Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Νεογέννητο και δυσκοιλιότητα


Recommended Posts

Γεια σας, η κόρη μου είναι 1 μηνός και σταμάτησα να την θηλάζω σε διάστημα δυο εβδομάδων. Τότε άρχισε να έχει πρόβλημα δυσκοιλιότητας... δυστυχώς εδώ και 1 εβδομάδα τα έχει κάνει μόνο δυο φορές με διάστημα διαφορά 3 ημερών. Έδωσα γάλα Frizolac comfort και είμαστε σχεδόν στη μέση του κουτιού και δεν έχω δει διαφορά. Πόσες μέρες θέλει αυτό το γάλα για να δράσει...? Θα σκάσει το παιδάκι. Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι μου να σου ζήσει το μωρο,μην ανησυχείς όμως τα μωρα ακόμα και μια φορα στις 10μερες να κάνουν κακα δεν έχουν πρόβλημα!

Με το γάλα θα έβλεπες αμέσως διαφορα απο την πρώτη φορά,οπότε ισως δεν σας ταιριάζει αυτο!

Να ρωτησες πάντα τον παιδιατρο σας ,κάτι θα εχει να προτείνει,αφου δεν θηλαζεις μπορει να σου αλλάξει γάλα.


as1cMeX-M3-0010NjM4NTJkYnwyMzUyNmR8dG8gbW9yYWtpIG1hcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πάντως δυσκοιλιότητα στα μωρά θεωρείται να είναι τα κακά σκληρά, σαν της κατσίκας και όχι τόσο η συχνότητα των κενώσεων. Πάντως δυο φορές μέσα σε μια εβδομάδα είναι εύλογο διάστημα που δικαιούται να κάνει.


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κι εγώ έχω μια μικρούλα 1 μηνός και κάνει κακά κάθε τρεις ημέρες. Βέβαια την θηλάζω, αλλά πιο πολύ πίνει συμπλήρωμα. Η παιδίατρος μου είπε να της δώσω βρασμένο χαμομήλι, αλλά δεν είπιε ούτε 5 ml. Πάντως δεν θεωρώ ότι για 3 ή 4 ημέρες θα έχει πρόβλημα το μωρό. Η δικιά μου όταν έπινε λιγότερο συμπλήρωμα, δεν έκαμνε καθόλου κακά. Μόλις αύξησα το συμπλήρωμα αμέσως έκανε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...