Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Καλημερα Φιλεναδες!

λοιπον εγω δεν αντεξα κ πηγα στο γιατρο σημερα..ειχα πονους κ το βραδυ οχι συσπασεις και ηθελα να ηρεμησω.

Λοιπον 2 κιλα το μπεμπακι μου..!! vasdeli μαζι παμε?! δεν πηρε πολυ απο την τελευταια φορα αλλα οι μετρησεις παιζουν κ ετσι μου ειπε δεν αγχωνομαστε...

αμνιακο υγρο σε καλα επιπεδα το κεφαλι πιο κατω δεν παει οπως ειπε ο καλος μου ο ντοκτορ! οι παλμοι 157 ολα αριστα.

Απλα με πιεζει πολυ για αυτο οι πονοι και οι συσπασεις ,συνεχιζω τα φαρμακα σε 20 μερες τελευταιο ραντεβου κ nst τοτε.

Βεβαια μου ειπε κ το εξης: οτι ειχε πολυ αγχος κ ο ιδιος τοσο καιρο αλλα δεν ηθελε να μου το μεταδωσει κ σε εμενα δεν ειχε πει τιποτα (μονο ο αντρας μου το ηξερε) οτι φοβοταν για αποβολη ή πολυ μεγαλη αποκοληση τωρα ομως που διανυω την 33η εβδ δεν φοβομαστε τιποτα ακομα κ αν γεννησω πιο νωρις το μωρο θα ειναι βιωσιμο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

απο οτι διαβασα ολες εχετε βαλει μπροστα!!μπραβο!!!

εγω παλι ξεκινησα πιο νωρις απο ολες αλλα ακομη δεν τελειωσα..αλλα την Πεμπτη ερχετε κ η δικη μου μανουλα!!

Νικακι χρονια πολλα κοπελα μου!να τον χαιρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

αν σταματησουν οι πονοι Joa μου.....!!!

ο Χρηστακος κλαει μονο οταν παει σχολειο? ή γενικα ειναι ανυσηχος?

γιατι αν ειναι μονο οταν παει σχολειο για πηγαινε καμμια βολτα απο εκει να δεις τι γινεται να μιλησεις με την δασκαλα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Σας βρίσκω καλά όλες και μες στην τρελή προετοιμασία!Μαράκι, καλά έκανες και πήγες αφού δεν ένιωθες καλά.Σώπα ρε...Φοβόταν τέτοιο πράμα?Τουλάχιστον, τώρα ξέρεις ότι και αύριο που λέει ο λόγος να γεννήσεις το μωρό σου δε θα έχει πρόβλημα.Καλά, μαρομπεμπάκι, εσύ μην το πάρεις τοις μετρητοίς και βιαστείς, είπαμε 20 Δεκεμβρίου, χαχα!

Βικάκι, άξιζε η ταλαιπωρία της Παρασκευής γιατί σε αποζημίωσε το σάββατο!Τι είναι η βαθμίδα 1?Εμείς είμαστε στη μηδέν σαν πιο μικρά μωρά. φαντάζομαι...

Ιωάννα, εγώ σου ξαναείπα ότι πιστεύω είναι λόγω του μπέμπη, αλλά δε χάνεις και τίποτα να κάνεις αυτό που λέει η Μαρία...Μπας και κάτι.

Ευάκι1975, περιμένουμε νέα από το γιατρό...

Ευάκι άμα θες θα σου στείλω κι εγώ το Γρηγόρη παρέα με το Χρήστο της Ιωάννας και θα φτάσει η μέρα να γεννήσεις πριν πεις:ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ, ΠΑΡΤΕ ΤΟΥΣ ΠΙΣΩ!

Αννετάκι, Χριστινάκι και όλα τα κοριτσάκια καλησπέρα!

Εγώ θα πάω να βάλω καμιά βόμβα στο Υπ. Παιδείας σόρι κιόλας Βικάκι, γιατί ο γιος μου τα έχει παίξει με τα συνεχώς κλειστά σχολεία και μαζί του τα έχουν παίξει και τα νεύρα μου...και γαμ.... τις άδειες ως τώρα.Ακούς Εύα????


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι Μαρακι φοβοταν αλλα δεν μου το ελεγε για να εχω καλη ψυχολογια αλλα το ειχε πει στον αντρα μου (για αυτο εκεινος δεν ηθελε με τιποτα να παω στην δουλεια ).

οντως παντως με τα δημοσια σχολεια πολυ συχνα μενουν κλειστα...εμας παραλιγο να ειναι κλειστα κ για αυτες τις εκλογες αλλα ευτυχως δεν τα κλεισανε.Τωρα Τεταρτη θα ειναι κλειστα σιγουρα ή θα κανουν γιορτη για το Πολυτεχνειο δεν ξερω ακομη δεν μας ειπαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ηλιάννα μου τα συλληπητηρία μου, να είστε γεροί να τον θυμάστε...

Vasdeli μου τέλεια τα νέα σου, μια χαρά ο μπεμπούλης κι εσύ...

εγω τωρα το μονο που μπορω να πω ειναι οτι ...... πειναω βρε κοριτσια.

ποσο θα ηθελα να φαω ενα κρουσαν κι ενα πατατακι.............

Welcome to the club!!!! :mrgreen: Οι πρώτες 2 εβδομάδες είναι δύσκολες μετά το ψιλοσυνηθίζεις αλλά καλού κακού απέφευγε τον διάδρομο με τα κρουασάν στο σούπερ μάρκετ...:D

μην με παρεξηγησετε ρε κοριτσια αλλα αυτο που λενε οτι οι 9 καλυτεροι μηνες στην ζωη της γυναικας ε δεν με πολυεκφραζει!

ναι τρελενομαι με τα παιδια κ την κορη μου αλλα αν ειχα καλυτερη εγκυμοσυνη δεν θα ηταν πολυ καλυτερα???

ασε που με εχει πιασει κατι τελευταια κ εχω αγχος για το αν συμβει κατι τι θα απογινουν τα παιδακια μου! αφου εκανα κ ξεκαθαρισμα στον αντρα μου για το τι θα γινει με τα παιδια αν εγω παθω κατι....

Μαράκι σα να είσαι μέσα στο μυαλό μου...αυτός ο πελαργός δεν γίνεται να στέλνει τα μωρά με κούριερ????Ειλικρινά άν ήτανε στο χέρι μου θα την έβγαζα σήμερα κι όλας από μέσα μου...και μετά νιώθω τύψεις που σκέφτομαι έτσι αλλά δεν αντέχω άλλο...Ούτε τα γενέθλια του ανιψιού μου δεν μπορώ να ευχαριστηθώ...με ενόχλησε ο κόσμος και η φασαρία και από το τίποτα η πίεση έφτασε στο 14,5 και το ζάχαρο στο 183...κι εχτές είχα πάλι αίμα...είμαι με voltaren υπόθετα και yutopar...νομίζω ότι ο γιατρός μου θα πάθει καρδιακό εξαιτίας μου...

Χρόνια σας πολλά Νικάκι να χαίρεσαι το αντρούλη σου!

Εγώ πειράζει που δεν θέλω άλλο να ασχομηθώ με το δωμάτιο και τις προετοιμασίες?κουράστηκα...σήμερα πήγα και πήρα νυχτικές και πυτζάμες για την κλινική πρέπει να τα ετοιμάσω γιατί έτσι όπως πάμε από μέρα σε μέρα μπορεί να γεννήσω...

Κι όπως καταλαβαίνετε δεν έχω καθόλου καλή διάθεση...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

πάλι δυστυχώς...βαρέθηκα...και τι να κάνω βρε Μαρία μου να γίνει κανένα αστείο και να γεννήσω ξαφνικά και να μην έχω την βαλίτσα μου έτοιμη?μέχρι το τέλος της εβδομάδας πρέπει να την έχω έτοιμη...

Είμαστε και οι δυό μας σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης!!!!


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ο μεταμεσονύχτιος επισκέτης!!!

Σήμερα τελειώσαμε με όλα τα μωρουδιακά! Η ντουλάπα του μπεμπούλη είναι επισήμως έτοιμη!!!!

Σεντονάκια, κουβέρτες, πάντα, στρώματα, φορμάκια...όλα καθαρά και ταχτοποιημένα στη θέση τους!!!:D:D:D:D:D

ΜΑΝΝΟΥΛΑ Σ"ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!(Αχ, τι θα έκανα αν δε σε είχα...)

Είμαι πολύ ενθουσιασμένη αλλά ελπίζω να μην βιαστεί καθόλου ο μόρτης γιατί δεν σας κρύβω πως εμένα μ' αρέσει πάρα πολύ η περίοδος της εγκυμοσύνης...την απολαμβάνω παρ' όλο που έχω τον διαβήτη και κάνω διατροφή, μαζί και οι ενέσεις....

Σκέφτομαι ότι όταν γεννήσω θα μου λείψει η κοιλίτσα μου....

Εγώ θα πάω να βάλω καμιά βόμβα στο Υπ. Παιδείας σόρι κιόλας Βικάκι, γιατί ο γιος μου τα έχει παίξει με τα συνεχώς κλειστά σχολεία και μαζί του τα έχουν παίξει και τα νεύρα μου...και γαμ.... τις άδειες ως τώρα.Ακούς Εύα????

Και πολύ καλά θα κάνεις! έχω τα ίδια νεύρα με σένα...τα παιδιά έχουν αποδιοργανωθεί τελείως με όλες αυτές τις αργίες...

Τζέννη....καταλαβαίνω....κουράστηκες, είναι και σπαστική η φάση με τον διαβήτη και την πίεση...κάνε κουράγιο...φτάσαμε στην ουρά!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημεραααα

Jennaki μου υπομονη ..διανυεις ηδη την 33η εβδομαδα ,λιγος καιρος εμεινε...καταλαβανω οτι εχεις περασει δυσκολα και δεν ειχες ουκ ολιγα εμποδια αλλα το αποτελεσμα θα σε ανταμειψει ...

Για την βαλιτσουλα καλα κανεις και ετοιμαζεσαι γιατι σιγα σιγα πλησιαζουμε προς τον τερματισμο !!!

Εμας ο Χρηστος εξακολουθει και δεν θελει να παει παιδικο ...εχουμε δραματα καθε πρωι ..πηγα και στο σχολειο και μιλησα και μου ειπαν οτι στο σχολειο δεν κλαιει ,ειναι πολυ συνεργασιμος και χαρουμενος...αβυσσος η ψυχη του χρηστακη...

Μαριαεφη ολες οι κουρτινες ετοιμες ,πλυμενες σιδερωμενες ...σπιτι ,μπαλκονια αλουμινια ολα στην εντελεια!!!!ξεκιναει και το πεθερικον τα πλυσιματα και μεχρι την παρασκευη πιστευω οτι θα εοχυν τελειωσει και τα μπεμποπραγματα..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!Σήμερα ο Γρηγόρης έχει σχολείο (για μια μέρα!) αλλά είναι ο Φάνης σπίτι, άρρωστος.Δεν τη θέλει αυτή την άδεια ούτε ο Θεός.Ευτυχώς το μωράκι είναι καλά εκεί που είναι, αν μπορούσε ας έκανε κι αλλιώς:)Βικάκι, κι εγώ τα έχω έτοιμα τα μωρουδιακά (αν και πολύ νωρίς) αν και μου είπε η αδερφή μου θα μου δώσει κι άλλα τα Χριστούγεννα που θα έρθουν. Προς το παρόν σταμάτησα δουλειές (πλύσιμο καροτσιού και λοιπά) λόγω ασθενείας Φάνη. Τζενάκι μου, κι εσύ χάλια ψυχολογία σε βρίσκω...Λογικό άμα έχεις αιμορραγία.Από τι είναι?Τι σου είπε ο γιατρός σου?Ξεκουράσου κι εσύ, μωρέ.Ευάκι 1975, τι έγινε στο γιατρό?Μαράκι, το πήρε χθες ο άντρας μου το βράδυ το ευκαλυπτέλαιο μιας και πήγε και για otrivin και φυσιολογικό ορό.2-3 σταγόνες σε βραστό νερό και το μυρίζουμε έτσι?Πάνω γιατί γράφει αρωματικό χώρου??:confused:


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ιωάννα μου.Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια ο Χρήστος.Το μωράκι είναι ο νταλκάς του, είδες?Μικρούλης είναι μωρέ κι αυτός...Σάμπως ξαναείχε αδερφάκι να ξέρει τι τον περιμένει? Αχ, πόσο σε ζηλεύω με το σπίτι στην τρίχα.Εγώ ακόμη περιμένω το καθιστικό για να διαλέξω κουρτίνες και χαλιά:(:(:( Ο καημένος ο Φανούλης μου ευτυχώς είναι κεφάτος παρά το γκουχ γκουχ, δεν τις γλιτώσαμε τις μάσκες κλαψ...


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Φαγκρι μου περαστικα στο αγορακι σου!!!

καλα το σπιτι στην τριχα δεν το λες αλλα το λες καθαρο!!!χαλια λογικα θα στρωσουμε το βραδυ ..

για το χρηστο δεν ξερω ..δεν ειναι οτι θελει να μεινει μαζι μου ,συμβιβαζεται και με παπουδογιαγιαδες αρκει να μην παει σχολειο..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...