Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Aπο ουλίτιδες πως τα πάτε?

Εγώ μόνο όταν πλένω τα δόντια μου ματώνουν... αυτό είχε ξεκινήσει λίγο πριν τα Χριστούγεννα, είχα πάει οδοντίατρο και το μόνο που μου είιπε είναι ότι ειναι φυσιολογικό επειδη έχει αυξηθει ο όγκος του αίματος και έχουν χαλαρώσει τα ούλα λόγω των ορμονών που εκκρίνονται για να ανοίξει η λεκάνη μας και οι αρθρώσεις μας.

Μόνο μαλακη οδοντόβουρτσα, οδοκτρεμα για ευαίσθητα και πολύ προσεκτικό βούρτσισμα... και μόλις γεννήσω σε 2-3 μήνες θα πάω για καθαρισμό κλπ!


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το ξέρω αλλά έτσι κι αλλιώς είμαι υπο παρακολούθηση, έχω ραντεβού σε 10 μέρες... και για το θέμα του αμνιακού... τις συσπάσεις τις νιώθω σαν πετρώματα στην περιοχή γύρω από τον αφαλό, αυτό που λες εσύ με τα τεντώματα όντως μπορεί να είναι το μωρό... εγώ έχω μάθει να τα διαχωρίζω... Να μωρέ οι ιδέες μου μπήκαν αυτές τις μέρες που συζητώντας με άλλες κοπέλες μου έλεγαν η καθεμιά την δική της ιστορία... οι περισσότερες γέννησαν νωρίτερα (με προβλήματα παρόμοια με τα δικά μου) και μάλιστα είχαν πάει για συνηθισμένο υπέρηχο και τους λέει ο γιατρός "έχεις φάει; μπαίνεις να γεννήσεις τώρα..." :shock:

καλέ μην ανησυχείς!!!! κάθε περίπτωση είναι πολύ διαφορετική!!!

το ξέω ότι τώρα είσαι και είμαστε σε φάση που ανησυχούμε για το παραμικρό, αλλά πραγματικά άμα κάτσεις και το σκεφτείς, οι ιστορίες που ήρθαν όλα απόλυτα καλά και φυσιολογικά είναι 95% και μόνο 5% πρόωρα κλπ... οΠότε οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου!!! Μην κάνεις focus στα αρνητικά!!! Χαλάρωσε και απόλαυσε το που λένε!!


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Εμείς καλά αν και έχω ζαλάδες και τάση για εμετό πάλι εδώ και 2 μέρες... αύριο θα πάμε στο γιατρό αν δούμε και τη μπέμπα και να κανονίσουμε doppler σε κανά δυο εβδομάδες..... Κατά τα άλλα...έβγαλα χθες κάτι ψιλοκαλοκαιρινά..... πφφφφφφφφ..... πόσο το βαριέμαι αυτό κάθε φορά που αλλάζει η εποχή.....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Εμείς καλά αν και έχω ζαλάδες και τάση για εμετό πάλι εδώ και 2 μέρες... αύριο θα πάμε στο γιατρό αν δούμε και τη μπέμπα και να κανονίσουμε doppler σε κανά δυο εβδομάδες..... Κατά τα άλλα...έβγαλα χθες κάτι ψιλοκαλοκαιρινά..... πφφφφφφφφ..... πόσο το βαριέμαι αυτό κάθε φορά που αλλάζει η εποχή.....

Για δες την πιεση σου. Κ γω ζαλιζομουν κ μετρηθηκα κ η μργαλη ηταν 10.

Αντε ωραια! Να δειτε τη μικρη σας!!!

Εγω αρχιζω κ νιωθω μπαλονι πια!! Αν κ απ τις 26 του μαρτιου που χα τελευταιο ραντεβου με τη γιατρο δεν εχω βαλει βαρος,και παλι νιωθω τρομπα!!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για δες την πιεση σου. Κ γω ζαλιζομουν κ μετρηθηκα κ η μργαλη ηταν 10.

Αντε ωραια! Να δειτε τη μικρη σας!!!

Εγω αρχιζω κ νιωθω μπαλονι πια!! Αν κ απ τις 26 του μαρτιου που χα τελευταιο ραντεβου με τη γιατρο δεν εχω βαλει βαρος,και παλι νιωθω τρομπα!!

Ναι αυτό με την πίεση το χω ξαναπαρουσιάσει αλλά είμαι γραφείο οπότε δεν μπορώ να μετρηθώ. Μόλις πάω σπίτι.... Έχω και μια βαρεμάρα...γκρίνια.... σα να βγάζω δόντια είμαι... ρε κορίτσια σα να μην περνάει ο καιρός δε σας φαίνεται?


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτά με τις δουλειές με πανικοβάλουν. Την άλλη βδομάδα που ξεκινάει η άδεια μου πρέπει να πάω τράπεζα, ικα, και έχω γενική στο σπίτι γιατί την Παρασκευή 2 Μάη παραλαμβάνω την κούνια. Πρέπει να πλύνω και τα ρούχα του μωρου! Μετά θα κατεβάσω κι εγώ σιγά σιγά καλοκαιρινά! Ελεος! Αν δεν έχεις βοήθεια όλα φαίνονται βουνό!

Πάντως ο μπέμπης φαίνεται οτι δεν χωράει πλέον στην κοιλουμπάρα μου αφου οτι κίνηση κάνει στα ποδια το καταλαβαινω ψηλά στην κοιλιά. ακόμα και το τόσο δα. Ευτυχώς που έχω και αυτό αλλιώς δεν θα τον καταλάβαινα καθόλου!:P:p:p:p


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ασε..μετραω μερες σαν φυλακισμενη...

Νυσταζω κ συνεχεια....

Ναι ρε συ τι είναι αυτό το πράγμα.... πάλι νύστα έχω και γω.... πφ..... δε βοηθάει και ο καιρός καθόλου!!!!!

Rania μου εγώ ευτυχώς έχω βοήθεια αλλά και πάλι επειδή είμαι και ολίγον περίεργη κάποια πράγματα τα κάνω μόνη μου!!!! Ευτυχώς τελείωσα με τα ρούχα του άντρα μου, σειρά έχουν τα δικά μου..... ε εκεί είναι το δράμα... Θα τα κάνω όμως με δόσεις....

Γενική θα ξεκινήσω μετά τις 10/5, θέλω να κατεβάσω κουρτίνες, να καθαρίσω τοίχους και θα βάψουμε και το δωμάτιο οπότε έχουμε δουλειά.... Τα έπιπλα θα τα παραγγείλω μετά το doppler, μου είπαν ότι θέλουν 20 μέρες.... Πρέπει να τα χουμε όλα έτοιμα μόλις μπούμε στο μήνα μας ε?????


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ τι είναι αυτό το πράγμα.... πάλι νύστα έχω και γω.... πφ..... δε βοηθάει και ο καιρός καθόλου!!!!!

Rania μου εγώ ευτυχώς έχω βοήθεια αλλά και πάλι επειδή είμαι και ολίγον περίεργη κάποια πράγματα τα κάνω μόνη μου!!!! Ευτυχώς τελείωσα με τα ρούχα του άντρα μου, σειρά έχουν τα δικά μου..... ε εκεί είναι το δράμα... Θα τα κάνω όμως με δόσεις....

Γενική θα ξεκινήσω μετά τις 10/5, θέλω να κατεβάσω κουρτίνες, να καθαρίσω τοίχους και θα βάψουμε και το δωμάτιο οπότε έχουμε δουλειά.... Τα έπιπλα θα τα παραγγείλω μετά το doppler, μου είπαν ότι θέλουν 20 μέρες.... Πρέπει να τα χουμε όλα έτοιμα μόλις μπούμε στο μήνα μας ε?????

Εγω τα ρουχα της σεζον τα στελνω στο πατρικο μου,ειμαστε διπλα σχεδον οποτε οκ. Τα ετοιμαζει η μαμα μου,να ναι καλα!

Εμεις το βαψαμε,παραγγειλαμε επιπλα κ τωρα εχουν μεινει τα ψιλολοιδια κ το καροτσι.

Αλλα αυτο με τη νυστα... α πα πα.... αυτη. λαμψη της εγκυμοσυνης που ειναι?!!! Να ρθει κατα πειραια μερια!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω τα ρουχα της σεζον τα στελνω στο πατρικο μου,ειμαστε διπλα σχεδον οποτε οκ. Τα ετοιμαζει η μαμα μου,να ναι καλα!

Εμεις το βαψαμε,παραγγειλαμε επιπλα κ τωρα εχουν μεινει τα ψιλολοιδια κ το καροτσι.

Αλλα αυτο με τη νυστα... α πα πα.... αυτη. λαμψη της εγκυμοσυνης που ειναι?!!! Να ρθει κατα πειραια μερια!

Εμείς πάλι επειδή είμαστε και ανάποδος χρόνος 13 μήνες που λέει και η μάνα μου καρότσι και κάθισμα τα παραγγείλαμε και μας ήρθαν κι όλας αλλά δεν θα πάμε να τα πάρουμε. Θα τους πούμε να μας τα στείλουν με τα έπιπλα αφού είναι από το ίδιο μαγαζί.... Έχω και το κουσούρι να λέω νωρίς είναι μωρέ ακόμη..... θα φτάσω να γεννάω και θα λέω έλα μωρέ έχουμε καιρό!!!!!!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται! Κ γω απο υπερηχο σε υπερηοχ πηγαινα!!!

Εσυ πηρες τα απαραιτητα! Το τζιν καυτο σορτς!

άσε με... το πήγα πίσω..... σνιφ σνιφ.... μου λέγανε όλοι ότι δε θα το βάλει..... της πήρα κολάν.... και πουκαμίσα..... Και μ αυτό έχω χάσει τη μπάλα να σου πω με το τι θα της κάνει, αν θα προλάβει να τα βάλει.... τι να πω..... οπότε μόνο φορμάκια παίρνω κι από αυτά πάει μπουκώσαμε....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ τι είναι αυτό το πράγμα.... πάλι νύστα έχω και γω.... πφ..... δε βοηθάει και ο καιρός καθόλου!!!!!

Rania μου εγώ ευτυχώς έχω βοήθεια αλλά και πάλι επειδή είμαι και ολίγον περίεργη κάποια πράγματα τα κάνω μόνη μου!!!! Ευτυχώς τελείωσα με τα ρούχα του άντρα μου, σειρά έχουν τα δικά μου..... ε εκεί είναι το δράμα... Θα τα κάνω όμως με δόσεις....

Γενική θα ξεκινήσω μετά τις 10/5, θέλω να κατεβάσω κουρτίνες, να καθαρίσω τοίχους και θα βάψουμε και το δωμάτιο οπότε έχουμε δουλειά.... Τα έπιπλα θα τα παραγγείλω μετά το doppler, μου είπαν ότι θέλουν 20 μέρες.... Πρέπει να τα χουμε όλα έτοιμα μόλις μπούμε στο μήνα μας ε?????

Εγώ θα ήθελα να τα έχω έτοιμα μεχρι να μπω στον μήνα μου. Ηδη έχουν αρχίσει τα όνειρα οτι γέννησα και δεν ειχα τίποτα έτοιμο. Βέβαια ελπίζω να ειμαι τελειομηνη αλλά επειδή και ο γιατρός μου έχει πει οτι μάλλον θα γεννήσω καναδυο βδομάδες νωρίτερα και επειδή προς εκπληξή μου έμαθα οτι και η μάνα μου γέννησε εμένα 18 μέρες νωρίτερα και τον αδερφό μου 12 μερες νωρίτερα απο την τελική ημερομήνία καλό ειναι να μπω στον μήνα μου και να μην εχω να κάνω τίποτα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...