Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Εδώ και 3 ημέρες είναι λίγο πρησμένες οι αμυγδαλές μου και φυσικά το μυαλό μου πήγε στο κακό γιατί διάβασα ότι είναι ένα από τα συμπτώματα τοξοπλάσμωσης.Δεν έχω πάρει τη γιατρό να ρωτήσω βέβαια αλλά σκέφτομαι να πάω για εξέταση. Στον προγεννετικό δεν είχα αντισώματα και γι αυτό μου πε να προσέχω πολύ. Προσέχω πολύ βέβαια, αλλά όλο και καμιά γαρνιτούρα τομάτας έχω πετύχει σε εστιατόριο δίπλα στο φαγητό μου...Γνωρίζετε τίποτα για το θέμα. Νομίζω ότι οι φοβίες μου εκτινάχθηκαν στα ύψη ήδη, τους επόμενους 6 μήνες- με το καλό- που θα φτάσουν; :shock:

από κανένα aircodition θα είναι, αλλά αν σε κάθε τι που θα παρουσιάζεται το γκουγλάρης για να δεις τι μπορεί να είναι, στο τέλος θα τρελαθείς. be cool
Εμεις εχουμε χαμηλο πλακουντα με μεγαλη αιμορραγια καθησαμε και 2 μερες στη κλινικη και συνεχιζουμε στο κρεβατι. Αν ολα πανε καλα εχουμε αυχενικη την Παρασκευη και περιμενω με πολυ αγωνια.
όλα καλά σου εύχομαι και υπομονή. όσο για το πλακούντα μην αγχώνεσαι είναι πολύ νωρίς, σιγά σιγά τις περισσότερες φορές ανεβαίνει.
ελάτε να δυναμώσουμε τη συντροφιά μας...
κάτι θα γίνει νομίζω
Kαλησπέρα κορίτσια!!!

Μόλις έβαλα την φανουρόπιτα μου στο φούρνο και είπα να κάτσω λιγάκι!!!Φέτος την έφτιαξα με τον γιόκα μου που ήθελε όλα να τα κάνει μόνος τού !!!Εύχομαι σε όλες

μας ο άγιος να φανερώσει υγειέστατα μωρουλίνια με το καλό όταν έρθει η ώρα!!!

Την Δευτέρα πήγα στον γιατρό να δεί τις εξετάσεις και τις βρήκε πολύ καλές όλες!Σταμάτησα το φολλικό και την προγεστερόνη και ξεκίνησα σίδηρο που έχει μέσα και φολλικό ,ασβέστιο και μαγνήσιο.

και εγώ έκανα την πίτα στον άγιο, υγεία να μας φανερώσει και τίποτα άλλο. εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη παίρνω μόνο σπιρουλίνα (μου τη σύστησε η μαία μου) και μπορώ να πω ότι μέσα σε δύο μήνες μου ανέβασε τον αιματοκρίτη 3 μονάδες.

τα νέα μου τώρα. επιτέλους ηρέμησα με τη μικρή μου γιατί πριν 1,5 μήνα παρουσίασε υγρό στις κλείδωσης στη λεκάνη και υπήρχε φόβος για ρευματικά, αλλά μετά από πολλές εξετάσεις, πηγαινέλα στο παίδων (εκεί να δεις τάματα) καταλήξανε οι γιατροί ότι μάλλον ήταν ιογενής. τώρα της ετοιμάζω τα γενέθλια της το Σάββατο. εν το μεταξύ μικρή μικρή αλλά τα έχει καταλάβει όλα για την εγκυμοσύνη, σήμερα μου λέει

-'μαμά έχεις μωρό στη κοιλίτσα;;"

-γιατί Αγγελική μου;; πως σου ήρθε;

- ε, να σε πονάει η κοιλίτσα και δεν με κάνεις αλογάκι, δε σκύβεις κάτω από τον καναπέ και όλα αυτά.

Με έστειλε αδιάβαστη λέμε το 4χρονο.

με την εγκυμοσύνη καλά τα πάμε, συμπτώματα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο, μόνο λίγη υπνηλία. Σήμερα πήγα και στο γιατρό καλά το βρήκε, η καρδιά πάει σφαίρα, κατά τις 20 Σεπτέμβρη η αυχενική.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

DimRous,

όλα καλά να πάνε με το παιδάκι σου το μεγαλύτερο!!! είδες όμως το παιδί παρατηρητικότητα; είναι πανέξυπνα! ευχαριστώ για τη συμβουλή ξε-γκουκλαρίσματος, έχεις δίκιο! έχεις δική σου μαία που θα σε βοηθήσει και την ημέρα της γέννας; εμένα θα μου συστήσει η γιατρός μου αλλά αργότερα μάλλον.

JimDin,

πολύ τυχεροί είστε...(και στα δικά μας) ;)

xeimwnas

όλα καλά;

maria2610

καλή επιτυχία σήμερα στον υπέρηχο...περιμένω τα καλά σου νέα!


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα σας! Εμεις ακυρωσαμε την αυχενικη για τη Δευτερα και παρολο που κλεισαμε τις 12 βδομαδες ο γιατρος μας θελει στο κρεβατι για πολυ καιρο ακομη. Δεν με νοιαζει καθολου, τα ζουζουνακια μου να ναι καλα, να βγουν υγιη και βολτες θα κανω πολλες μαζι τους!

Εσεις κοριτσια τι κανετε? Πως ειστε?

Link to comment
Share on other sites

xeimwnas, δεν πειράζει καλή μου, προφανώς αφού έτσι έκρινε ο γιατρός αυτό είναι που προέχει. Θα την κάνετε αργότερα λογικά, έτσι; Εγώ την Πέμπτη που έχω ραντεβού θα κλείνω την 13η λογικά. Πάντως έχω διαβάσει ότι όσο πιο αργά γίνετια τόσο πιο καλά.

Έχω όμως ένα άγχος κορίτσια...εχθές είδα τον πρώτο εφιάλτη. Μου είχαν πει γενικά ότι στην εγκυμοσύνη δεν βλέπεις καλά όνειρα, λόγω στρες, που δε βολεύεσαι να κοιμηθείς κλπ. Πρός το παρόν κοιμάμαι ακόμη μπρούμητα, εφόσων δεν έχω κοιλίτσα. Εσείς τι κάνετε με τον ύπνο, πώς τα πάτε;


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα σας! Εμεις ακυρωσαμε την αυχενικη για τη Δευτερα και παρολο που κλεισαμε τις 12 βδομαδες ο γιατρος μας θελει στο κρεβατι για πολυ καιρο ακομη. Δεν με νοιαζει καθολου, τα ζουζουνακια μου να ναι καλα, να βγουν υγιη και βολτες θα κανω πολλες μαζι τους!

Εσεις κοριτσια τι κανετε? Πως ειστε?

Σε σκεφτόμουν κάθε μέρα σχεδόν επί ένα μήνα! Πολύ χαίρομαι που και τα δύο μπεμπάκια σου είναι καλά και ας ταλαιπωριέσαι λίγο με την ξάπλα.

Να καλωσορίσω και τις καινούργιες μανούλες και να ευχηθώ σε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και απο ένα-δύο τροφαντά μωρά σε καθε μία!:D

Τα δικά μου νέα είναι μια χαρά. Κάναμε τελικά αυχενική στην Ελλάδα. Επαθα πλάκα!:shock: Ενα alien μεγαλώνει μέσα μου. :P Μη γελάτε, είναι το πρώτο μας. Μας μούτζωνε, μας γύρναγε τον πωπό του, έκανε τσαλιμάκια ίσα να παιδεύει το γιατρό που την? :rolleyes: φωτογράφιζε. Λεω την με ερωτηματικό, γιατι ο γιατρός δεν είπε τίποτα, αλλα εκεί που έκανε τον υπέρηχο και μας έδειχνε ότι κάθεται οκλαδόν παρατήρησαμε (και οι δυο μας, χωρίς συνενόηση) την απουσία οτιδήποτε στην περιοχη. Για σιγουριά θα αναμένουμε λιγες εβδομάδες ακόμα. Η papp-a δεν έχει βγει, αλλα τα στατιστικά από την αυχενική και μόνο ήταν τόσο τέλεια που δεν το λέμε ούτε του παπά. Βγαίνει και μια βδομάδα μεγαλύτερο απο την ημερολογιακή του ηλικία. Θρεφτάρι θα είναι να μου το θυμηθείτε! Πως μετράμε τώρα; Απο μέγεθος ή απο ημερομηνία; Είμαι στη 13η ή στη 14η εβδομαδα;

Κατα τα άλλα, ενοχλήσεις ελάχιστες, κάτι ζαλάδες, μετα απο κούραση (γιατι και εμείς κώλο δε βάλαμε κάτω, γυρίσαμε τη μισή Ευρώπη σε ένα μήνα) και έχω και στίγμα και έναν αιματοκρίτη που πήρε τον κατήφορο. Ο άντρας μου επιμένει να του απευθυνόμαστε ως Ηρακλή με τόσα που άντεξε, εγω πάλι θα το λέω Μαγκάιβερ.

Όσο για τις επαφές που ρώτησε κάποια κοπέλα.... :oops: όταν προσπαθούσαμε 14 μηνες να κάνουμε παιδί, λιγότερες είχαμε. Μόνο αυτό έχω να πω. Ορμόνες; Εφυγαν τα αγχη; Δε ξέρω τις πταίει και δεν παραπονιέμαι κιόλας μετά απο 10 χρονια σχέση! :tongue:

Γυρισαμε και σπίτι μας, ζυγίστηκα και έπαθα μια φρίκη... αλλα τι να κάνω; Αισίως πήρα 6 κιλά απο την ημέρα που το έμαθα.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες μας!!!

Μπήκα και επίσημα πια στο 2ο τρίμηνο!!!Εντάξει οι ανακατωσούρες δεν σταμάτησαν αλλά έγω αισθάνομαι πιο καλά!!!Το Σάββατο κάναμε και ένα πέρασμα απο το νοσοκομείο γιατί πήγαμε στο σουπερ μαρκετ με τον άντρα μου και με έπιασε ένα πόνος που δεν μπορούσα να καταλάβω αν ήταν απο το έντερο ή την κοιλιά είχα και ψιλοδιάρροια,sorry, και αφου μίλησα με τον γιατρό μου και ήταν εκεί περάσαμε να δούμε την μπέμπα...καλά άρχισε πάλι τα νάζια και τις σβουρίτσες και μας ξετρέλανε το κορίτσι μας και αυτή την φορά κορίτσαρο είδαμε!!!!Μου απαγόρευσε να ξαναφάω ο,τιδήποτε απο έξω γιατί εκείνη την μέρα είχα φάει goody's και μάλλον με πείραξαν...έκοψα και όλα τα συμπληρώματα για 2 μέρες για να συνέλθω και βλέπουμε...

Κατα τα άλλα είμαι στο τρέξιμο γιατί στις 12-09 αρχίζει ο μικρός το σχολείο ,νήπειο, και ανανεώνουμε την καρνταρόμπα του...τίποτα δεν του κάνει απο πέρυσι...είναι και πολύ αναπτυγμένο το αγόρι μας οπότε όλα απο την αρχή...παραγγείλαμε τα βιβλία μας και πήραμε και τσάντα και τώρα πρέπει να πάρουμε τα ρούχα και τα μαγιο για τις δραστηριότητες και να πάμε στον παιδίατρο...δηλαδή τρεξιμό πολύ ακόμα...

Με το ζόρι κρατιέμαι να μην ψωνίσω κάτι και στην μπουμπού αλλά μέχρι τουλάχιστον την Β επιπέδου δεν θέλω...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε σκεφτόμουν κάθε μέρα σχεδόν επί ένα μήνα! Πολύ χαίρομαι που και τα δύο μπεμπάκια σου είναι καλά και ας ταλαιπωριέσαι λίγο με την ξάπλα.

Να καλωσορίσω και τις καινούργιες μανούλες και να ευχηθώ σε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και απο ένα-δύο τροφαντά μωρά σε καθε μία!:D

Τα δικά μου νέα είναι μια χαρά. Κάναμε τελικά αυχενική στην Ελλάδα. Επαθα πλάκα!:shock: Ενα alien μεγαλώνει μέσα μου. :P Μη γελάτε, είναι το πρώτο μας. Μας μούτζωνε, μας γύρναγε τον πωπό του, έκανε τσαλιμάκια ίσα να παιδεύει το γιατρό που την? :rolleyes: φωτογράφιζε. Λεω την με ερωτηματικό, γιατι ο γιατρός δεν είπε τίποτα, αλλα εκεί που έκανε τον υπέρηχο και μας έδειχνε ότι κάθεται οκλαδόν παρατήρησαμε (και οι δυο μας, χωρίς συνενόηση) την απουσία οτιδήποτε στην περιοχη. Για σιγουριά θα αναμένουμε λιγες εβδομάδες ακόμα. Η papp-a δεν έχει βγει, αλλα τα στατιστικά από την αυχενική και μόνο ήταν τόσο τέλεια που δεν το λέμε ούτε του παπά. Βγαίνει και μια βδομάδα μεγαλύτερο απο την ημερολογιακή του ηλικία. Θρεφτάρι θα είναι να μου το θυμηθείτε! Πως μετράμε τώρα; Απο μέγεθος ή απο ημερομηνία; Είμαι στη 13η ή στη 14η εβδομαδα;

Κατα τα άλλα, ενοχλήσεις ελάχιστες, κάτι ζαλάδες, μετα απο κούραση (γιατι και εμείς κώλο δε βάλαμε κάτω, γυρίσαμε τη μισή Ευρώπη σε ένα μήνα) και έχω και στίγμα και έναν αιματοκρίτη που πήρε τον κατήφορο. Ο άντρας μου επιμένει να του απευθυνόμαστε ως Ηρακλή με τόσα που άντεξε, εγω πάλι θα το λέω Μαγκάιβερ.

Όσο για τις επαφές που ρώτησε κάποια κοπέλα.... :oops: όταν προσπαθούσαμε 14 μηνες να κάνουμε παιδί, λιγότερες είχαμε. Μόνο αυτό έχω να πω. Ορμόνες; Εφυγαν τα αγχη; Δε ξέρω τις πταίει και δεν παραπονιέμαι κιόλας μετά απο 10 χρονια σχέση! :tongue:

Γυρισαμε και σπίτι μας, ζυγίστηκα και έπαθα μια φρίκη... αλλα τι να κάνω; Αισίως πήρα 6 κιλά απο την ημέρα που το έμαθα.

Μπράβο πολύ ωραία τα νέα σας απο την αυχενική!!!Αντε μία μία να μας φεύγει το άγχος!!!Με το καλό και το κοριτσάκι σας!!!Την ζυγαριά μην την κοιτάς καθόλου μετά την γέννα θα τα χάσεις τα κιλά σίγουρα!!!

Εγώ στα 2,100 με 3 ανάλογα με το τι έχω φάει το προηγούμενο βράδυ δείχνει και η ζυγαριά την άλλη μέρα...στο γιό μου πάντως ξεκινησα 58 και έφτασα 74...τώρα ξεκίνησα 60,500 και θα δούμε που θα φτάσω!!!!:oops:


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα σας! Εμεις ακυρωσαμε την αυχενικη για τη Δευτερα και παρολο που κλεισαμε τις 12 βδομαδες ο γιατρος μας θελει στο κρεβατι για πολυ καιρο ακομη. Δεν με νοιαζει καθολου, τα ζουζουνακια μου να ναι καλα, να βγουν υγιη και βολτες θα κανω πολλες μαζι τους!

Εσεις κοριτσια τι κανετε? Πως ειστε?

Ο γιατρός ξέρει καλύτερα και μην στεναχωρίέσαι καθόλου τα μωράκια μια χαρά θα είναι και εσύ θα μαζέψεις δυνάμεις γιατί μετά την γέννα θα έχεις δυό υπέροχα μπεμπόνια να σε τρέχουν απο βόλτα σε βόλτα!!!:P


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

από κανένα aircodition θα είναι, αλλά αν σε κάθε τι που θα παρουσιάζεται το γκουγλάρης για να δεις τι μπορεί να είναι, στο τέλος θα τρελαθείς. be cool

όλα καλά σου εύχομαι και υπομονή. όσο για το πλακούντα μην αγχώνεσαι είναι πολύ νωρίς, σιγά σιγά τις περισσότερες φορές ανεβαίνει.

κάτι θα γίνει νομίζω

και εγώ έκανα την πίτα στον άγιο, υγεία να μας φανερώσει και τίποτα άλλο. εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη παίρνω μόνο σπιρουλίνα (μου τη σύστησε η μαία μου) και μπορώ να πω ότι μέσα σε δύο μήνες μου ανέβασε τον αιματοκρίτη 3 μονάδες.

τα νέα μου τώρα. επιτέλους ηρέμησα με τη μικρή μου γιατί πριν 1,5 μήνα παρουσίασε υγρό στις κλείδωσης στη λεκάνη και υπήρχε φόβος για ρευματικά, αλλά μετά από πολλές εξετάσεις, πηγαινέλα στο παίδων (εκεί να δεις τάματα) καταλήξανε οι γιατροί ότι μάλλον ήταν ιογενής. τώρα της ετοιμάζω τα γενέθλια της το Σάββατο. εν το μεταξύ μικρή μικρή αλλά τα έχει καταλάβει όλα για την εγκυμοσύνη, σήμερα μου λέει

-'μαμά έχεις μωρό στη κοιλίτσα;;"

-γιατί Αγγελική μου;; πως σου ήρθε;

- ε, να σε πονάει η κοιλίτσα και δεν με κάνεις αλογάκι, δε σκύβεις κάτω από τον καναπέ και όλα αυτά.

Με έστειλε αδιάβαστη λέμε το 4χρονο.

με την εγκυμοσύνη καλά τα πάμε, συμπτώματα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο, μόνο λίγη υπνηλία. Σήμερα πήγα και στο γιατρό καλά το βρήκε, η καρδιά πάει σφαίρα, κατά τις 20 Σεπτέμβρη η αυχενική.

Τώρα όλα καλά με την μικρή???Φαντάζομαι τι άγχος θα περάσατε με το παιδί..περαστικά και αγύριστα να είναι...είναι το χειροτερό μου όταν είναι άρρωστος ο μικρός...

Χρόνια της πολλά και χαρούμενα για τα γενεθλιά της!!!Να την καμαρώνετε πάντα!!!

Εμένα ο μικρός θέλει αγοράκι για να του χαρίσει όλα τα βρεφικά παιχνίδια και να παίζουν με τα αυτοκινητάκια!!!!Τώρα με του μπουμπού θα του έρθει περίεργα...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κοιλίτσα έχετε???Εγώ έχω κάνει αρκετή που φαίνεται καθαρά πως είμαι έγκυος!Μάλιστα έχω μια γειτόνισα που με είδε και μου λέει "είσαι έγκυος και έχεις και κορίτσι!!!" χαχαχα έσκασα σε κάτι γέλια...τι υπέρηχους κτλ όποια θέλει να έρθει στην γειτόνια μου να της πουν το φύλο αμέσως!!!χαχαχαχαχα!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια κοιλίτσα έχετε???Εγώ έχω κάνει αρκετή που φαίνεται καθαρά πως είμαι έγκυος!Μάλιστα έχω μια γειτόνισα που με είδε και μου λέει "είσαι έγκυος και έχεις και κορίτσι!!!" χαχαχα έσκασα σε κάτι γέλια...τι υπέρηχους κτλ όποια θέλει να έρθει στην γειτόνια μου να της πουν το φύλο αμέσως!!!χαχαχαχαχα!!!!

Η μάνα μου λέει ότι έχω, απο την άλλη εγώ νομίζω ότι φαίνεται μόνο απο το μεσημέρι και μετά γιατι έχω κατι τρελά φουσκώματα και καποια παραπανίσια κιλά. Όσες έχουν σύνδρομο ευερέθιστου εντέρου με νιώθουν. Οι υδατανθρακες με έχουν ξεκάνει, αλλα δε μπορώ να τους αποφύγω. Ή χάλια στομάχι ή φουσκώματα θα έχω.

Την τελευταία βδομάδα μπορώ να πω ότι όταν ξαπλώνω, που συνήθως εξαφανιζόταν, παραμένει στρογγυλή και τουρλωτή. :D


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Daip καλωσορισες!!!!! Περιμενα να γυρισεις να μας πεις τα νεα σου! Χαρηκα πολυ με την αυχενικη σου. Ολα θα πανε καλα. Μην αγχωνεσε για τα κιλα, στην Ελλαδα πηγες, τωρα που εισαι σπιτι σου δε θα βαλεις αλλα :) .. πως περασατε? Τελεια ε? Πες μας τα νεα σου.

JimDin και εγω παω να τρελλαθω με πονοκεφαλους και εμετους, θα μας περασουν που θα παει? Μπηκαμε στο 2ο τριμηνο δε γινετε θα σταματησουν. Και εγω εκανα κοιλιτσα αν και δεν πηρα ουτε γραμμαριο. Ειναι σημαδι οτι ειναι εκει τα ζουζουνακια μας.

DimRous ολα καλα με την κορουλα σου? Πανεξυπνο το παιδακι σου? Περιμενει αδελφακι πως και πως!!!

Τα δικα μου νεα τωρα, καναμε την αυχενικη επιτελους, ολα καλα 90% ενα αγορακι ενα κοριτσακι, καλα να ναι κ οτι να ναι βεβαια.. το κοριτσακι μας βγηκε λιγο ζαβολιαρικο, ολο τουμπες εκανε, χτυπουσε με τα χερακια της τον σακο του αδελφου της αλλα κατα τα αλλα καλα. Τωρα με το αγορακι εχουμε ενα μικρο προβληματακι, ειναι μικρος ο σακος, δεν ειδαμε καμια ανωμαλια αλλα θα το ελεγχουμε συχνα. Συνεχιζουμε τη ξαπλα, αλλα δεν παραπονιεμαι, τα μωρακια μου να ναι καλα και τιποτα αλλο.

Φιλακια σε ολες και καλες εγκυμοσουλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Η μάνα μου λέει ότι έχω, απο την άλλη εγώ νομίζω ότι φαίνεται μόνο απο το μεσημέρι και μετά γιατι έχω κατι τρελά φουσκώματα και καποια παραπανίσια κιλά. Όσες έχουν σύνδρομο ευερέθιστου εντέρου με νιώθουν. Οι υδατανθρακες με έχουν ξεκάνει, αλλα δε μπορώ να τους αποφύγω. Ή χάλια στομάχι ή φουσκώματα θα έχω.

Την τελευταία βδομάδα μπορώ να πω ότι όταν ξαπλώνω, που συνήθως εξαφανιζόταν, παραμένει στρογγυλή και τουρλωτή. :D

Σε καταλαβαινω πληρως. Οσο για τα παραπανισια κιλα και εγω μια απο τα ιδια. Ευτυχως δεν εχω βαλει ουτε γραμμαριο αλλα η κοιλια εχει γινει σαν πεπονι :) .. και να μην τους πω οτι ειμαι εγκυος το καταλαβουν αμεσως. :) σ οποιον αρεσουμε daip μου!! :) τα μωρακια μας εχουν περισσοτερη αξια απο οτιδηποτε αλλο !!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες!!! ειμαι καινουργια στο forum πρωτη φορα μπαινω...πολυ χαιρομαι που ειμαστε ολες μανουλες μαρτιου!!!ευχομαι σε ολες να εχετε μια πολυ καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!εγω εχω τελευταια ημερομηνια 15/3/15 προς το παρον εχω πολυ καλη εγκυμοσυνη λιγες ανακατοσουρες στη αρχη και πονακια χαμηλα αλλα οχι κατι ιδιατερα ενοχλητικο περα απο την πεινα που καθε δυο ωρες πρεπει να φαω αλλιως εχω τασεις λυποθυμιας!!!τωρα ειμαι 12 εβδομαδων και 4 ημερων και την παρασκευη εχω ραντεβου για την αυχενικη διαφανεια!!!θα χαρω πολυ να μαθαινω νεα σας και να εχουμε εποικινωνια!!!:P


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες ειμαι και εγω μανουλα μαρτιου!!!!ευχομαι να εχετε ολες μια πολυ καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!ειμαι 12 εβδομαδων και 4 ημερων και την παρασκευη θα παω για την αυχενικη διαφανεια!!!τελευταια ημερομηνια ειναι μεχρι 15/3/15

θα χαρω πολυ να τα λεμε και να κραταμε επαφη!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...