Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Αισίως θα μπω στην 16η εβδομάδα αύριο και νοιώθω το μωρό εδώ και 2 εβδομάδες. Η γιατρός μου είχε πει ότι δεν θα το ένοιωθα πριν τη 18η εβδομάδα και αυτό επειδή ήταν το δεύτερο παιδάκι μου και όμως κορίτσια...κλωτσάει και δίνει μπουνίτσες κανονικότατα. Πριν δύο εβδομάδες το ένοιωθα μόνο εγώ από μέσα...αν με πιάνετε. Από την προηγούμενη εβδομάδα το νοιώθει και ο αντρούλης μου. Εμείς αυχενική θα κάνουμε μάλλον την πρώτη εβδομάδα του Σεπτέμβρη. Και ακόμα δεν είμαστε σίγουροι για το φύλο.....Οι μεγαλύτερες πιθανότητες είναι ότι είναι αγόρι....

Ό,τι και να' ναι, γερό να είναι για όλες μας κορίτσια.

υγ: Ας έρθει κάποια από εδώ να με υποστηρίξει στην προϊσταμένη μου να μου δώσει 2 εβδομάδες άδεια.....:-( (μα μόνο μία...πάλι...τρίτη χρονιά στη σειρά...)


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια και καλό μηνα! Πριν δυο μερες πήγα να δω το αγοράκι μου και ειναι 280 γρ.! Τέλη Αυγουστου θα κάνω και την β' επιπέδου και ελπίζω μετα από αυτη την εξέταση να είμαι πιο ηρεμη! Πόσα κιλά εχετε βάλει μεχρι στιγμής; Εγω ειμαι στην 18 εβδ., και το πρωτο διαστημα εχασα 1,5 κιλό λόγω εμετών, όμως μεσα σε 3 εβδ μεχρι τωρα πηρα 2 κιλά. Ξεκινησα ομως με παραπανισια, 69 κιλα και υψος 1,63 cm. Γι΄αυτο και δεν θελω να βαλω πανω από 8-9 κιλά. Καλή συνεχεια σε όλες μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Κορίνα μπράβο υπέροχα τα νεα σου! Και εμείς αγοράκι περιμένουμε!

Σεραφίνα καλώς ήρθες! Εγώ δεν είχα τιποτα απο εμετους αναγούλες, και έτσι μέχρι τώρα εχω βάλει γύρω στα 4 κιλά, ξεκίνησα αν τα 60 με 1,6 ύψος. Βάζω σε ξένα site που ειναι για το βάρος και ειμαι φυσιολογικά.

Pan mare θα έρθω εγω να βάλω φωνή σην προϊσταμένη σου και μετα θα πάω και απο του αντρα μου γιατι και αυτος τα ίδια αλλα με μια συναδερφο του.

Την Τριτη θα παμε στη γιατρο στις 3 εβδομάδες θα πάω γιατι θα φύγουμε μετα, ανυπομονω πάρα πολυ!

Φιλια!


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

Εμείς αύριο γινόμαστε 20 εβδομάδων ακριβώς και πλέον αρχίζουμε και μετράμε αντίστροφα!

Έκλεισα Β' Επιπέδου την επόμενη Τρίτη (21 εβδομάδων). Μέχρι τότε κάνουμε υπομονή και περιμένουμε να πάμε να δούμε το μπεμπάκι πως μεγάλωσε και ελπίζουμε να πάνε όλα καλά!

Εμείς άδεια έχουμε τέλη Αυγούστου, οπότε μέχρι τότε αντέχουμε την ζέστη που κάνει κάποιες μέρες (ειδικά χθες και σήμερα).

Να είστε όλες καλά!


cPtCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια. Εχω πολυ καιρό να μπω να σας διαβάσω. Δυστυχώς το χάσαμε το μωράκι μας. Ίσως κάποια στιγμή αργότερα να γράψω λεπτομέρειες. Εύχομαι σε όλες σας μεσα απο την καρδιά μου όλα να πανε καλα για όλες κ υγεία για τα μωράκια σας κ για εσάς. Καλη συνέχεια.


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!

Kidenio, λυπαμαι παρα πολύ. Ευχομαι μονο να εισαι γερη και δυνατη εσύ και η οικογένεια σου. Στεναχωρεθηκα παρα πολύ. Είναι σκληρο το ξερω. Να εχεις δυναμη κοπέλα μου και θα περιμενουμε να μας πεις τι εγινε. Μην τα βάζεις κατω. Καλή δυναμη!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kidenio και εγώ στεναχωρήθηκα πολυ, δε περίμενα να υπήρχε τέτοια εξέλιξη αφου περάσαμε όλες τις επικίνδυνες εβδομάδες. Εύχομαι ο Θεός να σου δώσει δύναμη να είσαι κοντα στα κορίτσια σου και αν το θελήσετε να σας χαρίσει και άλλα παιδιά. Οποτε εσεις νιώσεις έτοιμη εδώ είμαστε.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kidenio κι εγω λυπαμαι δεν περιμενα να διαβασω κατι τετοιο. Δεν ξερω τι να πω καλο ταξιδι να εχει το αστερακι σου, δυναμη και υγεια σε εσενα και την οικογενεια σου.


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γυρίσαμε από την Β' Επιπέδου! Διάρκεια εξέτασης 1 ώρα (πολύ ζούληγμα για να δει ο γιατρός όλα όσα έπρεπε). Κοιλιακό και κολπικό υπέρηχο για μέτρηση τραχήλου (τράχηλος καλή μέτρηση 35 χιλ).

Όλα καλά! Το μωρό αναπτύσσεται φυσιολογικά και είναι περίπου μια εβδομάδα πιο μπροστά στις μετρήσεις σε σχέση με την κύηση! Μεγάλο παιδάκι και ψηλό μας είπε πάλι. Βάρος 456γρ.

Πλέον θα μας ξαναδεί σε 4 εβδομάδες όπου θα μου γράψει και την εξέταση για το σάκχαρο.

Καλή επιτυχία και στις υπόλοιπες με την εξέταση!


cPtCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...