Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια και Καλή εβδομάδα !

Εγώ χθες και σήμερα δεν έχω ξυπνήσει με καλή διάθεση..Είμαι λίγο down, αν και προσπαθώ να ανεβαίνω κάποιες στιγμές με την κουβέντα, αλλά άμα μείνω λίγο μόνη πάλι πέφτω..έχω και ένα άγχος γενικά αυτό το μήνα να περάσει, να πιάσουμε 7ο βρε κορίτσια και να πούμε πως είμαστε στην τελική ευθεία..

Τώρα είμαι στο γραφείο, αλλά έχω ταχυκαρδία και νιώθω μια δύσπνοια..είναι η ζέστη, είναι η κούραση, γιατί δεν ξεκουράστηκα το Σαβ/κο, τι να πω ? Δεν κοιμήθηκα και καλά το βράδυ, αλλά απόψε σκοπεύω να πάω κατευθείαν σπίτι και να ξαπλώσω νωρίς πρώτα ο Θεός να ξεκουραστώ. Το Σάββατο είχα πάρει μια κοπέλα για βοήθεια και κάναμε γενική στο σπίτι και είχα πονάκια μετά από την κούραση όσο να είναι..2 εβδομάδες έμειναν για την άδεια..και ελπίζω εκεί να ηρεμήσω..

Όσο για τη μικρή, όταν κάνω δουλειές, κουράζομαι και είμαι σε ένταση εξαφανίζεται κι εμένα και μόλις ηρεμώ έρχεται και χτυπάει να δώσει παρών..Αν και 2 μέρες τώρα τα χτυπήματά της είναι λίγο υπόκοφα..σαν να έρχονται από το βάθος της κοιλιάς και όχι απευθείας, αν με καταλαβαίνετε..Ενώ κάποιες στιγμές χτυπούσε απευθείας την κοιλιά ένιωθα..Τυχαίνει και σε σας να διαφοροποιούνται τα χτυπήματα των μωρών ?


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Να μαι κ γω!!! Καλημερα! Τραβαω τις μερες απο τα μαλλια να περασουν κ να ξεκινησει η αδεια μου την παρασκευη. Κουραστηκα κ γω παρα πολυ ολη τη βδομαδα που περασε. Σημερα εχω γιατρο. Θα δουμε την κοριτσαρα!! Ελπιζω να μην μου γραψει καμπυλη ζαχαρου. Δεν θα την βγαλω. Απο κει που δεν εκανα εμετο σε ολο τον πεμπτο ο εκτος με χει τσακισει. Εχω τραγικες καουρες ολη μερα. Βγαζω μεχρι κ το νερο που πινω. Μαυρα χαλια. Αλλα με επιβραβςυε για την υπομονη μου... κουνιεται συνεχεια. Κ οταν ειναι ησυχη αν την κουνησω λιγο απανταει!!! Τελειο συναισθημα!!!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαι κ γω!!! Καλημερα! Τραβαω τις μερες απο τα μαλλια να περασουν κ να ξεκινησει η αδεια μου την παρασκευη. Κουραστηκα κ γω παρα πολυ ολη τη βδομαδα που περασε. Σημερα εχω γιατρο. Θα δουμε την κοριτσαρα!! Ελπιζω να μην μου γραψει καμπυλη ζαχαρου. Δεν θα την βγαλω. Απο κει που δεν εκανα εμετο σε ολο τον πεμπτο ο εκτος με χει τσακισει. Εχω τραγικες καουρες ολη μερα. Βγαζω μεχρι κ το νερο που πινω. Μαυρα χαλια. Αλλα με επιβραβςυε για την υπομονη μου... κουνιεται συνεχεια. Κ οταν ειναι ησυχη αν την κουνησω λιγο απανταει!!! Τελειο συναισθημα!!!!!

Καλώς την ! Άντε βρε κορίτσι μου..Ανησυχήσαμε που σε χάσαμε..Αδειούλα την Παρασκευή εεε..με το καλό..να ξεκουραστείς και να γεμίσεις μπαταρίες..

Εγώ παίρνω την άλλη Παρασκευή και ανυπομονώ..Έχετε και γιατρό σήμερα θα είναι τέλεια, θα δεις τη μικρή και θα πάρεις και μια δόση ηρεμίας πως όλα καλά..Κι εγώ όταν φεύγω από το γιατρό είμαι με χαμόγελο, ηρεμία, αισιοδοξία, μόνο που κρατάει βια 2 εβδομάδες και μετά θέλω πάλι και μου φαίνεται μακριά το επόμενο ραντεβού..χαχα..

Κι εμένα το έκανε την προηγούμενη εβδομάδα..ενώ ήταν ήσυχη, αν τη σκούνταγα πεταγόταν κ μετά αντιδρούσε και φώναζε ο άντρας μους πως το ξυπνάω το κακόμοιρο που κοιμάται..χαχα..

Πάλι εμετούς και χάλια στομάχι ? Πες στο γιατρό να σου δώσει κάτι..τώρα πρέπει να τρως για το μωρό, πως θα γίνει ? Ελπίζω από Παρασκευή να ηρεμήσεις και να περάσουν όλα..Τα χτυπήματα είναι όλα απευθείας και δυνατά ή αισθάνεσαι κι εσύ μερικές φορές πιο απομακρυσμένα χτυπήματα, λες και είναι από βάθος..Σαν κυματάκια που σκάνε ?


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλώς την ! Άντε βρε κορίτσι μου..Ανησυχήσαμε που σε χάσαμε..Αδειούλα την Παρασκευή εεε..με το καλό..να ξεκουραστείς και να γεμίσεις μπαταρίες..

Εγώ παίρνω την άλλη Παρασκευή και ανυπομονώ..Έχετε και γιατρό σήμερα θα είναι τέλεια, θα δεις τη μικρή και θα πάρεις και μια δόση ηρεμίας πως όλα καλά..Κι εγώ όταν φεύγω από το γιατρό είμαι με χαμόγελο, ηρεμία, αισιοδοξία, μόνο που κρατάει βια 2 εβδομάδες και μετά θέλω πάλι και μου φαίνεται μακριά το επόμενο ραντεβού..χαχα..

Κι εμένα το έκανε την προηγούμενη εβδομάδα..ενώ ήταν ήσυχη, αν τη σκούνταγα πεταγόταν κ μετά αντιδρούσε και φώναζε ο άντρας μους πως το ξυπνάω το κακόμοιρο που κοιμάται..χαχα..

Πάλι εμετούς και χάλια στομάχι ? Πες στο γιατρό να σου δώσει κάτι..τώρα πρέπει να τρως για το μωρό, πως θα γίνει ? Ελπίζω από Παρασκευή να ηρεμήσεις και να περάσουν όλα..Τα χτυπήματα είναι όλα απευθείας και δυνατά ή αισθάνεσαι κι εσύ μερικές φορές πιο απομακρυσμένα χτυπήματα, λες και είναι από βάθος..Σαν κυματάκια που σκάνε ?[/QUOT

Να σου πω την αληθεια νομιζω οτι το καταλαβαινω παντα το ιδιο. Αλλα μου κανει εντυπωση που την νιωθω παντα χαμηλα. Παντως πιανω διαφορα... η ετσι νομιζωισως η μονη διαφορα ορισμενες φορες ειναι οτι νιωθω μαζι κ ενα τραβηγμα κ πεταγομαι. Οσο για τις επαφες που λεγατε τιε προαλλες.... ηταν που ηταν αραιες τωρα μου το απαγορευσε τελειως... οχι ο γιατρος.... ο αντρας μου!!!! Απο την αρχη φοβοταν... τωρα που τον κλωτσησε κιολας....τελος!!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααα πηρα πιπιλες mam. Θα παρω κ mam μπιμπερο για να εχει την ιδια θηλη. Κ ξεκινησαν τα πρωτα ρουχα.... κ τα πρωτα δωρα. Μας πηρε ο μπαμπας μας ροζ κορμακια.... παππουτσια αγκαλιας... το πρωτο μας παιχνιδακι... μας πλεξανε κουβερτες βολτας... ζακετες.. παππουτσια.... μονο να ψωνιζω θελω για το κοριτσακι μου!!'''


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Kel, τι ωραία που άρχισες να ψώνια ?

Λοιπόν, κι εγώ πολύ χαμηλά τις νιώθω τις κλωτσιές..Σε σημείο που ανησυχώ που είναι τόσο χαμηλά..Το είπα στο γιατρό και σε μια φίλη έγκυο στο 2ο και μου είπαν πως είναι λογικό, γιατί εκεί χαμηλά είναι..Επίσης, εμένα έχει πάρει θέση (μπορεί να ξαναγυρίσει βέβαια είπε ο γιατρός) με το κεφάλι κάτω με αποτέλεσμα εκεί χαμηλά πια να νιώθω ένα σκληρό στρογγυλό πολλές φορές που είναι το κεφαλάκι προφανώς..Ίσως για αυτό να έχουν αλλάξει τα χτυπήματα, επειδή άλλαξε θέση..

Κι εγώ πήρα ένα μπιμπερό mam και θέλω να παραγγείλω τις πιπίλες mam γιατί έχουν ένα πολύ ωραίο σχεδιασμό που δεν είναι μεγάλο το πλαστικό στα χειλάκια τους κ δεν ερεθίζει όπως γράφουν..Θα πάρεις καοτσούκ ή σιλικόνης ? Εμείς εκτός από μια κουδουνίστρα που πήρε ο άντρας μου, ένα φωτιστικό με αστέρια και μουσική που πήρα εγώ και κάτι παπουτσάκια αγκαλιά που παρήγγειλα, δεν έχουμε ψωνίσει τίποτα..Χθες μια θεία του μας έδωσε μια μεγάλη ροζ πικέ κουβετρτούλα, μάλλον για κρεβάτακι αργότερα ή για τον καναπέ αν το ακουμπάω εκεί καμιά φορά..

Λέω όλα να τα ψωνίσω και να τα αποφασίσω στην άδειά μου που θα έχω χρόνο και ηρεμία και να δω και τι θα μου φέρουν βέβαια μέχρι τότε..

Έχω ανησυχία και άγχος ρε κορίτσια και δεν ψωνίζω αν δεν πιάσω 7ο..τι κακή διάθεση έχω αυτές τις μέρες και έχει χαθεί η αισιοδοξία μου ? Το έπαθα από τη στιγμή που διάβασα για την περίπτωση προωρου τοκετου πριν τις 28 ή 34 εβδομάδες και τις πιθανότητες επιβιώσης και άλλα τέτοια..Αυτά έπρεπε να έχουν απαγορευτεί να γράφονται..χαχαχα..Πιστεύω να το ξεπεράσω σιγά σιγά..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! Μεγαλωσε το κοριτσακι μου 680 γραμ +-100. Στις μετρησεις μια χαρα. Το φαγητο της το τρωει ειπε. Πεννυ και εμενα εχει παρει θεση με το κεφαλι αλλα εχει ακομα χωρο να γυρισει αν θελει. Μου εδειξε που ειναι το κεφαλι.. εκει κατω νιωθω τα πονακια κ τις κινησεις της. Το χερακι μονιμα στο στομα!!!! Δεν μου εδωσε μαγνησιο αλλα μου εγραψε καμπυλη ζαχαρου ... δυστυχως!!!! Θα την κανω 20 αυγουστου. Μιλησα κ με την μαια. Θα ξεκινησω ανωδυνο τελη σεπτεμβρη. Οσο για τον προωρο τοκετο μου ειπε οτι ειναι επικινδυνο για την εβδομαδα που ειμαστε αλλα τα πιο πολλα μωρακια ζουν.. αλλα εμεις δεν θα ειμαστε πεννυ σε αυτη την κατηγορια. Ξεκουραση οχι βαρος, οχι τραβηγματα. Η νυφη μου με περιδεση στον 4ο, ξαπλα 5 μηνες ειχε 99% πιθανοτητες να γεννησει στον 6ο. Καθε μηνα εκανε κορτιζονη για τους πνευμονες του μωρου... κ ομως γεννησε στον 9ο με ραντεβου. Γι αυτο πηγαινουμε στον γιατρο. Τα παρακολουθουμε ολα. Για να γεννησουμε υγιεστατα μωρα! Οποτε μην ανησυχεις. Κακο στο μωρο κανεις αν αγχωνεσαι. Οσο για τα κιλα μου... δεχτηκα τα συγχαρητηρια της μαιας.... 1 κιλο πηρα. Οτι χρειαζοταν το μωρο μου! Στο συνολο 5!!!!!!! Κ εγω δενζυγιζομουν για να μην δω την 5αρα κ παθω σοκ. Ειχα φαει πολλες βλακειες!!! Με υπολογιζει στα 10. Οποτε ολα καλα!!! Συνεχιζω την ιδια διατροφη. Πιτσα... σουβλακι...


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα.Πως ειστε?

Χαθηκα εχθες γιατι τρεχαμε απο το πρωι για να κλεισουμε προσκλητηρια,μπομπονιερες κ γλυκακια για τη βαπτιση.Πηρα κ φορεμα τωρα που εχει εκπτωσεις οποτε μου εμειναν τα παπουτσια κ σημερα θα παμε να ψωνισουμε κ για τα αγορια μου ρουχα κ παπουτσια να τα εχω ολα ετοιμα.Δωρο κουμπαρας ακομα δεν εχω αξιωθει να ψαξω αλλα θα παρω κ τη γνωμη της πρωτα κ μετα θα κινηθω.

Σε λιγο ετοιμαζεται κ το φαγητο μας...φασολακια με κολοκυθακια,καροτακια,πατατουλεςκ μελιτζανες κοκκινιστα.

Link to comment
Share on other sites

Kel, τι ωραία που άρχισες να ψώνια ?

Λοιπόν, κι εγώ πολύ χαμηλά τις νιώθω τις κλωτσιές..Σε σημείο που ανησυχώ που είναι τόσο χαμηλά..Το είπα στο γιατρό και σε μια φίλη έγκυο στο 2ο και μου είπαν πως είναι λογικό, γιατί εκεί χαμηλά είναι..Επίσης, εμένα έχει πάρει θέση (μπορεί να ξαναγυρίσει βέβαια είπε ο γιατρός) με το κεφάλι κάτω με αποτέλεσμα εκεί χαμηλά πια να νιώθω ένα σκληρό στρογγυλό πολλές φορές που είναι το κεφαλάκι προφανώς..Ίσως για αυτό να έχουν αλλάξει τα χτυπήματα, επειδή άλλαξε θέση..

Κι εγώ πήρα ένα μπιμπερό mam και θέλω να παραγγείλω τις πιπίλες mam γιατί έχουν ένα πολύ ωραίο σχεδιασμό που δεν είναι μεγάλο το πλαστικό στα χειλάκια τους κ δεν ερεθίζει όπως γράφουν..Θα πάρεις καοτσούκ ή σιλικόνης ? Εμείς εκτός από μια κουδουνίστρα που πήρε ο άντρας μου, ένα φωτιστικό με αστέρια και μουσική που πήρα εγώ και κάτι παπουτσάκια αγκαλιά που παρήγγειλα, δεν έχουμε ψωνίσει τίποτα..Χθες μια θεία του μας έδωσε μια μεγάλη ροζ πικέ κουβετρτούλα, μάλλον για κρεβάτακι αργότερα ή για τον καναπέ αν το ακουμπάω εκεί καμιά φορά..

Λέω όλα να τα ψωνίσω και να τα αποφασίσω στην άδειά μου που θα έχω χρόνο και ηρεμία και να δω και τι θα μου φέρουν βέβαια μέχρι τότε..

Έχω ανησυχία και άγχος ρε κορίτσια και δεν ψωνίζω αν δεν πιάσω 7ο..τι κακή διάθεση έχω αυτές τις μέρες και έχει χαθεί η αισιοδοξία μου ? Το έπαθα από τη στιγμή που διάβασα για την περίπτωση προωρου τοκετου πριν τις 28 ή 34 εβδομάδες και τις πιθανότητες επιβιώσης και άλλα τέτοια..Αυτά έπρεπε να έχουν απαγορευτεί να γράφονται..χαχαχα..Πιστεύω να το ξεπεράσω σιγά σιγά..

Μη ξαναδιαβασεις ποτε μα ποτε ασχημες ιστοριες.Μονο κακο στη ψυχολογια σου κανουν.Δεν θα το ξεπερασεις σιγα σιγα αλλα σημετα κιολλας.Κι εμενα ο γιατρος μου την τελευταια φορα που πηγα μου ειπε πως αν ερθει πριν τον 7ο πραγμα που δεν ευχομαστε δυστυχως ειναι δυσκλολα βιωσιμο...τι ηταν να μου το πει...με πιανει κριση κ του λεω δεν επρεπε να μου το πειτε γιατι θα το σκεφτομαι συνεχεια κ μεγαλο λαθος να ακουγονται τετοια λογια σε μια εγκυο :shock: καταλαβαινεται οι ορμονες μου χαλια κ με αγκαλιαζει κ μου λεει πως μονο εγω μονο ετσι καταλαβαινω ποσο κρισιμα ειναι τα πραγματα γιατι ξερει τι ζουζουνι ειμαι κ οτι δεν ξεκουραζομαι οπως πρεπει κ αλλα τετοια.Μεταξυ μας ειχε δικιο ομως εμενα εκεινη την ωρα ηταν σαν να μου ειπε:οτι εχω 50% πιθανοτητα να πανε ολα καλα.Με λιγα λογια ασε στην ακρη ολες τις προσωπικες ιστοριες τοκετου γιατι 10 καλες να διαβασεις κ μια ασχημη ε για καποιο λογο θα σου μεινει μονο η ασχημη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!!! Μεγαλωσε το κοριτσακι μου 680 γραμ +-100. Στις μετρησεις μια χαρα. Το φαγητο της το τρωει ειπε. Πεννυ και εμενα εχει παρει θεση με το κεφαλι αλλα εχει ακομα χωρο να γυρισει αν θελει. Μου εδειξε που ειναι το κεφαλι.. εκει κατω νιωθω τα πονακια κ τις κινησεις της. Το χερακι μονιμα στο στομα!!!! Δεν μου εδωσε μαγνησιο αλλα μου εγραψε καμπυλη ζαχαρου ... δυστυχως!!!! Θα την κανω 20 αυγουστου. Μιλησα κ με την μαια. Θα ξεκινησω ανωδυνο τελη σεπτεμβρη. Οσο για τον προωρο τοκετο μου ειπε οτι ειναι επικινδυνο για την εβδομαδα που ειμαστε αλλα τα πιο πολλα μωρακια ζουν.. αλλα εμεις δεν θα ειμαστε πεννυ σε αυτη την κατηγορια. Ξεκουραση οχι βαρος, οχι τραβηγματα. Η νυφη μου με περιδεση στον 4ο, ξαπλα 5 μηνες ειχε 99% πιθανοτητες να γεννησει στον 6ο. Καθε μηνα εκανε κορτιζονη για τους πνευμονες του μωρου... κ ομως γεννησε στον 9ο με ραντεβου. Γι αυτο πηγαινουμε στον γιατρο. Τα παρακολουθουμε ολα. Για να γεννησουμε υγιεστατα μωρα! Οποτε μην ανησυχεις. Κακο στο μωρο κανεις αν αγχωνεσαι. Οσο για τα κιλα μου... δεχτηκα τα συγχαρητηρια της μαιας.... 1 κιλο πηρα. Οτι χρειαζοταν το μωρο μου! Στο συνολο 5!!!!!!! Κ εγω δενζυγιζομουν για να μην δω την 5αρα κ παθω σοκ. Ειχα φαει πολλες βλακειες!!! Με υπολογιζει στα 10. Οποτε ολα καλα!!! Συνεχιζω την ιδια διατροφη. Πιτσα... σουβλακι...

Κοριτσακι μου ολα σου πανε τελεια κ ετσι σου ευχομαι να συνεχισεις μεχρι το τελος.Αχ αυτη η καμπυλη ζακχαρου πολυ αηδιαστικη αλλα πρεπει για το καλο μας.Μοντελακι η κορη μοντελακι κ η μαμα.Μπραβο για τα κιλα σου.Εχεις αυτοσυγκρατηση η πολυ καλο μεταβολισμο.Ευχομαι το δευτερο.

Link to comment
Share on other sites

Kel, τι ωραία που άρχισες να ψώνια ?

Λοιπόν, κι εγώ πολύ χαμηλά τις νιώθω τις κλωτσιές..Σε σημείο που ανησυχώ που είναι τόσο χαμηλά..Το είπα στο γιατρό και σε μια φίλη έγκυο στο 2ο και μου είπαν πως είναι λογικό, γιατί εκεί χαμηλά είναι..Επίσης, εμένα έχει πάρει θέση (μπορεί να ξαναγυρίσει βέβαια είπε ο γιατρός) με το κεφάλι κάτω με αποτέλεσμα εκεί χαμηλά πια να νιώθω ένα σκληρό στρογγυλό πολλές φορές που είναι το κεφαλάκι προφανώς..Ίσως για αυτό να έχουν αλλάξει τα χτυπήματα, επειδή άλλαξε θέση..

Κι εγώ πήρα ένα μπιμπερό mam και θέλω να παραγγείλω τις πιπίλες mam γιατί έχουν ένα πολύ ωραίο σχεδιασμό που δεν είναι μεγάλο το πλαστικό στα χειλάκια τους κ δεν ερεθίζει όπως γράφουν..Θα πάρεις καοτσούκ ή σιλικόνης ? Εμείς εκτός από μια κουδουνίστρα που πήρε ο άντρας μου, ένα φωτιστικό με αστέρια και μουσική που πήρα εγώ και κάτι παπουτσάκια αγκαλιά που παρήγγειλα, δεν έχουμε ψωνίσει τίποτα..Χθες μια θεία του μας έδωσε μια μεγάλη ροζ πικέ κουβετρτούλα, μάλλον για κρεβάτακι αργότερα ή για τον καναπέ αν το ακουμπάω εκεί καμιά φορά..

Λέω όλα να τα ψωνίσω και να τα αποφασίσω στην άδειά μου που θα έχω χρόνο και ηρεμία και να δω και τι θα μου φέρουν βέβαια μέχρι τότε..

Έχω ανησυχία και άγχος ρε κορίτσια και δεν ψωνίζω αν δεν πιάσω 7ο..τι κακή διάθεση έχω αυτές τις μέρες και έχει χαθεί η αισιοδοξία μου ? Το έπαθα από τη στιγμή που διάβασα για την περίπτωση προωρου τοκετου πριν τις 28 ή 34 εβδομάδες και τις πιθανότητες επιβιώσης και άλλα τέτοια..Αυτά έπρεπε να έχουν απαγορευτεί να γράφονται..χαχαχα..Πιστεύω να το ξεπεράσω σιγά σιγά..

Ακριβως οπως τα περιγραφεις ειναι τα χτυηματα του μωρου στη φαση που ειμαστε οποτε μην ανησυχεις αδικα.Οι πραγματικες κλωτσιες ξεκινουν στον 7ο...εκει να δεις γλεντια που θα αλλαζει η κοιλιτσα σχημα απο τις κινησεις της μπεμπας.Μαγικες στιγμες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!σας διαβάζω σχεδόν κάθε μέρα αλλά δεν έχω καιρό να σας γράψω. Τετάρτη πάω για β επιπέδου!! Ο μικρός μου είναι μέρες που κλωτσάει συνέχεια και άλλες που είναι πολύ ησυχος....

Καλα αποτελεσματα να εχεις κ εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες μου :) τι κάνετε? Εγω στο σπίτι οπώς κάθε μέρα :cry: φέτος διακοπές δεν θα πάμε :cry: τεσπα ... δεν είμαι καλά ψυχολογικά...ζυγίστηκα χθες το πρωί και φένεται οτι έβαλα 11 κιλά :shock::shock::shock::shock::shock: ενώ δεν τρώω απο έξω, δεν τρώω γυκά. δεν τρώω βράδυ , πως έβαλα τόσα κιλά και είμαι μόνο στο 6ο .......η μαλακία με εμένα είναι οτι άρχισα να βάζω κιλά απο την αρχή της εγκυμοσύνης... τι να πώ .....φοβάμαι να μην έχω θέμα με το ζάχαρο.... την επόμενη εβδομαδα έχω γιατρό να δω τι 8α μου πει...σας φιλω ...


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες μου :) τι κάνετε? Εγω στο σπίτι οπώς κάθε μέρα :cry: φέτος διακοπές δεν θα πάμε :cry: τεσπα ... δεν είμαι καλά ψυχολογικά...ζυγίστηκα χθες το πρωί και φένεται οτι έβαλα 11 κιλά :shock::shock::shock::shock::shock: ενώ δεν τρώω απο έξω, δεν τρώω γυκά. δεν τρώω βράδυ , πως έβαλα τόσα κιλά και είμαι μόνο στο 6ο .......η μαλακία με εμένα είναι οτι άρχισα να βάζω κιλά απο την αρχή της εγκυμοσύνης... τι να πώ .....φοβάμαι να μην έχω θέμα με το ζάχαρο.... την επόμενη εβδομαδα έχω γιατρό να δω τι 8α μου πει...σας φιλω ...

Καλημερα!!! Ειναι λιγο τσιμπημενα τα κιλακια αλλα μηπως ησουν πριν πολυ αδυνατη κ επρεπε να παρεις βαρος για το μωρο? Εγω απο τα νευρα μου αυτο το μηνα που μοτ ειχε βαλει χερι η μαια για κατι παξιμαδακια που ετρωγα το βραδυ με τη σαλατα εφαγα βλακειουλες.και αλατι τρωω πια. Αλλα το καλο με μενα ειναι οτι δεν εχω λιγουρες.


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...