Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts

Ευχαριστω risoto για την απαντηση.Μου ειπε οτι θα κανω την επομενη φορα οταν θα ειμαι 9 εβδομαδων και δεν θυμαμε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ποτε την εκανα.

Marigula πριν 4 χρονια ημασταν κυπρο λογω δουλειασ μειναμε για 2 χρονια,εκει γεννησα την κορη μου στο αχχιλειον.Τελεια η κυπρος.


YNnXp8.pnga7Txp8.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια! Έλειπε ο άντρας μου σε επαγγελματικό ταξίδι για δυο μέρες κ έγινα πτώμα με τα κοριτσια!

Κικη αυτός ο πίνακας πάντως στις κόρες μου έπεσε μέσα!

Τζενη εγω κ στις τρεις εγκυμοσύνες τον προγεννητικο έλεγχο τον έκανα γύρω στις 8 με 9 εβδομάδες.

Πως είστε σήμερα κοριτσάκια; Πάντως κ εγω Risoto αυτή την εγκυμοσυνη δεν την έχω πει ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ! όσο λιγότεροι τόσο καλύτερα! Θα κάνουμε την αυχενικη κ βλέπουμε. Φυσικά εμάς μας βοηθάει κ το γεγονός οτι ειμαστε μακριά απ όλους! Πάντως χρειάζεται αναισθησία που λέει κ η mylife... Όσο πιο αναισθητες τόσο καλύτερα για την υγεία τη δική μας κ του μωρού μας!

Κοριτσια κάνετε κάποια δραστηριότητα για τον εαυτό σας γυμναστική, χορό κάτι; Εγω κάνω μια φορά την εβδομάδα Zumba, κ ενώ στην αρχή φοβόμουν μήπως συμβεί κάτι με το μωρό, απο τότε που μου είπε η γυναικολόγος πως δεν υπάρχει πρόβλημα του δίνω κ καταλαβαίνει! Τρομερή εκτόνωση!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Α ρε Kidenio πόσο τυχερή είσαι και πόσο σε ζηλεύω! Εγώ ελπίζω στα επόμενα (πρώτα ο Θεός φυσικά) να μην το μάθει πραγματικά κανείς. Το απαράδεκτο είναι να αναγκαστείς να το πεις κάπου και αυτός που θα αναγκαστείς να του το πεις να το βγάλει παράρτημα λες και είναι η δουλειά της ζωής του. Τι να σας λέω! Στα ξαφνικά το μάθανε άτομα που ούτε καν φανταζόμουν. Φυσικά αποφεύγω τους πάντες και τα πάντα και δεν παίζει καν να επιβεβαιώσω ή να διαψεύσω κάτι, αλλά είναι τόσο σπαστικό να μοιράζεται κάποιος ένα δικό σου νέο, ειδικά τέτοιας βαρύτητας, πριν καν αποφασίσεις αν εσύ θες να το πεις ή όχι. Μη σας πρήζω τώρα με τα δικά μου.

Όσο για τη δραστηριότητα που λες. Εγώ περπατούσα αρκετά πριν μείνω έγκυος, αλλά από την 7η εβδομάδα είχα καφέ υγρά (που τελικά δεν ήταν τίποτα σχετικό με το ίδιο το μωρό ευτυχώς) και για αρκετό καιρό και η γιατρός μου μου συνέστησε ξεκούραση και ξάπλα. Ούτε γυμναστική ούτε δουλειά ούτε δουλειές στο σπίτι... Τίποτα σχεδόν δεν κάνω. Άσε που ούτως ή άλλως γίνομαι πτώμα με το παραμικρό. Μου είπε ότι θα δούμε αυχενική να ψιλοσιγουρευτεί η εγκυμοσύνη και μετά που θα νιώθω καλύτερα στο 2ο τρίμηνο θα δούμε. Πάντως ελπίζω να μην έχω κανένα πρόβλημα γενικά και να μπορώ να περπατάω γιατί μου λείπει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ απο γυμναστική μονο για περπάτημα πάω καθε απόγευμα για κανένα 40 λεπτό η αλήθεια ειναι οτι και εγώ κουράζομαι. Ο υπερσύγχρονος υπολογιστής μου έβγαλε κορίτσι εσάς; Τις εξετάσεις εμένα μου τις έγραψε στην 5 εβδομάδα στο πρωτο υπέρηχο και μου είχε πει μέχρι την 9η εβδομάδα τις ήθελε.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, τι κανετε?

Σας διαβασα πολυ βιαστικα, εμφανιζεστε βλεπω οι περισσοτερες!

Επειδη με μπερδεψατε, τι εννοειτε προγεννητικο ελεγχο στην εγκυμοσυνη? Δεν εχω κανει κατι τετοιο, εχω σιγουρα ενα καρο εξετάσεις λογω αποβολών, αλλα τωρα στην εγκυμοσνυη τετοιο ελεγχο? Ή εννοειτε τις αιματος κ ουρων που μας γραφουν πρωτη φορα οι γιατροι?Ξυπνησα πριν λιγο, μη με παρεξηγειτε, ειμαι ακομα υπο την επηρρεια!

Οσο για τον κοσμο , γλωσσοφαγιά, ματι κλπ μαζι σας κα ιγω! Φαινεται ποιοι χαιρονται κ ποιο οχι!Εμενα το ξερουν ηδη αρκετα άτομα, επειδη φαινεται κιολας, στην πρωτη εγκυμοσυνη αρκετοι που ειχαν καιρο να με δουν το εμαθα οταν γεννησα! Προχτες ειδα μια κοπελα που ειχα να τη δω 6 χρονια καπου και το πρωτο που μου ειπε ειναι:εγκυμονεις? Ναι λεω, συγχαρητηρια κλπ! Ναι, αλλα δεν ειναι μονο κοιλια αυτο που εχεις, εχεις παχυνει κιολας πολύ:roll::evil:!! Ε τι να πω και γω ,αφου εχω οντως παχυνει, απαντησα οτι ναι ειναι αληθεια! Και γιατι παχυνες τοτε, με ρωταει???? Ασχολιαστο;)....!!

Οσες δεν εχετε βαλει τικερακι, βαλτε να βλεπουμε που ειμαστε! Και οποια ξερει, να γραψουμε και μια λιστα με ΠΗΤ. Ε? τι λετε?

Σας αφηνω για να κανω γραφικη δουλεια. θα τα ξαναπουμε:P!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mylife εμένα η ασφάλεια εννοούσε προγεννητικος έλεγχος πέρα απο τις απλές αιματολογικές την ηλεκτρόλυση αιμοσφαιρινης το τόξο πλάσμα,μύκο πλάσμα, ουρεοπλασμα αυτα νομιζω. Πω πω παντως τι άσχημο να σου λενε παχυνες, οτι θελω έκανα χωρις να ξέρουν πχ οτι μπορει να καθοσουν ενα μήνα ξαπλωμένη ή να επαιρνες κάποιο χάπι ή απλα λόγω φαγητού σχολιάζουν.

Λοιπόν γραφω την Πητ μου και καθε μια να προσθέσει τη δική της μαζι με τη δική μου για να μαζευτουνε όλες. Έχω την εντύπωση οτι είμαι απο τις πρώτες παρότι μεσα Δεκεμβρίου

Liza 15/12/14


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

ti na prwtosxoliasw twra....mia mera eleipsa kai den prolabainw na sas diabasw....

loipon emena o giatros sthn prwth eggymosinh pou pallindromise mou edwse gia progennetiko elegxo(tokxoplasma, thiroeidh, aids sufili erithra, aimatokrites ktl) thn 5 ebdomada...auth th fora mou edwse thn 8 ebdomada...logika htan epifulaktikos alla eixe kai mia idea prin.

emena o ypersygxronos ypologistis bgazei koritsi..... ah na doume pososta epituxias xxxxxx

risoto 06/12/2014

Liza 15/12/14

kiki 26/12/14


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτό με το φύλο του παιδιού... να σας προτείνω και αυτό.

Δεν κάθισα να το συγκρίνω με αυτό που παίζει ήδη. :/

Κορίτσια να σας ρωτήσω! Ειδικά εσάς που έχετε ήδη περάσει και άλλη εγκυμοσύνη. Είναι φυσιολογικό να νιώθεις τραβήγματα λες και έπαθες θλάση στο σημείο που υποτίθεται είναι οι σάλπιγγες; Σήμερα το πρωί ένιωσα ένα τέτοιο στιγμιαία και νομίζω γενικά ότι σήμερα νιώθω σαν να τραβιέται. Εσείς έχετε πάθει τίποτα τέτοιο; Δεν περνάει ο καιρός μέχρι Δευτέρα. Άσε που όλη μέρα σκύβω πάνω από την τουαλέτα. Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Risoto αυτο που θυμάμαι εγω ειδικά στην πρώτη εγκυμοσυνη που νόμιζα οτι ξυπνούσα κ ήμουν σε καράβι, ειναι οτι με ανακουφίζαν πολυ τα παξιμάδια το πρωί. Επίσης μικρά γεύματα κ συχνά κ οχι λιπαρά. Κάτι άλλο που με βοηθούσε ηταν σόδα με λεμόνι. Όσο για τα τραβήγματα τα έχω κ εγω. Χθες το βράδυ πήγα να κάνω μια απότομη κίνηση κ μετα δεν μπορούσα ούτε να βηξω απο τον πόνο. Ποιος ξέρει τι γίνεται εκεί μέσα...


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Α! Ξέχασα! Το έκανα κ αυτο το τεστ για το φύλο. Πάλι τα ίδια. Τα κοριτσια, μου τα έβγαλε αγόρια κ τώρα λέει οτι περιμένω κορίτσι. Πω πω κοριτσια τώρα που αρχίσαμε να γράφουμε τις ΠΗΤ κ να αστειευομαστε για το φύλο, τρέμει το φύλλοκαρδι μου! Μεσα απο την καρδιά μου εύχομαι σε όλες να πανε όλα καλα μέχρι το τέλος κ να ειναι όλα τα μωράκια μας γερά! Καληνύχτα κοριτσάκια όμορφα!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλες.Εμενα μου βγάζει αγόρι.

Ας πάνε όλα καλά και ας είναι γερά και ότι να ναι ας είναι. Τραβηγματακια έχω κι εγώ που και που και στην πρώτη μου είχα.

Risoto ΠΗΤ 06/12

Liza ΠΗΤ 15/12

Kidenio ΠΗΤ 22/12

Kiki ΠΗΤ 26/12

Tzeni ΠΗΤ 20/12

(λογω καισαρικης)


YNnXp8.pnga7Txp8.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...