Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts

Γεια σας, άργησα να εγγραφώ αλλά χαίρομαι που σας βρήκα! ΠΗΤ έχω 20/12 και πάω για β' επιπέδου 25/8. Πραγματικά ανυπομονώ για να μάθουμε σίγουρα τι είναι και να βεβαιωθούμε ότι είναι καλά το μικρό γιατί έχω περάσει από διάφορα βάσανα, αίμα μέχρι και την 11η εβδομάδα, φάρμακα και σχεδόν στο κρεβάτι ακόμα και τώρα λόγω πρόωρων συσπάσεων...Το καλό είναι ότι αυτό είναι πολύ δραστήριο και με καθησυχάζει κι ελπίζω να πάμε καλά! Καλή συνέχεια σε όλες μας!!


2016.pnghHGHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλωσήρθες στην παρέα μας Rennie!Σου εύχομαι να περάσουν όλα σύντομα.

Καλημέρα κ στα υπόλοιπα κορίτσια που χαθήκαμε τελευταία!Τα συλληπητήριά μου στο κορίτσι μας!

Ακούστε τα δικά μου:είχα κλεισμένη β επιπέδου στις 31 Ιουλίου, χαλάει το μηχάνημα κ με πάνε καλως εχόντων στις 02/08.Επειδή μέχρι το μεσημέρι της ημέρας εκείνης δεν ξέραμε αν θα φτιαχτεί το μηχάνημα, τους λέω να πάω την επόμενη εβδομάδα γιατί ήθελα να φύγω στο χωριο.Την επόμενη εβδομάδα μου λένε ότι ο γιατρός έφυγε με άδεια.Οπότε πάω στις 19/08.Τους λέω καλά δεν είναι λίγο αργά κ μου απαντάνε μια χαρά είναι, το ίδιο κ ο γιατρός μου.

Πολλά σας ειπα πάλι.


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τι κανετε;

Εμεις καναμε την β επιπεδου στις 8/8. Ολα καλα, δοξα τον Θεο!!!

Η μπεμπα μου ειναι πολύ δραστηρια και ειχε συνεχεια τα χερια της στο στομα της ετσι ο γιατρος δεν καταφερε να δει την καρδουλα της οπως ήθελε, ετσι θα ξαναπαμε στις 3/9 μονο για την καρδουλα. Και εμας μας ειπε πως εχουμε ενα ψηλο μωρο.

Rennie καλως ηρθες στην παρεα μας. Και εγω ενα απο τα ιδια ειμαι. Αιματακι, αποκολυση και τώρα αποκτησαμε και υπερταση (ηψηλη πιεση). Και εγω στο κρεβατι απο την πρωτη μερα της εγκυμοσυνης μου και χθες μου ειπε θα μεινω μεχρι να γεννησω.

Με φοβησαν αρκετα οι γιατροι με την πιεση μου επιασα, μεχρι που εκλεγα απο το κακο μου και παρακαλω τον Θεο και την Παναγια να μην μου παρουν την μπεμπα μου. Φυσικα την ελεγχω συνεχως, παιρνω και χαπακι και ευχομαι ολα να πανε καλα. Μακαρι Παναγιτσα μου!!! Η ηψηλη πιεση προκαλει και θρομβοφιλια ετσι ξεκινησαμε ενεσεις προληπτικα. 1 καθε μέρα.

Ευτυχως και εμενα ειναι αρκετα δραστηρια και την νιωθω συνεχως όταν ειμαι ξαπλα ετσι ανακουφιζομαι ότι ειναι εκει το πλασματακι μου και το παλευει όπως και εγω. Θα τα καταφερουμε!!!

Αυτα απο εμας. ΦΙλια και καλα να περνατε!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα αποκόλληση αλλά ένα αιμάτωμα στη μήτρα, μπορεί από ινομύωμα. Κάθισα μέχρι και τη 16η και μετά είχε φύγει και ο γιατρός με άφησε ελεύθερη με μαγνήσιο μόνο. Στη 19η όμως σε απλό υπέρηχο είδαν ότι έκανα συσπάσεις χωρίς να τις νιώθω και μου είπε πάλι ξεκούραση και μου αύξησε πολύ το μαγνήσιο. Ελπίζω να πάμε καλά αλλά στο πίσω μέρος του μυαλού μου φοβάμαι... Είχα και μια παλίνδρομη πριν από 2 χρόνια και μου έχει στοιχίσει...Για την πίεση να κόψεις το αλάτι όσο μπορείς. Κουράγιο και αισιοδοξία να έχουμε! (Τα λέω για να τ' ακούω εγώ πρώτη)...


2016.pnghHGHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Rennie μου, και εγω με μαγνήσιο, βιταμίνες, ενεσεις, υποθετα.. ασε. Απο φαρμακα άλλο τίποτα.

Το αλάτι το έκοψα τελειως! Απο την πρωτη μερα, και μετα απο οδηγίες του γιατρου μου βαζω αυτο που ειναι Low Salt. Οπως μου ειπε αυτο δεν πειραζει. Από αγχος αλλο τιποτα και αυτο ειναι το χειροτερο. Αν δεν κρατήσουμε στην αγκαλια μας τα μωρακια μας δεν θα ηρεμήσουμε, αλλα και εκει πες μου, μετα θα ηρεμήσουμε;;

Αισιοδοξία και όλα θα πανε καλα!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες τις εορτάζουσες!! Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλες τις εγκυμοσύνες και με το καλό να αγκαλιάσουμε τα μπεμπάκια μας!!!

Kidenio σε έχω στο μυαλό μου....


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!

Ειχα αρκετές μέρες να μπω, λείπαμε και 2 εβδομάδες..

Σήμερα κάναμε τον υπέρηχο Β επιπέδου, όπου όλα ήταν καλά, επιβεβαιώσαμε και το φύλο (κοριτσάκι)! Οποτε προχωράμε..

Καλή συνέχεια σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!

Ήμουν διακοπες και γυρίσαμε προχθες. Χθες πήγαμε και εμεις για την β επιπέδου. Όλα καλα δόξα το Θεό μόνο στην καρδιά μου ειπε για κατι που είναι παραλλαγή του φυσιολογικου ήταν και η βοηθός της γιατρού μου και την ρώτησα μετα τι εννοούσε ο γιατρός και μου είπε οτι είναι άνευ λειτουργικής σημασίας, θα ρωτήσω όμως και τη γιατρο πήρε η βοηθός τα αποτελεσματα για να τα δείξει. Σε βάρος ήταν 563 γρ και αγόρι όπως μου είχε πει και στην αυχενική.

Κόριτσια εύχομαι όσες έχετε προβλήματα να τα ξεπεράσετε να μην ανχώνεστε γιατι νομίζω αυτο τα έπιβαρύνει όλα.

Kidenio εύχομαι να είσαι καλά.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...