Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Καλησπερα και απο μενα στο καφε Μαρτιου και εγω με ΠΗΤ 29/03. Σημερα πηγαμε στο γιατρο και ακουσαμε καρδια ολα καλα προς το παρων. Ειμαι πολυ φοβισμένη ομως γιατι το Μαρτιο εκανα διακοπη μιας αλλης κύησης λογο τρισωμιας 18 προσπαθω να σκέφτομαι θετικα αλλα δε τα καταφερνω παντα. Καλή συνέχεια να έχουμε.

Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά και καλά κάνεις και σκέφτεσαι θετικά!Τον Απρίλιο 2013 έμεινα έγκυος με μία ελεύθερη επαφή και αν και δεν το περιμέναμε χαρήκαμε απίστευτα για αυτό...δυστυχώς 5 μέρες μετά απέβαλα με αίμα ξαφνικά...αν και φυσικά δεν συγκρίνετε με αυτό που πέρασες εσύ μου στοίχισε πολύ και έκανα καιρό να συνέλθω αυτή την φορά η εγκυμοσύνη ήρθε μετά απο 6 μήνες και όμως απο την στιγμή που το έμαθα έβγαλα τα πάντα απο το μυαλό μου και έλεγα όλα θα πάνε καλά...ακομα κι όταν μας είπε ο γιατρός πως έμεινε το ένα εμβριακι είπα μέσα μου δεν θα στεναχωρηθώ και θα σκέφτομαι οτι το άλλο μωρό παλεύει και όλα γίνονται για κάποιο λόγο..αγωνία και αχγος έχω αρκετό και θα έχω σε όλη την εγκυμοσύνη προσπαθώ όμω; να το κοντρολάρω και μέσα να λέω όλα θα πάνε καλά και σε λίγους μήνες θα έχουμε ένα υγιέστατο μωράκι στο σπίτι.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα και απο μενα στο καφε Μαρτιου και εγω με ΠΗΤ 29/03. Σημερα πηγαμε στο γιατρο και ακουσαμε καρδια ολα καλα προς το παρων. Ειμαι πολυ φοβισμένη ομως γιατι το Μαρτιο εκανα διακοπη μιας αλλης κύησης λογο τρισωμιας 18 προσπαθω να σκέφτομαι θετικα αλλα δε τα καταφερνω παντα. Καλή συνέχεια να έχουμε.

Καλως ηρθες στη παρεα μας. Μην αγχωνεσε για τιποτα και ολα καλα θα πανε. Μεχρι το Μαρτιο θα κρατας το σπορακι σου αγκαλια και θα μας λες τα νεα σας!! Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να χεις!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Βλέπω πως ήρθαν και άλλες μανούλες!!!Καλώς ήρθατε και να έχουμε όλες μια καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Με κάποιες βλέπω πως έχουμε πολλά κοινά.Εμείς στο πρώτο υπέρηχο είδαμε 2 σάκους με φυσική σύλληψη αλλά στο 3ο υπέρηχο (έκανα κάθε εβδομαδα) είδαμε μόνο το ένα να προχωράει.Τώρα έχω να κάνω υπέρηχο απο τις 18/07 και έχω μια αγωνία να δώ το μωρό μου.Απο τις 9/8 είμαστε στους γονείς μου στο Γύθειο για να κάνουμε 2 εβδομάδες διακοπές και φυσικά μπάνια που για να πώ την αλήθεια ένα έκανα και με έπιασαν κάτι τραβηγματα και σαν να ήταν λίγο σκληρη η κοιλιά μου οπότε δεν έχω κάνει άλλο...κάναμε και τα γενέθλια του γίοκα μου που έκλεισε τα 5 και γενικά χαλαρώνουμε.

Πήρα τις απαντήσεις του προγεννητικού και τις έστειλα στο γιατρό μου με εμαιλ γιατί λείπει σε διακοπές.Καλές μου είπε δείχνουν αλλά θα τις δούμε και στο επόμενο ραντεβου.Την Δεύτερα θα ανέβουμε αυθημερόν στην Αθηνα για την Αυχενική διαφανεια αν και εγώ δεν βλέπω να γλυτώνω και την αμνιο λόγω ηλικίας...στο γίο μου έμεινα εγκυος 32 και δεν χρειάστηκε καν τώρα 37 στα 38 δεν νομίζω να μην κάνω αν και ο γιατρός μου είπε πρώτα θα δούμε τα αποτελέσματα απο την Αυχενική και μετά αποφασίζουμε.Οι ναυτίες και οι ζαλάδες έχουν ελλατωθεί αισθητά και μόνο το πρωί είμαι κάπως.Τρώω αρκετά και γενικά έχω ξαναβρεί την ζωντάνια μου και δεν είμα σαν φυτό συνέχεια!!!

Κοριτσι μου μην προτρεχεις. Καλη ξεκουραση στις διακοπουλες. Καθαρισε το μυαλο σου και ολα καλα θα πανε. Δευτερα περιμενουμε νεα σου!! Να σου ζησει ο γιοκας σου!!

Link to comment
Share on other sites

Πω πω , πολλές εγκυούλες!!!

Μπήκα 3 φορές να απαντήσω σε όοολα τα μηνύματα και φυσικά μετά απο 1 ω΄ρα που έγραφα μου τα εξαφάνιζε οπότε αρκέστηκα στο να σας διαβάζω...δεν την ξαναπατάω όμως χιχι.

Εμάς όλως περιέργως αυτή η εγκυμοσύνη βαίνει καλώς μέχρι στιγμής, είχα τρομερή αγωνία γιατί τον Φεβρουάριο είχα παλίνδρομη με απόξεση...

Είδαμε και ακούσαμε ήδη 4 φορές το νινάκι μας, σχηματίστηκε, είναι περίεργο να βλέπεις ένα πλασματάκι με χεράκια και δαχτυλάκια στην κοιλιά σου!!!

Την Τετάρτη έχω αυχενική διαφάνεια και μετά βουρρρ για διακοπές.

Πάντως ούτε αίμα ούτε περίεργες ενοχλήσεις έχω αυτή τη φορά.


jKvLp3.png

5enJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω , πολλές εγκυούλες!!!

Μπήκα 3 φορές να απαντήσω σε όοολα τα μηνύματα και φυσικά μετά απο 1 ω΄ρα που έγραφα μου τα εξαφάνιζε οπότε αρκέστηκα στο να σας διαβάζω...δεν την ξαναπατάω όμως χιχι.

Εμάς όλως περιέργως αυτή η εγκυμοσύνη βαίνει καλώς μέχρι στιγμής, είχα τρομερή αγωνία γιατί τον Φεβρουάριο είχα παλίνδρομη με απόξεση...

Είδαμε και ακούσαμε ήδη 4 φορές το νινάκι μας, σχηματίστηκε, είναι περίεργο να βλέπεις ένα πλασματάκι με χεράκια και δαχτυλάκια στην κοιλιά σου!!!

Την Τετάρτη έχω αυχενική διαφάνεια και μετά βουρρρ για διακοπές.

Πάντως ούτε αίμα ούτε περίεργες ενοχλήσεις έχω αυτή τη φορά.

Πολυ ωραια τα νεα σου!!! Θα περιμενουμε νεα σου απο την αυχενικη και μετα καλες διακοπουλες!!! Κανε και καμια βουτια και για μας!!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα!!Βλέπω μαζευτήκαμε πολλές του Μαρτίου...αν και εγώ με διδυμάκια με βλέπω μάλλον για τέλος Φλεβάρη αλλά θα δούμε μέχρι τότε!!!πήγαμε προχθές για υπέρηχο και είμαστε ήδη 1,5 εκατοστό το καθένα!!!τώρα σε 2 βδομάδες πάλι!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Xρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες που θα φέρουμε μωράκι τον ερχόμενο Μάρτη,η Παναγία να μας βοηθήσει.Είμαι καινούρια στο forum κι ελπίζω να είμαστε μια όμορφη παρέα. Εκανα τον τελευταίο υπέρηχο πριν δύο εβδομάδες όπου ακούσαμε καρδούλα(7w+2d) και τώρα πάλι στις 20/8. Με δύο ατυχίες στην πλάτη τρέμω για το αποτέλεσμα. Κάνω προληπτικά ενέσεις ηπαρίνης για ένα μήνα, 3 φορές την ημέρα προγεστερόνη κολπικά, λόγω αποκόλλησης την 6η εβδομάδα. Είμαι σε διακοπές, μπάνιο δεν μου επιτρέπεται να κάνω αλλά δε με πολυνοιάζει-λίγο με νοιάζει όμως, ομολογώ ;). Πάντως κορίτσια, είχα αναγούλες κανένα 10ήμερο μόνο γύρω στην 7η εβδομάδα αλλά μετά τίποτα. Απλά μία περίεργη γεύση στο στόμα, δίψα, και φυσικά ατονία. Κάθε πρωί που σηκώνομαι πιάνω το στήθος μου μήπως ξεπρίστηκε. Πάντως δεν είναι μέσα στη μέρα το ίδιο πρησμένο συνεχώς, έχω παρατηρήσει ότι το βράδυ είναι σε εξαιρετική φόρμα ;) .Εσείς από συμπτώματα πώς πάτε;


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα. Εγώ εχω ΠΗΤ 11/4/15 αλλα αν ολα πανε καλά θα γεννήσω τέλος Μαρτίου γιατι εκανα και την κόρη μου με καισαρικη. Πήγα την Πέμπτη και είδαμε σάκο και το δαχτυλίδι. Τώρα ραντεβού πάλι την Πέμπτη για να δούμε το φασολάκι μας, ελπίζω. Απο συμπτωματα, το μόνο που εχω ειναι πονακια χαμηλα που και που και οταν κοιμάμαι ανάσκελα θελω να τεντώνομαι, σαν να μουδιαζει η κοιλιά μου χαμηλα, αλλα αυτό το είχα και στην κόρη μου. Συγχαρητήρια σε όλες τις μανούλες και εύχομαι στο τέλος να κρατάμε τα υγιέστατο παιδάκια στην αγκαλίτσα μας.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και παλι απο εμενα κοριτσια!!!Εγω οπως εχω πει εχω πητ 29/3 και προχθες μπηκα στην 9η εβδομαδα...!!!Τα συμπτωματα μου τις τελευταιες μερες σαν ναχειροτερεψαν οι αναγουλες δε σταματανε ουτε οταν τρωω και ολη την ωρα να κοιμαμαι και να ξαπλωνω θελω...:)

Ελπιζω αν περασει καλα αυτος ο μηνας μετα να ειμαι λιγο καλυτερα!Τουλαχιστον δεν εχω εμετους!!:)

Να σας ρωτησω για επαφες με τον αντρα σας τι σας εχει πει ο γιατρος???Εγω εχω αραια και που ,και μου ειπε οτι δεν πειραζει αλλα καθε φορα μετα εχω τυψεις και δεν μπορω να κοιμηθω!!!:mad::mad::mad:

φιλακια και καλη συνεχεια σε ολες μας!!!:D


71Hap3.png

SaHqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και παλι απο εμενα κοριτσια!!!Εγω οπως εχω πει εχω πητ 29/3 και προχθες μπηκα στην 9η εβδομαδα...!!!Τα συμπτωματα μου τις τελευταιες μερες σαν ναχειροτερεψαν οι αναγουλες δε σταματανε ουτε οταν τρωω και ολη την ωρα να κοιμαμαι και να ξαπλωνω θελω...:)

Ελπιζω αν περασει καλα αυτος ο μηνας μετα να ειμαι λιγο καλυτερα!Τουλαχιστον δεν εχω εμετους!!:)

Να σας ρωτησω για επαφες με τον αντρα σας τι σας εχει πει ο γιατρος???Εγω εχω αραια και που ,και μου ειπε οτι δεν πειραζει αλλα καθε φορα μετα εχω τυψεις και δεν μπορω να κοιμηθω!!!:mad::mad::mad:

φιλακια και καλη συνεχεια σε ολες μας!!!:D

Annaaaκαλησπέρα τι κάνεις?ακόμα στο εξοχικό είσαι?λοιπόν εγώ αυτό που λες για τις επαφές ρώτησα την γιατρό αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου έδωσε και μια ξεκάθαρη απάντηση...εγω να σου πω την αλήθεια δεν έχω τολμήσει να έρθω σε επαφή μετά την ετ...φοβόμαστε πολύ και οι δύο...έχουμε και την αποβολή στο ιστορικό μας και τρέμουμε μήπως και γίνει τίποτα!!!εσύ δεν ρώτησες τον γιατρό?


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εγώ έχω ΠΗΤ 01/03/15 αλλά το γίο μου τον γέννησα την 39 εβδομαδα!

Λοιπόν μόλις γυρίσαμε απο την αυχενική και τα νέα μας είναι πάρα παρα πολύ καλά αλλά φυσικά θα περιμένουμε και τα αιματολογικά για να είμαστε οκ!

Μόλις η γιατρός ακούμπησε τον υπέρηχο και είδαμε το παιδάκι μας ολοκληρομένο και ζωηρό πλάνταξα στο κλάμα...ξεσπασε 'ολοι η αγωνία τόσων ημερών...τι σβούρες ..τι έτριβε τα ματάκια..τι έβαζε το χέρι πίσω απο το κεφαλάκι όπως ξαπλώνει ο άντρας μου και ο γιός μου!!!έχουμε κατα 90% κοριτσάκι και ξετρελαθήκαμε όλοι ειδικά ο μπαμπάς μας που έχει τρελή αδυναμία στο γιό μας αλλά ήθελε και ένα κοριτσάκι τώρα!!Ζωηρή πολύ μας βγήκε μου φαίνεται αφου έκανε συνεχεια σβουρίτσες!!!Πήραμε dvd με φωτο και τον υπέρηχο και συνέχεια τα χαζεύω!!!!Ο δευτερος σάκος εξαφανίστηκε και το βγάζουμε τελειως απο το μυαλό μας.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ακόμα την γνωστή αηδία και την ανακατωσούρα στο στομάχι...ειδικά το πρωί και το βράδυ..το στήθος μου είναι πολύ πρισμένο και απο τώρα φοράω τα σουτιέν εγκυμοσύνη που στο γιό μου τα αγόρασα στο 4 μήνα!!!

Επαφές μας είπε ο γιατρός όχι προληπτικά αλλά θα ξαναρωτήσουμε την άλλη εβδομάδα που θα πάμε σε ραντεβού!Στο γίοκα μου φοβόμασταν πολύ και ενώ μας το επέτρεπε ο γιατρός εμείς δεν...τωρα μας το απαγόρεψε ο γιατρός αλλά οι ορμόνες στα ύψη!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Annaaaκαλησπέρα τι κάνεις?ακόμα στο εξοχικό είσαι?λοιπόν εγώ αυτό που λες για τις επαφές ρώτησα την γιατρό αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου έδωσε και μια ξεκάθαρη απάντηση...εγω να σου πω την αλήθεια δεν έχω τολμήσει να έρθω σε επαφή μετά την ετ...φοβόμαστε πολύ και οι δύο...έχουμε και την αποβολή στο ιστορικό μας και τρέμουμε μήπως και γίνει τίποτα!!!εσύ δεν ρώτησες τον γιατρό?

χιχι μαρακι πλακα εχει που τα λεμε και απο εδω...Ο εξωσωματικος μου ειπε να κανω αφοβα,ο απο εδω γιατρος μου ειχε πει να μην κανω προληπτικα μεχρι τον 2ο υπερηχο για να δουμε αν μεγαλωνει σωστα,και αφου καναμε τον 2ο υπερηχο ξεχασα να τον ρωτησω...:oops:

Θα τον ρωτησω απο βδομαδα :),αλλα εχω διαβασει γενικα οτι οταν ειναι καλη η εγκυμοσυνη δεν πειραζει....Τωρα εσυ με τα διδυμα ειναι πιο δυσκολο νομιζω θα σου πουν πιο πολυ να προσεχεις...Ποτε ξανα πας για υπερηχο???29???φιλακιααα πολλλααα και σε ολεςςς!!!:)


71Hap3.png

SaHqp3.png

Link to comment
Share on other sites

χιχι μαρακι πλακα εχει που τα λεμε και απο εδω...Ο εξωσωματικος μου ειπε να κανω αφοβα,ο απο εδω γιατρος μου ειχε πει να μην κανω προληπτικα μεχρι τον 2ο υπερηχο για να δουμε αν μεγαλωνει σωστα,και αφου καναμε τον 2ο υπερηχο ξεχασα να τον ρωτησω...:oops:

Θα τον ρωτησω απο βδομαδα :),αλλα εχω διαβασει γενικα οτι οταν ειναι καλη η εγκυμοσυνη δεν πειραζει....Τωρα εσυ με τα διδυμα ειναι πιο δυσκολο νομιζω θα σου πουν πιο πολυ να προσεχεις...Ποτε ξανα πας για υπερηχο???29???φιλακιααα πολλλααα και σε ολεςςς!!!:)

ναι και γω ξέρω ότι αν δεν έχει κάποιο πρόβλημα η κύηση δεν σου απαγορεύουν τις επαφές αλλά και πάλι εμείς φοβόμαστε!!!

υπέρηχο έχω πάλι στις 29/8,εκτός και αν πάω για κανένα έκτακτο...ξέρεις εσυ...:tongue::tongue::tongue:


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...