Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

η παρέα του parents !!!


FOP1

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου χαθήκαμε....

Ελπιζω να είστε ολες καλα με τα μωράκια σας. Εμεις εδω ολα καλα. Αρκετή κούραση γιατι ειμαι εντελώς μόνη,δεν εχω την παραμικρή βοήθεια. Ερχομαι τωρα ελλαδα και ελπιζω να ξεκουραστώ λιγο.

Η μικρη μας ειναι μια γλυκα. Συνεχίζουμε ακάθεκτα το θηλασμο,σε δεκα μέρες γινόμαστε 6 μηνων κ θα κάνουμε σιγά σιγά εισαγωγή στερεών. Κοιμαται στο κρεββάτι της πια αλλα δεν βγάζει όλη τη νύχτα οποτε οταν ξυπνάει την παίρνω στο δικό μας γιατι ειμαι πτώμα!!!!τι αλλο....εεε βαφτίζουμε τωρα το Σεπτέμβρη ελλαδα κ εχω να ετοιμάσω κ αυτά...κ μετα διακοπουλες οι πρώτες μας οικογενειακές στο λατρεμένο πηλιο.

Κριμα π χαθήκαμε ετσι. Περιμένω κ ελπιζω σε σύντομα νέα σας. Φιλια πολλα. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!!

Όντως χαθήκαμε.. Πέρσυ το τέτοια εποχή γινόταν χαμός στο φόρουμ! Τώρα που οι πιο πολλές αποκτήσαμε τα μωράκια που τόσο επιθυμούσαμε χαθήκαμε..

Με το καλό η βάφτιση Φανή μου και να περάσετε υπέροχα στην Ελλάδα.

Εμείς γυρίσαμε από διακοπές όπου περάσαμε πολύ ωραία! Κουραστικά βέβαια με 2 μωρά αλλά ωραία. Η μεγάλη έχει ζωηρέψει πολύ αλλά τώρα ξεκινάει σχολείο και ελπίζω να στρώσει λίγο. Η μικρή είναι 3,5 μηνών κι έχει μεγαλώσει πολύ! Μια κούκλα είναι! Έχει 2 μεγάλα γαλάζια μάτια που σε κοιτάνε και λιώνεις! Πρέπει να κοντεύει τα 7 κιλά τώρα η χοντρούλα! Θηλάζει ακόμα φυσικά αλλά ακόμα ξυπνάει τη νύχτα μια φορά.

Κι εμείς βαφτίζουμε τον Οκτώβρη και πρέπει σιγά σιγά να αρχίσω ετοιμασίες..

Φιλάκια σε όλες και στα μωρά σας! Ελπίζω να περνάτε όμορφα και να τα πούμε σύντομα!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας ρε κορίτσια. Τι κάνουν όλες οι μωρομάνες; Είστε καλά; Εγώ επέστρεψα στη δουλειά κι έτσι θα έχω λίγο χρόνο να γράφω πια που και που.

Τα νέα μας είναι ότι ο μπέμπακος μας τελικά μας έχει βγει γιγαντάκι. Τρώει ακόμη γάλα από τη μαμά (του εξασφαλίζω γεύματα με αντλήσεις) και σε λίγες μέρες θα ξεκινήσουμε και φρουτόκρεμα.

Το βράδυ κοιμάται καλά, ξυπνάει βέβαια ακόμη μια φορά για γάλα, αλλά δε με πειράζει. Είναι ένα πολύ γελαστό και χαρούμενο μωράκι, πάρα πολύ βολικό που δε σου δημιουργεί κανένα πρόβλημα.

Η τσούπρα μου από την άλλη έχει γίνει διαολάκι σκέτο. Όλο αντιμιλάει, κάνει επίτηδες ζημιές, τσιρίζει, φωνάζει, δε μας ακούει με τίποτα, χωροπηδάει σαν το κατσίκι, κλπ., κλπ. Αρχικά νόμιζα ότι φταίει η έλευση του μπέμπη, αλλά τελικά απ' ότι μου είπαν οι φίλες μου που τα παιδιά μας είναι συνομίληκα αντιμετωπίζουν ακριβώς τα ίδια (εντάξει σε μας παίζει και λίγη ζήλια βέβαια).

Πάντως κορίτσια, ότι και να λένε σωτήριο πράγμα η δουλειά. Ξαναβρήκα τις ισορροπίες μου. ;)

Σας φιλώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ρε κορίτσια. Τι κάνουν όλες οι μωρομάνες; Είστε καλά; Εγώ επέστρεψα στη δουλειά κι έτσι θα έχω λίγο χρόνο να γράφω πια που και που.

Τα νέα μας είναι ότι ο μπέμπακος μας τελικά μας έχει βγει γιγαντάκι. Τρώει ακόμη γάλα από τη μαμά (του εξασφαλίζω γεύματα με αντλήσεις) και σε λίγες μέρες θα ξεκινήσουμε και φρουτόκρεμα.

Το βράδυ κοιμάται καλά, ξυπνάει βέβαια ακόμη μια φορά για γάλα, αλλά δε με πειράζει. Είναι ένα πολύ γελαστό και χαρούμενο μωράκι, πάρα πολύ βολικό που δε σου δημιουργεί κανένα πρόβλημα.

Η τσούπρα μου από την άλλη έχει γίνει διαολάκι σκέτο. Όλο αντιμιλάει, κάνει επίτηδες ζημιές, τσιρίζει, φωνάζει, δε μας ακούει με τίποτα, χωροπηδάει σαν το κατσίκι, κλπ., κλπ. Αρχικά νόμιζα ότι φταίει η έλευση του μπέμπη, αλλά τελικά απ' ότι μου είπαν οι φίλες μου που τα παιδιά μας είναι συνομίληκα αντιμετωπίζουν ακριβώς τα ίδια (εντάξει σε μας παίζει και λίγη ζήλια βέβαια).

Πάντως κορίτσια, ότι και να λένε σωτήριο πράγμα η δουλειά. Ξαναβρήκα τις ισορροπίες μου. ;)

Σας φιλώ

Χαίρομαι που είναι καλός ο μπεμπούλης σου!

Όσον αφορά τη μεγάλη, κάπως έτσι είμαστε κι εμείς. Καλόβολη η μικρούλα και ησυχούλα, ζιζάνιο η μεγάλη! Ακριβώς αυτά που λες κάνει κι η δικιά μου (και είναι και 1 χρόνο μικρότερη)! Χθες δεν την προλάβαμε και έριξε από το ριλάξ το μωρό στα πλακάκια!! Το κακόμοιρο έκλαιγε πολύ, ευτυχώς όμως δε χτύπησε, ήταν μικρό το ύψος.. Αλλά ξεκινήσαμε σχολείο από την Τρίτη και βασίζομαι πολύ εκεί, ότι θα αλλάξει συμπεριφορά και θα κουράζεται. Μέχρι στιγμής η προσαρμογή πάει καλά ευτυχώς, το έχει πάρει θετικά.

mckm πού τα αφήνεις τα μωρά σου τώρα που δουλεύεις;;; Όντως με τη δουλειά ηρεμείς και λίγο αλλά εγώ θα αργήσω ακόμα να επιστρέψω και αναγκαστικά το μωρό θα πάει σταθμό πολύ μικρό.


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Τη μεγαλη την πάω σταθμό απο μικρουλα. Τον μπεμπη τον κρατάει μια βρεφονηπιαγωγος συμβασιουχος που ειχε η μεγαλη κι ηταν αστερι και ειναι ανεργη τωρα μεχρι να τον παρουν κι αυτον στο σταθμο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τη μεγαλη την πάω σταθμό απο μικρουλα. Τον μπεμπη τον κρατάει μια βρεφονηπιαγωγος συμβασιουχος που ειχε η μεγαλη κι ηταν αστερι και ειναι ανεργη τωρα μεχρι να τον παρουν κι αυτον στο σταθμο.

Κατάλαβα.. Πρέπει να σου φεύγει σχεδόν όλος ο μισθός σου ε; Τη μικρή στην αρχή σε ιδιωτικό δεν την πήγαινες; Εγώ σε ιδιωτικό την πήγα, οριακά δε μου την έπαιρναν στο Δήμο λόγω ηλικίας. Βλακεία..


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε.... Στην αρχη σκεφτηκα να παρω ανευ αποδοχων απο τη δουλεια μεχρι να μπει ο μικρος σε σταθμο, αλλα τζιφος... με χρειαζονται... η μικρη οχι δεν ειχε παει σε ιδιωτικο κατευθειαν σε σταθμο του δημου... ελπιζω στον ιδιο να παρουν και τον μπεμπη... ιδωμεν

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τι γίνεται ρε μανούλες; Έχουμε όλες αφοσιωθεί στο μεγάλωμα των τέκνων μας και χαθήκαμε, ε;

Λοιπόν, εμείς αισίως έχουμε φτάσει 6,5 μηνών. Τρώμε πλέον και φρουτόκρεμα και χορτόσουπες και κρεατόσουπες και φυσικά συνεχίζουμε ακάθεκτα το θηλασμό, χωρίς να έχουμε πιει καθόλου ξένο γάλα. Ζυγίζουμε 8,5 κιλά και είμαστε 75 πόντους. Είναι πολύ καλόβολο μωράκι. Γελάει πάρα πολύ, κάνει πάρα πολλές αγκαλίτσες, κοιμάται καλά (βέβαια, ξυπνάει ακόμη τη νύχτα για γαλατάκι, αλλά χαλάλι του). Η μεγάλη έχει κι αυτή ηρεμίσει αρκετά και έχει αρχίσει να προσαρμόζεται στη ζωή με το μικράκι μας...

Τώρα για μένα. Ναι, ναι. Αποφάσισα, ότι δεν είμαι μόνο μαμά είμαι και γυναίκα και έχω βάλει στόχο να γίνω και πάλι hot γυναίκα. Οπότε ξεκίνησα διατροφή και γυμναστήριο και έχω αρχίσει να γουστάρω τρελά. Κουράζομαι, βέβαια, γιατί γυμναστήριο πάω εφόσον έχουν κοιμηθεί τα μικρά το βράδυ, αλλά χαλάλι. Έτσι κι αλλιώς αυτό που γίνεται είναι να έχω αντικαταστήσει την τηλεόραση και το μασούλημα με το διάδρομο και τα βάρυ.... Για να δούμε... θα τα καταφέρω να παραμείνω συνεπής στο στόχο μου...

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε μανούλες; Έχουμε όλες αφοσιωθεί στο μεγάλωμα των τέκνων μας και χαθήκαμε, ε;

Λοιπόν, εμείς αισίως έχουμε φτάσει 6,5 μηνών. Τρώμε πλέον και φρουτόκρεμα και χορτόσουπες και κρεατόσουπες και φυσικά συνεχίζουμε ακάθεκτα το θηλασμό, χωρίς να έχουμε πιει καθόλου ξένο γάλα. Ζυγίζουμε 8,5 κιλά και είμαστε 75 πόντους. Είναι πολύ καλόβολο μωράκι. Γελάει πάρα πολύ, κάνει πάρα πολλές αγκαλίτσες, κοιμάται καλά (βέβαια, ξυπνάει ακόμη τη νύχτα για γαλατάκι, αλλά χαλάλι του). Η μεγάλη έχει κι αυτή ηρεμίσει αρκετά και έχει αρχίσει να προσαρμόζεται στη ζωή με το μικράκι μας...

Τώρα για μένα. Ναι, ναι. Αποφάσισα, ότι δεν είμαι μόνο μαμά είμαι και γυναίκα και έχω βάλει στόχο να γίνω και πάλι hot γυναίκα. Οπότε ξεκίνησα διατροφή και γυμναστήριο και έχω αρχίσει να γουστάρω τρελά. Κουράζομαι, βέβαια, γιατί γυμναστήριο πάω εφόσον έχουν κοιμηθεί τα μικρά το βράδυ, αλλά χαλάλι. Έτσι κι αλλιώς αυτό που γίνεται είναι να έχω αντικαταστήσει την τηλεόραση και το μασούλημα με το διάδρομο και τα βάρυ.... Για να δούμε... θα τα καταφέρω να παραμείνω συνεπής στο στόχο μου...

Γεια σου ρε κοριτσάρα! Ευτυχώς γράφεις κι εσύ κάπου κάπου..

Χαίρομαι που πάνε όλα καλά και βεβαίως έκανες πολύ καλά που θυμάσαι ότι είσαι και γυναίκα και φροντίζεις τον εαυτό σου. Κι εγώ ξεκίνησα από αρχές Σεπτέμβρη γυμναστήριο και πάω ανελλιπώς! Όμως το σώμα μου αργεί να επανέλθει σε σχέση με το πρώτο παιδί..

Εγώ είχα πολύ τρέξιμο όλον τον καιρό γιατί κάναμε τη βάφτιση της μικρής προχθές! Με είχε πιάσει άγχος αλλά τελικά όλα πήγαν πολύ καλά και ήταν πανέμορφα! Η μικρούλα ήταν πολύ καλή, όλοι έλεγαν ότι δεν έχουν ξαναδεί πιο ήσυχο μωράκι! Τώρα έγινε και 6 μηνών και τρώει κρέμα, φρουτόκρεμα (με το ζόρι) και αύριο αρχίζουμε και φαγητό. Από γάλα θηλασμό μόνο, αλλά και μένα ακόμα ξυπνάει νύχτα..

Η μεγάλη μια χαρά πάει με τη μικρή αλλά και με το σχολείο. Τρελαίνεται η γλυκούλα μου! Ζωηρή βέβαια όπως πάντα αλλά και πολύ καλούλα και γλυκούλα σε σημείο να θες να τη φας!! Με την αδερφή της είναι πολύ αγαπησιάρα και προστατευτική αλλά όταν είμαστε με κόσμο την πιάνει ζηλίτσα που κοιτάνε το μωρό και κάνει βλακειούλες.. (πέφτει και καμιά αδέσποτη)

Γενικά όλα είναι καλά..

Ελπίζω και οι υπόλοιπες να είστε καλά με τα μωράκια σας!!! Γράψτε και κανα νεάκι!

:tongue:


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς κατάφερα να πάω μέχρι στιγμής μόνο δύο φορές γυμναστήριο, μετά αρρώστησαν και τα δύο και ήμουν επί ποδός όλη τη νύχτα ή ξυπνούσαν την ώρα που ετοιμαζόμουν να φύγω... Άσε κι αυτή η εβδομάδα πάει χαμένη... Αλλά τι να κάνουμε και δουλειά και νοικοκυριό και δύο παιδιά και γυμναστήριο φούλ, ε, ήταν δεδομένο ότι θα χάνω και συνεδρίες, τις οποίες αναπληρώνω όμως με ασκησούλες στο σπίτι...

Εμένα η μεγάλη δεν είναι και τόσο γλυκούλα σε ό,τι αφορά τον μικρό... Έχουμε λίγα θεματάκια ακόμα που νομίζω ότι έχουν να κάνουν και με την προσωπικότητά της που είναι ιδιαίτερα δυναμική και ομολογώ δεσποτική σε φάσεις. Ε, προσπαθώ κι εγώ να είμαι ήρεμη και συγκρατημένη, ξεφεύγω βέβαια καμιά φορά και υψώνω τη φωνή μου, αλλά το παλεύω πολύ καλύτερα πια.

Αυτό που δεν μπορώ να ελέγξω είναι ότι ορισμένες φορές με πιάνουν τύψεις. Απέναντι στη μεγάλη γιατί δεν είμαι πια 100% εκεί ή δεν μπορώ να ανταποκριθώ όταν π.χ. θηλάζω άμεσα σε αυτά που μου ζητάει, απέναντι στον μικρό γιατί κακά τα ψέμματα καμία σχέση δεν έχει η ενασχόλησή μου μαζί του όπως με τη μεγάλη, απέναντι στον άντρα μου που όταν πια έρχεται η ώρα να κάτσουμε τα δυο μας είμαι με τα μάτια μισόκλειστα και σε λίγα λεπτά έχω παραδοθεί στον αντίζηλό του, το Μορφέα.... Αυτά....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ δυστυχώς κατάφερα να πάω μέχρι στιγμής μόνο δύο φορές γυμναστήριο, μετά αρρώστησαν και τα δύο και ήμουν επί ποδός όλη τη νύχτα ή ξυπνούσαν την ώρα που ετοιμαζόμουν να φύγω... Άσε κι αυτή η εβδομάδα πάει χαμένη... Αλλά τι να κάνουμε και δουλειά και νοικοκυριό και δύο παιδιά και γυμναστήριο φούλ, ε, ήταν δεδομένο ότι θα χάνω και συνεδρίες, τις οποίες αναπληρώνω όμως με ασκησούλες στο σπίτι...

Εμένα η μεγάλη δεν είναι και τόσο γλυκούλα σε ό,τι αφορά τον μικρό... Έχουμε λίγα θεματάκια ακόμα που νομίζω ότι έχουν να κάνουν και με την προσωπικότητά της που είναι ιδιαίτερα δυναμική και ομολογώ δεσποτική σε φάσεις. Ε, προσπαθώ κι εγώ να είμαι ήρεμη και συγκρατημένη, ξεφεύγω βέβαια καμιά φορά και υψώνω τη φωνή μου, αλλά το παλεύω πολύ καλύτερα πια.

Αυτό που δεν μπορώ να ελέγξω είναι ότι ορισμένες φορές με πιάνουν τύψεις. Απέναντι στη μεγάλη γιατί δεν είμαι πια 100% εκεί ή δεν μπορώ να ανταποκριθώ όταν π.χ. θηλάζω άμεσα σε αυτά που μου ζητάει, απέναντι στον μικρό γιατί κακά τα ψέμματα καμία σχέση δεν έχει η ενασχόλησή μου μαζί του όπως με τη μεγάλη, απέναντι στον άντρα μου που όταν πια έρχεται η ώρα να κάτσουμε τα δυο μας είμαι με τα μάτια μισόκλειστα και σε λίγα λεπτά έχω παραδοθεί στον αντίζηλό του, το Μορφέα.... Αυτά....

Πίστεψέ με, η τελευταία παράγραφος είναι λες και την έγραψα εγώ!! Ακριβώς αυτά αισθάνομαι εγώ! Τύψεις, τύψεις , τύψεις... Κυρίως για τη μικρή μπορώ να πω.. Αλλά είναι φυσιολογικό να ασχολούμαστε περισσότερο με τις μεγάλες! Και για τη μεγάλη όμως νιώθω τύψεις όταν πηγαίνω γυμναστήριο. Καταλαβαίνω ότι της λείπω γιατί τα πρωινά δε με βλέπει. Σήμερά πρώτη φορά ενέδωσα στα παρακάλια της. Με κοίταξε στα μάτια και μου είπε:"Μαμάκα, δε θέλω να φύγεις. Θέλω να παίξουμε μαζί.." και με κοίταζε σαν πληγωμένο κουτάβι! Ε πόσο ν' αντέξω κι εγώ; Έβγαλα τα αθλητικά μου και στρώθηκα στο παιχνίδι!

Μου δίνεις κουράγιο πάντως γιατί καταλαβαίνω ότι όλες λίγο πολύ έτσι νιώθουν..


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γυμναστήριο θα πάω μοναχά εφόσον έχουν κοιμηθεί και τα δύο. Επειδή δουλεύω έχω δαιμονοποιήσει λίγο την απουσία μου από τα παιδιά το απόγευμα. Προσπαθώ και τα καταφέρνω να μη με στερούνται ούτε δευτερόλεπτο, όχι μοναχά ως φυσική παρουσία, αλλά και που είμαστε μαζί δεν κάνω ΤΙΠΟΤΕ άλλο από το να ασχολούμε μαζί τους. Όλα τα άλλα αργά το βράδυ και το ΣΚ.

Πάντως, και ο μικρός έχει αρχίσει να διεκδικεί. Χθες για παράδειγμα, εφόσον ξύπνησε από τον απογευματινό του ύπνο ήθελε να του δοθώ 100%. Όταν τον είχα αγκαλιά ή κοντά μου και του μιλούσα ή του έδινα παιχνιδάκια κλπ. ήταν αγγελούδι, με το που μιλούσα στη μεγάλη ή της έδινα κάτι ή ανταποκρινόμουν σε κάτι που ήθελε να μου δείξει ξαφνικά γινόταν ο κακός χαμός.... Γκρίνια, φωνές, κλπ.

Και νομίζω πως περισσότερο γι' αυτό ξυπνάει τη νύχτα για να έχει χρόνο αποκλειστικό μαζί μου, αν και μικρός η ανάγκη της μαμάς είναι φως φανάρι... ΑΛλά να, και χθες πάλι σε κάποια φάση έβαλα τις φωνές στη μεγάλη, όχι τελείως αδικαιολόγητα, αλλά αν δεν είχα την παράλληλη γκρίνια του μικρού θα το είχα διαχειριστεί αλλιώς. Βέβαια, η μεγάλη με έχει πάρει πια χαμπάρι και απλά ξέσπασε σε γέλια... Ναι, ναι, αντιλαμβάνεται πότε απλά έχω απηυδίσει γενικά και πότε "της τα έχω μαζεμένα". Ζήτησα κι εγώ τη συγνώμη μου και κάναμε αγκαλίτσα, αλλά με πόνεσε.... πολύ....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γυμναστήριο θα πάω μοναχά εφόσον έχουν κοιμηθεί και τα δύο. Επειδή δουλεύω έχω δαιμονοποιήσει λίγο την απουσία μου από τα παιδιά το απόγευμα. Προσπαθώ και τα καταφέρνω να μη με στερούνται ούτε δευτερόλεπτο, όχι μοναχά ως φυσική παρουσία, αλλά και που είμαστε μαζί δεν κάνω ΤΙΠΟΤΕ άλλο από το να ασχολούμε μαζί τους. Όλα τα άλλα αργά το βράδυ και το ΣΚ.

Πάντως, και ο μικρός έχει αρχίσει να διεκδικεί. Χθες για παράδειγμα, εφόσον ξύπνησε από τον απογευματινό του ύπνο ήθελε να του δοθώ 100%. Όταν τον είχα αγκαλιά ή κοντά μου και του μιλούσα ή του έδινα παιχνιδάκια κλπ. ήταν αγγελούδι, με το που μιλούσα στη μεγάλη ή της έδινα κάτι ή ανταποκρινόμουν σε κάτι που ήθελε να μου δείξει ξαφνικά γινόταν ο κακός χαμός.... Γκρίνια, φωνές, κλπ.

Και νομίζω πως περισσότερο γι' αυτό ξυπνάει τη νύχτα για να έχ4ει χρόνο αποκλειστικό μαζί μου, αν και μικρός η ανάγκη της μαμάς είναι φως φανάρι... ΑΛλά να, και χθες πάλι σε κάποια φάση έβαλα τις φωνές στη μεγάλη, όχι τελείως αδικαιολόγητα, αλλά αν δεν είχα την παράλληλη γκρίνια του μικρού θα το είχα διαχειριστεί αλλιώς. Βέβαια, η μεγάλη με έχει πάρει πια χαμπάρι και απλά ξέσπασε σε γέλια... Ναι, ναι, αντιλαμβάνεται πότε απλά έχω απηυδίσει γενικά και πότε "της τα έχω μαζεμένα". Ζήτησα κι εγώ τη συγνώμη μου και κάναμε αγκαλίτσα, αλλά με πόνεσε.... πολύ....

Εγω μονο απογευμα μπορω να παω γυμναστηριο γιατι πρωινα εχω το μωρο και βραδια μολις κοιμηθουν οι μικρες παει ο αντρας μου. Οποτε δυστυχως δεν εχω τοσο χρονο με τη μεγαλη.

Κοιτα, κακα τα ψεμματα, δε γινεται να μην υψωσεις τη φωνη. Σιγουρα δε φερνει τα επιθυμητα αποτελεσματα αλλα ποιος ανθρωπος εχει τοοοση υπομονη; Ειδικά αν το παιδι είναι τόσο ατιθασο! Μην το παιρνεις τοσο βαριά.. Τα παιδια θα μαθουν οτι κι εμεις ειμαστε ανθρωποι κι οχι θεοι και κανουμε λαθη και μπορει καποια στιγμη να παραφερθουμε οπως και αυτα. Το θεμα ειναι μετα να δειχνουμε μετανοηση για να δινουμε και το σωστο παραδειγμα


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες μέρες - αν εξαιρέσεις τα νυχτερινά ξυπνήματα του γιόκα μου - ήταν ονειρεμένες. Μιλάμε ζω σε παραμυθένιο κόσμο γεμάτο αγάπη. Φρόντισα να τα βγάζω καθημερινά βόλτα. Ο μικρός στο καρότσι, η μεγάλη μαζί μου περπάτημα και έκανε θαύματα. Πολύ καλύτερη συνεργασία στο σπίτι, καθόλου γκρίνια, ηρεμία και ακόμη κι όταν είμαστε σπίτι πολύ όμορφες δραστηριότητες... Άσε - φτου, φτου, φτου μη ματιαστούμε - περνάμε υπέροχα.

Βέβαια, μέχρι να στρώσει ο μικρός πάλι στον ύπνο το πήρα απόφαση και θα μπει το γυμναστήριο στον πάγο... Τι να κάνουμε... Πολλά καρπούζια δε χωράνε κάτω από την ίδια μασχάλη...

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες μέρες - αν εξαιρέσεις τα νυχτερινά ξυπνήματα του γιόκα μου - ήταν ονειρεμένες. Μιλάμε ζω σε παραμυθένιο κόσμο γεμάτο αγάπη. Φρόντισα να τα βγάζω καθημερινά βόλτα. Ο μικρός στο καρότσι, η μεγάλη μαζί μου περπάτημα και έκανε θαύματα. Πολύ καλύτερη συνεργασία στο σπίτι, καθόλου γκρίνια, ηρεμία και ακόμη κι όταν είμαστε σπίτι πολύ όμορφες δραστηριότητες... Άσε - φτου, φτου, φτου μη ματιαστούμε - περνάμε υπέροχα.

Βέβαια, μέχρι να στρώσει ο μικρός πάλι στον ύπνο το πήρα απόφαση και θα μπει το γυμναστήριο στον πάγο... Τι να κάνουμε... Πολλά καρπούζια δε χωράνε κάτω από την ίδια μασχάλη...

Να σου πω, ο άντρας σου δεν ασχολείται με τα παιδιά; η δεν προλαβαινει με τη δουλεια; Γιατί εμένα ασχολείται αρκετά. Οταν πχ παω γυμναστηριο παιζει μαζί τους κι ετσι νιωθω κι εγώ καλύτερα


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...