Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Καλησπέρα κοριτσι μου!!Εμάς μας βοήθησαν πολύ οι profertil, είχαμε κατακερματισμο και ολιγοασθενοτερατοσπερμια και τελικά συλλάβαμε φυσιολογικα!Βέβαια είναι πανάκριβες αλλα θεωρώ ότι μας βοηθήσανε πολυ!!!Πως είναι η μπουμπου σου??Με το καλό εύχομαι το δευτερο όσο το δυνατόν συντομότερα και ανώδυνα!!!!!!

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

... και στο καπάκι δυσκοιλιότητα πάλι! κ να σκεφτείτε ότι στη φρουτόκρεμα βάζω αχλάδι-μανταρίνι κ μισό μήλο! να το κόψω εντελώς;

καλά, για μπανάνα ούτε συζήτηση!

Μην κοψεις βρε τηνκρεμα. Εμενα με την μπανανα δεν εκανε δυσκοιλιοτητα! Με το μηλο εκανε. Του το ειχα κοψει τελειως και τωρα του βαζω ενα τεταρτο κιτρινο μηλο. Εμας για αυτο μας εβαλε τα φρουτα ενα ενα για να δουμε τι γινεται.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εμεις κοριτσια ειμαστε χαλια. Ο δικος μου ειναι ολο γκρινια γιατι δεν ξερει τι θελει. Τον βαζω στο βυζι μετ απο λιγο γκρινια, στην κουνια γκρινια, για υπνο γκρινια, στο καθισματακι του φαγητου του γκρινια. Ειναι 9 κιλα και δνε μπορω να τον εχω συνεχεια αγκαλια αλλα μου εχουν σπασει τα νευρα απο την γκρινια. Εχουμε αρχισει να λεμε και μαμ αλλα ακομα χωρις καποια εννοια συγκεκριμενη. Και τωρα που γραφω γκρινιαζει. Αφηστε που δεν κοιμαται με τιποτα μονος του οποτε εχω καταληξει να κοιμαμαι απο τις δεκα και δεν μπορω ουτε για νερο να σηκωθω! Εν τω μεταξυ τωρα φαινεται οτι νυσταζει αλλα αν δεν τον παρω αγκαλια θα γκρινιαζει μεχρι να σκασω εγω! Τι σκατα να κανω?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις κοριτσια ειμαστε χαλια. Ο δικος μου ειναι ολο γκρινια γιατι δεν ξερει τι θελει. Τον βαζω στο βυζι μετ απο λιγο γκρινια, στην κουνια γκρινια, για υπνο γκρινια, στο καθισματακι του φαγητου του γκρινια. Ειναι 9 κιλα και δνε μπορω να τον εχω συνεχεια αγκαλια αλλα μου εχουν σπασει τα νευρα απο την γκρινια. Εχουμε αρχισει να λεμε και μαμ αλλα ακομα χωρις καποια εννοια συγκεκριμενη. Και τωρα που γραφω γκρινιαζει. Αφηστε που δεν κοιμαται με τιποτα μονος του οποτε εχω καταληξει να κοιμαμαι απο τις δεκα και δεν μπορω ουτε για νερο να σηκωθω! Εν τω μεταξυ τωρα φαινεται οτι νυσταζει αλλα αν δεν τον παρω αγκαλια θα γκρινιαζει μεχρι να σκασω εγω! Τι σκατα να κανω?

Πω πω βρε Ρανια!!!!!λετε μαμ;;;;;Ζηλεύω!!


LJqDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ράνια και μεις έχουμε γκρίνια θέλει όλο αγκαλιά κ βόλτες.... Δν ξέρω τι έχει πάθει ειλικρινά!!!! Το καλό είναι ότι επχουμε φτιάξει προγραμμα μέσα στη μέρα και κοιμάται κάπως... Η νύχτα συνεχίζει να ναι δύσκολη, σήμερα ξύπνησε στς 4....

Το αστείο.... Όταν παίρναμε γάλα για τη δυσκοιλιότητα κάναμε κακά μέρα παρά μέρα....

Τώρα που γυρίσαμε στο κανονικό κάνει 2 φορές τη μέρα.... Πόσο ανάποδο παιδί!!!! Πήρε φόρα!!!!!

Α κάποια κοπέλα είχε ρωτήσει πότε αλλάζουμε γάλα από 1 σε 2, εμάς η γιατρός είπε περίπου μια βδομάδα πριν κλείσει τν 6ο


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ράνια και μεις έχουμε γκρίνια θέλει όλο αγκαλιά κ βόλτες.... Δν ξέρω τι έχει πάθει ειλικρινά!!!! Το καλό είναι ότι επχουμε φτιάξει προγραμμα μέσα στη μέρα και κοιμάται κάπως... Η νύχτα συνεχίζει να ναι δύσκολη, σήμερα ξύπνησε στς 4....

Το αστείο.... Όταν παίρναμε γάλα για τη δυσκοιλιότητα κάναμε κακά μέρα παρά μέρα....

Τώρα που γυρίσαμε στο κανονικό κάνει 2 φορές τη μέρα.... Πόσο ανάποδο παιδί!!!! Πήρε φόρα!!!!!

Α κάποια κοπέλα είχε ρωτήσει πότε αλλάζουμε γάλα από 1 σε 2, εμάς η γιατρός είπε περίπου μια βδομάδα πριν κλείσει τν 6ο

emena δεν εχει θεμα αν κοιμηθει το βραδυ ()για την μερα ειναι αλλο θεμα) εμενα εχει θεμα μεχρι να κοιμηθει το βραδυ που θελουμε τουλαχιστον δυο ωρες και πολυ γκρινια μεχρι να μας παρει ο υπνος. μεσα στη μερα κοιμαται ευκολα. Κι εμενα ειναι αρκετα αναποδο παιδι μην νομιζεις, δυσκολο πολυ!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σκέφτομαι να του πάρω κάποια γέλη για ανακούφιση, χρησιμοποιήσατε εσείς τίποτα;

Έχω έναν φίλο παιδοδοντίατρο και τον ρώτησα αν του φαίνεται οτι βγάζουμε δόντια και είπε όχι ακόμα...παρόλο που τρώγεται με τα ρούχα του στην κυριολεξία... τον ρώτησα και για τζελ για τα ούλα αλλά μου είπε καλύτερα να μην βάζω τέτοια γιατί π.χ. στην Αμερική έχουν απαγορευτεί, καλύτερα είπε να του βάζω τους κρίκους οδοντοφυίας στο ψυγείο να είναι κρύα...

κι εγώ από τις 4 είμαι ξύπνια σήμερα... τελευταία με έχει ξετινάξει! όχι ότι δεν κοιμάται, αλλά έχει πολύ ανήσυχο ύπνο... συνέχεια στριφογυρίζει κ ψάχνει, αλλά λίγες φορές τρώει, τις περισσότερες ή πιπιλάει ή δαγκώνει ή μπαινοβγαίνει στο στήθος... έχω την εντύπωση ότι έχει φαγούρα έντονη κ ίσως πόνο κ γι' αυτό δεν ησυχάζει...

αφήστε που τα είπα αυτά σε μια γνωστή που συνάντησα σήμερα κ με σύγχυσε... "είναι νωρίς για δόντια, κάτι άλλο έχει, έχω 4 παιδιά κ ξέρω, μήπως δε τον χορταίνει το γάλα", να έχεις τον πόνο σου, να σου λέει κ ο καθένας τα δικά του!

Κι εμένα πιο μωράκι κοιμόταν πιο ήσυχα και περισσότερες ώρες σερί, τώρα μπορεί να ξυπνάει και 2 και 3 φορές, εγώ τον βάζω στο στήθος, τρώει αλλά δεν πιστεύω οτι πεινάει πραγματικά, απλά δεν αντέχω να τον νανουρίσω και έτσι νανουρίζεται εύκολα... Νωρίς δεν είναι για δόντια... μπορεί τα δικά της παιδιά να έβγαλαν 9 μηνών, δεν είναι όλα ίδια... για το γάλα ασχολίαστο :evil:...

... και στο καπάκι δυσκοιλιότητα πάλι! κ να σκεφτείτε ότι στη φρουτόκρεμα βάζω αχλάδι-μανταρίνι κ μισό μήλο! να το κόψω εντελώς;

καλά, για μπανάνα ούτε συζήτηση!

Κι εγώ νομίζω οτι πρέπει να βάλεις μπανάνα (μισή) και λιγότερο εως καθόλου μήλο... δεν ξέρω τι άποψη έχει ο/η παιδίατρός σου αλλά εγώ βάζω και ακτινίδιο, θέλει 2-3 μέρες να δράσει αλλά είδα διαφορά...

Κι εμεις κοριτσια ειμαστε χαλια. Ο δικος μου ειναι ολο γκρινια γιατι δεν ξερει τι θελει. Εχουμε αρχισει να λεμε και μαμ αλλα ακομα χωρις καποια εννοια συγκεκριμενη. Και τωρα που γραφω γκρινιαζει. Αφηστε που δεν κοιμαται με τιποτα μονος του οποτε εχω καταληξει να κοιμαμαι απο τις δεκα και δεν μπορω ουτε για νερο να σηκωθω! Εν τω μεταξυ τωρα φαινεται οτι νυσταζει αλλα αν δεν τον παρω αγκαλια θα γκρινιαζει μεχρι να σκασω εγω! Τι σκατα να κανω?

Αυτά τα εχουμε κι εμείς... έχει αρχίσει και κλαίει για αγκαλιά πια... απαιτεί προσοχή κι αν δεν την έχει σφίγγεται και προσπαθεί να κλάψει... δεν κλαίει ακριβώς αλλά κάνει λαρυγγισμούς που τον πιάνει βήχας από την προσπάθεια! Κι εμείς λέμε μαμ αλλά και μαμά :D καθαρά και δυνατά!!! έχω χαζοχαρεί η μάνα!!! να δούμε πότε θα το λένε συνειδητά!!!

emena δεν εχει θεμα αν κοιμηθει το βραδυ ()για την μερα ειναι αλλο θεμα) εμενα εχει θεμα μεχρι να κοιμηθει το βραδυ που θελουμε τουλαχιστον δυο ωρες και πολυ γκρινια μεχρι να μας παρει ο υπνος. μεσα στη μερα κοιμαται ευκολα. Κι εμενα ειναι αρκετα αναποδο παιδι μην νομιζεις, δυσκολο πολυ!

Το βράδυ κι εμείς δυσκολευόμαστε με τον ύπνο, προφανώς κουράζονται από τα ερεθίσματα όλης της μέρας και έχουν υπερένταση... π.χ. τον δικό μου τον πιάνει λογοδιάρροια από τις 9 το βράδυ και μετά :roll:!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

δυσκοιλιότητας συνέχεια...

3 φορές με δυσκολία και στις 2 αίμα!

πήρα τη ντοκ, βάλαμε τις ίνες του μανταρινιού, βγάλαμε προσωρινά το μήλο, 2ο γεύμα με μπρόκολο κ όσο το δυνατό λιγότερο συμπλήρωμα, πράγμα που το κάνει κ μόνος του αφού νιώθει γεμάτη την κοιλίτσα του

Link to comment
Share on other sites

δυσκοιλιότητας συνέχεια...

3 φορές με δυσκολία και στις 2 αίμα!

πήρα τη ντοκ, βάλαμε τις ίνες του μανταρινιού, βγάλαμε προσωρινά το μήλο, 2ο γεύμα με μπρόκολο κ όσο το δυνατό λιγότερο συμπλήρωμα, πράγμα που το κάνει κ μόνος του αφού νιώθει γεμάτη την κοιλίτσα του

To μανταρινι δηλαδη βοηθάει;


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

από μανταρίνι ή πορτοκάλι μου είπε ότι βοηθάνε οι ίνες που αφήνει πάνω στο στίφτη, το πόσο θα δείξει...

ακτινίδιο επιτρέπει αλλά δεν έβαλα ακόμη γιατί δεν μου αρέσει εμένα...

είπε ότι κ τα πράσινα βοηθάνε πχ φασολάκι, αρακάς...

σήμερα τουλάχιστον δεν είχε αίμα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια! είμαι από διπλανό καφέ, τώρα βρήκα το θέμα αυτό!

να μας ζήσουν τα μωράκια, να είναι πάντα καλά και καλότυχα στην ζωή τους!

εγώ γέννησα 10 Ιουνίου με καισαρική την κορούλα μου την οποία απέκτησα με εξωσωματική!

θηλάσαμε αποκλειστικά μέχρι και πριν 1,5 μήνα όπου με δάγκωσε άσχημα και άρχισα να αντλώ το γάλα μου με θήλαστρο. Την τελευταία εβδομάδα και αφού ήρθε και η περίοδος, το γάλα μου δεν φτάνει πια και παίρνει και αρκετό συμπλήρωμα. Δεν πειράζει όμως... σύντομα επιστρέφω στην δουλειά και θα έπρεπε ούτως ή άλλως να το μειώσω αφού δεν θα μπορώ να το αντλώ τόσο συχνά. Επίσης ξεκινήσαμε ρυζάλευρο το οποίο ακόμα δεν μπορεί να διαχειριστεί καλά και το φτύνει. όπου να ναι μπαίνουν και φρούτα!

έχει πολλά σάλια, δαγκώνει τα πάντα αλλά δοντάκια ακόμα δεν φαίνονται! λίγο μόνο φούσκωμα στα ούλα! έχει μεγάλη ενόχληση αλλά ούτε η δική μας παιδίατρος είναι υπέρ στο να δώσουμε κρεμούλα. υπομονή κάνουμε και θα περάσει! λέει τα δικά της, είναι χαρούμενο μωράκι και θέλει να ασχολούμαστε συνέχεια μαζί της! αν δεν έχει παρέα γκρινιάζει!

αυτά για την ώρα... χάρηκα που σας βρήκα!


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κορίτσια! είμαι από διπλανό καφέ, τώρα βρήκα το θέμα αυτό!

να μας ζήσουν τα μωράκια, να είναι πάντα καλά και καλότυχα στην ζωή τους!

εγώ γέννησα 10 Ιουνίου με καισαρική την κορούλα μου την οποία απέκτησα με εξωσωματική!

θηλάσαμε αποκλειστικά μέχρι και πριν 1,5 μήνα όπου με δάγκωσε άσχημα και άρχισα να αντλώ το γάλα μου με θήλαστρο. Την τελευταία εβδομάδα και αφού ήρθε και η περίοδος, το γάλα μου δεν φτάνει πια και παίρνει και αρκετό συμπλήρωμα. Δεν πειράζει όμως... σύντομα επιστρέφω στην δουλειά και θα έπρεπε ούτως ή άλλως να το μειώσω αφού δεν θα μπορώ να το αντλώ τόσο συχνά. Επίσης ξεκινήσαμε ρυζάλευρο το οποίο ακόμα δεν μπορεί να διαχειριστεί καλά και το φτύνει. όπου να ναι μπαίνουν και φρούτα!

έχει πολλά σάλια, δαγκώνει τα πάντα αλλά δοντάκια ακόμα δεν φαίνονται! λίγο μόνο φούσκωμα στα ούλα! έχει μεγάλη ενόχληση αλλά ούτε η δική μας παιδίατρος είναι υπέρ στο να δώσουμε κρεμούλα. υπομονή κάνουμε και θα περάσει! λέει τα δικά της, είναι χαρούμενο μωράκι και θέλει να ασχολούμαστε συνέχεια μαζί της! αν δεν έχει παρέα γκρινιάζει!

αυτά για την ώρα... χάρηκα που σας βρήκα!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!Να σου ζήσει η μπεμπα σου!!!


LJqDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!Να σου ζήσει η μπεμπα σου!!!
καλως το καινουριο κοριτσι!

κοριτσια μου ειμαι πολυ στενοχωρημενη!!!! αδιαθετησα!:(:(:(:(

ευχαριστώ κορίτσια!

δυστυχώς.... σε καταλαβαίνω! καλά δεν ήταν χωρίς τους ρώσους? άσε που ήταν και περίεργη... πολύ αίμα την πρώτη ημέρα! τόσο που φορούσα τις σερβιέτες που είχα στο νοσοκομείο για τα λόχεια... αν είναι δυνατόν!


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για να ξαναθυμηθούμε τη λίστα μας:

myheart ΠΗΤ 06/06 ΔΙΔΥΜΑ γέννησε 30-4-14 κτ 2240γρ. και 2350γρ.

jend ΠΗΤ 08/06 γέννησε 23-5-14 φτ χ.επ. 3500γρ.

thokos ΠΗΤ 27/06 γέννησε 28-5-2014 φτ χ.επ. 2770gr τον Μιχαήλ Άγγελο

mpempoulaki ΠΗΤ 07/06 γέννησε 28-5-14 φτ χ.επ. 3050γρ.

REVITHOULIS ΠΗΤ 06/06 γέννησε 30-5-14 προγρ. κτ 3450γρ.

dimitra00 ΠΗΤ 14/6 γέννησε 30-5-14 φτ 3100γρ. τον Βασίλη

angelina_x ΠΗΤ 09/06 γέννησε 2-6-14 προγρ. κτ 3600γρ.

XELONITSA1984 ΠΗΤ 10/6 γέννησε 5-6-14

mer et soleil ΠΗΤ 6/6 γέννησε 6-6-14 κτ 2980γρ.

alovesa ΠΗΤ 18/6 γέννησε 6-6-14 κτ 3070γρ.

pleiad γέννησε 10-06-14 κτ

mardo ΠΗΤ 17/06 γέννησε 11-06-14 φτ χ.επ. 2850γρ 50 εκ. τον Χάρη

Rania2810 ΠΗΤ 22/06 γέννησε 13-6-14 κτ 3170γρ. τον Απόλλωνα

moody ΠΗΤ 28/06 γέννησε 17-06-14 φτ 2920γρ την Κατερίνα

fuego7 ΠΗΤ 12/6 γέννησε 18-6-14 κτ 3600γρ.

zottepyjama ΠΗΤ 16/06 γέννησε 18-6-14 φτ 3900γρ. τον Νηρέα

xaroula22 ΠΗΤ 26/06 γέννησε 19-6-14 κτ 3690γρ τον Αλκιβιάδη

ΜARINA75 γέννησε 21-6-14 προγρ κτ 2900γρ.

mommyart ΠΗΤ 29/06 γέννησε 21-6-14 προγρ. κτ 3360γρ.

medoussakiΠΗΤ 22/06 γέννησε 22-6-14 φτ 3730γρ.

Dorita_87 ΠΗΤ 26/06 γέννησε 27-6-14 κτ 3500γρ. 52εκ. τον Σταύρο

ioanna-dimitris ΠΗΤ 22/6

καλώς ορίσατε μάνα και κόρη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...