Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια και μωρακια!

τι κανετε;;

ειμαι λιγο προβληματισμενη! το μωρο εδω κ κανα 2 μερες ειναι ησυχουλι. δλδ καταλαβαινω οτι κουνιεται μονο οταν βαζω το χερι μου στη κοιλια... τι να κανω; να παω για υπερηχο;

πφφφφφφφφφφφφ


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!! ελπιζω να στε καλα κ να αποτελειωνετε το χθεσινο οβελια!

φιλια σε ολες!!!

anastasaki_melisaki νομιζω πως μεχρι τελευταια εβδομαδα το μωρο μπορει να αλλαξει θεση, κ μενα που χει αρχισει κ κατεβαινει (32+4) δεν ειναι σιγουρο οτι θα μεινει κ ετσι!

Δημητρα εσένα τι θέση εχει;

Γειά σας κορίτσια! Να σας ρωτήσω...από συσπάσεις πώς πάτε; Όσες έχετε παίρνετε μαγνήσιο; Έχετε δει διαφορά;

Εγω παίρνω μαγνήσιο αναβραζον και γιουτοπαρ ανα 6ωρο συσπασεις έχω και είμαι κ περιορισμένη μέσα

Koριτσια μου καλημέρα και Χρονια πολλά, Χριστός Ανέστη και γρήγορα να φέρουμε στον κόσμο τα μωράκια μας, να είναι υγιή και τυχερά!

Κι εγώ έκανα φοβερές γουρουνιές εχθές και προχθές, κυρίως με τα πασχαλινά κουλούρια!

Αυτή τη βδομάδα σταματάω και με την δουλειά επιτέλους γιατί πραγματικά έχω βαρύνει. βεβαια δεν σας κρύβω ότι αγχωνομαι για το πόσα κιλά θα πάρω άμα κάτσω και μετά.

Οσον αφορά τις συσπάσεις που είδα οτι γίνεται συζήτηση, δόξα το Θεό δεν ξέρω τι πάει να πει σύσπαση ακόμα. Και μαγνήσιο που μου έχει δώσει δεν σας κρύβω ότι τις περισσότερες μέρες το ξεχνάω.

Τώρα οσον αφορά το περπάτημα, που έλεγε η αντζελίνα αν δεν κάνω λάθος, μου κάνει εντυπωση που της είπε απο εδώ και περα να σταματήσει, γιατί εμένα μου είχε πει οτι μετά την 32 βδομάδα ειναι επιθυμητό να περπατάω οσο γίνεται για να πάρει θέση το παιδί και να κατέβει πιο εύκολα. Πραγματικά ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του.

Κι εγώ γεννάω με το καλό στο ΡΕΑ. Δεν σας κρύβω ότι έχω αρχισει και έχω άγχος να ετοιμάσω το σπίτι και τα μωρουδιακά. Περιμένω την άλλη βδομάδα να ξεκινήσω με πρωτο μου μέλημα την κατάθεση των δικαιολογήτικών μου στο ΙΚΑ. Αντε να ξεμπερδέυουμε!

Ρανια εσένα τη θέση έχει; Εμένα ακόμα δεν πήρε θέση και δεν μπορω να περπατάς λόγω συσπασεων.. Δηλ το περπάτημα βοηθάει;;;


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και μωρακια!

τι κανετε;;

ειμαι λιγο προβληματισμενη! το μωρο εδω κ κανα 2 μερες ειναι ησυχουλι. δλδ καταλαβαινω οτι κουνιεται μονο οταν βαζω το χερι μου στη κοιλια... τι να κανω; να παω για υπερηχο;

πφφφφφφφφφφφφ

Σε ποια εβδομάδα είσαι Δημητρα; Μην ανησυχείς αφου κουνιέται θα βουλευτής το μωρακι σου!!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια και μωρακια!

τι κανετε;;

ειμαι λιγο προβληματισμενη! το μωρο εδω κ κανα 2 μερες ειναι ησυχουλι. δλδ καταλαβαινω οτι κουνιεται μονο οταν βαζω το χερι μου στη κοιλια... τι να κανω; να παω για υπερηχο;

πφφφφφφφφφφφφ

Μην ανησυχείς Δήμητρα! Αφού κουνιέται όλα καλά... Κι εγώ είχα περίπου 1 εβδομάδα που 7 στις 10 κινήσεις ήταν αλλαγή θέσης και μάλιστα αρκετά ήπιες μερικές φορές και όχι κλωτσιές... έχουν κι αυτά τις μέρες τους...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


προσπαθω να μην υστεριαζομαι.... αλλα τα σκεφτομαι ολα...

Κι εγώ το ίδιο, αν ήμουν άλλη θα τον είχα τρελάνει στα τηλέφωνα... Αλλά είμαι λίγο ντροπαλή γι' αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι λογικά και έτσι μια φορά τον πήρα τηλ. που πραγματικά είχα ανησυχήσει για κάτι...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα εσένα τι θέση εχει;

Εγω παίρνω μαγνήσιο αναβραζον και γιουτοπαρ ανα 6ωρο συσπασεις έχω και είμαι κ περιορισμένη μέσα

Ρανια εσένα τη θέση έχει; Εμένα ακόμα δεν πήρε θέση και δεν μπορω να περπατάς λόγω συσπασεων.. Δηλ το περπάτημα βοηθάει;;;

Kαλημέρα. Ντόπλερ έχω την παρασκευή οπότε θα δω ξεκάθαρα και την θέση, αν κρίνω όμως από τις κλωτσιές που τρώω στο διαφραγμα και στα πλευρα μάλλον έχει γυρίσει. Επειδή έχεις συσπάσεις όντως δεν επιτρέπετε το περπάτημα νομίζω μέχρι να κλείσεις και τον 8ο. Μετά από όσες ξέρω ο γιατρός επιβάλλει το περπάτημα για να κατέβει το μωρό πιο ευκολα. Κάθε περιπτωση βεβαια είναι διαφορετική. Εμένα μου ειπε μεχρι την 32η βδομάδα περπάτημα με προσοχή (αν γινεται καθόλου), μετά την 32 βδομάδα δεν τον ένοιαζε καθόλου, ισα ισα που με παρότρυνε να περπατάω κιόλας.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 32 κ 4!

το μωρο ξεκινησε να κατεβαινει μου πε ο γιατρος στο ντοπλερ. ειναι στη θεση 32.8 - που δε ξερω τι σημαινει!- και ειναι κεφαλικο

Καλημέρα!!!!

Η θέση αυτή δεν έχει να κάνει με τη θέση του εμβρύου στη μήτρα αλλά με την ανάπτυξή του... πόσα κιλά βγαίνει!?!?!??


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...