Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts

Για την κούνια έχω καταλήξει. Θα μου την πάρουν τα πεθερικά και θα την κλείσουμε για να προλάβουν τις εκτπτώσεις. Αλλα για τον πρώτο καιρό μου είναι άχρηστη γιατι δεν χωράει στο δωμάτιο μας κ θα πάρουμε λίκνο. Λέω κα κλεισω και καρότσι για να εκμεταλευτώ τις εκπτώσεις. Έχω δεί ενα της inglesina trilogy αλλά μου φαίνεται λίγο ακριβό (640?).Το καλό είναι ότι αρκετά πράγματα θα τα πάρω απο την νύφη μου και έτσι γλιτώνω και ψάξιμο και χρήμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα στην παρεα!!!

Εμεις εχουμε κλεισει πριν λίγες μερες, κρεβατάκι, καροτσι (ειναι σετ, μαζι με το relax και το πανω το καροτσι βγαίνει και γινετε μικρο κρεβατι όπως την καλαθα), μπάνιο, αλαξιερα. Τα εκλεισα απο τώρα και θα προλάβω τις εκπτώσεις αλλά και ότι θελουν και 3ς μήνες να έρθουν. Ετσι θα τα εχω τελος του Οκτωμβρη που νομιζω ειναι καλα. Τα πήραμε όλα μαζι 900ευρω.

Το προβλημα που εχουμε μόνο και σκεφτομαστε πως να το κανουμε, είναι πως το σπιτι μας ειναι 2 οροφοι. Τα υπνοδωμάτια ειναι πάνω, και ετσι λεμε για την ημερα που θα ειμαστε κατω να παρουμε ή λικνο ή παρκο. Δεν θέλω να εχω το μωρο μέσα στο καροτσι τις περισσοτερες ώρες. Πιστευω θα ειναι κουραστικο για το μωρο και οταν θα πρεπει να ειναι μεσα στο καροτσι δεν θα θελει.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

ntinouli το καρότσι που λες είναι σούπερ κι εμένα αυτό μου μπήκε!απλά επειδη έχω καλαθι μου πήρνα ήδη δώρο ένα αρκετά καλό κ μεγάλο και έχω κ το πορτ-μπεμπε από φίλη που γέννησε πρόσφατα(αυτά δεν τα χρησιμοποιούμε πολύ) κοιτάω ένα μονό καρότσι της Inglesina γιατί η εταιρί με κέρδισε.Όσο για το κόστος τα 640 για το τριπλό είναι μια χαρά, αν σκεφτείς ότι το μονό είναι στα 450.

marigula πολύ καλή μου ακούγεται η τιμή σου(την έκανα μία έρευνα αγοράς).

Εντάξει τώρα με αγχώσατε!


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites

marigula αφου έχει το ρελαχ για κάτω.

Στην καλαθούνα θα μπορεί να κοιμάτε τις πρώτες μέρες πιστεύω, αφού θα είναι και χειμώνας.Μια χαρά είναι όσα πήρατε μέχρι τώρα μήν κάνεις άλλα έξοδα. Σκέψου ότι θα πάρεις κ δώρα, και κάποιοι θα σε ρωτήσουν τί θέλεις.


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites

Αυτά σκεφτομαστε zoubik μου, ότι θα εχουμε και το ρελαξ, θα εχουμε και το καροτσι που εχει και στρώμα εξτρα για να γινει κρεβατακι, να μην κανουμε αλλα εξοδα. Απλα ρωτήσαμε πόσο ειναι να παρουμε σταντ όπου μπορώ να βάζω το ρελαξ και να γινετε όπως το λινκο και εχει αλλα η διαφορα με το λικνο ολοκληρο ειναι ελαχιστη. Γι αυτο σκεφτομαστε τι να κανουμε.

Να σας ρωτήσω κάτι αλλο. Για να μην παρεξηγηθώ. Δεκεμβρη θα γεννησουμε, χειμώνα, απο θερμανση στο σπιτι τι εχετε; κλιματιστικό; Τζάκι; Κεντρική Θερμανση;

Σοπα; Γενικα τι σκεφτεστε γι αυτο το θεμα;


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω δεν ειδα τιποτα ακομη για μωρουδιακα θα το κοιταξω απο τον επομενο μηνα να δω και τι θα μας δωσουν. Κοριτσια εγω εκανα το τεστ της γλυκοζης και μου βγηκε 134 με οριο 130 και θα κανω και το μεγαλο τεστ της γλυκοζης για να ειμαστε σιγουροι οτι δεν υπαρχει θεμα διαβητη.


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Τι ωραια που γράψετε αρκετα! Εγώ θα πάω στη γιατρο σε δυο εβδομάδες μάλλον θα μου πει για την καμπύλη ξερω οτι ειναι λιγο κουραστική εξέταση γιατι πρεπει να σε παίρνουν αίμα καθε μια ώρα έπι τρεις ωρες αλλά μην είμαι αχαριστη τόσο εύκολα ηρθε αυτο το μωρο ας κάνω κάτι και εγώ. Απο τις αιματολογικές το ζαχαρό μου ήταν 79.

Chrisaki ο γιατρός σου τι είπε για αυτες τις τιμές; Μην ανχωνεσαι απλα να μην τρως γλυκα φαντάζομαι δεν υπαρχει κάτι άλλο που μπορεις να κάνεις.

Για το αίμα που λέτε εμεις εχουμε και πι δυο θετικά ρέζους αλλα πηγα σε αιματολογο έξανα θρομβοελαστογραμμα και παίρνω το Σαλοσπίρ των 100 τωρα θα ξαναπάω να κάνω και πολφ πιθανόν να κανω ενέσεις στην κοιλιά διάβασα οτι συνήθως δίνουν και ας εχεις ελαφριά πηκτικότητα.

Μωρούδιακα εχω σχεδόν όλα απο τη μαμα μου εχω αδερφο 6 χρόνων μόνο το καρότσι παρότι είναι της cico θυμαμαι οτι ηταν θεοβαρο και αφου δεν θα παρω κατι αλλο θα παρω ενα καλο καρότσι. Μια κοπέλα στην παιδικη ειχε ενα της inglesina φοβερά ελαφρύ μαζι με το παιδι πάνω αλλα δυστυχώς ηταν χάλια πάνω απο το κεφαλάκια του παιδιού γιατι όπως μου ειπε β κοπέλα δεν βγαίνει για να πλυθεί. Μια φιλη μου εχει της preperego κατι με pik 3 δεβ θυμαμαι το όνομα ολα βγαίνουν και πλένονται το ειχε η αδερφη της και νερά το πηρε αυτη και ηταν σαν καινούργιο και πολύ ελαφρύ. Θέλει πάντως ψάξιμο.

Αυτά! Καλό σας βράδυ!!

Α για θέρμανση εμεις εχουμε φυσικό αέριο αυτόνομη και τζάκι, γενικα το σπίτι ειναι ζεστό. Στο δωμάτιο που θα ειναι το μωρο έχουμε και air condition αλλα δεν θα το χρησιμοποιώ πιστεύω. Πω αποστευτο μου φαινεται που λεω οτι θα εχουμε μωρο!!


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λιζα μου στα κανονικα μου δεν ειναι αυξημενο το ζαχαρο μου πια γυρο στο 78. Αλλα το βραδυ εφαγα κοτοπουλο του φουρνου και μπολικο φαγητο ενω επρεπε ελαφρια μαλλον επαιξε και αυτο τον ρολο του. Δεν αγχονομαι γιατι ηταν ελλαχιστα αυξημενο. Το μονο κακο ειναι το ζορι που θα εχει η πολυωρη εξεταση αλλα σιγα το πραγμα εμεις να ειμαστε καλα και τα μπεμπακια μας ετσι δεν ειναι;;; :) Θελω πολυ να αρχησω τα ψωνια κ εγω αλλα αναγκαστικα απο Οκτωμβρη που θα βρησκομαι ξανα Κυπρο μιας και θα γεννησω εδω με το καλο και εχουν πολυ καλο νοσοκομειο και χωρις εξοδα αφου ειναι δημοσιο!! Και ειναι ξεχωριστο το γυνναικολογικο κτηριο μονο του σαν κλινικη ειναι!! Η Μαριγουλα μπορει να ξερει ;)


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Chrisaki μου, Λαρνακα ειναι αυτό ή Λευκωσία; Αν καταλαβα καλα για το Μακάρειο στην Λευκωσία λες. Οντως αν ειναι αυτό ειναι πολύ καλο και με πολύ καλους γιατρους. Αν θυμαμαι καλα Λαρνακα δεν μενετε;

Εμεις Παφο, το δημοσιο ειναι για κλαματα. Παεις καλα και φευγεις αρρωστος. Και Δεκεμβριο καιρο, θα τρεχει νερο παλι και θα εχουν τους κουβαδες κατω. Δεν λεει να γεννησεις στην Παφο στο δημοσιο. Ετσι και εγω στην κλινικη του γιατρου μου.

Φυσικα, (χτυπα ξύλο) αν κατι δεν παει καλα, στο Μακαρειο σε στέλνουν απευθειας.

Το μονο κακο που εχοουν εδω τα δημοσια, και νομιζω το εχει και το Μακαρειο ειναι πως εχει αρκετους φοιτητες Ιατρικής - Νοσηλευτικής που κανουν πρατική ή μαθηματα. Μπορει να γεννας εσυ να τραβας πονους και ο γιατρος να εξηγα απο πίσω τι γινετε στην γεννα. Επειδη το εζησε μια φιλη μου το συγκεκριμένο και τους διαολοστιλε ολους σαν γεννουσε.

Να κανονισετε τα χαρτια σας ολα που χρειαζονται, καρτα νοσηλείας κτλ. Αυτα πρεπει να τα φτιαξω και εγω, εχει ημερομηνία ληξης τον Νοεμβριο ετσι πρεπει να περιμενω, γιατι δεν ξερεις καμια φορα. Μια ανατροπη εκει θα ερθω και εγω.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!! Παρασκευή σήμερα επιτέλους.... χτες έκανα μια βόλτα ακόμα στην αγορά για καρότσι και αγχώθηκα κι άλλο.. οι εκπτώσεις είναι μέχρι άυριο και πρέπει να αποφασίσω τόσο για την κούνια όσο για το καρότσι. Για θέρμανση εμείς έχουμε ενεργειακό τζάκι, καλοριφέρ και aircondition.

Αλήθεια κορίτσια με τα κιλά σας πως τα πάτε? Εγώ εδω και καιρό έχω εγκαταλήψει τα ρούχα μου και φοράω ότι μπορώ πιο φαρδύ. Δυστηχώς ήμουν 54 κιλά με 1.64 ύψος και τώρα έχω πάρει 10 κιλά και ίσως και παραπάνω ... :-) δεν μου φαίνεται πολύ αλλά όσο σκέφτομαι πόσα μπορεί να πάρω ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ανχωθηκα που λες για τις εκπτώσεις ntinoudi. Εγώ δεν εχω δει τιποτα γιατι πίστευα οτι τα καρότσια δεν έχουν εκπτώσεις και δεν κοίταξα τίποτα. Εγώ εχω πάρει μέχρι τώρα 6 κιλά ήμουν ομως παραπάνω απο εσένα στα 60 με ίδιο ύψος περίπου. Δυστυχώς αυτες τις μέρες με τη ζέστη πέρα απο κανένα μπάνιο στη θαλαςςα δεν εχω βγει για περπάτημα. Η γιατρός με ζύγισε το προηγούμενο μήνα και ειχα παρει ενα κιλο αλλά δεν μου ειπε γενικα μέχρι πόσο επιτρέπεται να φτάσω, ελπίζω οχι παραπάνω απο 71-72.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

koritsia psaxnete apo twra gia ta aparaithta??? egw lew na ta afhsw teleutaia stigmh... kounia exw apo thn adelfh mou ...rouxa authona giati k ekeinh exei agori , allaksiera den exw skopo na parw, kai kalathouna oses files mou exoun parei mou exoun pei oti einai axristo pragma.... ektos apo thn periptwsh ths marigoulas pou to spiti tis einai diorofo....gnwmh mou etsi...mhn pareksigiwmaste....exw skopo kapoia stigmh na paragkeilw marsipo mai tai http://www.babywearing.gr/Shopping/MeiTai/Shopping_MeiTai_etoimoi_marsipoi.html

mia fili mou mou eipe oti htan to poio xrisimo pragma pou exei parei...tha parw kai pampers pollaplwn xrisewn l2-3 sthn arxh gia na dokimasw an boleuoyn kai an einai ok tha parw kamia 15 ...

kai karotsi pou tha parw otan plisiazei h wra.... mporei kai meta th genna...

eimai ligo xalarh briskete????

oso gia thermansh, exoume spiti energiako tzaki kai kalorifer sta dwmatia air contition.. mallon gia kalorifer to blepw tous prwtous tris mines analoga me ton kairo pou tha mas kanei....

koritsia rwtisate poso tha sas kostish h genna??? emena o giatros mou eipe 2.500 phra shmera to rea... mou eipan 1130 to 3 klino me eoppy gia fysiologiko toketo ypologizw 300 th maia ara o giatros pairnei 1100...


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Κική και εγώ το ίδιο με εσένα είμαι. Είμαι και γενικά επιφυλακτική παρότι όλα πάνε μια χαρα. Και εγώ μαλλον στο ρεα θα γεννήσω και το γαία ίδια τιμη εχει σχεδόν τα έχουν στο διαδίκτυο αναρτημένα. Δεν έχω ρωτήσει πόσο είναι η αμοιβή της γιατρού μάλλον γύρω στον οκτώμβριο θα ρωτήσω για να ξέρω τι θα υπολογίσω. Η γειτόνισσα μου πριν 4 χρόνια γέννησε στο Ιασώ έδωσε 3500 για καισαρικη σε δίκλινο το βράδυ το οποίο την μερα ηταν τετράκλινο ( κάπως το έκλειναν το βράδυ) και αλλα τόσα στο γιατρο. Ο γιατρός της έπαιρνε όσα έδινες στην κλινική τα θεωρώ παρα πάρα πολλα. Ελπίζω κάπου στα 2500 να κοστίσει συνολικά. Εγώ πληρώνω και καθε επισκεψη στη γιατρο άλλοι γιατροί δεν παίρνουν στις επισκέψεις αλλα φαντάζομαι παίρνουν παραπάνω στο τέλος.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

k egw to idio logw epifulaksis ta kanw ola auta...

polla xrimata re liza gia mia genna pa pa pa.... h alitheia einai oti an o giatros mou den htan gnwstos pou tou exw k empistosunh g auto ton ligo tha phgaina de dhmosio...alla ti na kanw.... mia fora ta dineis... k egw plhrwnw thn episkepsh...oxi oles alla hna para mhna...


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...