Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Vasdeli καλό ταξίδι να έχεις και να δώσεις πολλά φιλιά στον μπεμπούκο σου από μας...Χαρά στο κουράγιο σου που μπαίνεις στο αεροπλάνο στην κατάσταση σου...που να με πληρώνανε δεν ανέβαινα με τίποτα...δυό φορές έχω ανέβει όλο κι όλο και νομίζω ότι μου έχει στοιχίσει τουλάχιστον 10 χρόνια από την ζωή μου!!!

Κι εγώ θέλω κουρκουμπίνιααααααααααααα...κλάψ σνίφ κλάψ...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εμενα παντως τα ενσημα μου τα ζητησαν αν και μηχανογρημενα απο τον πανω οροφο!

το δωρο εμενα μου ειπαν μονο απο το ΙΚΑ οτι δικαιουμαι γιατι απο τον Μαη ειμαι με ανναρωτικες....κ οτι μπορω να το παρω μαζι με της λοχειας κ το επιδομα γεννας...

Βικακυ καλο ταξιδι! αυτο ειναι το τελευταιο ταξιδι εε? μετα θα πας μια και καλη εε?

Μαρακι μια χαρα η καμπυλη σου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πέρα για πέρα.Σήμερα είμαι παρέα με το γιοκαρίνι πάλι αφού λόγω εκλογών δεν έχουν σχολείο ΚΑΙ τα νηπιαγωγεία (έλεος???).Σε λίγο θα πάμε νοσοκομείο να ακούσουμε καρδούλα μωρού μαζί και να δείξουμε εξετάσεις αίματος και καμπύλη σαακχάρου.Ο μικρός παιδικό κι από το πρωί καθάρισα όλο το δεύτερο όροφο και το υπόγειο μισό.Ευτυχώς ο Γρηγόρης παίζει καλά μόνος του... Σας είπα που μείνανε 12 εβδομάδες, σας είπα?:P:p:p


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια καλημέρα από Ελ. Βενιζέλος!

Είχα πολύ καλή πτήση αν και ο καιρος είναι χάλια εδώ....βρέχει.

Πάω για shopping therapy και το βραδάκυ θα έχω νέα! Ευχάριστα βέβαια!

Tζένη, εγώ πάλι τρελλαινομαι για αεροπορικά ταξίδια έστω και τώρα!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια. τι κανετε??

τι κανουν τα μωρακια σας???

λοιπον εγω πηγα χθες στο γιατρο μου και μου ειπε οτι ειμαι ακριβως στα ορια στην καμπυλη ζαχαρου και να ξεκινησω διατροφη ( να κοψω ζυμαρικα, γλυκα και ψωμια ) και σε 20 μερες να κανω μια εξεταση ( που αυτη τη στιγμη δεν θυμαμαι πως λεγεται :confused: ) που δειχνει τον μεσο ορο του ζαχαρου καθε μερα....

μηπως μπορει να μου πει καποιο κοριτσακι τι ακριβως επιτρεπεται και τι απαγορευεται γιατι τα εχω χασει.....:confused::confused:

π,χ. τι φρουτο να φαω το απογευμα, τι μπορω να πιω σε μια καφετερια (δεν πινω καφε), τι τρωμε για πρωινο????

οπως καταλαβατε εγω ετρωγα ΤΑ ΠΑΝΤΑ εξ ου και τα 13 κιλα ως σημερα !!!!!

κατα τα αλλα η μπουμπου μου ηταν χθες 27η εβδομαδα 980γρ... πως σας φαινεται????

κοριτσια και παλι σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Ο Λ Ε Σ για τις απαντησεις σας και την βοηθεια σας !!!


z4cfd52493ca14.gif.........
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!

Ευακι μια χαρα το μπεμπακι ...ολοκληρη μπεμπα!!!

Για διατροφη ευτυχως ειμαι απο τις τυχερες που δεν εχω προβλημα με σακχαρο και τρωω για τις υπολοιπες ..πιστευω οτι οι υπολοιπες κοπελες θα σε βοηθησουν..

vasdeli μου welcome με το καλο να δεις το μπεμπακι σου!!!

Φαγκρι μου ουτε 3 μηνακια δεν εμειναν ..και τωρα που ερχονται γιορτες ..ο καιρος θα περασει νερο ..εγω 3 εβδομαδουλες ακομη και παιρνω αδειουλα...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εντωμεταξύ 2 μέρες άδεια, χθες μικροβιολόγο, σήμερα δουλειές και νοσοκομείο, δεν μπορώ να πω ότι ξεκουράστηκα, αλλά εντάξει.Καλύτερα από τη δουλειά.Θα περάσουν Ιωάννα κι οι 3 εβδομάδες πού θα πάνε, χαχα!Από βδομάδα αρχίζω μωρουδιακά πλύσιμο να δω τι έχω και τι λείπει.Άσε, μου είπε μια κοπέλα που γέννησε στο νοσοκομείο εδώ μέχρι και χαρτί υγείας και σαπούνι για τα χέρια έφερε, δε δίνουν.Λες???Τόση κρίση πια?:confused::confused: Στις 13 Δεκεμβρίου έχω τον υπέρηχο γ τριμήνου οπότε θα μάθουμε πόσο μεγάλωσε το τζούνιορ μας:D:D Βικάκι, να μπεις το βράδυ ε? Ευάκι, καλό κουράγιο με τη διατροφή, θα σε διαφωτίσουν τα γλυκά κορίτσια!Η μπουμπού μια χαρούλα!!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια από τον βροχερό Αγίο Αντρέα (Νέα Μάκρη)!!!!

Ευάκι καλώς ήρθες στην παρέα μας με το καλό να κρατήσεις την μικρή σου :P:p

εμείς είμαστε καλά και οι δύο!!!:cool:

ρε κορίτσια γιατί στο μήνυμα το προηγούμενο μου έχει βγάλει εναν αντίχειρα προς τα κάτω????

Vasdelaki καλώς μας ήρθες στην Αθήνα και με το καλό να δείς το αντράκι σου!!!

Μαράκι, Joa, Fangri, Ηλιάννα, Λιάννα, Χριστίνα, Αννετ, Jennaki, Nikaki και όλες οι άλλες είστε καλά???

Πολλά φιλιά στις κοιλουμπίτσες σας!!!!!!


0eOLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πού είσαι ρε Ευάκι??Πωπω, σε είδα έγκυο και τρόμαξα... με την κοιλιά ΜΟΥ,χαχα.Φτου σου κοπέλα μου, απορώ πώς μπαίνεις σ' αυτό το τζιν ΑΚΟΜΗ!!!Ξαναμανα φτου!!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!

Μόλις τώρα γύρισα από το πρωί...πήγα στο ΙΚΑ και πληρώθηκα 1338 και κάτι ψιλά, όσο για το δώρο Χριστουγέννων έχεις δίκιο Μαράκι μόνο όσες έχουν ασθένεια το δικαιούνται μπορούμε να το πάρουμε μετά τις 15 Δεκεμβρίου μέσα σε 6 μήνες...

Καλά μιλάμε γύρισα όλο τον τόπο...Πήγα στο ΙΚΑ, στο Hondos, στο Mothercare, στο Prenatal και τέλος στο Jumbo :mrgreen: Το παράλογο θα ήταν να μη με πονάνε τα ποδαράκια μου...

Πήγα πήρα ζώνη στήριξης η οποία κορίτσια κυριολεκτικά με έσωσε δεν μπορείτε να φανταστείτε ποσο πολύ με βοήθησε στο θέμα κούραση, την συνιστώ ανεπιφύλακτα...

Εντωμεταξύ δεν μπορώ να βρώ νυχτικιές για την κλινική...μου έρχονται όλες μικρές στο στήθος ακόμη και οι ειδικές για την λοχεία...

Σήμερα έχει γενέθλια ο ανιψιός μου, γίνεται τεσσάρων! ολόκληρος άντρας!και μιας και πήγα τζάμπο για το δωράκι του είπα να πάρω και όλα τα χρηστικά για την μπέμπα μπιμπερό, ψαλιδάκι κλπ έδωσα 140? κι ησύχασα...τελικά αυτά που δεν φαίνονται είναι αρκετά λεφτά...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια. τι κανετε??

τι κανουν τα μωρακια σας???

λοιπον εγω πηγα χθες στο γιατρο μου και μου ειπε οτι ειμαι ακριβως στα ορια στην καμπυλη ζαχαρου και να ξεκινησω διατροφη ( να κοψω ζυμαρικα, γλυκα και ψωμια ) και σε 20 μερες να κανω μια εξεταση ( που αυτη τη στιγμη δεν θυμαμαι πως λεγεται :confused: ) που δειχνει τον μεσο ορο του ζαχαρου καθε μερα....

μηπως μπορει να μου πει καποιο κοριτσακι τι ακριβως επιτρεπεται και τι απαγορευεται γιατι τα εχω χασει.....:confused::confused:

π,χ. τι φρουτο να φαω το απογευμα, τι μπορω να πιω σε μια καφετερια (δεν πινω καφε), τι τρωμε για πρωινο????

οπως καταλαβατε εγω ετρωγα ΤΑ ΠΑΝΤΑ εξ ου και τα 13 κιλα ως σημερα !!!!!

κατα τα αλλα η μπουμπου μου ηταν χθες 27η εβδομαδα 980γρ... πως σας φαινεται????

κοριτσια και παλι σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Ο Λ Ε Σ για τις απαντησεις σας και την βοηθεια σας !!!

Έχουμε και λέμε...Απαγορεύεται το άσπρο ψωμί μόνο ολικής και αυτό σε λογικές ποσότητες, δυστυχώς απαγορεύονται τα γλυκά :-( και γενικά ότι έχει ζάχαρη μέσα...πχ εγώ για πρωϊνό τρώω ένα τόστ με ψωμί ολικής άλεσης, κασέρι με χαμηλά λιπαρά και γαλοπούλα επίσης με χαμηλά λιπαρά και ένα ποτήρι γάλα...βέβαια ο κάθε οργανισμός διαφέρει ότι οφελεί εμένα μπορεί να πειράζει κάποια άλλη κοπέλα...το σημαντικό είναι να τρώς συχνά και μικρά γεύματα, να μη μένεις πάνω από τρείς ώρες νηστική...

Η μπέμπα σου είναι μια χαρά φυσιολογικάτατη...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με γεια με γεια, Τζενάκι!Πόσο θέλω κι εγώ να πάω τζάμπο, αλλά ποιος θα κρατήσει τα παιδιά??Να χαίρεστε τον ανηψιό σου.Μισό χρόνο πιο μικρός από το παληκάρι μου.Καλή ηλικία τα 4, συννεννοείσαι άψογα!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγώ μέσα στα νεύρα!!!!:mad:

ΤΖΙΦΟΣ!!!!!!

Έτυχε γέννα στον γιατρό μου και δεν μπορούσε να με δει στο ιατρείο του καθώς έφυγε εσπευσμένα για το Ιασώ...

Με πήρε τηλέφωνο, ένιωθε κι αυτός άσχημα να αφήνει τόσες γυναικες στον αέρα αλλά τι να γίνει;

Απλά ήθελα τόσο να δω τον μπεμπούλη σήμερα...

Προς το παρόν είμαι πολύ κοντα στο Ιασώ, σε καφέ και περιμένω μήπως και μπορέσει να με δει σήμερα στο Ιασώ για να μην έρχομαι ξανά αύριο με την ψυχή στο στόμα πριν την πτηση, στις 15.00

Μωρέ καλά το είδα εγώ το όνειρο...Ήμουν λέει μέσα σε βάρκα και είχε φουρτούνα....

Κατά τα άλλα έκανα shopping therapy και το ευχαριστήθηκα!!!

Αγόρασα ένα καταπληκτικό σετ σκουλαρίκια-δαχτυλίδι με έναν μπεμπούλη πάνω!!!!

Αλλά το ωραιότερο, κορίτσια, είναι ότι βρήκα σε δαχτυλίδι το avatar μου!!!!(Έχω πάθος με αυτόν τον πίνακα του Klimt, το mother and child-ορισμένες ίσως ξέρουν γιατί....)

Είμαι πολύ χαρούμενη που το βρήκα!!!!:P

Τζενάκο, σήμερα έκανα μια αμαρτία.....έφαγα κρεμ μπρουλέ από τον Τερκενλή!!!!Καλά ε; ΚΟΛΑΣΗ!!!!:tongue::tongue: Και το παράξενο είναι ότι μια ώρα μετά είχα μόνο 120!!!!!:-):-):-)

(Αχ, αυτός ο Τερκενλής...από τότε που σπούδαζα στην Θεσσαλονίκη τον είχα βάλει στο μάτι...)

λοιπον εγω πηγα χθες στο γιατρο μου και μου ειπε οτι ειμαι ακριβως στα ορια στην καμπυλη ζαχαρου και να ξεκινησω διατροφη ( να κοψω ζυμαρικα, γλυκα και ψωμια ) και σε 20 μερες να κανω μια εξεταση ( που αυτη τη στιγμη δεν θυμαμαι πως λεγεται :confused: ) που δειχνει τον μεσο ορο του ζαχαρου καθε μερα....

μηπως μπορει να μου πει καποιο κοριτσακι τι ακριβως επιτρεπεται και τι απαγορευεται γιατι τα εχω χασει.....:confused::confused:

π,χ. τι φρουτο να φαω το απογευμα, τι μπορω να πιω σε μια καφετερια (δεν πινω καφε), τι τρωμε για πρωινο????

οπως καταλαβατε εγω ετρωγα ΤΑ ΠΑΝΤΑ εξ ου και τα 13 κιλα ως σημερα !!!!!

κατα τα αλλα η μπουμπου μου ηταν χθες 27η εβδομαδα 980γρ... πως σας φαινεται????

κοριτσια και παλι σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Ο Λ Ε Σ για τις απαντησεις σας και την βοηθεια σας !!!

Καλή μου, η εξέταση είναι πιθανότατα η γλυκοζηλιωμένη αιμοσφαιρίνη....Δείχνει τα επίπεδα ζαχάρου στον οργανισμό του ανθρώπου το τελευταίο 2μηνο...Αν όμως εσύ άρχισες να απορρυθμίζεσαι τελευταία δεν θα δείξει τίποτα...Θα πάρεις δηλαδή μια τέλεια γλυκοζηλιωμένη ενώ θα υπάρχει παθολογική καμπύλη...Εγώ είχα τέλειες γλυκοζηλιωμένες(μικρού παιδιού που έλεγε ο γιατρός μου)αλλά παθολογική καμπύλη...Γνώμη μου είναι να πας σε διαβητολόγο....Πρέπει να πάρεις δίαιτα και να ξεκινήσεις ίσως μια πιο στενή παρακολούθηση(με πιθανές μετρήσεις...). Γιατί δεν ρωτάς τον γιατρό σου να σε παραπέμψει κάπου; Σίγουρα όλο και κάποιον θα ξέρει. Στη θέση σου θα πήγαινα και από μόνη μου...δεν θα περίμενα. Ό,τι και να σου πούμε εμείς μπορεί να μην είναι το σωστό για σένα....

Διαφορετικά, θα μπορούσα να σου στείλω την διατροφή που κάνω....αλλά είσαι σίγουρη ότι θα είναι το καλύτερο για τον άγγελό σου;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου, η εξέταση είναι πιθανότατα η γλυκοζηλιωμένη αιμοσφαιρίνη....Δείχνει τα επίπεδα ζαχάρου στον οργανισμό του ανθρώπου το τελευταίο 2μηνο...Αν όμως εσύ άρχισες να απορρυθμίζεσαι τελευταία δεν θα δείξει τίποτα...Θα πάρεις δηλαδή μια τέλεια γλυκοζηλιωμένη ενώ θα υπάρχει παθολογική καμπύλη...Εγώ είχα τέλειες γλυκοζηλιωμένες(μικρού παιδιού που έλεγε ο γιατρός μου)αλλά παθολογική καμπύλη...Γνώμη μου είναι να πας σε διαβητολόγο....Πρέπει να πάρεις δίαιτα και να ξεκινήσεις ίσως μια πιο στενή παρακολούθηση(με πιθανές μετρήσεις...). Γιατί δεν ρωτάς τον γιατρό σου να σε παραπέμψει κάπου; Σίγουρα όλο και κάποιον θα ξέρει. Στη θέση σου θα πήγαινα και από μόνη μου...δεν θα περίμενα. Ό,τι και να σου πούμε εμείς μπορεί να μην είναι το σωστό για σένα....

Διαφορετικά, θα μπορούσα να σου στείλω την διατροφή που κάνω....αλλά είσαι σίγουρη ότι θα είναι το καλύτερο για τον άγγελό σου;

καλησπερα vasdelaki ευχομαι να τα καταφερεις να δεις αποψε τον μπεμπουκο σου και να πανε ολα τελεια !!!!!!!!

Οντως αυτη ειναι η εξεταση και ναι εχεις δικιο για τη διαβητολογο, θα παω τη Δευτερα πρωτα ο Θεος.

Παντως θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα αν μου εστελνες τη διατροφη να παρω μια ιδεα μεχρι να παω. Θα σου στειλω με πμ το email μου....

Ευχαριστω εκ των προτερων... Καλο βραδυ ...


z4cfd52493ca14.gif.........
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...