Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Όλα με το καλό αύριο!!!!

      8 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία!!!!!

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Nα 'μαι κι εγώ, μπήκα κλεφτά όση ώρα κάνει κ@κ@ ο Φάνης στο υπόγειο κι ο Γρηγόρης στον πρώτο:tongue::tongue::tongue:Πήγα σήμερα για την καμπύλη όπου τα είδα όλα, όχι στο δίωρο που ήμουν εκεί αλλά μια ώρα μετά που με έπιασε ζάλη και ίδρωνα τρελά.Το απόγευμα αργότερα θα μπω να σας πω αποτελέσματα:confused::confused:Ευτυχώς πριν γίνω χάλια πήγα και πήρα μπότες (Αννετάκι, με γεια επίσης!) αυτές τις ugg που έχουν πολύ πλάκα, είναι ζεστές και μπαινοβγαίνουν εύκολα, γιατί οι άλλες τώρα με την κοιλιά... Ευάκι1975, καλώς ήρθες και στις μανούλες Ιανουαρίου!!!Έχουμε 2 Ευάκια τώρα και 2 Μαρίες!Βγαίνω, φιλιά προς το παρόν...


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρεπει Τζενη να παρεις συμπληρωμενα τα χαρτα απο τον εργοδοτη κ ενσημα των 2 τελευταιων ετων.

κ αν δεν εχεις κλεισει την 32η εβδ δεν στα δινουν....

Τα χαρτιά τα έχω συμπληρωμένα, τώρα για ένσημα δε νομίζω να μου ζητήσουν γιατί το ΙΚΑ που ανήκω είναι μηχανογραφημένο και λογικά θα τα δούν αλλά κι από το χαρτί που μου έδωσαν στο κέντρο μάνας και παιδιού δεν έλεγε κάτι άλλο...σήμερα μπήκα στην 33η εβδομάδα και από αύριο ξεκινάει επίσημα η άδεια κυήσεως μου...

κ για δωρο Χριστουγεννων θα παρουμε μου ειπαν μια βδομαδα πριν τα Χριστουγεννα να παω με το βιβλιαριο.

και για να καταλάβω τώρα εμείς που γεννάμε εκείνες τις μέρες θα πρέπει με την κοιλιά στο στόμα να τρέχουμε στο ΙΚΑ??? :evil:

εγω ουτε στην πρωτη ουτε τωρα ειχα πρηξιματα..ευτυχως!!!

αν προσεχετε λιγο το αλατι που κανει κατακρατηση θα σας βοηθησει πιστευω

Κι εμένα δεν είναι πρησμένα τα πόδια μου λόγω του ότι δεν τρώω αλάτι απλά έχουνε ξεχειλώσει να το πώ???

υπάρχει στο καρφουρ ταινια για ευθείες γραμμές και ταινια για καμπύλες. να σου πω κι εγώ δεν το ήξερα, τυχαία τις ειδα.

τώρα διαβασα αυτό που εγραψες για τα παπούτσια, μάλλον δεν παίρνω τίποτα καινούριο για ΄φετος το χειμώνα! εκτός κι αν χρειαστώ μεγαλύτερα!΄δεν βρίσκεις κανένα άνετο ζευγάρι στο φαρμακείο σε 42 νούμερο? κρίμα να στριμώχνονται τα πόδια!

Μπορώ να βρώ μεγάλο νούμερο αλλά δεν πρόκειται να δώσω 100 και 200? για ένα παπούτσι που θα το φορέσω 1-2 μήνες βολεύομαι με τα σπορτεξάκια μου και κάτι μποτούλες που έχω...

ναι μου ειπαν οτι ειναι μια μπλε ταινια και οτι ειναι για γραμμες...τωρα δεν ξερω...θα παμε σε λιγο για τα χρωματα στο πρακτικερ και θα δουμε!

Τζενη εσυ απο το leroy τα πηρατε τα χρωματα???εχει καλες τιμες??

Καλές μου φάνηκαν απλά τις πήρα από εκεί γιατί είναι ειδικές για παιδικά δωμάτια άοσμες και χωρίς αμμωνία άσε που σαπουνίζονται κανονικά και δεν παθαίνουν τίποτα...Τα 5 λίτρα μπογιάς (όλα τα χρώματα) μου βγήκαν περίπου 45? είναι πιό ακριβές από τις απλές μπογιές αλλά το να βάφω το δωμάτιο και μετά από 1 ώρα να μη μυρίζει καθόλου το βρίσκω ανεκτίμητο και για μένα και για το μωράκι...

Nα 'μαι κι εγώ, μπήκα κλεφτά όση ώρα κάνει κ@κ@ ο Φάνης στο υπόγειο κι ο Γρηγόρης στον πρώτο:tongue::tongue::tongue:Πήγα σήμερα για την καμπύλη όπου τα είδα όλα, όχι στο δίωρο που ήμουν εκεί αλλά μια ώρα μετά που με έπιασε ζάλη και ίδρωνα τρελά.Το απόγευμα αργότερα θα μπω να σας πω αποτελέσματα:confused::confused:Ευτυχώς πριν γίνω χάλια πήγα και πήρα μπότες (Αννετάκι, με γεια επίσης!) αυτές τις ugg που έχουν πολύ πλάκα, είναι ζεστές και μπαινοβγαίνουν εύκολα, γιατί οι άλλες τώρα με την κοιλιά... Ευάκι1975, καλώς ήρθες και στις μανούλες Ιανουαρίου!!!Έχουμε 2 Ευάκια τώρα και 2 Μαρίες!Βγαίνω, φιλιά προς το παρόν...

Μωρέ μπράβο συγχρονισμό τα αγοράκια σου!!!κουρδισμένα τα έχεις???:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Κι εμένα με έπιασε αυτή η δυσφορία μετά την καμπύλη και στο καπάκι με είχε πιάσει και μια τρομερή υπνηλία...καλή επιτυχία...περιμένουμε τα αποτελέσματα!


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με έπιασε αυτή η δυσφορία μετά την καμπύλη και στο καπάκι με είχε πιάσει και μια τρομερή υπνηλία...καλή επιτυχία...περιμένουμε τα αποτελέσματα!

Tώρα με άγχωσες, πάλι!Άμα τα είχες κι εσύ αυτά...Αχ, δεν έρχεται κι ο Γιώργος να μου τα φέρει τα ρημαδιασμένα τα αποτελέσματα!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με κάνεις να νιώθω τύψεις...

Σόρι ρε συ αλλά έχω επηρεαστεί πάρα πολύ από σας, κακώς βέβαια, γιατί καθεμιά είναι διαφορετική αλλά ξέρεις πώς είμαστε στη εγκυμοσύνη...


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αααα.... ναι σημερα μου ηρθαν οι καρποι πλυσιματος τα soap nuts κι εχω βαλει το πρωτο πλυντηριακι,για να δουμε!

Βικυ αυτο το λαδακι με εχει σωσει νομιζω.....thank you,thank you.......:D

Σημερα θα παρω τηλεφωνο τη δημοσια τραπεζα για πληροφοριες γιατι με τον εξαντα και με αλλες πηγες δεν θα προτιμησω τελικα τις ιδιωτικες....

Τα soap nuts είναι καλά, δεν αφήνουν ωστόσο καμιά μυρωδιά....Και βέβαια αποδίδουν πολύ καλύτερα στις μεγάλες θερμοκρασίες....Αν πλύνεις στους 40 και τα ρούχα έχουν λεκέ πιθανότατα δεν θα βγει χωρίς ενισχυτικό λεκέδων(πήρα από το ίδιο σάιτ που πήρα και τους καρπούς)

Ποιο λαδάκι λες; για τις ραγάδες;:D

καλημερα κοριτσια ! ευχομαι σε ολες μας με το καλο να κρατησουμε τα μωρακια μας αγκαλια ! ειμαι 27 εβδομαδων και περιμενω κοριτσακι !!!

θα ηθελα να ρωτησω οποιο κοριτσι ξερει να με βοηθησει...

εκανα την καμπυλη ζαχαρου και τα αποτελεσματα ειναι :

γλυκοζη 75γρ.

χρονος 0΄ 94

χρονος 60΄ 180

χρονος 120΄ 155

ειναι ανεβασμενο ετσι ε???

Καλώς την!Με το καλό το κοριτσάκι σου...

Ποια καμπύλη έκανες; ...με 75 γρ. γλυκόζη ή με τα 100; Πάντως μου φαίνεται ότι οι τιμές σου είναι τσιμπημένες...Επικοινώνησε με τον γιατρό σου, και πιθανότατα εκείνος θα σε παραπέμψει σε ενδοκρινολόγο.

σημερα θα παω στο γυναικολογο.... ειμαι πολυ χαλια βρε κοριτσια.... γιατι εχω παθει και θρομβωση και κανω κι ενεσεις...... τι να πω ????

Σώπα βρε παιδί μου....οι περισσότερες εδώ τρυπιόμαστε, μην κάνεις έτσι....Αρκεί που ξέρεις τι έχεις και το αντιμετωπίζεις...Κι εγώ κάνω κλεξαν των 0,2 προληπτικά....Όλα καλά, αυτά δεν είναι τίποτα μπροστά στο θαύμα που συντελείται μέσα σου....:-D

Φανγκρί....σκίσε σοκολάτες!:mrgreen:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια!

Ξέχασα να σας πω!!!

Αύριο πετάω πρωί για Αθήνα, έχω ραντεβού με τον γιατρούλη και τον μπεμπαρίκο στις 16.30!!

Θα μπω το βραδάκι να σας πω νέα που ελπίζω να είναι πολύ καλα!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναμαι παλιιιιιιιιιιι!!!

Ιωαννα μου ευχαριστω κοριτσακι (μακαρι να βγουν καλες που χλωμο το κοβω…πυοσφαιρια 20-22, ενώ στις προηγουμενες 2-4 το ανωτερο…το μονο που με νοιαζει να μην επιρρεαζεται ο θησαυρουλης μου)

χαιρομαι που ειναι καλυτερα ο χρηστακης σου...γρηγορα περδικακι!!!

Μαρια μου ειχα 10 μερες αδειας απληρωτες (τις τελευταιες), 19 νοεμβρη βγαινω στην αδεια την κανονικη.

Εσυ ρε κοριτσι μου αμαν, λες και το κανουν επιτηδες, ποτε να μην γινει η δουλεια σου με την πρωτη.

Η μικρη σου τι κανει?εσυ?δεν νομιζω να κουραζεσαι?

Χριστινακι εγω αυριο μπαινω στον 8ο με βαση τα λεγομενα του γιατρου (αφου ΠΗΤ εχω 12/1 κάθε 12 αλλαζω μηνα…)

Τα δικα μου ποδια δεν εχουν πριστει αλλα 1 νουμερο μεγαλυτερο τα παιρνω τα παπουτσια μου (αναλογως και την φορμα ετσι?οι καινουριες μποτουλες κανονικα το νουμερακι μου), μετα τη γεννα δεν θα πανε χαμενα…η μανουλα μου φοραει ένα νουμερο μεγαλυτερο οποτε θα της τα χαρισω!

Τζενακι σε λιγο παπουτσι με παραγγελια θα αγοραζεις…

για την πληρωμη του επιδοματος το χαρτι συμπληρωμενο απτην εργασια σου και στις παροχες…για ενσυμα δεν μου εγινε καμια αναφορα.

Για το δωρο των Χριστουγεννων δεν ειχα ιδεα ότι το παιρνουμε απτο ικα…οι εργοδοτες παλι την γλυτωνουν ε?

Λιανα μου, σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια αλλα με κανεις και κοκκινιζω βρε κοπελα μου χιχιχι ειμαι και ντροπαλουλα (πότε ποτέ χαχαχαχα)

Το νινι σε ταραξε ε?βρες μια σταση ώστε όταν κλωτσαει να γυριζεις και να μη πονας (η δικη μου σταση ανασκελα…απλωνει η κοιλουμπα και ο τζουτζουκος μου αραααααααζει) και που να δεις σε κανα δυο εβδομαδες…αλλα είναι η μεγαλυτερη απολαυση ρε παιδι μου!!!!!!

Μαρακι, διαγωνισμο κανουν τα αντρακια σου????? χαχαχχαα

Εμενα στην καμπυλη με ειχε πιασει τρεμουλο (εκτος του ότι ο μπεμπης ειχε σαλταρει…ειχε ανεβει στα ανωτερα πατωματα…φοβηθηκα πως θα πεταχτει εξω…μουρλαθηκε το μωρακι μου χαχαχα) τα χερια μου σαν κομπρεσερ πηγαιναν τρρρρρρρρρρ τρρρρρρρρρρ!!!

Τα αποτελεσματα σου είναι τελεια…απορω γιατι αγχωθηκες…και τωρα φαε παρακαλω μια kinder bueno για παρτυ μουυυυυυυυυυυυυ!!!pleaseeeeeee!σλουρπ

Βικακι, καλο ταξιδι να εχεις κουκλα μου, να μου χαιρετησεις τον γελαστουλη σου και όλα να είναι τελεια!!!φιλια και στο ζευγαρακι που μενει πισω!!!

Εγω αυριο παω για ανταυγιες…εμμμμμμμμ καιρος ητανε, 7 δαχτυλα ριζα, δεν παει άλλο…θα γεννηθει ο μπεμπης και θα φευγει τρεχοντας να μη με βλεπει χαχαχχα!!!

να με συγχωρειτε για το κατεβατο ε?

πολλα φιλια σε ολες!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερούδια, κοπελίτσες.Τα αγοράκια κοιμήθηκαν και μπήκα πριν αρχίσει το τοπ σεφ. Ανετάκι, από τι τα πυοσφαίρια?Ρώτησες το γιατρό σου? Εύχομαι να είναι περαστικό. Βικάκι, καλό ταξίδι αύριο και καλή συνάντηση με το γιόκα σου!Θέλω να φάω κουρκουμπίνια αλλά ο Γιώργος δεν πάει να μου φέρει.:(:(Αν φάω γλυκό θα φάω για όλες σας, εντάξει?Μάκια μάκια σε όλα τα φιλεναδάκια!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Τζενακι σε λιγο παπουτσι με παραγγελια θα αγοραζεις…

για την πληρωμη του επιδοματος το χαρτι συμπληρωμενο απτην εργασια σου και στις παροχες…για ενσυμα δεν μου εγινε καμια αναφορα.

Για το δωρο των Χριστουγεννων δεν ειχα ιδεα ότι το παιρνουμε απτο ικα…οι εργοδοτες παλι την γλυτωνουν ε?

Εγω αυριο παω για ανταυγιες…εμμμμμμμμ καιρος ητανε, 7 δαχτυλα ριζα, δεν παει άλλο…θα γεννηθει ο μπεμπης και θα φευγει τρεχοντας να μη με βλεπει χαχαχχα!!!

Παίρνουμε ένα μέρος από το ΙΚΑ και τα υπόλοιπα από τον εργοδότη...όχι που θα την γλίτωναν :twisted::twisted::twisted: εμένα μου χρωστάει και 10 μέρες άδεια να μου πληρώσει...πολύ το ευχαριστιέμαι που με πληρώνει χωρίς να δουλεύω :twisted::twisted::twisted:

Μπορεί κάποια να μου εξηγήσει γιατί από τότε που έμεινα έγκυος έχω βγάλει μια άσπρη τούφα μπροστά στην φράτζα σχεδόν???(να επισημάνω ότι δεν βάφω τα μαλλιά μου)Μου θυμίζει την μαμά μου που όταν την παιδεύουμε μας κατηγορεί ότι της ασπρισαμε τα μαλλιά της!!!!άν άρχισε από τώρα να μου τα ασπρίζει η μπεμπούλα φανταστείτε τι έχει να γίνει!!!!


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...