Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλα ε?εχετε προσεξει δυο μερες ποσταρω ακριβως στις 00:00 τυχαιο?????????


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι!:D

ειπα κι εγω με εγκαταλειψατε?

αχ θελω να κανω την κουζιναααααααααα

και βαριεμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.....τι πρωτοτυπο χαχα:rolleyes:


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

ειπα κι εγω με εγκαταλειψατε?

αχ θελω να κανω την κουζιναααααααααα

και βαριεμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.....τι πρωτοτυπο χαχα:rolleyes:

Φιλενάδα έχω γύρω στις 3 λεκάνες ασιδέρωτα......είσαι για κόντρα, συνβαμπιράκι μου;:-P:-P:-P:-P


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω χαχα

ρε κοριτσια πση ζαχαρη εχει αυτη η μπισκοτοκρεμα???

πρωτη φορατου εδωσα σημερα και ηπιε 50μλ νερο αμεσως μετα... εμεις δν πινουμε καθολου νερο.


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ςζψ να μαζεψω και απλωμενα και αν δεν νυσταζω (αστειακι χαχαχα) να σιδερωσω (παλι αστειακι χαχχαχαχα)!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα έχω γύρω στις 3 λεκάνες ασιδέρωτα......είσαι για κόντρα, συνβαμπιράκι μου;:-P:-P:-P:-P

ετοιμοιιιιιιιιι..........ΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!ΧΑΧΑΧΑ

δε νομιζω χαχα

ρε κοριτσια πση ζαχαρη εχει αυτη η μπισκοτοκρεμα???

πρωτη φορατου εδωσα σημερα και ηπιε 50μλ νερο αμεσως μετα... εμεις δν πινουμε καθολου νερο.

εχει, αλλα οχι οση η φαριν λακτε...παντως ευκαιρια να πιειτε νερακι :P


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

επισης ελενα να του δινεις ενδιαμεσα, εγω του δινω μολις φαει τη μιση και μετα παλι και τελος οταν τελειωσει...γενικα ο δικος μου πινει πολυ νερακι μπορει και μισο λιτρο την ημερα...το καλοκαιρι ομως το τσακιζε


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Στενοχωρέθηκα και με την Μαρία...

κι εγω αλλα ρε βικακι ισως ηταν για καλο, για φαντασου μετα απο τοση αντιβιωση τι κακο μπορει να ειχε γινει, απτην αλλη μπορει η μητρα να μην ηταν ετοιμη

μετα για φαντασου να ειχε την εγκυμοσυνη του πιπιλα :( με εμετους με αιμοραγιες, μονη με δυο παιδια, να μην εχει βοηθεια απο πουθενα και να πρεπει να τρεχει πισω απτον ζωηρουλη μπομπιρακο!!!

καθε εμποδιο για καλο μαναρι μου, Ο Κυριος ξερει καλυτερα...αυτη ειναι μια παρηγορια


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κι εγω αλλα ρε βικακι ισως ηταν για καλο, για φαντασου μετα απο τοση αντιβιωση τι κακο μπορει να ειχε γινει, απτην αλλη μπορει η μητρα να μην ηταν ετοιμη

μετα για φαντασου να ειχε την εγκυμοσυνη του πιπιλα :( με εμετους με αιμοραγιες, μονη με δυο παιδια, να μην εχει βοηθεια απο πουθενα και να πρεπει να τρεχει πισω απτον ζωηρουλη μπομπιρακο!!!

καθε εμποδιο για καλο μαναρι μου, Ο Κυριος ξερει καλυτερα...αυτη ειναι μια παρηγορια

Ναι, έτσι πρέπει να το δούμε.....έχεις δίκαιο.....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αγαπημενες παω γιατι με βλεπω να καθομαι εως τις 2 να βαριεμαι να πλυνω εστω και τα πιατα και να τα δω το πρωι και να μουρθει κανα εγκεφαλικο!

σας αγαπαω φιλακια στα μουτρακια σας!!!τα μικρα ε?!!!!!!!!!!!!!

και στα δικα σας βεβαιως βεβαιως!!!

καλο ξημερωμααααααααααααα!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας μανουλες :D

Πηγαμε παιδιατρο κι εμεις, τελευταιοι κατα σειρα.

Ηταν η πρωτη επισκεψη στην νεα (και τριτη) γιατρο μας.

Σαν πρωτη εντυπωση μου φανηκε πολυ καλη. Ομιλητικη, κανει πλακα, δεν βιαζεται να σε ξεπεταξει, απανταει αναλυτικα σε ολες τις ερωτησεις, γενικα ευχαριστος ανθρωπος. Και επισης και ο χωρος υποδοχης οπως και το γραφειο της ειναι πολυ καθαρος και παρα πολυ περιποιημενος. Στην προηγουμενη που πηγαιναμε ολα ηταν ετοιμορροπα.. Επισης στο γραφειο της εχει μια τηλεοραση που δειχνει εικονα απο καμερες που υπαρχουν στην υποδοχη και στην εισοδο :cool:

Ειμαστε 10.050 (χασαμε δηλαδη 450 γρ) και απο υψος 76 ποντους (πηραμε 2).

Ριξαμε και το κλαμματακι μας βεβαιως βεβαιως..αφου καρφωσε και δυο εμβολια και το ενα μαλιστα ειχε και πιο χοντρη συριγγα..στενοχωρηθηκα κι εγω πουτον εβλεπα να σπαραζει :-(. Μετα βεβαια ολα μια χαρα σαν να μην εγινε τπτ. Τον πηγα και μια βολτουλα μετα, εκανε και κουνια. και στον γυρισμο στις 7.30 η ωρα τον πηρε ο υπνος.Τον ξαπλωσα στην κουνια μολις γυρισαμε, του εβαλα και παντελονακι αλλο απο πιτζαμακι...χαμπαααρι δν πηρεο κυριος συνεχισε τον βαθυ του υπνο το μαναρι μου. Τωρα θα δειξει μεχρι τι ωρα θα κοιμηθει..μπορει και ολο το βραδυ χεχε :rolleyes:

Δεν μας προσθεσε τπτ στην διατροφη μας, οπως εχει.

Επομενο εμβολιο μετα τον χρονο μου ειπε.

Εσεις εχετε αλλο πριν χρονισει?

Αννετακι μου την ρωτησα και για το ψωμι αν μπορω να του δινω καιμου ειπε μονο την κορα αυστηρα χωρις καθολου ψιχαγιατι με την ψιχα εστωκι ενα πολυμικρο κομματακι μπορει να του κατσει στο λαιμακι. Της λεω κι αν δαγκωσει την κορα και κοψει κανα μεγαλο κομματι αυτο δν μπορει να του κατσει στον λαιμο?? και ου ειπε να του δινω την κορα που να ειναι αρκετα σκληρη και πως δεν μπορει να την δαγκωσει με τα δοντια, για να κοψει κομματι ,λεει, πρεπει να το εχει παπαριασει πολυ αρα μετα θα'ναι μαλακουλι. και εννοειται αν κοψεικανα μεγαλο κομματι να το βγαλω απ'το στομμα του.

Τι αλλο??

Α! Ηθελα να ρωτησωεσας που εχετε κι αλλο παιδακι/ια.

Βικακι, Μαρουσκακι, Μαρακι.. Απο ποια ηλικια ξεκινησατε να τους μαθαινετε το γιογιο?

Μαρακι μην απουσιασεις πολυ εεε!! Η παρεα σου ειναι απαραιτητη!

Εφυγε και ο αντρας της σημερα.. :-(:sad: Μιλησατε καθολου μαζι της? Πως ειναι?


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αλλα ρε βικακι ισως ηταν για καλο, για φαντασου μετα απο τοση αντιβιωση τι κακο μπορει να ειχε γινει, απτην αλλη μπορει η μητρα να μην ηταν ετοιμη

μετα για φαντασου να ειχε την εγκυμοσυνη του πιπιλα :( με εμετους με αιμοραγιες, μονη με δυο παιδια, να μην εχει βοηθεια απο πουθενα και να πρεπει να τρεχει πισω απτον ζωηρουλη μπομπιρακο!!!

καθε εμποδιο για καλο μαναρι μου, Ο Κυριος ξερει καλυτερα...αυτη ειναι μια παρηγορια

Συμφωνω κι εγω Αννα. Πρεπει να βλεπει τα θετικα μεσα απο τα αρνητικα (οπως μου ειχε πει και η Βικυ). Οσο να'ναι ομως δεν γινεται να μην σε στεναχωρησει.


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι...

Εσεις που ζειτε χρονια τωρα τον εγγαμο βιο, μπορειτε να μου δωσετε καποια συμβουλη? Σχετικα με τους αντρες εννοειτε και γενικα ε το οικογενειακο τους περιββαλον (πεθερικα, αδερφια και συγγενεις).

Οχι οτι εχω καποιο προβλημα αλλα θα ηθελα να ακουσω και να ξερω καποια ''κλειδια'' στο θεμα του γαμου.

Η γονεις μου ειναι χωρισμενοι απο τοτε που εγω ακομα εκανα ταπρωτα μου βηματα...οποτε να ρωτησω την μανα μουδεν υπαρχει περιπτωση.


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...