Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts

Chisaki μου, εμένα μου την άλλαξε ο γιατρος και οχι απο μόνη της. Δηλαδη μου ειπε λόγω της υπερτασης και μακάρι να μείνουμε με ήπια αυξηση, αφού το τριτο τριμηνο έχουμε αυξηση της πιεσης από μονη της, θέλει να με γεννήση οσο πιο νωρις γινετε για αποφυγη επιπλοκών. Ετσι μου ειπε απο τις 19/11 να ειμαι ετοιμη αναπασα στιγμή.

Μακαρι κοπελα μου να φτάσεις μεχρι την τελευταια εβδομαδα και να ερθει και ο αντρουλης σου.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα πάμε αύριο πρωί να δούμε τη μπουμπού μας. Να δούμε πόσο μεγάλωσε. Αν και δεν θα με χάλαγε να την άλλαζε την ΠΗΤ για πιο νωρίς, αλλά νομίζω ότι όχι. Δεν θα με χάλαγε, γιατί θα πάρω το επίδομα κύησης πιο νωρίς και θα μπορώ να σταματήσω από τη δουλειά πιο νωρίς. Γιατί θα μου μείνει λιγότερος χρόνος αναμονής. Γιατί θα φύγουμε εγώ και η μικρή πιο νωρίς για να πάμε στον άντρα μου και μπαμπά της. Αλλά να δούμε. Θα σας ενημερώσω αύριο.

zoubik αστεία αστεία αυτό με τους μετόχους πολύ βλακεία.

Όλες οι υπόλοιπες που είστε στο πανεπιστήμιο χαρά στο κουράγιο σας. Ειδικά όσες ξεκινάτε τώρα. Εγώ θέλω να ασχοληθώ με κάτι, αλλά μάλλον θα το αφήσω για μετά το μωρό. Άλλωστε θα φύγουμε κιόλας, οπότε θα πρέπει να τακτοποιηθούμε πρώτα και μετά να ψάξω.

Πάντως μέχρι στιγμής έχω ξεφορτωθεί περίπου το 1/6-1/5 από τα ρούχα μας. Από παπούτσια νομίζω ότι έχω ξεφορτωθεί γύρω στα 3/4. Θα σουτάρω και τις τσάντες που δε χρησιμοποιώ και θα μείνουν μόνο όσα χρειάζονται. Είναι πολύ ωραία φάση να δίνεις τα παλιά σου πράγματα. Γενικά να αδειάζεις τους χώρους σου.

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου την άλλαξε λόγω ανάπτυξης, αλλά όχι πολύ, από 05/12 πήγαμε αρχικά στη β' επιπέδου 03/12 και τώρα 01/12.Μου είπε ότι δεν θα πάρω από Δεκέμβρη κατά πάσα πιθανότητα γιατί γυμνάζομαι και μικρος είναι λίγο πιο μπροστά σε ανάπτυξη.Άμα τα προετοιμάσω όλα δεν έχω πρόβλημα για τέλη Νοέμβρη.

risoto είμαι στο τσακ να αλλάξω γιατρό(πάλι).Μόνο με τους γυναικολόγους είμαι έτσι, τους υπόλοιπους που επισκέπτομαι (διότι ελαφρως αρρωστοφοβηκιά) τους εμπιστεύομαι.Περιμένουμε αύριο τα τέλεια νέα σου!!

Φιλάκια σε όλες


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites

Liza0 μου και zoubik μου κατάλαβα τώρα, έτσι κι αλλιώς άκουσα πως πολύ λίγα μωράκια συμπίπτουν με την ΠΗΤ.

Όσο για το θέμα της υπέρτασης ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό Marigoula μου.

Μακάρι να μας έρθουν όλες όσο καλύτερα γίνονται τα πράγματα.


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγαμε σήμερα να δούμε τη μικρή μας. Είναι 1261γρ. Μεγάλωσε. Βγαίνει πιο μπροστά στις μετρήσεις, αλλά όχι πολύ. Η γιατρός είχε μαξ 9/12. Από τη β' επιπέδου έβγαινε 7/12 και σήμερα πάει το πολύ 5/12. Θα δείξει. Γερή να βγει και από εκεί και πέρα μια μέρα πριν μια μέρα... λίγο μας νοιάζει. Υπολογίζουμε να γεννηθεί γύρω στα 3200-3300. Μακάρι να είναι σε αυτά τα επίπεδα. Φοβάμαι πολύ μη και βγει κανένα τεράστιο μωρό και δεν μπορέσω να γεννήσω. Προς το παρόν το κεφαλάκι της ήταν από τη μεριά του στομαχιού μου. Μας είπε η γιατρός ότι 33-34 θέλουμε να πάρει θέση προς τα κάτω. Προς το παρόν έχει χώρο και γυρνάει. Από κλωτσιές πάμε υπέροχα. Δεν σταμάταει σχεδόν και ελπίζω να μη σταματήσει κιόλας μέχρι το τέλος.

Έχω αρχίσει και βαραίνω και με κουράζουν οι δουλειές. Όχι πολύ τραγικά, αλλά κουράζομαι πολύ πιο εύκολα πια. Λογικό νομίζω. Ευτυχώς δεν έχω πολλά πράγματα να κάνω. Ελπίζουμε να μπορέσουμε να βάψουμε μέσα στις επόμενες 2 εβδομάδες. Θέλουμε να βάψουμε το υπνοδωμάτιο που θα έχουμε και τη μικρή. Όσο σκέφτομαι τι θα τραβήξω πάλι με τα ρούχα...

Κατά τα άλλα είμαστε αρκετά τακτοποιημένοι και για τη μικρή. Θα πάρουμε και το καρότσι στα τέλη της άλλης εβδομάδας.

Α δε σας είπα. Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από το Ιπποκράτειο για τα μαθήματα. Πολύ χάρηκα. Ξεκινάμε Τρίτη 23/9 στις 18:30. Πολύ υπέροχα. Νόμιζα ότι δε θα με παίρναν και θα με ξεχνούσαν. Η κοπέλα που με πήρε σχεδόν γελούσε με το πόσο χάρηκα. Οπότε ξεκινάει κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ναι, κουνιέται σχεδόν ασταμάτητα. Βασικά επειδή έχει μεγαλώσει, ακόμα και τις μικρές κινήσεις που κάνει τις νιώθω. Δεν τη νιώθω μόνο όταν περπατάω ή όταν γενικά είμαι εγώ πολύ δραστήρια. Μάλλον τη νανουρίζω τότε. Αλλά γενικά όταν κάθομαι ή ξαπλώνω, νομίζω ότι κουνιέται λες και θα χαθεί ο κόσμος. Είναι μαγικό. Είναι λες και μου κάνει μασάζ στη κοιλιά από μέσα όλη μέρα. Πάντως αυτό που ήθελα να σου πω για να μην ανυσηχείς, είναι ότι ακόμα και όταν κοιμάται κάνει κινήσεις. Πιο χαλαρές, αλλά κάνει. Ακούσιες είναι οι περισσότερες. Άρα μην ανησυχείς. Δεν είναι τέλεια;

Link to comment
Share on other sites

ax risotaki nai einai teleia...alla kai na perpataw ton niwthw....mexri kai to bradu ston upno mou me to pou allazw pleuro me ksupnaei afou to skeftomai lew na piastw twra na mhn ton ksupnisw h gurna k oti ginei....xxxx alla exeis dikio den to skeftika mporei na koimatei kai na strifogurizei...pantws apo monaksies pia telos....exw ton kurio kolotoumpa pou den m afinei pote monh...xaxaxaxaxa


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kiki1986 να σου πω την αλήθεια κι εγώ, αν και θα φύγει ο άντρας μου τώρα σε δυο βδομάδες και θα μείνω μόνη για αρκετό καιρό, σκέφτομαι ότι έχω τη μικρή παρέα. Άσε που της μιλάω όλη την ώρα. Είμαι σίγουρη ότι αν με ακούσει ή με δει κανείς θα με περάσει για εντελώς ανισόρροπη, αλλά ούτε που με νοιάζει. Καλέ να καταλάβεις, χαϊδεύεται. Βγάζει τα χεράκια της ή τα ποδαράκια της (φυσικά και δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς είναι ακόμα) και μου κάνει αργές κινήσεις. Της χαϊδεύω κι εγώ ότι βγάζει. Και το ξανακάνει για να την χαϊδεύω. Αν είναι έτσι χαδιάρα και στον έξω κόσμο θα πεθάνω από τη χαρά μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

risoto τέλεια η μικρή!Αφού δεν έχεις ζάχαρο μη φοβάσαι τίποτα!Σου έκανε και πρόβλεψη για τη γέννα?Εγώ πηγα δευτέρα και ο μικρός μας βγήκε 1350, αλλά έχουμε και αποκλίσεις.Ακόμα δεν είχα κάνει την καμπύλη και καταλαβαίνετε που πήγε το μυαλό μου.Χθες ησύχασα, με τα αποτελέσματα τα οποία kiki μου βγήκαν την ίδια μέρα το βράδυ.Όσο για τη θέση, εμείς είμασταν με κεφάλι κάτω αλλά είναι πολύ νωρίς είπε ο γατρός για να χαιρόμαστε!Έχει το χώρο και τον χρόνο να γυρίσει ακόμα.

Όσο από κίνηση κι εγώ όταν κινούμε πολύ δεν το νιώθω, όμως εγώ γενικά κινούμε πάρα πολύ!Ειδικά τελευταία έχω πολύ ενέργεια!Θυμάμαι ο εμβρυολόγος στη β' επιπέδου μας είχε πει όσο πιο πολύ κινείται το μωρό τόσο καλύτερα, οπότε να χαίρεστε!

Πάντως είμαστε όλες καλά και αυτό είναι πολύ ευχάριστο

Εύχομαι να συζητάμε μόνο ευχάριστα.


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites

emena einai mikroulaki akoma 830 gr phgame thn deutera kai ton eidame.... o giatros eipe.... kale den kathete katholou oli thn wra strifogurnaei...apo pou phre???xxxx emas mas eipes oti tha pame gia pht hlikiaka.... ara afou einai mia bdomada pio mprosta sto megethos tha exw pht 22/12....emena htan me to kefalaki pros ta katw alla toso yperkinitikos pou einai niwthw oti allazei kathe mera stash!!!!! :P

ax risoto k egw ta idia kanw.... olh thn wra ton xaideuw epikoinwnoume niwthw me kapoion tropo....afou o antras mou leei...kala esu oli mera me thn koilia sou asxoleisai??? den kaneis tpt allo??? mmmm kakies kai zilies den ntrepete!!!! xaxaxaxa

zoubik egw tha paw arxes oktobrh gia kampulh thn 3wrh me ta 100 grammaria....pws tha thn palepsw toses wres den kserw!!!!


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

zoubik μη φανταστείς πρόβλεψη. Εγώ από το άγχος μου την έχω πρήξει την καημένη τη γυναίκα. Τη ρώτησα πόσο περίπου θα βγει και είπε ότι περίπου εκεί θα είναι. Μου είπε ότι τον τελευταίο μήνα παίρνει περίπου 800 γρ και τον προτελευταίο 700. Οπότε είμαι ήδη 1260 + 1500 = 2760. Αν υπολογίσεις ότι έχω ακόμα μισό μήνα για να μου μείνουν οι δυο τελευταίοι... Νομίζω είναι πολύ καλά αν πάει το πολύ μέχρι 3500. Αλλά 3200-3300 είναι ιδανικό. Έτσι φαντάζομαι εγώ τώρα. BTW έχεις pm. Μαθήματα στο Ιπποκράτειο θα κάνεις εσύ; Κάνεις ήδη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσία!

Τι όμορφα που μιλάτε για τα μωράκια σας!! Risotto και εγώ νίωθω τι κουράζομαι πιο γρήγορα ενώ δεν έχω βάλει υπερβολικά κιλά. Εγώ θα πάω μάλλον το Σάββατο για την καμπύλη μου είπε από τις 20 μέχρι τις 25 να πάω. Ο μικρός μας ήταν 1200 γρ την προηγούμενη εβδομάδα αλλά διάβασα ότι δεν είναι πάντα ακριβείας οι υπέρηχοι. Γέρο να είναι! Και εμένα κορίτσια κουνείται πάρα πολύ! Το νίώθω πιο έντονα το βράδυ μέχρι και βίντεο έχω βγάλει αρκετές φορές με την κοιλία μου να κουνιέται! Όταν πήγαμε στη γιατρό κοιμόταν αλλά και πάλι κουνίοταν και εγώ το ένιωθα. Και η γιατρός μας είπε τόση ώρα έχω ακίνητο τον υπέρηχο και βλέπετε πόσο κουνιέται, δεν είναι κακό αυτό μην ανησυχείτε. Εμένα ήταν το κεφάλι κάτω αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα.

Πρέπει και εμείς να βάψουμε το δωμάτιο που θα είναι το μωρό γιατί έχει κοριτσίστικο. Που να το ήξερα. Στην αρχη το είχαμε βάψει γαλάζιο με σκούρο μπλέ σε δυο εσωχες του τοίχου αλλά τα χρώματα ήταν πολύ κακής ποιότητας βλέπετε εργολάβου και το ξαναβάψαμε και μου ήρθε και το έβαψα πολύ απαλό μωβ-μελιτζανί!

Κική εγώ θα πάρω κανένα βιβλίο μαζί μου! Ο δικός μου άντρας το αντίθετο μου λέει να του μιλάς και για εμένα γιατί διάβασε ότι μόνο τη δική μας φωνή ακούει!


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...