Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!

Εγώ γενικά πονάκια δεν έχω αλλα μια μέρα πονούσα πολύ δεξιά στα πλευρά. Για το μωρό δεν θα πάρω κάτι τώρα πολυ αργότερα, πήγα όμως προχθες και ψώνισα ένα τζιν απο τα h&m πολύ καλή τιμή κορίτσια. Είναι για αργότερα γιατι τώρα που να γεμίσω το λάστιχο απο πάνω που έχει.

Τώρα ανυπομονω για την β επιπέδου αν αργεί αρκετά!


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα τι κανετε;

Επιτελους εχω υπολογιστη αφου μου εμεινε στα χερια, πριν μια εβδομαδα περιπου!!!

Πονακια εχω ακομη αλλα οχι οπως τις πρωτες εβδομαδες. Αν και ακομη συνεχιζω τις ενεσεις προγεστερονης για να ηρεμα η μητρα.

Απο ψωνια, ειδα καροτσι και κουνια και κρεβατακι, κατεληξα αλλα θα τα παραγγειλω τελος του Αυγουστου. Θελουν και 3 μηνες να ερθουν, θα τα εχω στην ώρα τους.

Προχθες πηγα να παρω κανενα φορεματακι τωρα που ειναι καλοκαιρι, και δεν αντεξα, μπηκα στον πειρασμο. Και ελεγα δεν θα παρω ρουχακια για την μπεμπα!!!

Εννοειτε πως για μενα δεν πηρα φορεματακι για μενα αλλα πηρα φορμακια για την μπεμπα μου. Τα ειχαν προσφορα καλοκαιρινα - χειμωνιατικα στα νεογεννητα στα 4 ευρω το ενα (απο 20 ευρω και πανω η κανονικη τιμη) ειχε κατι ροζ και κατι χριστουγεννιατικα με Αγιο Βασιλη και κεικ χριστουγεννων πανω και δεν αντεξα. Το ξερω ειμαι τρελλη!!!

Αλλα ήταν τοσο γλυκουλια!!!

Β επιπεδου εμεις εχουμε σε ενα μήνα. Ανυπομονω!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα! Ειμαι παρα πολύ στενοχωρημενη και κλαιω συνεχως , ευτυχως εγω και το μωρακι μου ειμαστε καλα, αλλα πριν λιγο εμαθα ότι ο γυναικολόγος μου απεβιωσε... Εχω χασει την γη κατω από τα ποδια μου και δεν μπορω να το πιστεψω... Δεν ξερω τι να κανω και νιωθω ότι η αλλαγη γιατρου θα είναι πολύ δυσκολη...


GWPop2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα!!

Niki86 πολύ λυπηρό αυτό!! Μα πως συνέβη; Γνωριζες αν είχε κάποιο πρόβλημα ή ήταν ξαφνικό;; Ελπίζω να βρεις κάποιον γιατρό που θα σου εμπνέει εμπιστοσύνη και να συνεχίσετε μαζί..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νικι μου, είναι πολύ δυσκολο αυτό που περνας! Καταρχας ηρεμησε!

Είναι λυπηρο και δυσκολο, αλλά ολα ειναι μεσα στην ζωή. Αυτό το λεω και εγω απο το Σαββατο, αφού πεθανε ο θειος μου απο καρκινο. Και να φανταστειτε πήγε ο συζηγος μου και τον ειδε την Τεταρτη και εκανε ονειρα που θα παντρεψει τον γιο του τον Σεπτεμβρη, θα ερθει να με δει που θα γεννησω εγω τον Δεκεμβρη και πως θα χορεψει και στον γαμο της αδερφη μου τον Ιουνιο. Η ζωή ετσι ειναι. Δυσκολη και ακαρδη αρκετες φορες. Παρε βαθειες ανάσες αφησε να περασει μια δυο μερες και τοτε θα αρχισεις να ψάχνεις για γιατρό.

Η αναζητηση για νέο γιατρο ειναι μεγαλο κεφαλαιο. Αλλαξα και εγω γιατρο με χιλια δυο βασανα. Και δεν ήμουν ποτε σιγουρη για τον νεο που επελεξα. Αλλα τελικα αποδεχτηκε ότι ήταν Θεου ευλογία.

Αυτό που θα σε συμβουλευα εγω, για αρχη για να σου φυγει λίγο το αγχος, ρωτησε στο ιατρειο του ή στην κλινική που εξεταζε, αν τις ασθενεις του τις εχει αναλάβει καποιος άλλος γιατρος. Ως συνήθως οι γιατροι συνεργαζονται μεταξύ τους, και αποσο ξερω παντα υπάρχουν παντου δυο γιατροι. Αν υπαρχει τοτε εγω αυτο θα επελεγα, γιατι απο την στιγμή που του ειχε εμπιστοσυνη ο γιατρος μου και συνεργαζοταν μαζι του, αρα πρεπει να του εχω και εγω.

Βαθειες ανασες κοπέλα μου, και ολα θα πανε καλα. Να τον θυμασαι ως ο καλυτερος σου γιατρος!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια;

Νίκη τι έκανες τελικά με το γιατρο; Κάποια φίλη σου που να εχει παιδία δεν θα μπορούσε μα σε συστήσει κάποιο γιατρό; Εγώ ετσι ξεκίνησα με τη γιατρό μου και πια που με ρωτάνε ποιον γιατρό εχω συνηθητοποιήσα οτι ειναι γιατρός αρκετών γυναικών και όλες μου είπαν τα καλύτερα. Πραγματικά ειναι δύσκολο αυτο αλλά σκέψου ευτυχώς που ειναι στη μέση της κύησης.

Εμένα δεν περνάνε οι μέρες, περιμένω να περάσουν οι επόμενες δυο εβδομάδες να παρω αδεια και να παμε λίγο στους δικούς μου. Από το Πάσχα έχω να πάω και μου έλειψαν και οι φίλες μου και οι γονεις μου. Απο τα ευχάριστα είναι οτι πια νιωθω τι μωρο τοςο καλά και χαίρομαι παρα πολυ που μπορω να ξέρω οτι ειναι καλά!

Περιμένω νεα σας καλη σας μέρα!


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

ήμουνα σίγουρη ότι θα μου συμβεί αυτό!Θα φτερουγίζει αυτό και εγω θα πετάω χαρταετό!Εδώ και καμιά 10 μέρες ένιωθα πολύ εντονη κίνηση στην κοιλιά μετά το φαγητό.Νόμιζα ότι είναι το στομάχι, το έντερο και ότι άλλο επηρεάζεται από την τροφή.Μάλιστα, όταν με ρωτούσαν τους έλεγα ο δικός μου είναι μεγάλος τεμπέλης.

Από το πρωϊ δεν έχει σταματήσει να κουνιέται η κοιλιά μου!!Εντονα όμως, ακριβως το ίδιο που ένιωθα μετά το φαγητό συν κατι ελαφριές πιέσεις που νιωθω που και που.Είπα να το πω σε εσας, γιατί σας είχα ενημερώσει για την ανησυχία μου που δεν κουνιόταν τίποτα.

Α και ο γιατρός μου είπε όταν τον ρώτησα πότε θα το καταλάβω, 20 Ιουλίου.

Και τώρα κουνάει και με γαργαλάει...Πλάκα έχει.


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια ειμαι 22 χρονων και εγκυος στην 18 εβδομαδα και 3 ημερων και ειναι αγορακιιιιι!!!!

ΠΗΤ εχω στις 23.12.14

Ευχομαι σε ολες μια τελειομηνη εγκυμοσυνη :)

*Korina μου σε πετυχα κι εδω κυρια μου, αν κι εσυ εισαι στου Ιανουαριου τα κοριτσακια <3


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalispera se ola to koritsakia!!!!!!!!

ti kanete...diakopoules oles?>??

xtes phgame giatro....agoraros telika 225 grammaria....mas eipe einai megalos gia 17 eb kai 4 meres pou eimai...mia ebdomada mpresta peripou....gero na einai to glukouli mou....

eipa sto giatro mou an einai fusiologiko pou to akouw apo twra kai mou eipe pws einai megalos g auto ton katalabainw.... ton niwtha na sernei tn podara tou h ton popouli tou stin koilia mou.xxxxx ti wraia aisthish re koritsia!!!! ekleisa auxeniki 27 augoustou....filia se oles!!!!


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια πώς ειστε;;;;

Εμεις εδω καλα! Ευτυχως δεν εχει ζεστη. Καλα μεχρι τώρα!!!

Χθες πήγαμε στον γιατρο. Η μπεμπα μου ειναι μια χαρα, 12 εκατοστα και ζυγιζει 319 γραμμαρια. Αυτό που με ανυσηχησες ρε κοριτσια ειναι που με ρωτησε αν εχουμε ιστορικο στην οικογενεια απο την πλευρα μου με διαβητη. Του ειπα φυσικα, γιαγιαδες, παπουδες κτλ. Μου ειπε ενταξει τοτε θα κανουμε την εξεταση για τον διαβητη.

Ξερει καμια τι ειναι αυτή η εξεταση;;;

Κλεισαμε για την β επιπεδου - 8 Αυγούστου!!! Μου ειπε θελει να με ξαναδει πριν φυγει για διακοπες και ετσι ξανα στον γιατρο στις 13/8. Μια μερα πριν τα γενεθλια μου. Θα ξανακουμε και το τεστ για το τοξοπλασμα την ερχομενη εβδομαδα.

Αυτά από εμενα.

Νικι μου τι εκανες τελικα με τον γιατρό;;;


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

marigula mou mhn agxonesai... o diabitis an stous pappoudes sou ksekinise meta ta 60 den pianete gia klironomiko giati hrthe sta geramata....alla den xaneis kati na kaneis mia eksetash kserei o giatro sou...mhn se problimatizei tpt....aplws tha sou pei na prosexeis ta pswmia ta frouta kai ta gluka....!!!!


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα!marigula ο γιατρος θα εννοει μαλλον την καμπυλη ζαχαρου.παντως αν εχουν οι γιαγιαδες και οι παπουδες στα γεραματα,μην ανησυχεις.δεν θεωρειται κληρονομικοτητα.

Ξεκινησα εδω και τρεις μερες σιδηρο.μου εχει φερει δυσκοιλιοτητα τρελη!αρχισα να τρωω ακτινιδια και δαμασκηνα,ελπιζω να μπορεσω να το ρυθμισω.

Ο μπεμπης αυτες τις μερες εχει παθει παρακρουση!γυρναει περα δωθε συνεχεια!αφου τον καταλαβαινω και με ξυπναει στον υπνο μου.πολυ το χαιρομαι!

Κλεισαμε και για β επιπεδου στις 7 αυγουστου!αυτα απο μενα!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κοριτσια για τις απαντήσεις. Παντως το ζαχαρη το ελεγχουμε συχνα - μια φορα τον μήνα, καθως εχω προβλημα με την ινσουλινη. Αρκετη ψηλη. Αυτο ειναι κληρονομικο. Μου ειπε πως θα πρεπει να το ελεγχουμε μήπως και κανουμε διαβητη εγκυμοσυνης. Αλλο το ενα και άλλο το αλλο;;;; Με μπερδεψε!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...