Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Καλή τύχη! 1
      • Ευχή 5
      • Δύναμη! 1

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Μια κυριακατικη καλησπερα κι απο μενα λιγο γρηγορη γιατι θα δουμε ταινιουλα με τον Τολη σε λιγο...ελπιζω να ειστε ολες καλα και η πριγκιπισσουλα της Λιτσας να γινει γρηγορα καλα...!

Αχ Λιτσα φανταζομαι ταλαιπωρια που εχει τραβηξει κι εκεινη κι εσυ εεε???Πω πω και να τη βλεπεις να ταλαιπωρειται δεν εχω χειροτερο,θα περασει ομως και θα 'ναι παλι μια χαρα.:cool:

Παντως Λιτσα κι εγω ειμαι υπναρου και πλεον δεν κοιμαται ολη μερα κι εμενα μονο το μεσημερι ευτυχως που κοιμομαστε μαζι....και μετα το βραδυ αλλα ευτυχως κοιμαται απο τις 9.30 εως τις 8 και μαζευω και το σπιτι και χαλαρωνω!Ολη μερα τος σπιτι βρισκεται σε κατασταση πανικου μονο το βραδυεπανερχεται αλλα καθολου δε με νοιαζει αρκει που περναμε ωραια με τη Μαριαντα!Κι οπως εχει πει καποια στιγμη και η φιλη Μαρουσκα τα ζουζουνακια μας μεγαλωνουν και πρεπει να τα χαιρομαστε!Ηδη εχει φτασει 8 μηνων και δεν εχω καταλαβει πως περνανε οι μερες ....

Μαρουσκαο Αντρικοε πρεπει να κοιμαται σερι 24ωρα για να αποπληρωσει χαχαχα...μπραβο ομως το μαναρακι μας 13 ωρες!!!!!!!!!!

Βικυ τι ωραια με τα ποδηλατα εε???Κανεις κι εσυ η τα παιδακια σου???Την αλλη Κυριακη εχουμε κι εμεις το πρωτο μας παρτυ βεβαια και ελπιχω να 'ναι ομορφα....

Κυρια απουσιολογα εγω ενταξει με τις απουσιες μου η να φερω χαρτι να δικαιολογησω καμια?????????........χαχαχαχα!!!!!!!!

Αυριο ξεκιναω να στελνω μπομπονιεριτσες....στις γλυκες μου αξιαγαπητες φιλες..αναμεινατε.


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Να ζήσει και ο Αλέξανδρος! Να τον χαίρεστε Ιωάννα!

Εδώ σήμερα πανικός με βροχή! Μετά την εκκλησία ωστόσο κάναμε πικ νικ με ψιλόβροχο κάτω από υπόστεγο σε εκκλησάκι μέσα στο δάσος!!!! Ήταν τόσο ωραία....με θέα τα πεύκα και το γαλάζιο της θάλασσας! Ο Λάσκαρης τρελλάθηκε να τρώει κουρού :shock::shock::shock: τυρόπιτα από τα αδέρφια του και σε κάποια φάση που δεν τον βλέπαμε την άρπαξε από το χέρι της Ηλέκτρας!!!!:D:D:D:D:D

Το βραδάκι ήταν για να μας βλέπατε από καμιά γωνιά....Το παιδικό είχε γίνει άνω κάτω με την Ηλέκτρα να δοκιμάζει τα χειμερινά που κατέβασα, εγώ να μαζεύω τα καλοκαιρινά και να τα ανεβάζω στην πάνω ντουλάπα και ο γελαστός να μπουσουλάει και να ψιλοκλαψουρίζει στο πάτωμα.....όλα τα λεφτά!!!!! μετά του έκανα ένα μπανάκι και ηρέμησε το πουλάκι μου! Αφού πρώτα θήλασε, βεβαίως βεβαίως! Ρε κορίτσια...πιάνει με τα χεράκια του πλέον το στήθος και ανοίγει το στοματάκι του....αχ,αχ,αχ....όταν το κάνει αυτό με τρελλαίνει:P:tongue: και το αρπάζει ο ατιμούλης πριν καταλάβω τι έχει γίνει....:D

Μαρουσκάκι, καλό αυτό που έκανε η μαμά με το φαγητό αλλά νομίζω ότι σαν το φρέσκο δεν υπάρχει....από την στιγμη που δεν δουλεύω δεν μου είναι κόπος να ετοιμάζω το φαγάκι του κάθε 3η μέρα....σιγά την διαδικασία....

Νικάκι μου, σιδερένιο το δοντάκι σας! Άντε και βουρ στα σουβλάκια τώρα!:-P Χαχα!

Λιτσάκιιιιιιι, περαστικά και πάλι γλυκιά μου.....και υπομονή με το Μαράκι μας!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να μας ζήσει ο Αλέξανδρος!Ιωαννάκι, καλοφωτισμένο το μικράκι σας!Περιμένουμε νέα για τη βάφτιση!!!

Βικάκι, ναι, κι εγώ ως να πάω στη δουλειά καλά είναι με το μαγείρεμα, μετά να δω τι θα κάνω...Αλήθεια, γιατί ανά 3 μέρες φαγητό Πέπε???

Νικάκι, έλα κι από δω μια βόλτα να δεις το σπίτι την ημέρα, ουπς, γράψε λάθος, το έχεις δει, χαχα!Μια χαρά μου ακούγεται το 9.30...Και να κάνεις δουλειές προλαβαίνεις και να χαλαρώσεις με τον αντρούλη παρέα!;););)Εγώ πλέον κοιμάμαι 12-6, μιας και στις 6 τρώει ο μικρός και μετά καφεδάκι και βιβλίο πριν ξυπνήσει η αγέλη στις 7.30!!!

Σας φιλώ, τα λέμε το βράδυ!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα να σας ζησει κι απο 'δω ο μικρουλης Αλεξανδρος,να τον καμαρωνετε παντα και να ειναι χαρουμενος και υγιης.

Μαρουσκακι μου με 6 ωρες υπνου δεν θα εβλεπα μπροστα μου...θα ημουν μεσ τη μαυρη νυστα ολημερις...πως το κανεις....?Εγω κοιμαμαι κατα τις 1 μεχρι το 8 που ξυπνει το Μαριαντακι και το μεσημερι καμια ωριτσα!Αλλιως δεν την παλευω.....:oops: Οσο για τον υπνο της Μαριαντας δεν το συζητω κοιμαται νωρις το πουλακι μου για να χαλαρωσει και η μανουλα .......!Κι εγω ετσι το κανω με το φαγητο και βγαινει πολυ ωραια και πολυ χαλαρα,εχωκανονισει κιολας και μαγειρευω την ιδια μερα και το δικο μας και παει τελεια...τη μια μαγειρευω την αλλη οχι!

Βικυ μη λες για ρουχα μη λες για ρουχα με τρομο σκεφτομαι ποτε θα την κανω αυτη τη δουλεια!!!!!!!!!!Οσο για το δοντακι μια χαρα που βγηκε μονο που τωρα εχει πιο πολυ γκρινια μαλλον σκαει μυτη και δευτερο....

Λιτσα πως εισασετ???Η πριγκιπεσσα????Καλυτερα???

Μαρακι ελπιζω πως εισαι καλυτερα,δωσε φιλακια στην Εφουλα και στον κ. πιπιλα μας.Αληθεια πως τα παει η Εφουλα με το σχολειο????


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε Βίκυ, αυτό είναι μαγείρεμα μέρα παρά μέρα, με μπέρδεψες, έτσι μαγειρεύω κι εγώ!:D:D

Νικάκι, εγώ πριν τα παιδιά κοιμόμουν κανα 2ωρο το μεσημέρι και το βράδυ 11-7, τώρααααα....Ε, καλά, ξέρεις είμαι και πιο μεγάλη από σένα και ξέρεις τι λένε, όσο γερνά ο άνθρωπος χρειάζεται λιγότερο ύπνο!

Ο άντρας μου τελικά χαρακτηρίστηκε υπερτασικός από τον καρδιολόγο και πρέπει να παίρνει χάπι εφ' όρου ζωής, να προσέχει τη διατροφή του και να αδυνατίσει...Εμ τι φωνάζω τόσο καιρό?Είναι τυχερός του είπε που είχε συμπτώματα, γιατί αλλιώς...... δεν θέλω ούτε να σκεφτώ το αλλιώς:confused::confused::confused:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες καλησπερα!!!

τι μου κανετε? επιστρεψατε δυναμικα στο καφε βλεπω, μου φαινεται η απουσια της Μαρουσκας απο το φεις, θα δωσει νεα πνοη στο καφε μας-επιτελους!!

Να ευχηθω και αποδω στον νεοφωτιστο της παρεας μας, τον Αλεξανδρακο μας, να ζησει και να ευτυχησει και εσυ ΙΩΑΝΝΑ μου να τον χαιρεσαι σαν τα ψηλα βουνα!!

ΜΑΡΟΥΣΚΑ μου, καλη μου, να ξερεις ενα πραγμα..συμπτωση που επαναλαμβανεται, δεν ειναι συμπτωση!!(ο κυριος Κοελιο το λεει αυτο)

Ενας ο Αντρικος, δυο η Βιλλυτσα και τρια η κορη μιας φιλης, ολα τα γλυκα μου γεννημενα 25 Ιανουαριου 2011 εχουν τρελο θεμα υπνου 'η αυπνοιας να το θεσω καλυτερα!! Εχετε δει εσεις μωρο 8 μηνων να κοιμαται μεσα στη μερα 1 ωρα με το ρολοι και αυτην οχι παντα μαζεμενη? πως να μην υπαρχει γκρινια μετα? το δικο μου μοντελακι εχει κανει σακουλες κατω απο τα ματια της.. αχ και εσυ εχεις και το θηλασμο, ειναι ισως ενα μικρο κολπακι για να κοιμηθει το βραδυ..εγω η φουκαριαρα, κυκλοφορω αγκαλια με το μοντελο σε ολες τις πιθανες στασεις, μπας και κλεισει αυτο το τσακιρικο ματι και ησυχασουμε και μεις λιγο!! Εχουμε τρελαθει τελειως!!!

ΗΛΙΑΝΝΑ περαστικα κοριτσι μου!! τι να πω, μπομπιρακος στα πρωτα του βηματα, εγκυμοσυνη σχεδον στα μισα και πυρετος?? αχ, κουραγιο κουραγιο!!!

Εγω κορες μαγειρευω μερα παρα μερα, φαγητο για 2 μερες..η Βιλλυ προτιμαει φανερα την κοτοσουπα, η κρεατοσουπα ειναι λιγο καπως, και εμενα δε μου αρεσει..εχετε να μου προτεινετε κανενα καινουριο λαχανικο γιατι το τριπτυχο καροτο-κολοκυθι-πατατα το εχουμε σκυλοβαρεθει?

(φακες εβαλα μια φορα και ξεκοιλιαστηκαμε στο σκ..το, με συγχωρειτε και τωρα το αποφευγω)

Ανυπομονω για τη μαμαδοσυναντηση!! ειναι σα να σας ξερω ολες και ας μη σας εχω δει, αλλα πιστευω θα περασουμε πολυ καλα!!

ΛΙΤΣΑ τι κανουν τα τεκνα σου? το γλυκο Μαρακι πως ειναι?

Σημερα εφαγα 2 ωρες στο δρομο!! μια η βροχη και μια η απεργια στα ΜΜΜ, εκοψα μεροκαματο στο τιμονι!! αισχος!! μετα γυρισα σπιτι, ουτε κατουρησα γιατι η μικρη με υποδεχτηκε με τσιριτια πεινας και νυστας και τωρα μολις καθομαι και χαλαρωνω..ε για κανα 10λεπτο το πολυ ακομα!!

Αυτα για την ωρα!! σας φιλω και σας αγαπω!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες καλησπερα!!!

τι μου κανετε? επιστρεψατε δυναμικα στο καφε βλεπω, μου φαινεται η απουσια της Μαρουσκας απο το φεις, θα δωσει νεα πνοη στο καφε μας-επιτελους!!

Πέστα χρυσόστομη, τόσο καιρό αυτό δε λέω?Να ξαναζωντανέψει το καφέ κι ας πάει να κουρεύεται το άλλο!!!

Να ευχηθω και αποδω στον νεοφωτιστο της παρεας μας, τον Αλεξανδρακο μας, να ζησει και να ευτυχησει και εσυ ΙΩΑΝΝΑ μου να τον χαιρεσαι σαν τα ψηλα βουνα!!

ΜΑΡΟΥΣΚΑ μου, καλη μου, να ξερεις ενα πραγμα..συμπτωση που επαναλαμβανεται, δεν ειναι συμπτωση!!(ο κυριος Κοελιο το λεει αυτο)

Ενας ο Αντρικος, δυο η Βιλλυτσα και τρια η κορη μιας φιλης, ολα τα γλυκα μου γεννημενα 25 Ιανουαριου 2011 εχουν τρελο θεμα υπνου 'η αυπνοιας να το θεσω καλυτερα!! Εχετε δει εσεις μωρο 8 μηνων να κοιμαται μεσα στη μερα 1 ωρα με το ρολοι και αυτην οχι παντα μαζεμενη?

Εσείς είστε χειρότερα κι από μας, μαζί με τη Μαρία της Λίτσας...

πως να μην υπαρχει γκρινια μετα? το δικο μου μοντελακι εχει κανει σακουλες κατω απο τα ματια της.. αχ και εσυ εχεις και το θηλασμο, ειναι ισως ενα μικρο κολπακι για να κοιμηθει το βραδυ..

Κολπάκι είναι, ναι, ευτυχώς έχω κι αυτό!

εγω η φουκαριαρα, κυκλοφορω αγκαλια με το μοντελο σε ολες τις πιθανες στασεις, μπας και κλεισει αυτο το τσακιρικο ματι και ησυχασουμε και μεις λιγο!! Εχουμε τρελαθει τελειως!!!

Αν σου ξυπνά το βράδυ και κάθεται, μην μην μην την κάνεις βολτίτσες και παιχνίδια, θα το κάνει σύστημα γιατί σου λέει εγώ ξυπνάω κι η μαμά παίζει μαζί μου, ωραία είναι!Επίσης, την ημέρα όποιος την προσέχει ας την πάει καμιά βόλτα με το καρότσι στον καθαρό αέρα (καλά μη βαράτε!), ε, άμα δεν κοιμηθεί κι έτσι τι να πω!

ΗΛΙΑΝΝΑ περαστικα κοριτσι μου!! τι να πω, μπομπιρακος στα πρωτα του βηματα, εγκυμοσυνη σχεδον στα μισα και πυρετος?? αχ, κουραγιο κουραγιο!!!

Εγω κορες μαγειρευω μερα παρα μερα, φαγητο για 2 μερες..η Βιλλυ προτιμαει φανερα την κοτοσουπα, η κρεατοσουπα ειναι λιγο καπως, και εμενα δε μου αρεσει..εχετε να μου προτεινετε κανενα καινουριο λαχανικο γιατι το τριπτυχο καροτο-κολοκυθι-πατατα το εχουμε σκυλοβαρεθει?

(φακες εβαλα μια φορα και ξεκοιλιαστηκαμε στο σκ..το, με συγχωρειτε και τωρα το αποφευγω)

Βάλε καλέ κανα ζαρζαβάτι στη δόλια να νοστιμίσει το σουπί!Αρακά, φασολάκια, σέλινο, μαιντανό, σπανάκι, λάχανο, πράσο ....τόσα υπάρχουνε!Φιδέ ή τραχανούλι ή αστεράκι βάζεις ή μόνο σούπα με λαχανικά κάνεις?Το κοτόπουλο με τραχανά και καροτάκι και κρεμμύδι είναι μιαμ μιαμ!

Ανυπομονω για τη μαμαδοσυναντηση!! ειναι σα να σας ξερω ολες και ας μη σας εχω δει, αλλα πιστευω θα περασουμε πολυ καλα!!

Πότε θα γίνει μαμαδοσυνάντηση στη Θεσσαλονίκη????????Ο λαός απαιτεί να βρεθούμε όλες εκεί και μετά τον καφέ, βόλτα και στην Τσιμισκή!!Καλό το δίστιχο?

ΛΙΤΣΑ τι κανουν τα τεκνα σου? το γλυκο Μαρακι πως ειναι?

Σημερα εφαγα 2 ωρες στο δρομο!! μια η βροχη και μια η απεργια στα ΜΜΜ, εκοψα μεροκαματο στο τιμονι!! αισχος!! μετα γυρισα σπιτι, ουτε κατουρησα γιατι η μικρη με υποδεχτηκε με τσιριτια πεινας και νυστας και τωρα μολις καθομαι και χαλαρωνω..ε για κανα 10λεπτο το πολυ ακομα!!

Αχ αχ αχ.... σε νιώθω εργαζόμενη μάνα!

Αυτα για την ωρα!! σας φιλω και σας αγαπω!!

Κι εμείς κι εμείς!!!

Χθες έπαιξα τον κακό λύκο εγώ κι ο Φάνης έκανε το σκύλο που φυλούσε τα πρόβατα και γάβγιζε κι ο μικρός λύθηκε στα γέλια!!!Άσε όταν παίζαμε καφενείο κι ο Αντρέας έκανε τον αδέξιο πελάτη που του πέφτουν οι καφέδες (καλά, σε αυτό το παιχνίδι πέρασε καλύτερα ο Φάνης χαχα!).Τώρα παίζουν μπάλα με τον μπαμπάκα, άιντε και σε ένα τέταρτο πάμε για βραδινό και μετά νανάκια λέμε, εκτός του μικρού που σήμερα έκανε την ανατροπή και κοιμήθηκε 2 φορές από 100 λεπτά!!!:):):)Σόρι, Ελένη!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως αν ειναι για το καλο του καφε μας Μαρουσκακι μου να θυσιαστεις βρε παιδι μου χαχαχα πλακα κανω!!!!!Παντως οντως αρχιζει να ζωντανευει παλι οποτε τυχαιο δε νομιζω!!!

Τι ωραια τα παιχνιδια σας ζηλευω εμας γιατι δεν μας παιζεται που σκυλοβαρεθηκαμε σημερα ολη μερα μεσα με τη βροχη που εριχνε δεν μπορεσαμε να ξεμυτισουμε...και ποσα παιχνιδια να κανεις πια....ελπιζω να μην ειναι τα ιδια αυριο θα πεθανω.....:cry:

Ελενη απιστευτη κατασταση με την κινηση...και εχει γινει πια τραγικο!Να θες να πας στη δουλεια σου και να κανεις ταξιδι!!!Τα ιδια περασε και ο αντρας μουσημερα και η νονα μας αστα!!!!!!!!...και που εισαι ακομα....!

Αχ το μοντελακι μας γιατι δεν θελει να κοιμηθει αααα καθολου δεν της ταιριαζει,τα μοντελα κοιμουνται για να μην εχουν μαυρους κυκλους και να εχουν καλη επιδερμιδα μηπως να της το πεις...!Κι εγω χαιρομαι που θα βρεθουμε επιτελους,θα 'θελα μονο να ειμασταν ολες,να δουμε ποτε θα το κατορθωσουμε!


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως αν ειναι για το καλο του καφε μας Μαρουσκακι μου να θυσιαστεις βρε παιδι μου χαχαχα πλακα κανω!!!!!Παντως οντως αρχιζει να ζωντανευει παλι οποτε τυχαιο δε νομιζω!!!

Tυχαίο ή όχι, δεν ξέρω, πάντως, εγώ χαίρομαι ιδιαίτερα:D:D:D

Τι ωραια τα παιχνιδια σας ζηλευω εμας γιατι δεν μας παιζεται που σκυλοβαρεθηκαμε σημερα ολη μερα μεσα με τη βροχη που εριχνε δεν μπορεσαμε να ξεμυτισουμε...και ποσα παιχνιδια να κανεις πια....ελπιζω να μην ειναι τα ιδια αυριο θα πεθανω.....:cry:

Α κι εμένα την περασμένη εβδομάδα που μείναμε μια μέρα μέσα το πρωί μου κακοφάνηκε, αλλά άμα το πάρεις απόφαση και δεν πεις ωχ δε θα περάσει αυτή η μέρα...ε, άμα κάνεις κι ένα καφεδάκι για παρέα θα σου έρθει η όρεξη για παιχνίδια με τη μικρή..Άλλωστε, όπως θα διαπίστωσες παίζουν και χαίρονται με το τίποτα τα καημένα;);););)

Ελενη απιστευτη κατασταση με την κινηση...και εχει γινει πια τραγικο!Να θες να πας στη δουλεια σου και να κανεις ταξιδι!!!Τα ιδια περασε και ο αντρας μουσημερα και η νονα μας αστα!!!!!!!!...και που εισαι ακομα....!

Ζήτω η επαρχία, χαχα, σόρι κόρες!

Αχ το μοντελακι μας γιατι δεν θελει να κοιμηθει αααα καθολου δεν της ταιριαζει,τα μοντελα κοιμουνται για να μην εχουν μαυρους κυκλους και να εχουν καλη επιδερμιδα μηπως να της το πεις...!Κι εγω χαιρομαι που θα βρεθουμε επιτελους,θα 'θελα μονο να ειμασταν ολες,να δουμε ποτε θα το κατορθωσουμε!

Στους γάμους των μωρών μας μάλλον...:tongue::tongue::tongue:

Άσχετο σας είπα που από χθες που τον έχωσα στον υπνόσακο κοιμάται πολύ πολύ καλύτερα?Χθες σηκώθηκε μόνο 4 φορές από τις 8 ως τις 6 το πρωί, μη γελάτε, για το συγκεκριμένο μωρό είναι λίγες!!!Έφυγα για βιβλιαράκι, καληνύχτα αγάπες!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια κυριακατικη καλησπερα κι απο μενα λιγο γρηγορη γιατι θα δουμε ταινιουλα με τον Τολη σε λιγο...ελπιζω να ειστε ολες καλα και η πριγκιπισσουλα της Λιτσας να γινει γρηγορα καλα...!

Αχ Λιτσα φανταζομαι ταλαιπωρια που εχει τραβηξει κι εκεινη κι εσυ εεε???Πω πω και να τη βλεπεις να ταλαιπωρειται δεν εχω χειροτερο,θα περασει ομως και θα 'ναι παλι μια χαρα.:cool:

Καλησπερα Νικη μου!!! Αχ δεν φανταζεσαι πως το ποναει η ψυχη μου το μωρακι μου που υποφερει.... αλλα οταν ειναι περαστικα θα λεμε Δοξα το Θεο !!!!!

Παντως Λιτσα κι εγω ειμαι υπναρου και πλεον δεν κοιμαται ολη μερα κι εμενα μονο το μεσημερι ευτυχως που κοιμομαστε μαζι....και μετα το βραδυ αλλα ευτυχως κοιμαται απο τις 9.30 εως τις 8 και μαζευω και το σπιτι και χαλαρωνω!Ολη μερα τος σπιτι βρισκεται σε κατασταση πανικου μονο το βραδυεπανερχεται αλλα καθολου δε με νοιαζει αρκει που περναμε ωραια με τη Μαριαντα!Κι οπως εχει πει καποια στιγμη και η φιλη Μαρουσκα τα ζουζουνακια μας μεγαλωνουν και πρεπει να τα χαιρομαστε!Ηδη εχει φτασει 8 μηνων και δεν εχω καταλαβει πως περνανε οι μερες ....

Ακριβως!!! Κι εγω αυτης της αποψης ειμαι... περναει ο καιρος και θελω να χαιρομαι την καθε στιγμη των παιδιων μου... κι οταν βρω χρονο για το σπιτι....

Μαρουσκαο Αντρικοε πρεπει να κοιμαται σερι 24ωρα για να αποπληρωσει χαχαχα...μπραβο ομως το μαναρακι μας 13 ωρες!!!!!!!!!!

Βικυ τι ωραια με τα ποδηλατα εε???Κανεις κι εσυ η τα παιδακια σου???Την αλλη Κυριακη εχουμε κι εμεις το πρωτο μας παρτυ βεβαια και ελπιχω να 'ναι ομορφα....

Κυρια απουσιολογα εγω ενταξει με τις απουσιες μου η να φερω χαρτι να δικαιολογησω καμια?????????........χαχαχαχα!!!!!!!!

Αυριο ξεκιναω να στελνω μπομπονιεριτσες....στις γλυκες μου αξιαγαπητες φιλες..αναμεινατε.

Αχ ωραια !!!! Θα περιμενουμε....


Z0PNp2.png

27-12-1996 ηρθε ο πριγκηπας μου...

29-01-2011 ηρθε η πριγκιπισσα μου...

DKASp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ζήσει και ο Αλέξανδρος! Να τον χαίρεστε Ιωάννα!

Εδώ σήμερα πανικός με βροχή! Μετά την εκκλησία ωστόσο κάναμε πικ νικ με ψιλόβροχο κάτω από υπόστεγο σε εκκλησάκι μέσα στο δάσος!!!! Ήταν τόσο ωραία....με θέα τα πεύκα και το γαλάζιο της θάλασσας!Αχ τι ομορφα!!!! Ο Λάσκαρης τρελλάθηκε να τρώει κουρού :shock::shock::shock: τυρόπιτα ????από τα αδέρφια του και σε κάποια φάση που δεν τον βλέπαμε την άρπαξε από το χέρι της Ηλέκτρας!!!!:D:D:D:D:D Εισαι πολυ πονηρουλης!!!!!

Το βραδάκι ήταν για να μας βλέπατε από καμιά γωνιά....Το παιδικό είχε γίνει άνω κάτω με την Ηλέκτρα να δοκιμάζει τα χειμερινά που κατέβασα, εγώ να μαζεύω τα καλοκαιρινά και να τα ανεβάζω στην πάνω ντουλάπα και ο γελαστός να μπουσουλάει και να ψιλοκλαψουρίζει στο πάτωμα.....όλα τα λεφτά!!!!! μετά του έκανα ένα μπανάκι και ηρέμησε το πουλάκι μου! Αφού πρώτα θήλασε, βεβαίως βεβαίως! Ρε κορίτσια...πιάνει με τα χεράκια του πλέον το στήθος και ανοίγει το στοματάκι του....αχ,αχ,αχ....όταν το κάνει αυτό με τρελλαίνει:P:tongue: και το αρπάζει ο ατιμούλης πριν καταλάβω τι έχει γίνει....:D

Μαρουσκάκι, καλό αυτό που έκανε η μαμά με το φαγητό αλλά νομίζω ότι σαν το φρέσκο δεν υπάρχει....από την στιγμη που δεν δουλεύω δεν μου είναι κόπος να ετοιμάζω το φαγάκι του κάθε 3η μέρα....σιγά την διαδικασία.... Συμφωνω κι εγω το ιδιο κανω μερα παρα μερα!!

Νικάκι μου, σιδερένιο το δοντάκι σας! Άντε και βουρ στα σουβλάκια τώρα!:-P Χαχα!

Λιτσάκιιιιιιι, περαστικά και πάλι γλυκιά μου.....και υπομονή με το Μαράκι μας!

Ευχαριστω και παλι Βικακι μου ... Που θα παει θα μας περασει ....

Z0PNp2.png

27-12-1996 ηρθε ο πριγκηπας μου...

29-01-2011 ηρθε η πριγκιπισσα μου...

DKASp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε Βίκυ, αυτό είναι μαγείρεμα μέρα παρά μέρα, με μπέρδεψες, έτσι μαγειρεύω κι εγώ!:D:D

Νικάκι, εγώ πριν τα παιδιά κοιμόμουν κανα 2ωρο το μεσημέρι και το βράδυ 11-7, τώρααααα....Ε, καλά, ξέρεις είμαι και πιο μεγάλη από σένα και ξέρεις τι λένε, όσο γερνά ο άνθρωπος χρειάζεται λιγότερο ύπνο!Εμενα γιατι δεν με πιανει αυτο????????????


Z0PNp2.png

27-12-1996 ηρθε ο πριγκηπας μου...

29-01-2011 ηρθε η πριγκιπισσα μου...

DKASp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες καλησπερα!!!

τι μου κανετε? επιστρεψατε δυναμικα στο καφε βλεπω, μου φαινεται η απουσια της Μαρουσκας απο το φεις, θα δωσει νεα πνοη στο καφε μας-επιτελους!!

Να ευχηθω και αποδω στον νεοφωτιστο της παρεας μας, τον Αλεξανδρακο μας, να ζησει και να ευτυχησει και εσυ ΙΩΑΝΝΑ μου να τον χαιρεσαι σαν τα ψηλα βουνα!!

ΜΑΡΟΥΣΚΑ μου, καλη μου, να ξερεις ενα πραγμα..συμπτωση που επαναλαμβανεται, δεν ειναι συμπτωση!!(ο κυριος Κοελιο το λεει αυτο)

Ενας ο Αντρικος, δυο η Βιλλυτσα και τρια η κορη μιας φιλης, ολα τα γλυκα μου γεννημενα 25 Ιανουαριου 2011 εχουν τρελο θεμα υπνου 'η αυπνοιας να το θεσω καλυτερα!! Εχετε δει εσεις μωρο 8 μηνων να κοιμαται μεσα στη μερα 1 ωρα με το ρολοι και αυτην οχι παντα μαζεμενη? Πως δεν εχω δει?????? Το βλεπω και καθε μερα!!!!!!! ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΩΡΑΚΙ!!!!!!!!!!!!πως να μην υπαρχει γκρινια μετα? το δικο μου μοντελακι εχει κανει σακουλες κατω απο τα ματια της.. αχ και εσυ εχεις και το θηλασμο, ειναι ισως ενα μικρο κολπακι για να κοιμηθει το βραδυ..εγω η φουκαριαρα, κυκλοφορω αγκαλια με το μοντελο σε ολες τις πιθανες στασεις, μπας και κλεισει αυτο το τσακιρικο ματι και ησυχασουμε και μεις λιγο!! Εχουμε τρελαθει τελειως!!! Μην τρελαινεστε γιατι εχετε παρεα!!!!!!!!!! Εμενα φαντασου οτι προσπαθουσα να την κοιμησω απο τις 9 και κοιμηθηκε στις 11 για βραδυ!!!!!!!!!!!! Και το πρωι βεβαια θα ειναι στην ωρα της!!!!!!!!!!!

ΗΛΙΑΝΝΑ περαστικα κοριτσι μου!! τι να πω, μπομπιρακος στα πρωτα του βηματα, εγκυμοσυνη σχεδον στα μισα και πυρετος?? αχ, κουραγιο κουραγιο!!!

Εγω κορες μαγειρευω μερα παρα μερα, φαγητο για 2 μερες..η Βιλλυ προτιμαει φανερα την κοτοσουπα, η κρεατοσουπα ειναι λιγο καπως, και εμενα δε μου αρεσει..εχετε να μου προτεινετε κανενα καινουριο λαχανικο γιατι το τριπτυχο καροτο-κολοκυθι-πατατα το εχουμε σκυλοβαρεθει?

(φακες εβαλα μια φορα και ξεκοιλιαστηκαμε στο σκ..το, με συγχωρειτε και τωρα το αποφευγω)

Ανυπομονω για τη μαμαδοσυναντηση!! ειναι σα να σας ξερω ολες και ας μη σας εχω δει, αλλα πιστευω θα περασουμε πολυ καλα!!

ΛΙΤΣΑ τι κανουν τα τεκνα σου? το γλυκο Μαρακι πως ειναι? Τα ιδια ειμαστε... μονο που η μυξουλα μας εγινε λιγο πιο πυχτη αλλα ασπρη... θα περασει .... ευχομαι γρηγορα...

Σημερα εφαγα 2 ωρες στο δρομο!! μια η βροχη και μια η απεργια στα ΜΜΜ, εκοψα μεροκαματο στο τιμονι!! αισχος!! μετα γυρισα σπιτι, ουτε κατουρησα γιατι η μικρη με υποδεχτηκε με τσιριτια πεινας και νυστας και τωρα μολις καθομαι και χαλαρωνω..ε για κανα 10λεπτο το πολυ ακομα!!

Αυτα για την ωρα!! σας φιλω και σας αγαπω!!

Υπομονη με τις απεργιες....


Z0PNp2.png

27-12-1996 ηρθε ο πριγκηπας μου...

29-01-2011 ηρθε η πριγκιπισσα μου...

DKASp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα μου να σου ζησει ο Αλεξανδρος κι απο μενα!!!! Γερος και τυχερος να ειναι και να τον καμαρωσετε και γαμπρο!!!!

Σημερα η Μαρια μου ξυπνησε και λιγο βραχνιασμενη... οι μυξουλες εγιναν λιγο πιο πυχτες, ασπρες και την πηγα στην παιδιατρο και την ακουσε και ευτυχως ολα οκ!! Συνεχιζουμε με ορους... Ο Νικος μου ευτυχως πολυ καλυτερα!!!

Σημερα ειχε και τα γενεθλια του ο αντρουλης μου και κοψαμε μια τουρτιτσα συμβολικα.... Η Μαρια κοιτουσε το κερακι και ηθελε να το φαει!!!!

Αυτα κι απο μενα... Καλο ξημερωμα σε ολες.... Φιλακια!!!!


Z0PNp2.png

27-12-1996 ηρθε ο πριγκηπας μου...

29-01-2011 ηρθε η πριγκιπισσα μου...

DKASp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...