας?

Aπο Κω ε?? πανέμορφο το νησί σου, έχω έρθει πάνω απο 10 φορές, Ρόδο είμαι εγω!!!:P:p:p:p

Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Αχ ειμαι πολυ χαρουμενηηηηη!!!

Το σουσαμι μου μεγαλωσε!!

Πηγαμε στα 11.6mm και πηραμε και 1 μερα παραπανω...

Δηλαδη ειμαι 7εβδ+4ημ!!!

Η καρδουλα μας χτυπουσε στους 140 παλμους!!!!

Ο γιατρος ειναι πολυ ευχαριστημενος λεει οτι παμε καλα!!!

Επομενο ραντεβου σε 15 μερες!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Μπράβο βρε Μάνα πολύ καλά!!! :D:D

γεια σας βρε κορίτσια!! είμαι κι εγώ μανουλίτσα μαίου 2013

κι συγκινήθηκα που ανοίξατε καφέ μαιου 14!!!

με το καλό κουκλίτσες!! τον πιο ωραίο μήνα γεννάτε!!!!!

θα ξεπεταχτούν, χαμπάρι δεν θα πάρετε!!

υ.γ. i want to be mama πολύ χάρηκα κι εγώ με τα νέα σου!

περίμενα να πας κι στο γιατρό..!όλα τέλεια!! μπράβο!!

με το καλό κορίτσια να πάρετε γερά μωράκια στην αγκαλιά σας όλες σας....

Υ.Γ. είδα ότι κάναμε ντου οι μαίου 2013 και είπα να σας ευχηθώ και εγώ...

Σας ευχαριστουμε κορίτσια, να χαίρεστε τα ζουζούνια σας!!

Καλημέρα κορίτσια... Δεν σας είπα οτι και η αδερφή μου θα γίνει μανούλα τον Απρίλιο για πρωτη φορα . (έχουμε 5 βδομάδες διάφορα)!! Χτες έκανε αυχενική και ολά ηταν καλά!! Με το που είδε ο γιατρός το μωρακι της είπε: "Κοριτσάκι ε????" χαχαχα Άντε δευτερη εγγονουλα για τον παππού μετα απο τρεις κόρες...

Να δουμε εμας τι θα είναι...

Θα θελατε να μάθετε όταν ερθει η ωρα ή έκπληξη τελευταίας στιγμής;;

Μπράβο ρε τι καλά!!! Μα τι ωραία που θα είστε μαζί!!!


weBzp2.png

qUMVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια για τα δικά μου δεδομένα κοιμάμαι πολύ νωρίς , κατα την διάρκεια της ημέρας είμαι μονίμως κουρασμένη!@!!

Αλλά μπορεί να ξυπνάω κατά τις 4 κ να μην μπορώ να κοιμηθώ!!!

Πολύ αναγούλα κατά την διάρκεια της ημέρας , αλλά εμετούς τίποτα, στην κόρη μου έκανα στάνταρ 6-7 την ημέρα!!!

Αυτά απο εμένα!!!


weBzp2.png

qUMVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Μανουλες μαιου 13 σας ευχαριστουμε τοοοσο πολυ για τις ευχες!!!!!

Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Που ειστε κοριτσια;

Εβαλε κρυο και εχετε χωθει κατω απο τα παπλωματα;;;:D

Εγω το μεσημερι παντως τον εριξα εναν δυωρο υπνακο, αλλος ανθρωπος εγινα!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε τις μανούλες Μαίου 2013, είστε τόσο γλυκές!!!!

Αριστέα, εδώ άρχισαν οι πρώτες ελαφριές αναγούλες. Δεν έχω όρεξη να φάω τίποτα και νιώθω πως η διατροφή μου είναι χάλια. Από ύπνο δεν έχω καθόλου όρεξη και κοιμάμαι πολύ λίγο.

Είναι καμία εγκυούλα που δουλεύει; Αν ναι πως τα πάτε στη δουλειά; Εγώ ταλαιπωρούμαι πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και εμβρυακια!

Τι κανετε;;;

Εγω καλα ειμαι.δεν εχω τιποτα...

Ναι ναι θα γκρινιαξω ΠΑΛΙ...

Δεν εχω αναγουλες,σταματησε η συχνοουρια που ειχα τα βραδυα,μονο υπνηλια εχω...Εχθες ξυπνησα στις 9 το πρωι,κατεβηκα για να κανω τον προγεννητικο ελεγχο,γυρισα σπιτι κοιμηθηκα απο τις 2:30 μεχρι τις 4:30 και το βραδυ επεσα για υπνο στις 11!!!

Με πονανε η μεση μου και τα ποδια!

Το εχει καμια σας αυτο;;;

Επισης εχω ΕΝΤΟΝΗ φαγουρα στο στηθος!!!Ειναι φορες που θελω να το ξεπετσιασω πραγματικα...

Εσεις τι κανετε;;;

Μπειτε να πειτε τα νεα σας!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Αριστέα, εδώ άρχισαν οι πρώτες ελαφριές αναγούλες. Δεν έχω όρεξη να φάω τίποτα και νιώθω πως η διατροφή μου είναι χάλια. Από ύπνο δεν έχω καθόλου όρεξη και κοιμάμαι πολύ λίγο.

Είναι καμία εγκυούλα που δουλεύει; Αν ναι πως τα πάτε στη δουλειά; Εγώ ταλαιπωρούμαι πολύ.

Καλως τις δεχτηκες τις αναγουλες, εχω κ εγω μπολικες μεσα στη μερα!!

Εγω δουλευω στο κεντρο κ μετακινουμαι με το μετρο, οντως ειναι δυσκολα ειδικα οταν δε υπαρχει αδεια θεση να καθισω, αρχιζω να ζαλιζομαι και ολα τα σχετικα..:-(

Εχω ορθοστατικη υποταση οπως μου ειπε και ο γιατρος και αν λεει δω οτι δεν αντεχω αλλο θα παω να μου γραψει αδεια.

Τα ιδια ειχα και στην πρωτη εγκυμοσυνη:rolleyes::rolleyes:

mama καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!!

Φαγουρα στο στηθος εχω και εγω, κατανταει πολυ εκνευριστικο.


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Εχω ορθοστατικη υποταση οπως μου ειπε και ο γιατρος και αν λεει δω οτι δεν αντεχω αλλο θα παω να μου γραψει αδεια.

Τα ιδια ειχα και στην πρωτη εγκυμοσυνη:rolleyes::rolleyes:

Αριστέα και εγώ τα ίδια. Είμαι και αναιμική. Η υπόταση πρέπει να χειροτερεύει καθώς το μωράκι μεγαλώνει, έτσι δεν είναι; Γιατί μετά θα έχεις και το βάρος. Τουλάχιστον όταν θα αρχίσει να φαίνεται η κοιλίτσα σου να την ξεπροβάλεις για να σου παραχωρούν μία θέση στο μετρό αλλιώς μπορεί να έχεις λιποθυμικό επεισόδιο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας!!!

Διαβάζω τα νέα σας μόλις ξεκλέψω λίγο χρόνο :rolleyes:.

Αναγούλες, εμετοί, ναυτίες όσο πάνε και χειροτερεύουν...πραγματικά τα'χω φτύσει...μόνο ο άντρας μου το διασκεδάζει και κάθε φορά που με βλέπει στην τουαλέτα αγκαλιά με τη λεκάνη λέει "τέλεια!!!:D:D:D"

Η όρεξή μου έχει μειωθεί πάρα πολύ, τρώω μια μπουκιά κι αυτό είναι όλο μετά από κανά τρίωρο πάλι.

Χθες ζορίστηκα αρκετά και η αλήθεια είναι ότι ψιλοτρόμαξα. Είχα επαγγελματικό ραντεβού στις 13.00, το οποίο τελικά έγινε στις 21.00 το βράδυ και είμασταν συνέχεια στο περίμενε χωρίς νερό, χωρίς τίποτα. Δεν μπορούσα στο μεταξύ ούτε να φύγω έστω για λίγο αφού καθυστερούσε τόσο γιατί το κτίριο πια είχε κλείσει και δεν θα με άφηναν να μπω. Γύρισα τελικά στο σπίτι στις 22.00 μου ετοίμασε ο καλός μου κάτι να τσιμπήσω, αλλά...τζίφος. Κατέληξα να φάω ένα τοστ και αυτό το πάλευα για 1 ώρα. Μετά έπεσα να κοιμηθώ...κρυάδες, τρέμουλο, ανακατοσούρες, ζάλη, τι να σας λέω;

Όπως κι αν έχει ξημέρωσε ο Θεός τη μέρα και σήμερα είμαι καλύτερα:).

_Aristea και Praga μου το καταλαβαίνω αυτό με την υπόταση γιατί έχω κι εγώ και είναι ζόρικο. Πρόσεχε Aristea να ακουμπάς έστω κάπου αν δεν μπορείς να καθήσεις γιατί πραγματικά μπορεί να λιποθυμήσεις και όσο θα περνάει ο καιρός τόσο πιο έντονο θα είναι.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

smurfita οσο δυσκολο κ αν ειναι μην αφηνεις το στομαχι σου τοσες ωρες αδειο.

Εχε στη τσαντα σου κατι μαζι, πχ μια μπαρα δημητριακων, φρυγανιες κλπ


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες!!!!

Καλημερα κοριτσια και εμβρυακια!

Τι κανετε;;;

Εγω καλα ειμαι.δεν εχω τιποτα...

Ναι ναι θα γκρινιαξω ΠΑΛΙ...

Δεν εχω αναγουλες,σταματησε η συχνοουρια που ειχα τα βραδυα,μονο υπνηλια εχω...Εχθες ξυπνησα στις 9 το πρωι,κατεβηκα για να κανω τον προγεννητικο ελεγχο,γυρισα σπιτι κοιμηθηκα απο τις 2:30 μεχρι τις 4:30 και το βραδυ επεσα για υπνο στις 11!!!

Με πονανε η μεση μου και τα ποδια!

Το εχει καμια σας αυτο;;;

Επισης εχω ΕΝΤΟΝΗ φαγουρα στο στηθος!!!Ειναι φορες που θελω να το ξεπετσιασω πραγματικα...

Εσεις τι κανετε;;;

Μπειτε να πειτε τα νεα σας!

Εγώ ανυπομονω να σταματήσει η συχνοουρια (μηπως κοιμηθω κανενα βραδυ) και οι καούρες με έχουν πεθανει!! Υπνηλία δεν έχω.. Στην κορη μου δεν μπορουσα να ανοιξω το μάτι μου άλλα τώρα, παλι πιστεύω εξαιτίας της κόρης, δεν έχω χρονο να νυσταξω.

Οι πόνοι στη μέση είναι Νορμάλ μιας και αλλάζει στάση το σωμα σου για να υποδεχθεί μια υπεροχή κοιλιτσα που πρεπει να κουβαλήσει.. Όσο για τη φαγούρα έκτος απο το στήθος θα εχεις (εγώ έχω τουλαχιστον) και στην κοιλία και είναι επειδή τραβιέται το δερμα. Βαζε ενυδατικη κρεμουλα σε όλο το σωμα να το βοηθησεις..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες!!!!

Εγώ ανυπομονω να σταματήσει η συχνοουρια (μηπως κοιμηθω κανενα βραδυ) και οι καούρες με έχουν πεθανει!! Υπνηλία δεν έχω.. Στην κορη μου δεν μπορουσα να ανοιξω το μάτι μου άλλα τώρα, παλι πιστεύω εξαιτίας της κόρης, δεν έχω χρονο να νυσταξω.

Οι πόνοι στη μέση είναι Νορμάλ μιας και αλλάζει στάση το σωμα σου για να υποδεχθεί μια υπεροχή κοιλιτσα που πρεπει να κουβαλήσει.. Όσο για τη φαγούρα έκτος απο το στήθος θα εχεις (εγώ έχω τουλαχιστον) και στην κοιλία και είναι επειδή τραβιέται το δερμα. Βαζε ενυδατικη κρεμουλα σε όλο το σωμα να το βοηθησεις..

Kαλησπερα!

Εγω παλι φοβαμαι μην εχει συμβει κατι κακο...

Γιατι πριν μια εβδομαδα ειχα αναγουλες,ειχα κανει και εμετο και ειχα και συχνοουρια και κοπηκαν σχεδον μαχαιρι...

Ελπιζω να ειναι ολα καλα και να μην εχω δυσαρεστα νεα παλι...

Απο εχθες εχω και πονακια περιοδου οχι πολυ εντονα αλλα ενοχλητικα...

Ξερω οτι κακως τα ψυριζω ολα αλλα φοβαμαι τοσο πολυ μην το χασω...


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

mama να μη βαζεις κακες σκεψεις στο μυαλο σου..

Αυτο το μωρο ηρθε για να μεινει θα λες!!!

Αργει το επομενο ραντεβου ε;;:rolleyes::rolleyes:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...