Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου...

Kel, τέλεια τα νέα από το γιατρό..Μπράβο κορίτσι μου..Ίδια θέση έχει κι εμένα η μικρή, αλλά πρέπει να είναι με πλάτη στην κοιλιά μου, γιατί ένα στρογγυλο πιο μαλακό που έχω δει 1-2 φορές ψηλά, η φίλη μου λέει πως είναι πωπούδι..χαχα..κοινώς μας δείχνει τον κ@λο της καμιά φορά..χαχαχα..Όσο για τα κιλά, κι εγώ με το ένα και το άλλο και όλη μέρα στη δουλειά..4 κιλά έχω πάρει..και στενοχωριέμαι πως μπορεί να είναι λίγα..αλλά την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 520 γρ το μωράκι μας..Από την άλλη χαίρομαι, γιατί στην άδεια πάντα ξεφεύγω και τρώω πολύ και όλη την ώρα και θα έχω περιθώριο καλοκαιριάτικα..

Πετρίνα μου, τι ωραία που ετοιμάζετε τη βάφτιση..Ωραίο το φόρεμα..για πες..Τι χαρούμενη ατμόσφαιρα θα είστε φαντάζομαι..αλλά εσύ προσοχή έτσι..Όχι υπερβολές και πολλές αγκαλιές όρθια το μικρό σου..

Κορινα, αύριο περιμένουμε νέα σου από τη Β επιπέδου και εύχομαι όλα να είναι τέλεια..

Τιτικο, μη στενοχωριέσαι για τα κιλά..Όλα καλά θα πάνε..είτε λίγα είτε πολλά θα χαθούν στην ώρα τους, αρκεί να είναι καλά τα μωράκια μας.. Διακοπές κι εμείς δεν ξέρω τι θα κάνουμε, αλλά και όλη την άδεια στους δικούς μου να περνούσα δεν είχα πρόβλημα ή στο σπίτι μας..Να μην έχω ένα σωρό ρούχα για πλύσιμο, σιδέρωμα μετά και να κάνουμε μονοήμερες μικρές αποδράσεις..και επιστροφή για ύπνο στο καθαρό μας κρεβατάκι..χαχαχα..

Κι εγώ θα κάνω το Σάββατο μάλλον την καμπύλη ζαχάρου και σκέφτομαι που έχω ακούσει πως είναι αηδία γενικά..Θα δούμε..Μπορεί να την αφήσω την άλλη εβδομάδα..Η μαία μου είπε καλό είναι μέχρι την 25η εβδομάδα..Έχω και τον κλασσικό έλεγχο μαζί με αυτό..δράμα..

Για ανώδυνο, κόστος γιατρού και μαιευτηρίου θα ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού..Εσείς έχετε μάθει τιμές ?


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!!! Ειναι λιγο τσιμπημενα τα κιλακια αλλα μηπως ησουν πριν πολυ αδυνατη κ επρεπε να παρεις βαρος για το μωρο? Εγω απο τα νευρα μου αυτο το μηνα που μοτ ειχε βαλει χερι η μαια για κατι παξιμαδακια που ετρωγα το βραδυ με τη σαλατα εφαγα βλακειουλες.και αλατι τρωω πια. Αλλα το καλο με μενα ειναι οτι δεν εχω λιγουρες.

Kel, κι εγώ ευτυχώς δεν έχω καθόλου λιγούρες και τέτοια πράγματα..Δεν έχω ζητήσει τίποτα ακόμα..αλλά πιστεύω πολύ πως είναι επειδή δεν είμαι σπίτι και δεν προλαβαίνω..Για αυτό λένε πως η δουλειά κάνει καλό..χαχα..Την εβδομάδα που έμεινα σπίτι με το μάτι μου είχα πάρει ένα κιλό..Σκέψου..Τώρα στην άδεια θα ξεσαλώσω πιστεύω..μεζεδάκια, φρούτα, παγωτά..αλλά εντάξει..το αξίζω..έχω περάσει πολλά τους τελευταίους μήνες και με τη δουλειά δεν το έχω χαρεί καθόλου το μωράκι μου..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι όποιες κοπέλες εργάζονται δεν θα προλαβαίνουν να φάνε οπότε δεν θα παίρνουν και κιλά ;) (δεν εργάζομαι εγω) άλλες πάλι είναι κυρίες και κρατιούνται ...

kel81 ήμουν αδύνατη πριν την εγκυμοσύνη,έτρωγα 1 φορά την ημέρα...δεν πεινούσα....τώρα με την εγκυμοσύνη πεινάω, αν δε φάω την ώρα που πεινάω μετά έχω αναγούλα.

Εγώ πριν την εγκυμοσύνη κάπνιζα ένα πακέτο την ημέρα . Το έκοψα όταν έμαθα οτι είμαι έγκυος. Νομίζω οτι επειδή εκοψα το τσιγάρο έβαλα απο την αρχή κιλά...τεσπα. Κρατιέμαι σαν την τρελή να μην καπνίσω έστω ένα τσιγάρο τώρα. Μου έχει καρφωθεί στο μυαλό να πάω να πάρω τωρα τσιγάρα που είναι ελαφρύ να καπνίσω ένα να μου φύγει....


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε...?Εγω ειμαι ΧΑΛΙΑ οσο δεν παει αλλο...εδω και μια εβδομαδα ειχα κατι πονους στον μηρο πισω αλλα υποφερτους απο χθες εχουν γινει ανιποφορει αυτοι οι πονοι δεν μπορω ουτε να περπατησω δεν μπορω να κανω τιποτα απολυτως στην κυριολεξια με σφαζει για τα καλα...δεν αντεχω καθολου...Μπηκα στο ιντερνετ και λεγετε ΙΕΡΟΛΑΓΟΝΙΟΣ ΠΟΝΟΣ το παθαινουν οι εγκυμονουσες απο τον 6ο μηνα και μετα...ανοιγει η λεκανη για να υποδεχτει το μωρο μιας που πλησιαζει και ο καιρος του τοκετου...Για να μην ποναω πρεπει να ειμαι ξαπλα ολη μερα...το εχει παθει καμια? :cry::cry::cry::cry:


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι όποιες κοπέλες εργάζονται δεν θα προλαβαίνουν να φάνε οπότε δεν θα παίρνουν και κιλά ;) (δεν εργάζομαι εγω) άλλες πάλι είναι κυρίες και κρατιούνται ...

kel81 ήμουν αδύνατη πριν την εγκυμοσύνη,έτρωγα 1 φορά την ημέρα...δεν πεινούσα....τώρα με την εγκυμοσύνη πεινάω, αν δε φάω την ώρα που πεινάω μετά έχω αναγούλα.

Εγώ πριν την εγκυμοσύνη κάπνιζα ένα πακέτο την ημέρα . Το έκοψα όταν έμαθα οτι είμαι έγκυος. Νομίζω οτι επειδή εκοψα το τσιγάρο έβαλα απο την αρχή κιλά...τεσπα. Κρατιέμαι σαν την τρελή να μην καπνίσω έστω ένα τσιγάρο τώρα. Μου έχει καρφωθεί στο μυαλό να πάω να πάρω τωρα τσιγάρα που είναι ελαφρύ να καπνίσω ένα να μου φύγει....

Titiko μου, αυτά ακριβώς που λες είναι οι λόγοι που φόρτωσες λίγο νωρίς κιλάκια..η διακοπή καπνίσματος και το ότι είσαι σπίτι και τσιμπολογάς..Εγώ μια εβδομάδα στο σπίτι με το μάτι μου και έτρωγα συνεχώς..1 κιλό σε μια εβδομάδα έβαλα..Αλλά μη σκας..Μια καλή μας φίλη, έμεινε κρεβάτι 4 μήνες λόγω θέματος στην εγκυμοσύνη και πήρε 21 κιλά σύνολο και τώρα είναι όπως ήταν πριν..ξαναμπαίνεις σε πρόγραμμα μετά..όλα θα γίνουν..Όσο για το κάπνισμα..το ηλεκτρονικό τσιγάρο επιτρέπεται ? Αν ναι, μήπως να το δοκίμαζες ? Αλλιώς κανένα ελαφρύ που και που μπορεί να σε αφήνει για την ψυχολογία σου ο γιατρός..Αν κατά τα άλλα είσαι καλά, κάνε και λίγο περπάτημα να κρατιέσαι σε φόρμα..

Κουτσούνι μου, όχι δεν το έχω ξανακούσει, αλλά κι εγώ αυτές τις μέρες έχω τραβηγματάκια χαμηλά και..από κάτω αν με καταλαβαίνετε..μάλλον είναι όλα στα πλαίσια της προετοιμασίας..Εύχομαι να μη συνεχιστεί για πολύ και ρώτα και το γιατρό αν σε αφήνει να πάρεις κανένα παυσιπονάκι..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Titiko μου, αυτά ακριβώς που λες είναι οι λόγοι που φόρτωσες λίγο νωρίς κιλάκια..η διακοπή καπνίσματος και το ότι είσαι σπίτι και τσιμπολογάς..Εγώ μια εβδομάδα στο σπίτι με το μάτι μου και έτρωγα συνεχώς..1 κιλό σε μια εβδομάδα έβαλα..Αλλά μη σκας..Μια καλή μας φίλη, έμεινε κρεβάτι 4 μήνες λόγω θέματος στην εγκυμοσύνη και πήρε 21 κιλά σύνολο και τώρα είναι όπως ήταν πριν..ξαναμπαίνεις σε πρόγραμμα μετά..όλα θα γίνουν..Όσο για το κάπνισμα..το ηλεκτρονικό τσιγάρο επιτρέπεται ? Αν ναι, μήπως να το δοκίμαζες ? Αλλιώς κανένα ελαφρύ που και που μπορεί να σε αφήνει για την ψυχολογία σου ο γιατρός..Αν κατά τα άλλα είσαι καλά, κάνε και λίγο περπάτημα να κρατιέσαι σε φόρμα..

..

Ξέρω οτι μετά την γέννα θα τα χάσω γιατί δεν αισθάνομαι άνετα με τα κιλά ! Δεν θα ξανα αρχίσω το κάπνισμα, εχω να καπνίσω 6 μήνες , όσο μπορώ θα κρατηθώ. Αν δεν μπορέσω για πολύ ακόμα θα δω τι θα κάνω.

Ξεκίνησα χθες περπάτημα με το αντράκι μου, περπατούσαμε μια ώρα. Ωραία ήταν περνούσε και η ώρα. :D


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε...?Εγω ειμαι ΧΑΛΙΑ οσο δεν παει αλλο...εδω και μια εβδομαδα ειχα κατι πονους στον μηρο πισω αλλα υποφερτους απο χθες εχουν γινει ανιποφορει αυτοι οι πονοι δεν μπορω ουτε να περπατησω δεν μπορω να κανω τιποτα απολυτως στην κυριολεξια με σφαζει για τα καλα...δεν αντεχω καθολου...Μπηκα στο ιντερνετ και λεγετε ΙΕΡΟΛΑΓΟΝΙΟΣ ΠΟΝΟΣ το παθαινουν οι εγκυμονουσες απο τον 6ο μηνα και μετα...ανοιγει η λεκανη για να υποδεχτει το μωρο μιας που πλησιαζει και ο καιρος του τοκετου...Για να μην ποναω πρεπει να ειμαι ξαπλα ολη μερα...το εχει παθει καμια? :cry::cry::cry::cry:

Εμένα με πονούσε πριν 3 εβδομάδες περίπου, το αριστερό μου πόδι αλλα στην γραμμή του μπικίνι. Πόνος αφόρητος, που μερικές φορες μούδιαζε το πόδι μου.Δεν έκανα τίποτα, ξάπλα όλη μέρα ( δεν μπορούσα να περπατήσω καθόλου), δεν πήρα κανένα χάπι( ουτε depon). Μετά απο 1,5 εβδομάδα πέρασε μόνο του. δεν με έχει ξαναπονέσει ακόμα τουλάχιστον.


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πονούσε πριν 3 εβδομάδες περίπου, το αριστερό μου πόδι αλλα στην γραμμή του μπικίνι. Πόνος αφόρητος, που μερικές φορες μούδιαζε το πόδι μου.Δεν έκανα τίποτα, ξάπλα όλη μέρα ( δεν μπορούσα να περπατήσω καθόλου), δεν πήρα κανένα χάπι( ουτε depon). Μετά απο 1,5 εβδομάδα πέρασε μόνο του. δεν με έχει ξαναπονέσει ακόμα τουλάχιστον.

Μακαρι να μου περασει και εμενα συντομα, δεν αντεχω αλλο...ουτε εγω περνω καποιο χαπι...μονο λιγη voltaren βαζω αλλα δεν κανει τιποτα...


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι όποιες κοπέλες εργάζονται δεν θα προλαβαίνουν να φάνε οπότε δεν θα παίρνουν και κιλά ;) (δεν εργάζομαι εγω) άλλες πάλι είναι κυρίες και κρατιούνται ...

kel81 ήμουν αδύνατη πριν την εγκυμοσύνη,έτρωγα 1 φορά την ημέρα...δεν πεινούσα....τώρα με την εγκυμοσύνη πεινάω, αν δε φάω την ώρα που πεινάω μετά έχω αναγούλα.

Εγώ πριν την εγκυμοσύνη κάπνιζα ένα πακέτο την ημέρα . Το έκοψα όταν έμαθα οτι είμαι έγκυος. Νομίζω οτι επειδή εκοψα το τσιγάρο έβαλα απο την αρχή κιλά...τεσπα. Κρατιέμαι σαν την τρελή να μην καπνίσω έστω ένα τσιγάρο τώρα. Μου έχει καρφωθεί στο μυαλό να πάω να πάρω τωρα τσιγάρα που είναι ελαφρύ να καπνίσω ένα να μου φύγει....

Κ εγω καπνιστρια ημουν αλλα δεν μου λειπει. Την προηγουμενη εβδομαδα εκανα ενα τσιγαρο απο τα νευρα μου. Αν δεμ το εκανα θα πηδαγα απο το μπαλκονι. Μια χαρα προλαβαινω να φαω... αλλα με τοση καουρα... ααα μου δωσε χαπια η μαια για το καψιμο αλλα τιποτα. Παντως, απο οτι μου ειπαν, καλυτερα να κανεις ενα τσιγαρο. Θα το σιχαθεις κ θα το σβησεις. Την στερηση την καταλαβαινουν τα μωρα


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εβαλα λιγη Voltaren μολις ξυπνησα και με αφησε λιγακι μπορω να περπατησω εστω...:D:D

Εχω να ψωνισω και για τον μπεμπη τελος Αυγουστου ελπιζω εστω μεχρι τοτε να εχει υποχωρησει για να το ευχαρηστιθω οπως θελω...


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ γω εχω κατι κραμπες ψηλα στο ποδι. Αλλα περναει αμεσως. Εχω παραγγειλει με το που γεννησω ενα marlboro gold και ενα latte.....

Εινα χαζομαρα μετα απο τοσο καιρο που το εχετε σταματησει το τσιγαρο να το αρχησετε παλι...κριμα!!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εινα χαζομαρα μετα απο τοσο καιρο που το εχετε σταματησει το τσιγαρο να το αρχησετε παλι...κριμα!!!!

15 χρονια καπνιζα. Το κοψα μαχαιρι. Ειμαι σιγουρη πως θα το αρχισω. Δεν πιεστηκα καθολου να το κοψω... πιστευα πως θα ηταν πιο δυσκολο... αλλα αν βγω εξω για φαγητο τσιμπολογαω μεχρι να μαζεψουν τα πιατα... μετα το φαγητο υπηρχε παντα ενα τσιγαρακι...


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

15 χρονια καπνιζα. Το κοψα μαχαιρι. Ειμαι σιγουρη πως θα το αρχισω. Δεν πιεστηκα καθολου να το κοψω... πιστευα πως θα ηταν πιο δυσκολο... αλλα αν βγω εξω για φαγητο τσιμπολογαω μεχρι να μαζεψουν τα πιατα... μετα το φαγητο υπηρχε παντα ενα τσιγαρακι...

Οντως αυτο που λες ισχυει μετα το φαγητο ειναι πακετο και εγω καπνιζα πολυ και ολο ετρωγα και γι αυτο εγινα σαν αγελαδα...αστα να πανε ενα καλο πας να κανεις σου βγαινουν αλλα...Εσυ οπως νιωθεις καλα κανε...


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...