Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Κοριτσια μου καλημερα και απο μενα! Κ μεις πηγαμε χθες γιατρο και ακουσαμε τις καρδουλες.. εμεις συνεχιζουμε την ξαπλα.. απο ναυτιες δεν υπαρχει... Δεν μπορω να φαω και πολλα.. το πρωι καθολου, ουτε το γαλα δε μπορω να πιω.. πρηξιμο δεν εχω ιδιαιτερα, κατι λιγο στο στηθος μονο.. και μυριζομαι τα παντα... Και μου προκαλουν ολα ναυτια και δυσφορια.. κοριτσακια μου καλη εγκυμοσουλα να εχουμε ολες και υπομονη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Και το πρήξιμο στην κοιλιά....όλο ψάχνω τι ρούχα να βάλω για να μην φαίνεται η κοιλιά που είναι σαν πεπόνι!!!! :P

:P:p:p:p

Σε νιώθω 1000%, εμείς δεν έχουμε ανακοινώσει και σε κανέναν συγγενή τίποτα, περιμένουμε να το κάνουμε απο κοντά όταν τους δούμε στις διακοπές, αλλα πολύ φοβάμαι ότι με τέτοιο τυμπανισμό ότι θα νομίσουν ότι γεννάω σε ένα δυο μήνες.

Εντάξει δε, δεν ήμουν και μοντέλο πριν, αλλα έχει απογίνει η κατάσταση. Είναι μέρες που νιώθω ένα πράγμα, εγώ και η φάλαινα και με πιάνει μια απογνωση. Αλλες μέρες ξυπνάω με καλή διάθεση και δε με νοιάζει παρα να είναι το σποράκι καλά και να μεγαλώνει.

Κοριτσια μου καλημερα και απο μενα! Κ μεις πηγαμε χθες γιατρο και ακουσαμε τις καρδουλες..!

Μπράβο, πολλά μπράβο και συγχαρητήρια για τα ευχάριστα! Εκεί εσύ, στο κρεβάτι, να ξεκουράζεσαι και όλα θα πάνε καλά. Να μπαίνεις να μας γράφεις τα νέα σου αν νιώθεις μοναξιές ή βαρεμάρα. :D


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα και απο μενα! Κ μεις πηγαμε χθες γιατρο και ακουσαμε τις καρδουλες.. εμεις συνεχιζουμε την ξαπλα.. απο ναυτιες δεν υπαρχει... Δεν μπορω να φαω και πολλα.. το πρωι καθολου, ουτε το γαλα δε μπορω να πιω.. πρηξιμο δεν εχω ιδιαιτερα, κατι λιγο στο στηθος μονο.. και μυριζομαι τα παντα... Και μου προκαλουν ολα ναυτια και δυσφορια.. κοριτσακια μου καλη εγκυμοσουλα να εχουμε ολες και υπομονη!!!

Μπράβο όλα τέλεια!!! Να ξεκουράζεσαι και να είσαι ηρεμη!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Έκανα το προγεννητικό και περιμένω τα αποτελέσματα! Μόνο τον για τον αιματοκρίτη ρώτησα γιατί ζαλίζομαι πολύ αλλά είναι στο 40,9 οπότε είναι καλός . Έχω και εγώ πολλές ανακατωσούρες και θέλω να τρώω μετά αισθάνομαι φουσκώμα απίστευτο! Τις περισσότερες ώρες είμαι και εγω ξαπλωμένη και περιμένω πως και πως να πάμε για την αυχενική στις 18 να δώ το μωράκι μου και να μου φύγει το άγχος με τον άλλο σάκο.Θα φύγουμε και για διακοπές στις 8 στους γονείς και ελπίζω να κανω και κανένα μπάνιο.Αν όλα πάνε καλά στην Αυχενική και εγώ αισθάνομαι καλύτερα με τις ναυτίες ίσως πάμε λίγες μέρες και κάπου αλλού . Κορίτσια εγώ εχω κάνει ήδη κοιλίτσα και εχω πάρει και ενα κιλάκι...ήδη πήρα απο τα h&m 2 σορτσάκια με μπάσκα εγκυμοσύνης γιατί δεν αντεχώ τίποτα να με πιέζει.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα!!! Εμεις τη μια με ναυτιες που τρελλενομαι κ την αλλη λες και δε συμβαινει τιποτα.. ολη μερα στη ξαπλα και περιμενουμε πως και πως να παμε να ξανακουσουμε τα ζουζουνια μας!! Daip μου το σπορακι σου να ναι καλα και η κοιλιτσα ειναι για να στο θυμιζει :) ... JimDin ολα θα πανε καλα και θα περασεις τελειες διακοπουλες ... Περιμενω νεα σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Ελλάδα! Κάναμε τον πρώτο υπέρηχο, εντάξει, δεν το περίμενα τέτοιο κλάμα που έριξα. :) Όλα φαίνονται καλά, μας έβγαλε ημερολογιακά 3 μέρες παραπάνω δηλαδή απ'οσο περίμενα. Καρδιά βολίδα. Το είδαμε που κουνιόταν κιόλας. Πολύ κλάμα όμως.

Όσο για τα φουσκωματα η λύση για μένα ήταν λίγος καφες. Τον έκοψα απότομα και με πείραξε περισσότερο απ'όσο περίμενα. Τώρα λεω να πίνω έναν ελαφρύ μια φορά στο τόσο, αφου ο γιατρός δε μου το είχε απαγορεύσει εξαρχής. Αδειασε το σύστημα με μισο καπουτσινάκι! Ανάσανα!

Περιμένω τα νέα σας, αν και απο εβδομαδα θα εξαφανιστώ λόγω έλειψης ιντερνετ στο χωριό. Θα τα πούμε κατα πάσα πιθανότητα απο Σεπτέμβρη.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Μανουλα μαρτιου κ εγω πρωτα ο Θεος!!

Ειμαι 6 w + 2 d και την παρασκευη εχω ραντεβου για να δουμε το σπορι μας !! Ο προηγουμενος υπερηχος μας εδειξε μονο σακο οποτε ελπιζουμε να πανε ολα καλα μιας και παλευαμε για αυτο το θαυματακι 2 χρονια σχεδον !!!

Καλη εγκυμοσυνη σε ολες ευχομαι και με το καλο τα μικρα μας το Μαρτιο !!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

μανούλα Μαρτίου είμαι και εγώ πρώτα ο Θεός, ΠΗΤ έχω στις 26/3/2015...Είμαι 6w+4d,την προηγούμενη Πέμπτη έκανα τον πρώτο μου υπέρηχο και είδαμε 2 εμβρυάκια και τις 2 καρδούλες τους να χτυπάνε!!!!τα πιάσαμε με 1η προσπάθεια εξωσωματικής αν και τον Οκτώβρη είχαμε μια φυσική σύλληψη που δυστυχώς δεν προχώρησε!!!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημερα και απο εμενα κοριτσια!!!

Κι εγω ελπιζω να ειμαι μανουλα Μαρτιου ,πητ εχουμε 29/3/2015

Χθες ακουσαμε μια καρδουλα ενω ειχαμε δει 2 σακους αλλα μαλλον ο ενας δε προχωρησε...Κι εμεις με την πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης τα καταφεραμε!:)

POP εχουμε ακριβως ιδια ημερομηνια τελευταιας περιοδου ελπιζω ολα να πανε καλα!!!

Μαρακι ηρθες τελικα ε???Θα τα λεμε και εδω τωρα!!!:)

Αγχωθηκα λιγο με τους χτυπους της καρδουλας που ηταν χαμηλοι νομιζω αλλα θα περιμενω 10 μερες να δουμε...

Καλη αρχη σε ολες μας!!!:):):)


71Hap3.png

SaHqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλωσορισατε!!! Κ εγω με εξωσωματικη και στον 1ο υπερηχο ακουσαμε 1 καρδουλα ενω βλεπαμε 2 σακους και 1 βδομαδα μετα ακουσαμε και τις 2 καρδουλες. Ξεκουραση κοπελες μου και ολα θα πανε καλα. Καλη συνεχεια σε ολες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα στο καφε Μαρτιου και εγω με ΠΗΤ 29/03. Σημερα πηγαμε στο γιατρο και ακουσαμε καρδια ολα καλα προς το παρων. Ειμαι πολυ φοβισμένη ομως γιατι το Μαρτιο εκανα διακοπη μιας αλλης κύησης λογο τρισωμιας 18 προσπαθω να σκέφτομαι θετικα αλλα δε τα καταφερνω παντα. Καλή συνέχεια να έχουμε.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Βλέπω πως ήρθαν και άλλες μανούλες!!!Καλώς ήρθατε και να έχουμε όλες μια καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Με κάποιες βλέπω πως έχουμε πολλά κοινά.Εμείς στο πρώτο υπέρηχο είδαμε 2 σάκους με φυσική σύλληψη αλλά στο 3ο υπέρηχο (έκανα κάθε εβδομαδα) είδαμε μόνο το ένα να προχωράει.Τώρα έχω να κάνω υπέρηχο απο τις 18/07 και έχω μια αγωνία να δώ το μωρό μου.Απο τις 9/8 είμαστε στους γονείς μου στο Γύθειο για να κάνουμε 2 εβδομάδες διακοπές και φυσικά μπάνια που για να πώ την αλήθεια ένα έκανα και με έπιασαν κάτι τραβηγματα και σαν να ήταν λίγο σκληρη η κοιλιά μου οπότε δεν έχω κάνει άλλο...κάναμε και τα γενέθλια του γίοκα μου που έκλεισε τα 5 και γενικά χαλαρώνουμε.

Πήρα τις απαντήσεις του προγεννητικού και τις έστειλα στο γιατρό μου με εμαιλ γιατί λείπει σε διακοπές.Καλές μου είπε δείχνουν αλλά θα τις δούμε και στο επόμενο ραντεβου.Την Δεύτερα θα ανέβουμε αυθημερόν στην Αθηνα για την Αυχενική διαφανεια αν και εγώ δεν βλέπω να γλυτώνω και την αμνιο λόγω ηλικίας...στο γίο μου έμεινα εγκυος 32 και δεν χρειάστηκε καν τώρα 37 στα 38 δεν νομίζω να μην κάνω αν και ο γιατρός μου είπε πρώτα θα δούμε τα αποτελέσματα απο την Αυχενική και μετά αποφασίζουμε.Οι ναυτίες και οι ζαλάδες έχουν ελλατωθεί αισθητά και μόνο το πρωί είμαι κάπως.Τρώω αρκετά και γενικά έχω ξαναβρεί την ζωντάνια μου και δεν είμα σαν φυτό συνέχεια!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ελλάδα! Κάναμε τον πρώτο υπέρηχο, εντάξει, δεν το περίμενα τέτοιο κλάμα που έριξα. :) Όλα φαίνονται καλά, μας έβγαλε ημερολογιακά 3 μέρες παραπάνω δηλαδή απ'οσο περίμενα. Καρδιά βολίδα. Το είδαμε που κουνιόταν κιόλας. Πολύ κλάμα όμως.

Όσο για τα φουσκωματα η λύση για μένα ήταν λίγος καφες. Τον έκοψα απότομα και με πείραξε περισσότερο απ'όσο περίμενα. Τώρα λεω να πίνω έναν ελαφρύ μια φορά στο τόσο, αφου ο γιατρός δε μου το είχε απαγορεύσει εξαρχής. Αδειασε το σύστημα με μισο καπουτσινάκι! Ανάσανα!

Περιμένω τα νέα σας, αν και απο εβδομαδα θα εξαφανιστώ λόγω έλειψης ιντερνετ στο χωριό. Θα τα πούμε κατα πάσα πιθανότητα απο Σεπτέμβρη.

Αχ μία απο τα ίδια έπαθα και εγώ με τον καφέ...τον έκοψα απότομα(έπινα έναν ελληνικό το πρωί) και έπαθα δυσκιλοιότητα αρχισα να ξαναπίνω και τα πράγματα έφτιαξαν κάπως.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...