Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts

Εμένα η γιατρός δεν με έχει ζυγίσει....

Κι εγώ τις τελευταίες -χωρίς πλάκα - όχι παραπάνω από 4 μέρες έκανα άλμα. Η κοιλιά μου τσίτωσε (και την παστώνω με κρέμες και λάδια) και νοιώθω λίγο πιο βαριά....Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι έχουμε μπροστά μας και μερικούς κρύους μήνες που το φαί θα το ζητάμε ακομα περισσότερο...:confused:


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΕΙΜΑΙ 25 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ 2 ΗΜΕΡΩΝ! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ 7 ΔΕΚΕΜΒΡΗ! ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΗ Η ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΗ?? ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ 1ο ΙΣΩς παει κ μετα τις 7 Δεκεμβρη!

Link to comment
Share on other sites

Καλύμνια καλώς ήρθες! Όπου θέλεις εσύ μπορείς να συμμετέχεις! Και εγώ στον 9 μπαίνω το Νοέμβριο αλλά στις 15 Δεκεμβρίου συμπληρώνω τις 40 εβδομάδες δεν ξέρουμε πότε θα γεννήσουμε. Και εμένα πρώτο είναι! Τι περιμένεις?


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλύμνια καλώς ήρθες! Όπου θέλεις εσύ μπορείς να συμμετέχεις! Και εγώ στον 9 μπαίνω το Νοέμβριο αλλά στις 15 Δεκεμβρίου συμπληρώνω τις 40 εβδομάδες δεν ξέρουμε πότε θα γεννήσουμε. Και εμένα πρώτο είναι! Τι περιμένεις?

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ..ΕΣΥ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας, φίλες μου! Σήμερα κάναμε το β' επιπέδου και όλα είναι τέλεια ευτυχώς! Τελικά το μωρό είναι αγοράκι!! Στην αυχενική μας είχαν πει μάλλον κοριτσάκι αλλά μας έκανε την έκπληξη/αποκάλυψη ο μικρός! Η πλάκα είναι που μοιάζει στον άντρα μου! Αλήθεια, φαίνεται στη φωτό 3d! Νομίζω ότι μετά από καιρό ηρέμησα και μπορώ να χαίρομαι χωρίς δεύτερες σκέψεις και φόβους! Καλά νέα σε όλες σας εύχομαι!


2016.pnghHGHp3.png
Link to comment
Share on other sites

ti egine re koritsia oles agoromanes???? kaname k emeis b epepedou to sabbato.... ola teleia mou efuge ena megalo agxos k emena.... agoraki einai to glukouli mou!!!! k egw eida terastia diafora sthn koilia mesa se 5 meres..sokaristikan oloi me thn diafora!!!xxx pes pate eseis oi klotsies ti lene....emena kathe duo wres dinei sigoura thn parousia tou!!!!


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κι απο έμενα!!! Πώς είστε;;

Καλε μονο εγω εχω κοριτσακι εδω; Ολες αγορακια;; Τις καλυτερες μου ευχες!!!

Μια χαρα παμε και εμεις, αν εξερεσουμε λιγα προβληματακια με την πιεση που έχουμε.

Απο κλωτσιες δόξα τον Θεο η μπέμπα μου δινει το παρων της αρκετα συχνα και μου χαριζει χαμογελο!!!

Χθες καναμε ξανα αιματολογικες αναλύσεις και ούρα! Τα λεμφοκύτταρα είναι λίγο πεσμενα μαζι με την αιμοσφαιρινή. Ο γιατρος μου ειναι διακοπες και θα τον δω στις 3/9. Αιμοσφαιρινη παντα ειχα χαμηλη. Η θεια μου, νοσοκομα στην παιδιατρική μου ειπε πως ειναι κατι φυσιολογικο στην εγκυμοσυνη να ειναι χαμηλα τα λεμφοκυτταρα. Απλα πρεπει να προσεχω να μην αρρωστήσω ακομη και απο μία απλη ιωση ή γρίππη.

Στις 3/9 μου ειπε ο γιατρος όταν θα με δει θα κλεισουμε και ραντεβου για την καμπυλη ζαχαρου (την εξεταση για διαβητη) Θα γινει μου ειπε στην 26 εβδομαδα. Θα κανουμε την 3ηωρη και ετσι να ειμαι προετοιμασμένη.

Την εχει κανει καμία;;;

Φιλια σε όλες!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Κι εγώ στην 26η εβδομάδα περίμενα ότι θα μου έλεγε να κάνω την καμπύλη αλλά τελικά μου έκανε την γλυκοζυλιωμένη.Εγώ μετράω ζάχαρο από τον τρίτο μήνα γιατί το πρωϊνό μου είναι λίγο τσιμπημένο (88,89,90).Ευτυχώς παραπάνω δεν πάει.Και το καλό είναι οτι δεν ανεβαίνει σεχεδόν καθόλου μετά τα γεύματα. Η γλ/νη την περασμένη εβδομάδα μου βγήκε 4,4 και αναθάρησα, αφού ε'ιπα τη λίτωσα την καμπύλη, αλλά ο γιατρός μου είπε θα την κανω στην 29η, έτσι για να με κρατάει στην τσίτα!

Το έχω άγχος το ζάχαρο, μπορεί και χωρίς λόγο αλλά δεν χρειάζεται να το έχετε κι εσεις γιατί το ζάχαρο αυξάνεται με το άγχος.

Φιλάκια


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα σας!! και εγώ νέα εδώ και περιμένω αγοράκι (πολλά αγόρια φέτος) με ΠΗΤ 25/12!! Χαίρομαι που συναντάω μια παρέα που μπορώ να μοιραστώ τις απορίες και τις αγονίες μου!! Προς το παρόν όλα καλά με την εγκυμοσύνη μου και ελ΄πιζω να συνεχίσει έτσι. Μόνο ζορίζομαι με την ζέστη.... Έχω ρέζους αρνητικό και θα χρειαστεί να κάνω κάποιες βελόνες. Έχει κάποια άλλη κοπέλα το ίδιο θέμα??

Αλήθεια αρχίσατε τα ψώνια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kalisperaaaaaa!!!!

ntinouli k egw exw arnitiko aima...pros to paron den mou exei anaferei tpt o giatros mou....kanoume mono thn emmesh coombs tha diksei sto mellon an xreiastei eneseis...enimerone me na ksrw an mporeis....me to kalo to mpempaki sou!!!

egw epomeno rantebou lew na to kanonisw 15 septembrh giati pio prin den mporw....tha ton parw thl k an mou pei oti prepei na paw pio nwris tha to kanonisw...gia kampuli zaxarou pou thn kanoume??? sto iatrio tou i kapou se ekswteriko iatrio>?


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, εγω εκανα στο νοσοκομειο την mini OGTT με 50γρ γλυκοζης που σε μια ωρα σου περνουν το αιμα και φευγεις, εχει ομως και τα 100γρ γλυκοζης που εκει σου περνουν αιμα καθε μια ωρα για 2 - 3 φορες. Το προηγουμενο βραδυ της εξετασης δεν κανει να φαμε μετα τις 10 το βραδυ και το πρωι δεν πρεπει να φας η να πιεις κατι. Εγω πηρα μια lucozade γιατι δεν πρεπει να ειναι πολυ νοστιμη η γλυκοζη την εδωσα στην νοσοκομα την μετρησε και μου την εδωσε να την πιω σε 5 λεπτα. Η εξεταση γινεται και σε μικροβιολογικο εργαστηριο.

Εκανα κ εγω την Β επιπεδου κ ολα καλα μας πηρε λιγο χρονο να γυρησει το μωρακι να δουμε το προσωπακι του αφου εφυγα και ξανα πηγα το απογευμα και παλι δεν φαινοταν. Στο τελος γυρησε! Στον τελεφταιο υπερηχο ο πριγκιπακος μου ετρωγε το ποδι του!!!!


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ααα ξεχασα να πω εχω κ εγω Ο αρνητικο με Α θετικο τον μπαμπα μας αλλα δεν κανω ενεσεις, κατι αναλυσεις για τα αντισωματα του αιματος νομιζω εκανα αλλα περιμενω αποτελεσματα ακομη. Μου ειπαν για ενεσεις αλλα απο οτι καταλαβα πιο μετα και αν ειναι απαραιτητο.


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Chrisaki και Kiki1986 εγώ έκανα εξετασή στην αρχή γαι να δούμε την ομάδα αίματος μου και εφόσον ο μπαμπάς είναι θετικό ρέζους ο γιατρός που μίλησε κατευθείαν για ενέσεις. Την έμμεση coobs την είχω διαβάσει στο internet αλλά δεν με έβαλε να την κάνω ποτέ.Μου μίλησε ότι θα χρειαστέι να κάνω μια ένεση στην 28η βδομάδα και νομίζω αργότερα άλλη μιά, και όταν γενηθεί το μωρό ανάλογα με την ομάδα άιματος του. Την καμπύλη ζαχάρου θα την κανονίσω μέσα στις επόμενες βδομάδες.

Κορίτσια έχετε αρχίσει τα ψώνια? Ξέρετε να αποφασίζετε για τα 'χοντρά' πράγματα, κούνια, καροτσάκι κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εγω τώρα άρχισα να σκέφτομαι ότι πρέπει να ρχίσω σιγά σιγά να οργανώνομαι γιατί ορισμένα πράγματα δεν είναι ετοιμοπαράδωτα, αλλά κα πάλι έχουμε χρόνο.Η αλήθεια είναι ότι βαριέμαι πολύ και ποτε δεν τρελαινόμουνα για τα είδη μπεμπέ(τί μάνα θα γίνω?).ntinouli νομίζω κι εγώ ότι θα ξεκινήσω με τα βαριά κ αυτά που έλουν πιο πολύσκέψη κ ψάξιμο, π.χ τί καρότσι θέλεις, που θα κοιμάται το μωρό τον πρώτο καιρό κοκ.Από ότι κατάλαβα είναι τί βολεύει τον καθένα, π.χ υπάρχουν πράγματα που θα δανειστείς?

Αυτά Φιλιά σε όλες


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...