Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Lila ki είπε:

      Το έχω περάσει παλαιότερα και ξέρω πως είναι … αλλά το αντιμετώπισα πολύ χαλαρά και με μεγάλη δύναμη απλά και μόνο για να μην με αποτρέψει από την επόμενη προσπάθεια μου… έχεις μια ακόμη βλαστοκύστη πράγμα πολύ πολύ θετικό … όσον αφορά εμένα δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη αλλά έχει ο θεός τι να πω … θα δείξει πραγματικά … δεν ξέρω γιατί να τα περνάμε όλα αυτά … εύχομαι όμως σύντομα να προσπαθήσεις ξανά και μην πτοείσαι … 

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εγώ έχω ΠΗΤ 01/03/15 αλλά το γίο μου τον γέννησα την 39 εβδομαδα!

Λοιπόν μόλις γυρίσαμε απο την αυχενική και τα νέα μας είναι πάρα παρα πολύ καλά αλλά φυσικά θα περιμένουμε και τα αιματολογικά για να είμαστε οκ!

Μόλις η γιατρός ακούμπησε τον υπέρηχο και είδαμε το παιδάκι μας ολοκληρομένο και ζωηρό πλάνταξα στο κλάμα...ξεσπασε 'ολοι η αγωνία τόσων ημερών...τι σβούρες ..τι έτριβε τα ματάκια..τι έβαζε το χέρι πίσω απο το κεφαλάκι όπως ξαπλώνει ο άντρας μου και ο γιός μου!!!έχουμε κατα 90% κοριτσάκι και ξετρελαθήκαμε όλοι ειδικά ο μπαμπάς μας που έχει τρελή αδυναμία στο γιό μας αλλά ήθελε και ένα κοριτσάκι τώρα!!Ζωηρή πολύ μας βγήκε μου φαίνεται αφου έκανε συνεχεια σβουρίτσες!!!Πήραμε dvd με φωτο και τον υπέρηχο και συνέχεια τα χαζεύω!!!!Ο δευτερος σάκος εξαφανίστηκε και το βγάζουμε τελειως απο το μυαλό μας.

ωραία τα νέα σας άντε και στα δικά μας!!!
Εγώ έχω ακόμα την γνωστή αηδία και την ανακατωσούρα στο στομάχι...ειδικά το πρωί και το βράδυ..το στήθος μου είναι πολύ πρισμένο και απο τώρα φοράω τα σουτιέν εγκυμοσύνη που στο γιό μου τα αγόρασα στο 4 μήνα!!!
και εγώ ξαναέβγαλα τα σουτιέν θηλασμού
Αύριο ξαναγθρίζουμε στις διακοπές λίγο πιο ήρεμοι για να κάνουμε και κανένα μπανάκι ακόμα!!!
καλά μπάνια λοιπόν εγώ μένω σε νησί οπότε τα μπανάκια μας είναι πολλά!!!

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!!!

Εχθές με πήραν τηλ απο το κέντρο που έκανα την αυχενική και βγήκαν και τα αιματολογικά και είναι μου είπαν πάρα πολύ καλά!!!Πήρα και τον γιατρό μου και του είχαν στείλει τις απαντήσεις και μου είπε οτι είναι πολύ ευχαριστημένος!

Σήμερα είναι η τελευταία μέρα τον διακοπών μας και ο μικρός μου δεν θέλει να φύγει με τίποτα...έχει χωρτάσει μπάνια και βόλτες.

Εχθές σκεφτόμουν πως όλα τα πράγματα που έχω κρατήσει απο τον γιό μου δεν θα μπορέσω να τα βάλω στην μπουμπού μας αφου είναι μέσα στα αυτοκινητάκια και τα σιέλ...εντάξει τα πρώτα θα τα φορέσουμε γιατί μικρούλα θα είναι αλλά όλα τα άλλα δεν νομίζω και είναι όλα καινούργια και πολύ καλα!!!Δεν πειράζει χαλάλι γεροί να είμαστε και αυτά είναι λεπτομέρειες.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

ωραία τα νέα σας άντε και στα δικά μας!!!

και εγώ ξαναέβγαλα τα σουτιέν θηλασμού

καλά μπάνια λοιπόν εγώ μένω σε νησί οπότε τα μπανάκια μας είναι πολλά!!!

Είστε απο νησί ε? Τι τέλεια μπορείτε να κάνετε μπανάκια συνέχεια!!!:D


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Εχθές με πήραν τηλ απο το κέντρο που έκανα την αυχενική και βγήκαν και τα αιματολογικά και είναι μου είπαν πάρα πολύ καλά!!!Πήρα και τον γιατρό μου και του είχαν στείλει τις απαντήσεις και μου είπε οτι είναι πολύ ευχαριστημένος!

Σήμερα είναι η τελευταία μέρα τον διακοπών μας και ο μικρός μου δεν θέλει να φύγει με τίποτα...έχει χωρτάσει μπάνια και βόλτες.

Εχθές σκεφτόμουν πως όλα τα πράγματα που έχω κρατήσει απο τον γιό μου δεν θα μπορέσω να τα βάλω στην μπουμπού μας αφου είναι μέσα στα αυτοκινητάκια και τα σιέλ...εντάξει τα πρώτα θα τα φορέσουμε γιατί μικρούλα θα είναι αλλά όλα τα άλλα δεν νομίζω και είναι όλα καινούργια και πολύ καλα!!!Δεν πειράζει χαλάλι γεροί να είμαστε και αυτά είναι λεπτομέρειες.

τι πιθανοτητες σου βγηκαν; ποιος αντεχει μεχρι τις 16 Σεπτεμβρη για αυχενικη, αχ!!! Οσο για τα ρουχα θα φροντισουν οι συγγενής (ολο και κανα μπλουζακι θα εχεις λιγο ποιο ουδετερο) και μετα ας ειναι καλα το nextdirect καλα ρουχα και οικονομικα εξαλου οι δευτερομανες μονο αυτα εχουμε για εξοδα.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Εχθές με πήραν τηλ απο το κέντρο που έκανα την αυχενική και βγήκαν και τα αιματολογικά και είναι μου είπαν πάρα πολύ καλά!!!Πήρα και τον γιατρό μου και του είχαν στείλει τις απαντήσεις και μου είπε οτι είναι πολύ ευχαριστημένος!

Σήμερα είναι η τελευταία μέρα τον διακοπών μας και ο μικρός μου δεν θέλει να φύγει με τίποτα...έχει χωρτάσει μπάνια και βόλτες.

Εχθές σκεφτόμουν πως όλα τα πράγματα που έχω κρατήσει απο τον γιό μου δεν θα μπορέσω να τα βάλω στην μπουμπού μας αφου είναι μέσα στα αυτοκινητάκια και τα σιέλ...εντάξει τα πρώτα θα τα φορέσουμε γιατί μικρούλα θα είναι αλλά όλα τα άλλα δεν νομίζω και είναι όλα καινούργια και πολύ καλα!!!Δεν πειράζει χαλάλι γεροί να είμαστε και αυτά είναι λεπτομέρειες.

τι πιθανοτητες σου βγηκαν; ποιος αντεχει μεχρι τις 16 Σεπτεμβρη για αυχενικη, αχ!!! Οσο για τα ρουχα θα φροντισουν οι συγγενής (ολο και κανα μπλουζακι θα εχεις λιγο ποιο ουδετερο) και μετα ας ειναι καλα το nextdirect καλα ρουχα και οικονομικα εξαλου οι δευτερομανες μονο αυτα εχουμε για εξοδα.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι πιθανοτητες σου βγηκαν; ποιος αντεχει μεχρι τις 16 Σεπτεμβρη για αυχενικη, αχ!!! Οσο για τα ρουχα θα φροντισουν οι συγγενής (ολο και κανα μπλουζακι θα εχεις λιγο ποιο ουδετερο) και μετα ας ειναι καλα το nextdirect καλα ρουχα και οικονομικα εξαλου οι δευτερομανες μονο αυτα εχουμε για εξοδα.

Aν και δεν τα έχω μπροστά μου γιατί είμαστε διακοπές αν θυμάμαι καλά ήταν

τρισωμία 18 1 στις 2750

τρισωμία 13 1 στις 6000+

και άλλη μία τρισωμία που δεν θυμάμαι πια 1<20000 στις αλλά και πάλι δεν είμαι καθόλου σίγουρη οτι τα λέω με την σωστή σειρά...αυτά απο τον υπέρηχο της αυχενικής τα αιματολογικά τα έχει ο γιατρός μου...αν λαβουμε υπόψη την ηλικία μου 37+ είναι πολύ καλά...μάλιστα στις σημειώσεις έγραψαν πως έπεσαν πολύ τα σταστικά που ήταν υψηλά λόγω ηλικίας...τωρα την άλλη εβδομάδα που θα πάω στο γιατρό μου θα ξέρω τι θα κάνουμε...

Απο το next στην Ελλάδα ψωνίζω στο γιό μου στο ίντερνετ είναι πιο φθηνά???Στο γιό μου όλα τα βρεφικά και μέχρι 9 μηνών τα είχα ψωνίσει απο το mothercare στην Αγγλία και είχαν το 1/3 που στοιχιζαν εδώ δυστυχώς μετά έκοψαν να φερνουν στην Ελλάδα και τα έπερνα απο εδώ...

πάντως και τα κορότσια του και τα καθησματάκια ακόμα και την κούνια του και ότι είχε σχέση με το μωρό απο το εξωτερικό τα έφερνα και πάντα έβγαιναν πολύ λιγότερα τα χρήματα...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Aν και δεν τα έχω μπροστά μου γιατί είμαστε διακοπές αν θυμάμαι καλά ήταν

τρισωμία 18 1 στις 2750

τρισωμία 13 1 στις 6000+

και άλλη μία τρισωμία που δεν θυμάμαι πια 1<20000 στις αλλά και πάλι δεν είμαι καθόλου σίγουρη οτι τα λέω με την σωστή σειρά...αυτά απο τον υπέρηχο της αυχενικής τα αιματολογικά τα έχει ο γιατρός μου...αν λαβουμε υπόψη την ηλικία μου 37+ είναι πολύ καλά...μάλιστα στις σημειώσεις έγραψαν πως έπεσαν πολύ τα σταστικά που ήταν υψηλά λόγω ηλικίας...τωρα την άλλη εβδομάδα που θα πάω στο γιατρό μου θα ξέρω τι θα κάνουμε...

Απο το next στην Ελλάδα ψωνίζω στο γιό μου στο ίντερνετ είναι πιο φθηνά???Στο γιό μου όλα τα βρεφικά και μέχρι 9 μηνών τα είχα ψωνίσει απο το mothercare στην Αγγλία και είχαν το 1/3 που στοιχιζαν εδώ δυστυχώς μετά έκοψαν να φερνουν στην Ελλάδα και τα έπερνα απο εδώ...

πάντως και τα κορότσια του και τα καθησματάκια ακόμα και την κούνια του και ότι είχε σχέση με το μωρό απο το εξωτερικό τα έφερνα και πάντα έβγαιναν πολύ λιγότερα τα χρήματα...

ναι απο τα next στο internet είναι πιο φθηνά και έχουν δωρεάν μεταφορικά από το πρώτο ευρώ. και εγώ της δικιάς μου όλα τα μωρουδίστικα (μέχρι 1 έτους) από Αγγλία τα είχα πάρει είχα βρει ένα σάιτ με οικολογικά ρούχα και τα είχα πάρει όσο τα συμβατικά εδώ, αλλά τώρα και αυτό τα σταμάτησε.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!!!κάναμε κι εμείς τον υπέρηχο μετά από τρεις εβδομάδες αγωνίας...όλα καλά! τώρα έχουμε αυχενική στις 4/9. Προς το παρόν έχουμε πητ 15/3 αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει λέει η γιατρός :?

Εδώ και 3 ημέρες είναι λίγο πρησμένες οι αμυγδαλές μου και φυσικά το μυαλό μου πήγε στο κακό γιατί διάβασα ότι είναι ένα από τα συμπτώματα τοξοπλάσμωσης.Δεν έχω πάρει τη γιατρό να ρωτήσω βέβαια αλλά σκέφτομαι να πάω για εξέταση. Στον προγεννετικό δεν είχα αντισώματα και γι αυτό μου πε να προσέχω πολύ. Προσέχω πολύ βέβαια, αλλά όλο και καμιά γαρνιτούρα τομάτας έχω πετύχει σε εστιατόριο δίπλα στο φαγητό μου...Γνωρίζετε τίποτα για το θέμα. Νομίζω ότι οι φοβίες μου εκτινάχθηκαν στα ύψη ήδη, τους επόμενους 6 μήνες- με το καλό- που θα φτάσουν; :shock:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Fey81 μην αγχωνεσε, υπαρχουν και αλλα συμπτωματα που πρεπει να συνυπαρχουν. Οποταν χαλαρωσε, κανε μια επισκεψη στο γιατρο σου και ολα θα πανε καλα. Τα υπολοιπα κοριτσια ειδα οτι ολα πανε καλα, χαιρομε. Εμεις εχουμε χαμηλο πλακουντα με μεγαλη αιμορραγια καθησαμε και 2 μερες στη κλινικη και συνεχιζουμε στο κρεβατι. Αν ολα πανε καλα εχουμε αυχενικη την Παρασκευη και περιμενω με πολυ αγωνια. Α! Ξεχασα να καλωσορισω τα νεα μας κοριτσια!! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να χουμε ολες!!

Link to comment
Share on other sites

Xeimwnas, σ' ευχαριστώ για τα λόγια σου κι ελπίζω όλα να πάνε καλά από δω και μπρος. Ξέρω κι άλλες περιπτώσεις σαν τη δική σου, θέλει υπομονή αλλά μετά...ποιός σε πιάνει με το Bebe!

JimDin τελικά τι έγινε με τις επαφές; ρώτησες; κι εμάς προληπτικά μας τις απαγόρεψε αλλά μας είπε δεν θα είναι για όλη την εγκυμοσύνη. Οι ορμόνες μου κι εμένα είναι λίγο τρελαμένες (για του άντρα μου δε ρωτάω καν-απλά κάνω ότι μπορώ ;)-!

8 μέρες μου μείνανε για την αυχενική, μετράω σαν τους φαντάρους :tongue:

Πάντως κορίτσια οι μαμάδες φεβρουαρίου είναι πιο τακτικές, άντε τελείωσε το καλοκαίρι ελάτε να δυναμώσουμε τη συντροφιά μας...


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπέρα κορίτσια!!!

Μόλις έβαλα την φανουρόπιτα μου στο φούρνο και είπα να κάτσω λιγάκι!!!Φέτος την έφτιαξα με τον γιόκα μου που ήθελε όλα να τα κάνει μόνος τού !!!Εύχομαι σε όλες

μας ο άγιος να φανερώσει υγειέστατα μωρουλίνια με το καλό όταν έρθει η ώρα!!!

Την Δευτέρα πήγα στον γιατρό να δεί τις εξετάσεις και τις βρήκε πολύ καλές όλες!Σταμάτησα το φολλικό και την προγεστερόνη και ξεκίνησα σίδηρο που έχει μέσα και φολλικό ,ασβέστιο και μαγνήσιο.Είδαμε και τη μπουμπού σε ένα γρήγορο υπέρηχο η οποία δεν σταμάτησε να κουνιέται...ο γιατρός μου πιο επιφυλακτικός μου είπε και εγώ κοριτσάκι βλέπω αλλά σίγουρα θα το δούμε σε 4 εβδομαδες που θα τα ξαναπούμε.Όλα καλά και μπορώ να πώ οτι έχω συνέλθει λίγο απο τις ανακατωσούρες αλλά όχι εντελώς ειδικά τελευταία που επανήλθαν δυναμικά αλλά έχω βρεί τουλάχιστον την ζωντάνια μου.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!!!κάναμε κι εμείς τον υπέρηχο μετά από τρεις εβδομάδες αγωνίας...όλα καλά! τώρα έχουμε αυχενική στις 4/9. Προς το παρόν έχουμε πητ 15/3 αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει λέει η γιατρός :?

Εδώ και 3 ημέρες είναι λίγο πρησμένες οι αμυγδαλές μου και φυσικά το μυαλό μου πήγε στο κακό γιατί διάβασα ότι είναι ένα από τα συμπτώματα τοξοπλάσμωσης.Δεν έχω πάρει τη γιατρό να ρωτήσω βέβαια αλλά σκέφτομαι να πάω για εξέταση. Στον προγεννετικό δεν είχα αντισώματα και γι αυτό μου πε να προσέχω πολύ. Προσέχω πολύ βέβαια, αλλά όλο και καμιά γαρνιτούρα τομάτας έχω πετύχει σε εστιατόριο δίπλα στο φαγητό μου...Γνωρίζετε τίποτα για το θέμα. Νομίζω ότι οι φοβίες μου εκτινάχθηκαν στα ύψη ήδη, τους επόμενους 6 μήνες- με το καλό- που θα φτάσουν; :shock:

Κοριτσάκι να μην αγχώνεσαι!!!Πάντως και απο τα κλιματιστικά μπορεί απλά να κρύωσες.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Fey81 μην αγχωνεσε, υπαρχουν και αλλα συμπτωματα που πρεπει να συνυπαρχουν. Οποταν χαλαρωσε, κανε μια επισκεψη στο γιατρο σου και ολα θα πανε καλα. Τα υπολοιπα κοριτσια ειδα οτι ολα πανε καλα, χαιρομε. Εμεις εχουμε χαμηλο πλακουντα με μεγαλη αιμορραγια καθησαμε και 2 μερες στη κλινικη και συνεχιζουμε στο κρεβατι. Αν ολα πανε καλα εχουμε αυχενικη την Παρασκευη και περιμενω με πολυ αγωνια. Α! Ξεχασα να καλωσορισω τα νεα μας κοριτσια!! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να χουμε ολες!!

Ξεκουράσου όσο περισσότερο μπορείς και όλα θα πάνε καλά!Εύχομαι όλα να πάνε καλά με την αυχενική που είμαι σίγουρη δηλαδή!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Xeimwnas, σ' ευχαριστώ για τα λόγια σου κι ελπίζω όλα να πάνε καλά από δω και μπρος. Ξέρω κι άλλες περιπτώσεις σαν τη δική σου, θέλει υπομονή αλλά μετά...ποιός σε πιάνει με το Bebe!

JimDin τελικά τι έγινε με τις επαφές; ρώτησες; κι εμάς προληπτικά μας τις απαγόρεψε αλλά μας είπε δεν θα είναι για όλη την εγκυμοσύνη. Οι ορμόνες μου κι εμένα είναι λίγο τρελαμένες (για του άντρα μου δε ρωτάω καν-απλά κάνω ότι μπορώ ;)-!

8 μέρες μου μείνανε για την αυχενική, μετράω σαν τους φαντάρους :tongue:

Πάντως κορίτσια οι μαμάδες φεβρουαρίου είναι πιο τακτικές, άντε τελείωσε το καλοκαίρι ελάτε να δυναμώσουμε τη συντροφιά μας...

Ναί ρώτησα και μας;) έδωσε το ΟΚ!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι απο τα next στο internet είναι πιο φθηνά και έχουν δωρεάν μεταφορικά από το πρώτο ευρώ. και εγώ της δικιάς μου όλα τα μωρουδίστικα (μέχρι 1 έτους) από Αγγλία τα είχα πάρει είχα βρει ένα σάιτ με οικολογικά ρούχα και τα είχα πάρει όσο τα συμβατικά εδώ, αλλά τώρα και αυτό τα σταμάτησε.

Ωραία θα το κοιτάξω γιατί έχει πολύ ωραία πράγματα!!!Βέβαια η μπέμπα θα φορέσει και πολλά απο τον αδερφό της γιατί τα λυπάμαι...βλέπω να μου γίνεται αγοροκόριτσο με τόσο σιέλ και αυτοκινητάκι!!!!χαχαχα!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...