Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

καλημερα μανουλες!

καθομαι στο λαπ-τοπ μετα απο μηνες... στο κινητο δε φορτωνει πλεον η σελις, μαλλον τα φτυσε το μηχανημα...

εμεις φρουτοκρεμα τρωμε ελαχιστη αλλα ετσι κ αλλιως αυτος η μηνας ειναι δοκιμαστικος...

για να μην πεινανε μετα την φρουτοκρεμα κ γενικα μετα απο οποιοδηποτε στερεο θα πρεπει να φτασει να τρωνε ολο το μπολακι-το περιεχομενο εννοω..- περιπου 200 μλ..

εμενα γενικα το χει χασει με το φαγητο.... οχι το χε ποτε απολυτως... τη βαζω να φαει κοιμαται.... δεν κοιμαται σταματαει καθε τοσο κ σηκωνει το κεφαλι... κοιταζει τα ποδια της... τα χερια της.... την τηλεοραση... γενικα τα παντα.... ξανατρωει ... παλι τα ιδια.... κ αν της δωσωμ πιμπερο το πινει!!!

τι εχει παθει ρε κοριτσια? αποθηλαζει? :o ειναι φαση??? τι?


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα μανουλες!

καθομαι στο λαπ-τοπ μετα απο μηνες... στο κινητο δε φορτωνει πλεον η σελις, μαλλον τα φτυσε το μηχανημα...

εμεις φρουτοκρεμα τρωμε ελαχιστη αλλα ετσι κ αλλιως αυτος η μηνας ειναι δοκιμαστικος...

για να μην πεινανε μετα την φρουτοκρεμα κ γενικα μετα απο οποιοδηποτε στερεο θα πρεπει να φτασει να τρωνε ολο το μπολακι-το περιεχομενο εννοω..- περιπου 200 μλ..

εμενα γενικα το χει χασει με το φαγητο.... οχι το χε ποτε απολυτως... τη βαζω να φαει κοιμαται.... δεν κοιμαται σταματαει καθε τοσο κ σηκωνει το κεφαλι... κοιταζει τα ποδια της... τα χερια της.... την τηλεοραση... γενικα τα παντα.... ξανατρωει ... παλι τα ιδια.... κ αν της δωσωμ πιμπερο το πινει!!!

τι εχει παθει ρε κοριτσια? αποθηλαζει? :o ειναι φαση??? τι?

Διαβαζα σημερα, γιατι κι εμεις εχουμε παλι θεμα με τον βραδινο υπνο, κανουμε 1,5 ωρα κουνημα μεχρι να κοιμηθει, οτι ειναι η περιοδος που τα παιδια εχουν πολυ μεγαλη περιεργεια για το τι γινεται γυρω τους και αποσυντονιζονται ευκολα. Δεν νομιζω να αποθηλαζει, απλως συνειδητοποιει τι γινεται γυρω της και χαζευει. Ο δικος μου κανει σωστους θηλασμους το βραδυ. Μεσα στημερα χαζευει επισης. Θηλαζει και κατι λεει ο πατερας του και κοιταει, μην χασει, να δει ποιος μιλαει, θα γυρισει να κοιταξει παμπολες φορες τα σκυλια μπας και ξυπνησαν, θα δει αν η τηλεοραση παιζει, αν το ταβανι ειναι ακομα ασπρο ή αλλαξε χρωμα. Φαντασου τωρα κοιμαται απο τις 10,00 οποτε δεν μπορεσα να δωσω φρουτοκρεμα, ξυπνησε στις 12,00 ωραια λεω, τον παιρνω λιγο αγκαλιτσα αρχιζει να κοιμαται ενω τα εχω βαλει ολα στο μουλτι, και αυτη τη στιγμη κοιμαται μονος του στο κρεβατι του κατι που δενκανει ποτε, και με μουσικη που παιζει πολυ δυνατα! Χαχαχαχα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα σημερα, γιατι κι εμεις εχουμε παλι θεμα με τον βραδινο υπνο, κανουμε 1,5 ωρα κουνημα μεχρι να κοιμηθει, οτι ειναι η περιοδος που τα παιδια εχουν πολυ μεγαλη περιεργεια για το τι γινεται γυρω τους και αποσυντονιζονται ευκολα. Δεν νομιζω να αποθηλαζει, απλως συνειδητοποιει τι γινεται γυρω της και χαζευει. Ο δικος μου κανει σωστους θηλασμους το βραδυ. Μεσα στημερα χαζευει επισης. Θηλαζει και κατι λεει ο πατερας του και κοιταει, μην χασει, να δει ποιος μιλαει, θα γυρισει να κοιταξει παμπολες φορες τα σκυλια μπας και ξυπνησαν, θα δει αν η τηλεοραση παιζει, αν το ταβανι ειναι ακομα ασπρο ή αλλαξε χρωμα. Φαντασου τωρα κοιμαται απο τις 10,00 οποτε δεν μπορεσα να δωσω φρουτοκρεμα, ξυπνησε στις 12,00 ωραια λεω, τον παιρνω λιγο αγκαλιτσα αρχιζει να κοιμαται ενω τα εχω βαλει ολα στο μουλτι, και αυτη τη στιγμη κοιμαται μονος του στο κρεβατι του κατι που δενκανει ποτε, και με μουσικη που παιζει πολυ δυνατα! Χαχαχαχα!

nai ρε, τι ειναι τουτο? ναμ ην τους ξεφυγει τπτ.... εχουν κ απιστευτο υφος!!! διδυμοι κιολας... παλιοκουτσομποληδες!!!!!


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανούλες, χαθήκαμε ε;

πάντως εγώ θα ήθελα να αποχαιρετιστούμε πριν κλείσουμε το καφενέ μας!

όλες φρουτόκρεμα ε; εμάς μας είπε να κλείσει καλά το μήνα κ μετά να δώσω, δηλ. περίπου στις 20 Νοεμβρίου, αλλά δε κρατιέμαι άλλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαβαζα σημερα, γιατι κι εμεις εχουμε παλι θεμα με τον βραδινο υπνο, κανουμε 1,5 ωρα κουνημα μεχρι να κοιμηθει, οτι ειναι η περιοδος που τα παιδια εχουν πολυ μεγαλη περιεργεια για το τι γινεται γυρω τους και αποσυντονιζονται ευκολα. Δεν νομιζω να αποθηλαζει, απλως συνειδητοποιει τι γινεται γυρω της και χαζευει. Ο δικος μου κανει σωστους θηλασμους το βραδυ. Μεσα στημερα χαζευει επισης. Θηλαζει και κατι λεει ο πατερας του και κοιταει, μην χασει, να δει ποιος μιλαει, θα γυρισει να κοιταξει παμπολες φορες τα σκυλια μπας και ξυπνησαν, θα δει αν η τηλεοραση παιζει, αν το ταβανι ειναι ακομα ασπρο ή αλλαξε χρωμα. Φαντασου τωρα κοιμαται απο τις 10,00 οποτε δεν μπορεσα να δωσω φρουτοκρεμα, ξυπνησε στις 12,00 ωραια λεω, τον παιρνω λιγο αγκαλιτσα αρχιζει να κοιμαται ενω τα εχω βαλει ολα στο μουλτι, και αυτη τη στιγμη κοιμαται μονος του στο κρεβατι του κατι που δενκανει ποτε, και με μουσικη που παιζει πολυ δυνατα! Χαχαχαχα!

Χαχαχα σαν να βλέπω τον δικό μου...

Εμείς εκτός από φρούτα τρώμε και λαχανικά τώρα!!! Οι θηλασμοί όμως δε λένε να αραιώσουν αισθητά...:?

Κορίτσια, κάναμε εμβόλιο εχτές το πρωί, χτες και σήμερα έχει υπνηλία... είναι φυσιολογικό για 2η μέρα;


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ γιατί να κλείσουμε;;;;;;;;; Για να βλέπω δυναμικό come back....

Έχουμε βγει εντελώς εκτός προγράμμαος τη νύχτα.... Έχουμε πάθει πάλι βυζοκόλλημα για να κοιμηθούμε, έχουμε μόνιμα νεύρα και τρώμε με μανία τα πάντα!!!!!! Τα πάντα όμως...... Έχω ξετιναχτεί 15 μέρες τώρα θυμήθηκα τη λοχεία μου.... ΝυστααάαΩωωωω... Δεν ξέεω αν είναι δόντια, μετάβαση σε άλλη φάση (διάβασα ότι παθαίνουν ένα τέτοιο πανικό στον 5ο λόγω των αλλαγών που ακολουθούν πχ μπουσούλημα.....), αλλοπαρμένο έγινε και χαζολογάει δεν ξέρω!!!!!! Έχει μειώσει αισθητά τη διάρκεια θηλασμού, μπορεί να κάνει κ 10 ρουφηξιές χωρίς υπερβολή και τέλος!!!!! Α κΑι πλέον θηλάζει ανά τρίωρο! Ανυπομωνώ για κρέμες και μόλις εδραιώσουμε στέρεα θ αποθηλάσω..... Αυτά !!!!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια sos!!!

είχε 2 μέρες να κάνει κακά αφού είχε κάνει 4 φορές σε ένα 24ωρο

κ τώρα ζοριζόταν 10΄ κ λέω θα είναι γεμάτος... είχε μόνο ένα πετραδάκι, σαν της κατσίκας!!! τι να του κάνω; αυτό με το θερμόμετρο πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις ειμαστε εκτος προγραμματος το βραδυ και αγκαλια θελει μονο εμενα. Οποτε με εννια κιλα παιδι καταλαβαινεται τα χερια μου και την μεση μου. Απο νευρα??? Δεν το συζητω, μονο νευρα εχουμε και χαμογελα μονο αν βγουμε εξω.

Μαρντω μου δεν θυμαμαι, τρωτε κανονικα κρεμες εσεις? Εμας το παρουσιασε αυτο για δυο μερες και εφταιγε το μηλο τελικα. μου εκανε κολικους και τωρα τρωμε μονο αχλάδι και μπανανα! μην το κανεις ακομα αυτο με το θερμομετρο, περιμενε λιγο ακομα.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το θερμόμετρο γίνεται ως εξής; Βάζεις βαζελίνη, του σηκώνεις τα ποδαράκια στο στήθος και το βάζεις ήρεμα και απαλά ώαπου ν ακούσεις πφ.... Δηλ σαν να κάνει αποσυμπιεση.... Αν δεν κάνει το φσσσσς δε βγαίνουν τα κακά!!!!! Πάντως αν είναι σαν της κατσίκας σημαίνει δυσκοιλιότητα.... Ψαξου τι έφαγες ή αν αλλάξατε κάτι σε σχέση με τη διατροφή του.


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

μετά έκανε άλλες 2 φορές κακά με πολύ κλάμα, σφιχτά αλλά τουλάχιστον όχι πέτρα σαν κατσίκας, το λυπήθηκε η ψυχή μου το καημενάκι!

σήμερα ακόμη περιμένουμε...

ευχαριστώ για τις λεπτομέρειες, άμα συνεχίσει θα το κάνω...

προς το παρόν έκανα κάτι άλλο με ζούπηγμα της κοιλιάς που διάβασα στο φορουμ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...