Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

vasiliki27 εγω ειχα στην αρχη πολλα μου εδωσε ο γιατρος μου να παρω μαγνησιο...μετα απο δυο τρεις μερες μου περασαν και τωρα με εχουν ποιασει παλι αλλα συνεχιζω μεχρι και τωρα να το παιρνω αλλα εχω ελατωση την ποσοτητα ωστοσο το βραδυ ειναι ακομη πιο εντονα και εχω πολλα τραβηγματα!!!

elenaki028 δεν ειναι συνεχεια αυτα τα πονακια.αλλα μερικες φορες με φοβιζουν..Απ την αλλην εχω παρατηρησει να φουσκώνει ξαφνικα η κοιλια μου σε ενα σημειο κατω αριστερα η δεξια αλλα αμεσως φευγει.βεβαια εχω θεματα κ με το εντερο μ κ πρεπει να προσεχω τι τρωω..

Link to comment
Share on other sites

χειμωνας αυριο μπαινω και εγω στην 13 εβδομαδα!!!

βασιλικη μην σε φοβιζουν τα πονακια και εμενα μου εχει πει ο γιατρος μου ειναι λογω συσπασεων της μητρας..οσο για το ξαφνικο φουσκωμα το παθενω και εγω κυριως το βραδυ και δεν εχω και καποιο προβλημα με το εντερο μου!!!νιωθω σαν τραβηγμα χαμηλα και πρηζετε κατευθιαν!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΣΤΕΛΝΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ.ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ 1 ΜΑΡΤΙΟΥ...ΠΕΡΑΣΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΜΕ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΦΕ...ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ....ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ 21 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΑΝ ΤΟ ΦΥΛΟ ΑΚΟΜΑ...ΕΝΩ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΗΔΗ!

Κι εμείς Βασιλική μου, σήμερα κάναμε την αυχενική και φύλο δεν είδαμε. Αυτό που φαινόταν είναι η κλειτορίδα ή μία μικρή τσουτσού. Ο γιατρός(που είναι από τους κορυφαίους στη χώρα) είπε ότι είναι παρακινδυνευμένο να μιλάμε για φύλο την 13η εβδομάδα. Όμως σε 15-20 μέρες θα είμαστε σίγουροι.(έχω ΠΗΤ 15/3).

Κατά τ άλλα το νούμερο είναι 1,35, καλό δηλαδή αλλά θα είμαστε πιο αισιόδοξοι όταν βγει το PAPP-A.Ελπίζω να έχουμε καλά νέα κι εγώ κι όλες μας κορίτσια! Εμείς θα ξεκινήσουμε να το λέμε πλέον γιατί φαίνομαι ελαφρώς πρησμένη!!!:)

Το μόνο που μου τόνισε, αλλά μου πε να μη δώσω πολυ σημασία προς το παρόν είναι οι σφυγμοί του. Ήταν 176, ενώ θα έπρεπε να είναι 150-170.Μου είπε ο γιατρός το σημειώνουμε αλλά δεν αγχωνόμαστε. Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία;


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ποιο μήνυμα να πρωτοσχολιάσω;

Τραβήγματα άρχισα να νιώθω στις διακοπές, κάποια φάση που κουράστηκα. Ενα βράδυ εκεί που είχαμε βγει για φαγητό ένιωσα και ένα δυνατό τσίμπημα, που μου έκοψε τη φωνή στιγμίαια. Πολύ κοντινη συγγενής/μαιευτήρας μου είπε να ξεκινήσω μαγνήσιο επιτόπου και να ξεκουραστώ (τέρμα οι βόλτες χιλιομέτρων). Τα έκανα και τα δύο. Μέσα σε 3 μερες ήταν καθε αίσθηση τραβηγματος παρελθον. Τώρα που γύρισα στη "βαση" μου και περιμένω για το πρώτο ραντεβού με τον εδώ γιατρό θα του το πω για να δω πως θα συνεχίσω. Το μαγνήσιο το έχω μειώσει γιατί το ξεχνάω, και αντί για 3 φορες την ημέρα το παίρνω 1-2.

Κιλά, ας μην το συζητήσουμε. Είναι μια πονεμένη ιστορία. Χθες αισιως μπήκα στην 15η εβδομάδα (CRL υπολογισμένο) και είμαι +6 κιλά. Δεν κάνω υπερβολές, και μόνο ο άντρας μου που με βλέπει με πιστεύει. Βεβαια έχω αναπτύξει μια αδυναμία στους υδατάνθρακες (εχω φάει όσους απεφευγα στη ζωή μου) αλλα είναι το μοναδικό που μου στρώνει το στομάχι.

Κουραση... στην αρχή δεν ενιωθα καμμία. Όσο προχωράει χειροτερεύουν τα πράγματα. Βέβαια εχω και στίγμα και αναιμία και ο αιματοκρίτης πήρε την κάτω βόλτα και μάλλον οφείλεται εκεί. Χθες έβαλα ένα πλυντήριο (απλά μετέφερα τα ρουχα απο το καλάθι στο πλυντήριο) και ένιωσα λες και έσκαβα 5 μερόνυχτα χωρίς σταμάτημο. Το σπίτι μας είναι σε δεύτερο όροφο. Τον πρώτο τον έχω. Τον δεύτερο ανεβαίνω ήδη με το ζόρι, λαχανιάζω σα σκυλί σε καύσωνα και κόβονται τα γόνατα μου. Παίρνω συμπλήρωμα με σίδηρο, αλλα υποθέτω ότι θα χρειαστω εξτρα. Αναμενω τη συνάντηση με το γιατρό.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν φτάνει που ξυπνάω αξημέρωτα τώρα δεν με παίρνει κι ύπνος...και για όλα φταίνε οι ανακατωσούρες που επανήλθαν..και σήμερα το απόγευμα χάλια το στομάχι μου και ακόμα δεν έχω συνέλθει...στο γιό μου δεν είχα τίποτα απο όλα αυτά...πάνω που είπα οτι πήρα τα πάνω μου...το περίεργο είναι οτι απο το πρωί μέχρι το μεσημέρι είμαι καλά το απόγευμα όμως είμαι χάλια...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτάνει που ξυπνάω αξημέρωτα τώρα δεν με παίρνει κι ύπνος...και για όλα φταίνε οι ανακατωσούρες που επανήλθαν..και σήμερα το απόγευμα χάλια το στομάχι μου και ακόμα δεν έχω συνέλθει...στο γιό μου δεν είχα τίποτα απο όλα αυτά...πάνω που είπα οτι πήρα τα πάνω μου...το περίεργο είναι οτι απο το πρωί μέχρι το μεσημέρι είμαι καλά το απόγευμα όμως είμαι χάλια...

και εμένα επανήλθαν οι ανακατωσούρες ..όχι στον ίδιο βαθμό αλλά είναι πολύ ενοχλητικό!

Link to comment
Share on other sites

Elenaki μαζι παμε!!! :)

Κοριτσια καντε υπομονη!! Λιγο οι ορμονικες αλλαγες, λιγο τα μωρακια που μεγαλωνουν, λιγο οι αλλαγες του οργανισμου, μας κανουν να κουραζομαστε, να εχουμε ανακατοσουρες, πονακια, τραβηγματα. Οποταν κοριτσια μου υπομονη και κουραγιο!! Τα λεω να τα ακουω κ εγω που αρχισε παλι το αιματακι, οι πονοκεφαλοι κ οι εμετοι δινουν και περνουν. Θα αντεξουμε για τα παιδακια μας που τοσο λαχταραμε!!! :)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!!!!! τι να σας πω σημερα εχω τρελαθει απο την χαρα μου...η αυχενικη βγηκε πολυ καλη τωρα περειμενουμε και τα papp a την τριτη αλλα μου ειπε ο γιατρος μου οτι με τετοια καλη αυχενικη διαφανεια θα εχουμε και καλα αιματολογικα αποτελεσματα!!!μας ταλαιπωρησε λιγακι γιατι κοιμοταν και δεν ξυπνουσε με τιποτα εβηχα και ξαναεβηχα και μετα απο 10 λεπτα φιλοτιμηθικε και μας εκανε την χαρη!!!ολο κοιταω τον υπερυχο σημερα καλε ποσο γρηγορα μεγαλωσε ειδαμε τα δαχτυλακια τα μετρησαμε το μθαλο τα πλευρα την σπονδυλικη ολα ηταν σουπερ εχει γινει ενα ολοκληρωμενο μωρακι...φυσικα τρελανα τον γιατρο μου με το τι φυλλο ειναι δεν μας αφηνε να δουμε γιατι δεν ανοιγε και πολυ καλα τα ποδαρακια αλλα ισωσ ειναι κοριτσακι χωρις ομως το αποτελεσμα να ειναι 100%!!!!!κοριτσια μου καντε υπομονη γιατι δεν υπαρχει μεγαλυτερη ευτηχια οταν αυτο το πλασματακι γεννηθη και το παρεις στην αγκαλια σου!!!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!!!!! τι να σας πω σημερα εχω τρελαθει απο την χαρα μου...η αυχενικη βγηκε πολυ καλη τωρα περειμενουμε και τα papp a την τριτη αλλα μου ειπε ο γιατρος μου οτι με τετοια καλη αυχενικη διαφανεια θα εχουμε και καλα αιματολογικα αποτελεσματα!!!μας ταλαιπωρησε λιγακι γιατι κοιμοταν και δεν ξυπνουσε με τιποτα εβηχα και ξαναεβηχα και μετα απο 10 λεπτα φιλοτιμηθικε και μας εκανε την χαρη!!!ολο κοιταω τον υπερυχο σημερα καλε ποσο γρηγορα μεγαλωσε ειδαμε τα δαχτυλακια τα μετρησαμε το μθαλο τα πλευρα την σπονδυλικη ολα ηταν σουπερ εχει γινει ενα ολοκληρωμενο μωρακι...φυσικα τρελανα τον γιατρο μου με το τι φυλλο ειναι δεν μας αφηνε να δουμε γιατι δεν ανοιγε και πολυ καλα τα ποδαρακια αλλα ισωσ ειναι κοριτσακι χωρις ομως το αποτελεσμα να ειναι 100%!!!!!κοριτσια μου καντε υπομονη γιατι δεν υπαρχει μεγαλυτερη ευτηχια οταν αυτο το πλασματακι γεννηθη και το παρεις στην αγκαλια σου!!!!!!

Ελενακι μου συγχαρητηρια!!!! Τελεια και σενα τα νεα σου. Και μεις πηγαμε σημερα γιατρο, μας εκοψε ολα τα φαρμακα, θα συνεχισουνε τη ξεκουραση αλλα χαιρομε που τα μωρακια μου ειναι τελεια!!! Γερα να ναι και δυνατα και ολα τα αλλα θα περασουν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελενακι μου συγχαρητηρια!!!! Τελεια και σενα τα νεα σου. Και μεις πηγαμε σημερα γιατρο, μας εκοψε ολα τα φαρμακα, θα συνεχισουνε τη ξεκουραση αλλα χαιρομε που τα μωρακια μου ειναι τελεια!!! Γερα να ναι και δυνατα και ολα τα αλλα θα περασουν!!!

μπραβο κοριτσακι ευχριστα νεα!!!υπομονη και ξεκουραση και ολα θα πανε καλα!!!! ξεκουρασου τωρα που μπορεις γιατι μετα δεν το βλεπω....!!!;)


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και μεις πηγαμε σημερα γιατρο, μας εκοψε ολα τα φαρμακα, θα συνεχισουνε τη ξεκουραση αλλα χαιρομε που τα μωρακια μου ειναι τελεια!!! Γερα να ναι και δυνατα και ολα τα αλλα θα περασουν!!!
Έτσι να μαθαίνω τα τέλεια νέα σας να μου φτιάχνει η διαθεση! Όχι ότι είναι χαλασμένη βέβαια, αλλα χαίρομαι κάθε πρωί να διαβάζω για ευτυχισμένες μέλλουσες μανούλες!:D:D:D:D

HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια σήμερα είμαι πολύ καλύτερα!!!Το μόνο σίγουρο είναι οτι μόλις κρατήσετε τα αγγελούδια σας αγκαλιά το μόνο που θα θυμάστε απο την εγκυμοσύνη θα είναι η ευχαριστες στιγμές!!!

Εμένα ο άντρας μου έχει περάσει το υπέρηχο της αυχενικής στο κινητό μου και πολλές φορές κάθομαι και το χαζεύω!!!

Την Δευτέρα θα πάω να κάνω ανταύγιες.Ρώτησα τον γιατρό μου και μου έδωσε το οκ!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...