Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts

Κορίτσια πρίν λίγο που ξάπλωνα ένιωσα το μωρό μου να κάνει περιοδικές κινήσεις και μετά λέω μπας και είναι λόξυγγας? Και διάβασα ότι γίνεται http://www.govastileto.gr/eimai-mama/%CE%BB%CF%8C%CE%BE%CF%85%CE%B3%CE%B3%CE%B1%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%AD%CE%BC%CE%B2%CF%81%CF%85%CE%BF-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BD%CE%B7%CF%83%CF%85%CF%87%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA/


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τι κανετε?

εγω ειμαι τρελα ερωτευμενη με τον ΓΙΟ μου..ολα τελεια στην β επιπεδου, ολα τα οργανα του μια χαρα..εχει υψος 24 εκατοστα και βαρος 470 γραμμαρια και απο τις μετρησεις βγαινει 1 εβδομαδα μεγαλυτερος..μας εκανε υπερηχο 4d και ειναι κουκλος..εχω φωτο του και μας εδωσε και dvd ολο τον υπερηχο..κουνιοταν ολη την ωρα εβαζε τα χερια στο στομα και το ποδι..ο γιατρος λεει ειναι πολυ ευλιγιστος χαχα, ανοιγοκλεινε στο στομα και κουνουσε την γλωσσα ,και επαιρνε ολο ποζες για φωτο..απο κιλα ξεκινησα 49 και τωρα ειμαι 55 αλλα εγω χαιρομαι θελω να μου μεινει και κανενα για μετα γιατι ημουν πολυ αδυνατη..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Κορινα μπράβο υπέροχα τα νεα σου!!

Δεν το ήξερα καθόλου αυτο με την λόξυγκα!

Risotto πήγαμε και εμεις να ρίξουμε μια ματια για καρότσι. Μου αρεσε το gravo και απο θέμα τιμής. Διάβασα και καλα σχόλια! Να ρωτήσω το kiddo ομως δεν εχει τιμές πως γινεται να παραγγειλεις και ποσο καιρο κάνει; Γιατι δεν θελω να το παρω νωρίτερα αλλα θα ήθελα να ξερω ποσο καιρο θα χρειαστεί.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Liza0 το παραγγείλαμε στις εκπτώσεις και το είχε 370?. Τώρα νομίζω το έχουν πάει 390?, αλλά δεν είμαι σίγουρη. Τους είπαμε ότι το θέλουμε για τέλη Σεπτέμβρη, γιατί ο άντρας μου θα φύγει αρχές Οκτωβρίου, οπότε να μη τρέχω μόνη μου μετά. Αλλά μπορείς να το παραγγείλεις και να το πάρεις όποτε σε βολεύει εσένα. Δίνεις μια προκαταβολή και ορίζεις εσύ ημερομηνία. Αυτοί υποθέτω θέλουν καμιά βδομάδα. Μπορείς να μπεις στο site τους και να πάρεις τηλέφωνο να σου πουν με ποιους συνεργάζονται σε όλη την Ελλάδα.

Επίσης μάθαμε ότι η kiddo είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος της graco στην Ελλάδα. Πάρε τηλ πάντως. Επίσης αν δεν βγάλεις άκρη, μπες στο skroutz.gr και βάλε το καρότσι και θα δεις ότι το έχει από 390? κι εκεί. Σε τι χρώμα σκέφτεστε; Θα πάρετε το trio; Εμείς αυτό πήραμε σε γκρι.

Για πάνες πάντως που έψαξα λιγάκι, βρήκα της chicco. Από το internet. Έχει τις newborn νούμερο 1 στα 21? το πακέτο των 162. Θα πάρουμε 2 τέτοια πακέτα για να έχουμε αυτή την τιμή. Αλλιώς πάει 23,8?. Άλλωστε από όσο έψαξα, από το πρώτο νούμερο, που είναι για 2-5 κιλά, θα χρειαστώ περίπου 300 πάνες. Οπότε μέσα είμαι. Αν θέλει καμιά σας πληροφορίες, ας μου πει. Marigula, δυστυχώς δεν στέλνουν Κύπρο.

Από ρούχα νομίζω καλυφτήκαμε. Πήραμε εμείς, πήραν τα πεθερικά μου, θα μας στείλουν οι κουμπάροι μας και πήραν και οι γονείς μου ένα σωρό, οπότε νομίζω είμαστε κομπλέ για την αρχή. Θα χρειαστεί τώρα να πάρω μαξιλάρι θηλασμού, σεντόνια και πανάκια διάφορα, θερμόμετρο, ψαλιδάκια κλπ. Επίσης επιθέματα για μένα και καμιά νυχτικιά. Κατά τα άλλα νομίζω είμαι εντάξει. Εσείς πώς πάτε;

korina89 δεν είναι τρελό κόλλημα; Κι εγώ τέρμα ερωτευμένη με τη μικρή μου. Κι ο μπαμπάς της το ίδιο. Όσο σκέφτομαι ότι άλλους 3 μήνες θα την ευχαριστιέμαι να μου χτυπάει την κοιλιά. Τέλεια.

Chrisaki21 αυτό με το λόξυγκα που λες το νιώθω κι εγώ. Πολύ πλάκα έχει. Κάπου διάβασα ότι όταν θα αρχίσουμε να μετράμε κινήσεις, ο λόξυγκας δε με μετράει. Πάντως είναι ωραία αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Risotto και εγώ το γκρι σκέφτομαι που ειναι ουδέτερο και αν θελει ο Θεος μπορει να το ξανα χρειαστούμε. Μάλλον το trio αν και καλαθπυνα έχω αλλα αν δεν εχει διαφορα μεγαλη στην τιμη θα τη παρω. Εμένα μου αρέσει και το κόκκινο αλλά ο άντρας μου λεει ο γιος μου σε κόκκινο;;; Ε και δεν επιμένω αν και δεν το θεωρώ κορίτσιστικο. Και η δωροεπιταγή που είπες στα 80 ευρώ ποιοι σου την δίνουν; Με παραξενεύει που δεν έχουν τιμές στο σάιτ τους. Εγώ γενικα δεν κοιτάω αλλα πράγματα αυτο ήθελα μονο να εχω μια ιδέα. Ο άντρας μου μόλις πήγανε στο μαγαζι κολλησει το stoke. Εμ φυσικα λεω το μάτι σου στα ακριβα παει! Μονο το καροτσι κάνει 900 φεύγα!

Πολυ ενδιαφέρον αυτο για τις Chico ειδα στο σάιτ ούτε ήξερα πτι ειχε και πάνες !


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Liza0 στο μαγαζί είχε ένα καρότσι της Baby Monsters που σαν σχέδιο ήταν σαν της Graco, απλώς κάπως πιο βαρύ και το είχε στα 350? με δωροεπιταγή 80? που την ξοδεύεις σε ότι θες. Και αυτό το έχει σε γκρι. Στο site υποθέτω δεν βγάζουν τιμές, διότι αν πας στο κατάστημα θα δεις ότι έχουν συνέχεια προσφορές, οπότε θα τους κοστίζει ακριβά να ανανεώνουν συνέχεια τις τιμές στο site. Το θέμα είναι ότι βλέπω στο site ότι δεν έχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα. Έχει συνεργάτες kiddo βέβαια, αλλά όχι κατάστημα δικό τους που να μπορείς να πάρεις και άλλες μάρκες. Παίζει να ανέβεις καθόλου Θεσσαλονίκη; Έχουν καταπληκτικές τιμές στα καρότσια πάντως και όχι μόνο. Τις καλύτερες που βρήκαμε γενικά. Και τα kiddo έχουν ωραία καρότσια. Πάνε δες τα κάπου και αν είναι, τα παραγγέλνεις αφού μιλήσεις μαζί τους στο τηλ.

Επίσης αυτό με τις πάνες της chicco, διάβασα τις κριτικές και ουσιαστικά δεν είδα κάτι αρνητικό. Τις είδα και από κοντά και μου φάνηκαν μια χαρά. Λέω να τις παραγγείλω.

Αν θες οτιδήποτε για τα καρότσια ή γενικά, πες μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια?

Risito οντως τρελο κολλημα, λιωνω οταν τον βλεπω τον γιο, και οταν κλωτσαει..

Εκλεισα εισητηριο 15 Οκτωβρίου παω επιτελους γερμανια στον αντρουλη μου ,μου ελειψε..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα.

risoto μου, αυτο με τις πανες είναι ασε... αυτο που εμαθα από μια φιλη μου που γεννησε προσφατα είναι πως εδω, οι εταιρείες που εχουμε πανε καθημερινα ή σου ζητανε αν θελεις να αφησεις ονομα και διευθυνση στην κλινική και σου στέλνουν δωρεαν, πάνες μωρομαντιλα σαμπουάν για το μωρο. Ενταξει δεν ειναι κατι του ουάου αλλά λιγο απο εδω και λίγο απο εκει θα μαζευτουν. Οπως επισης εδω το εχουν σαν μοδα τωρα τελευταια όταν θα παει καποιος επισκεψη στην κλινική σε καποια που γεννησε παιρνει δωρο πάνες διακοσμημένες. Και 4 ατομα να ερθουν απο ενα κουτι :) :) :) :) :) δεν θα βγάλω τον πρωτο μήνα; :)

Σημερα κοριτσια εμεις πηγαμε και σε οφθαλμίατρο. Λογω μυωπίας φοβομουνα πως δεν θα μπορω να γεννησω φυσιολογικά και αναγκαστικα θα πηγαινα σε καισαρική. Ευτυχως ο οφθαλμιατρος μου με διαβεβαιωσε πως ειναι ολα μια χαρα και μπορω να γεννησω αν το επιθυμώ ή αν οι συνθηκες μου το επιτρέπουν φυσιολογικα. Εφυγε κι αυτο το βάρος.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παραξενεύτηκα που το ποα φτηνο Gravo που βρήκα εκανε 390 και το kiddo έδινε και δωροεπιταγή. Στην εθνική στον κηφισο ειναι μαζεμένα καποια μαγαζια με παιδικα λητώ, mamas and papas και δυο ακομα θα τα πάρουμε με τη σειρά.

Μαριγουλα η κουμπαρα μου με υψηλή μυωπία εκανε 4 φυσιολογικους τοκετους!

Κορινα με το καλό να βρεθείτε με τον αντρα σου! Εκεί θα γεννήσεις; Συγνώμη δεν θυμαμαι αν το είχες πει.

Όσο έγραφα το μωρο εκανε κατι κινήσεις γύρω απο τον αφαλο και έβλεπα σαν μπαλίτσα να κουνιέται τι υπέροχο συναίσθημα!


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμάς! Σήμερα 25 εβδομάδων λοιπόν, πήγαμε στο γιατρό. Το μωρό μεγαλώνει μια χαρά, ζυγίζει 833γρ και εξακολουθεί και είναι πιο πάνω από τις μετρήσεις για την εβδομάδα του!

Μας το έδειξε και σε τρισδιάστατη μορφή το πρόσωπό του και είχε το χέρι του από πάνω στο κεφάλι του σα να σκεφτόταν κάτι! Γελάσαμε πολύ με τον γιατρό και το τράβηξε σε αρκετές φωτος με το χέρι στο κεφάλι του πάντα!

Μου έγραψε εξετάσεις συν την καμπύλη ζαχάρου (την 3ωρη) την οποία θα κάνω την Πέμπτη το πρωί.

Επόμενο ραντεβού σε 4 εβδομάδες! Καλή συνέχεια σε όλες!


cPtCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα

risoto ναι... ειδικα οταν μπηκα στο 2ο τριμηνο εγιναν πιο εντονα.

Ρωτησα ομως γιατι ειμαθ προληπτικη στα ονειρα και μου ειπαν πως ειναι φυσιολογικο και θα γινουν εντονοτερα κι ασχημα το 3ο τριμηνο και κυριως οταν μπουμε στο μηνα μας. Απλα να μην μας ανυσηχουν.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βλέπω όνειρα με μωρο αλλά με ανθρώπους που μεν τους ξερω αλλα ειναι απλοί γνωστοί και μακρινοί! Σήμερα θα παμε στη γιατρο να δούμε το μωρακι μας, προσεύχομαι να ειναι ολα καλα έχουμε να το δούμε απο τις 19 Αυγούστου που ηταν η β επιπέδου!


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες,

Κοριτσια κι εγω βλεπω ονειρα με το νινι. Μεχρι τωρα δεν ηταν κανενα ασχημο. Βλεπει και ο μπαμπας του ονειρα με εμας τους 3 ειναι πολυ ωραια :D^_^


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λοιπόν έκανα την καμπύλη ζαχάρου! Την 3ωρη κιόλας! Νηστική από το προηγούμενο βράδι στις 10, ήπια τα 200ml γλυκόζη με γεύση πορτοκάλι και περίμενα 3 ώρες για τις αιμοληψίες. Μάλιστα την 1η ώρα μετά τη γλυκόζη με έστειλε για χαλαρό περπάτημα, τις άλλες 2 ώρες περίμενα σε μια καφετέρια κάτω από το μικροβιολογικό.

Αύριο θα έχω τα αποτελέσματα, ας ελπίσουμε να είναι καλά!


cPtCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...