Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

      Μπράβο!!! Τι ωραία νέα!!! 

      πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

      Πιστεύω ήδη να τρώτε 😁

η παρέα του parents !!!


FOP1

Recommended Posts

Κοιμάται, δε μπορώ να πω. Με ξυπνάει κανα 2 φορές. Δε με ενοχλεί αυτό, αυτό που με κουράζει είναι ότι αργεί να ξανακοιμηθεί μετά (θηλάζει αρκετή ώρα, μετά μπορεί να κάνει κακά, μετά να την πιάσει λόξυγκας κλπ).

Η μεγάλη μου ασχολείται όλο με τη μπέμπα, πράγμα καλό γιατί την αγαπάει πολύ αλλά και κακό γιατί δεν την αφήνει σε ησυχία την κακομοίρα! Όλο θέλει να την πιάνει, πάει και φωνάζει δίπλα της όταν κοιμάται ("κοίτα μαμάκα, κοιμάται η μπεμπούλα μας" και τέτοια), θέλει όλο να την παίρνει αγκαλιά (εννοείται την κρατάω κι εγώ!).. Τι άλλο έχει να τραβήξει αυτό το μωρό αναρωτιέμαι!

Μη σκας! Τα 2α γίνονται πιο καλά! Όσο για τον ύπνο, εγώ θυμάμαι τις 2 πρώτες εβδομάδες θήλαζα συνέχεια. Με το που τον άφηνα, ξανά μανά μετά από τέταρτο... τώρα καμια σχέση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάρες! Πώς πάτε με τα μωράκια σας; Εμείς καλούτσικα. Με ξυπνάει η μικρή λίγο παραπάνω τώρα και είμαι πολύ κουρασμένη γιατί δε συγχρονίζονται με τη μεγάλη! Το μεσημέρι π.χ. πάνω που κοιμήθηκε η μεγάλη και είπα "αχ, Παναγία μου επιτέλους θα κοιμηθώ λιγάκι" ξύπνησε η μικρή! :confused:

Να σας ρωτήσω κάτι επειδή δε θυμάμαι από την άλλη φορά.. Πότε επανέρχονται οι ορμόνες στα φυσιολογικά μετά τη γέννα; Γιατί έχω ακόμα κάποια σημάδια που δεν έχουν φύγει (λίγες κοκκινίλες στο πρόσωπο, τη γραμμή στην κοιλιά και κάτι ξανθιές-ευτυχώς!- τριχούλες στην κοιλιά και στο πρόσωπο). Μου την έχει δώσει που τα έχω ακόμα και αν προσθέσεις και λίγη κοιλιά που ακόμα έχω αναρωτιέμαι με τι διάθεση θα αρχίσω σε λίγο καιρό να κυκλοφορώ!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάρες! Πώς πάτε με τα μωράκια σας; Εμείς καλούτσικα. Με ξυπνάει η μικρή λίγο παραπάνω τώρα και είμαι πολύ κουρασμένη γιατί δε συγχρονίζονται με τη μεγάλη! Το μεσημέρι π.χ. πάνω που κοιμήθηκε η μεγάλη και είπα "αχ, Παναγία μου επιτέλους θα κοιμηθώ λιγάκι" ξύπνησε η μικρή! :confused:

Να σας ρωτήσω κάτι επειδή δε θυμάμαι από την άλλη φορά.. Πότε επανέρχονται οι ορμόνες στα φυσιολογικά μετά τη γέννα; Γιατί έχω ακόμα κάποια σημάδια που δεν έχουν φύγει (λίγες κοκκινίλες στο πρόσωπο, τη γραμμή στην κοιλιά και κάτι ξανθιές-ευτυχώς!- τριχούλες στην κοιλιά και στο πρόσωπο). Μου την έχει δώσει που τα έχω ακόμα και αν προσθέσεις και λίγη κοιλιά που ακόμα έχω αναρωτιέμαι με τι διάθεση θα αρχίσω σε λίγο καιρό να κυκλοφορώ!

Όσο θηλάζεις θα τις έχεις... θα στρώσει βέβαια ο οργανισμός σιγά-σιγά... θα τις συνηθίσει δλδ. Εγώ ακόμη έχω κοκκινίλες στο πρόσωπο. Θα πάω σε δερματολόγο στην περίπτωση που, αφού κόψω τον θηλασμό, δε φύγουν!

Υπομονή!

Εγώ επειδή δουλεύω έναν μήνα τώρα για το διδακτορικό μου, και θα δουλεύω για ακόμη έναν εντατικά, δεν μπορώ να πάω γυμναστήριο... βλέπω την κοιλιά μου και μου έρχεται να φουντάρωωω.....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατι εχουμε έρθει ελλαδα για δυο εβδομαδες οποτε ειμαι όλη μερα με φίλους γονείς κ τέτοια.ειμαστε πολύ καλα η μικρη ειναι πια 3 μηνων. Κοιμόμαστε σουπερ.τι σημαινει αυτο?κοιμαται μαζί μας χαχαχαχα.πεφτουμε γυρω στις 22.00 ξυπνάει κάπου στις 3 κ θηλάζει ξάπλα οποτε δεν σηκώνομαι,μετα ξυπνάει κατα τις εξι με 7 για κακακια...κ τελος σηκωνόμαστε απο το κρεβάτι κατα τις 11. Η μαία μ λέει πως σιγά σιγά πρεπει να τη βάλω στο κρεβάτι της αλλα δεν το σκέφτομαι καν!!τωρα π κοιμόμαστε να την αναστατωσω?

Κάνουμε βόλτες πολλες καποιες μέρες ειναι ηρεμη καποιες δεν παλευεται η γκρίνια. Το δυσκολο για εμενα ειναι οχι τα βραδιά αλλα όλη η υπόλοιπη μερα. Θελει πολύ Μαμα αγκαλιές.στον άντρα μου δεν πολυκαθεται δυστυχως. Οποτε όλη μερα ειμαι με τη μικρη κ το σώμα μ αρχίζει κ καταρρέει. Φοβαμαι πως θα πάθω τενοντίτιδα.η μεση μου επισης με πονάει πολύ.εχω ανάγκη απο μια μερα babyfree να φτιάξω το μαλλί τα νύχια να αποτριχωθω να κανω σπααα.ξερω θ αργήσει αυτη η μερα....

Το Σεπτέμβρη θα βαφτίσουμε τη μικρούλα κ εχω κ αυτο να ετοιμάζω σιγά σιγά. Ελλαδα εννοειται. Εσεις τα νέα σας?τα μωράκια σας πως πανε?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατι εχουμε έρθει ελλαδα για δυο εβδομαδες οποτε ειμαι όλη μερα με φίλους γονείς κ τέτοια.ειμαστε πολύ καλα η μικρη ειναι πια 3 μηνων. Κοιμόμαστε σουπερ.τι σημαινει αυτο?κοιμαται μαζί μας χαχαχαχα.πεφτουμε γυρω στις 22.00 ξυπνάει κάπου στις 3 κ θηλάζει ξάπλα οποτε δεν σηκώνομαι,μετα ξυπνάει κατα τις εξι με 7 για κακακια...κ τελος σηκωνόμαστε απο το κρεβάτι κατα τις 11. Η μαία μ λέει πως σιγά σιγά πρεπει να τη βάλω στο κρεβάτι της αλλα δεν το σκέφτομαι καν!!τωρα π κοιμόμαστε να την αναστατωσω?

Κάνουμε βόλτες πολλες καποιες μέρες ειναι ηρεμη καποιες δεν παλευεται η γκρίνια. Το δυσκολο για εμενα ειναι οχι τα βραδιά αλλα όλη η υπόλοιπη μερα. Θελει πολύ Μαμα αγκαλιές.στον άντρα μου δεν πολυκαθεται δυστυχως. Οποτε όλη μερα ειμαι με τη μικρη κ το σώμα μ αρχίζει κ καταρρέει. Φοβαμαι πως θα πάθω τενοντίτιδα.η μεση μου επισης με πονάει πολύ.εχω ανάγκη απο μια μερα babyfree να φτιάξω το μαλλί τα νύχια να αποτριχωθω να κανω σπααα.ξερω θ αργήσει αυτη η μερα....

Το Σεπτέμβρη θα βαφτίσουμε τη μικρούλα κ εχω κ αυτο να ετοιμάζω σιγά σιγά. Ελλαδα εννοειται. Εσεις τα νέα σας?τα μωράκια σας πως πανε?

Τι ωραία! Θα ξετρελάθηκαν όλοι με την μπέμπα! Εγώ πριν 2 εβδομάδες έκανα μαλλί. Όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις φαντάζουν πολύ μακρινά...

Εμείς γλιτώσαμε από κολικούς! Έχω την αίσθηση ότι αρχίσαμε με τα δόντια όμως. Είναι 11 εβδομάδες και 4 ημερών. Σχεδόν 3 μηνών δλδ. Έχει γίνει γκρινιάρης πολύ, υπάρχουν στιγμές που δεν το παρηγορεί το στήθος... άκουσον άκουσον. Τρώει συνέχεια το χέρι του και βγάζει σάλια. Και τα κακά του δεν έχουν πια αυτά τα σποράκια... εδώ και 3 μέρες κοιμάται στο δωμάτιό του. Κοιμάμαι κι εγώ εκεί βέβαια, μέχρι να καταλάβω τους ήχους του. Κοιμάται 12 και μισή με 8 και μισή. Αν και σήμερα κοιμήθηκε 9 ώρες. Τη μέρα πολύ κούραση. Θα συμφωνήσω. Ειδικά τώρα που έχει γίνει γκρινιάρης. Κάτι χαζό 40λεπτα κοιμάται μόνο.

Να ξέρει ότι ο τρίτος μήνας είναι αυτό που αλλάζουμε εύκολα κακές συνήθειες, ή τους μαθαίνουμε καινούριες. Η μνήμη τους είναι αδύναμη τον μήνα αυτόν και οι προσπάθειες αυτές είναι πιο εύκολες, γιατί δε θυμάται. Εγώ γι αυτό τον έβαλα στο κρεβάτι του.

Α, επίσης, κοιμάται μπρούμυτα. Ανάσκελα δεν μπορεί με τπτ.

Αυτά τα νέα μας!

Όσο για το σεξ, έγινε μια προσπάθεια. Εγώ ακόμη πονάω κάτω, εκεί που είχα τα ράμματα. Κομ σι κομ σα. Δε μου ήρθε και πολύ η όρεξη μαμά βασούλα.

Φιλιά και καλή δύναμη! :tongue::):D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπομονή κορίτσια!

Εγώ Φανή είμαι υπέρ του να μπαίνει από νωρίς το παιδί στο χώρο του. Την κόρη μου την έβαλα 2,5 μηνών και δεν το μετάνιωσα ποτέ! Έμαθε από την αρχή να κοιμάται μόνη της με μια πιπίλα και ένα κουνελάκι! Να δώ τι θα γίνει βέβαια όταν πάει και η μικρή στο δωμάτιο. Όσο για τις αγκαλιές προσπάθησε να τις μειώσεις (βάλτη στο ριλάξ πχ) γιατί μετά δε θα μπορείς να κάνεις τίποτα! Και προσπάθησε να συνηθίσει τον άντρα σου λίγο παραπάνω. Το ξέρω στη θεωρία εύκολα ακούγονται όλα αλλά δε γίνεται αλλιώς. Θα σε δυσκολέψει μετά.. Χαίρομαι που ήρθατε στα πάτρια εδάφη! Ελπίζω να περάσατε όμορφα και να γυρίσατε με το καλό! Με το καλό να βαφτίσετε και το κοριτσάκι σας!! Τελικά σε ποιο όνομα καταλήξατε;

Εγώ έκανα πεντικιούρ, μαλλί σε κανα μήνα πριν τις διακοπές. Ευτυχώς έιναι η αδερφή μου μακιγιέζ-νυχού οπότε ό,τι θέλω με φροντίζει (νύχια, φρύδια, αποτριχώσεις.. μόνο αντάυγιες δε μου κάνει!)

Αφού πονάς mvk στο σεξ άστο λίγο ακόμα, θα καταλάβει ο άντρας σου. Η όρεξη μπορεί και να έχει σχέση με τις ορμόνες που λέγαμε.. Από τώρα δοντάκια έχετε; Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθείτε όπως εμείς! Πάντως τη νύχτα κοιμάται σούπερ! Μπράβο σας!

Εγώ κορίτσια έχω πολλά προβλήματα με τη μεγάλη μου. Η μικρή γκρινιάζει λίγο, ξυπνάει τη νύχτα αλλά είναι υπό έλεγχο (παρεπιμπτόντως έχει μεγαλώσει-αφρατέψει πάρα πολύ!!). Η μεγάλη μου όμως βγάζει αντίδραση πολλή.. Πρώτα απ' όλα έχει κολλήσει πάνω μου. Δε θέλει να πηγαίνει πολλές βόλτες με το μπαμπά ή τη γιαγιά (ενώ παλιά πέταγε τη σκούφια της) και αν δει φωτογραφία μου ή αναφερθεί το όνομά μου όταν λείπει κλαίει και λέει "θέλω τη μαμάκα μου" (που ποτέ δεν είχε συμβεί αυτό παλιά). Έχει γίνει πολύ ατίθαση και δε με ακούει με αποτέλεσμα εμένα να μου σπάνε τα νεύρα (σε συνδυασμό με την απίστευτη κούραση γιατί κοιμάμαι ελάχιστα) και να της φωνάζω κλπ που δε μου αρέσει καθόλου! Μετά νιώθω τύψεις ότι δεν είμαι καλή μαμά και με πιάνουν τα κλάματα. Επίσης αντιδρά στον ύπνο, κοιμάται πολύ λιγότερο, τη βάζω στο κρεβάτι και σηκώνεται (ίσως επειδή νιώθει ότι εγώ είμαι μέσα με τη μπέμπα). Άρα είναι μετά όλο υπερένταση και γκρίνια και βέβαια μένω κι εγώ άυπνη! Χθες πχ κοιμήθηκα 1-4 και μετά 5-6 και όλη μέρα στο πόδι! Κοιμάται η μια ξυπνάει η άλλα. Πόσο να αντέξω;; Αλλά ειλικρινά πιο πολύ με πειράζει που νιώθει έτσι το κοριτσάκι μου παρά η κούραση. Στενοχωριέμαι πάρα πολύ, δεν το περίμενα καθόλου να βγάζει τέτοια αντίδραση. Ευτυχώς αγαπάει πολύ τη μικρή και όλο τη φιλάει και τη χαιδεύει. Μόνο καμία ξώφαλτση μπορεί να φάει καταλάθος η κακομοίρα όταν χοροπηδάει στους καναπέδες κι εγώ τη θηλάζω. Επίσης έχει σταματήσει να κάνει κακά! Προσπαθεί και τίποτα! (που ποτέ δεν ήταν δυσκοίλια). Μου είπε η γιατρός ότι΄είναι ψυχολογικό. Μόνο με υπόθετα γλυκερίνης γίνεται κάτι..

Είμαι πραγματικά πολυ στενοχωρημένη.. Ελπίζω να είναι προσωρινό όλο αυτό επειδή έγινε αυτή η μεγάλη αλλαγή στη ζωή της..


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσαρες, ναι ναι γέννησα - δεν το χωνεψα. 10/4 ήρθε μελαχρινός και ψηλός 55cm, μέσα σε 1.30 ώρα. Τρώει καλα, κοιμάται καλα (οταν δεν τον πειράζει η μεγάλη) κι έχει αρχίσει εδω και 2εβδομαδες να γελάει και να γουγουριζει. Η μεγάλη είναι σε γενικές γραμμές καλή, τον αγαπάει πολύ, ωστόσο με διεκδικει τρέλα. Κι εμεν Βασούλα μου σπάνε τα νευρα - πλέον σπάνια, στις αρχές συνέχεια - αλλά θ απροσαρμοστουμε όλοι!!!!! Σας φιλώ γλυκά, και θα προσπαθω να μπαίνω συχνότερα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες, ναι ναι γέννησα - δεν το χωνεψα. 10/4 ήρθε μελαχρινός και ψηλός 55cm, μέσα σε 1.30 ώρα. Τρώει καλα, κοιμάται καλα (οταν δεν τον πειράζει η μεγάλη) κι έχει αρχίσει εδω και 2εβδομαδες να γελάει και να γουγουριζει. Η μεγάλη είναι σε γενικές γραμμές καλή, τον αγαπάει πολύ, ωστόσο με διεκδικει τρέλα. Κι εμεν Βασούλα μου σπάνε τα νευρα - πλέον σπάνια, στις αρχές συνέχεια - αλλά θ απροσαρμοστουμε όλοι!!!!! Σας φιλώ γλυκά, και θα προσπαθω να μπαίνω συχνότερα.

Καλώς τα μάτια μας τα δυο!! Πού χάθηκες βρε κορίτσι;

Να σου ζήσει ο παίδαρος!!! Γέννησες καλά; Πάντως σίγουρα γρήγορα! Εσύ πέρασες κι εμένα!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει mkcm ο γιος!!55 εκατοστά!θηλαζεις?πως τα πάτε?

Οι υπόλοιπες κοριτσια?με το θηλασμό ολα καλα?βασουλα οι πληγές πέρασαν?

Χαθήκαμε τωρα με τα μωρα μας.

Εμεις ειμαστε καλα. Η μικρη πια 3 μιση μηνων λιώνει στα γέλια κ εγω κλαίω απο χαρα. Ειναι γελοίο χαχαχα. Βγαίνουμε αρκετά έξω κ προσπαθώ να μάθει το καροτσι γιατι δεν πολυκαθεται. Γενικα εχει ηρεμήσει μεσα στη μερα. Μπορω κ κανω το σπίτι η κανενα μπάνιο. Σημερα πήγαμε πρωτη φορα βολτα ολοι μαζί...δηλαδή εμεις η Θαλεια κ τα σκυλια. Χαχαχα είχαμε πλακα. Βεβαια το βραδυ αγκαλίτσα κ νάνι μαζί μας. Δεν βρισκω το κουράγιο να αρχίσω να τη βάζω στο κρεβάτι της. Το ξερω πρεπει.

Επισης σημερα είδα χωρις να ειμαι απόλυτα σίγουρη λιγο αιμα στα κακά της με βλέννα. Γενικα καποιες φορές εχει βλέννες. Αλλα η γιατρος μ ειχε πει πως απο τη στιγμη π παιρνει κανονικά βαρος να μην ανησυχώ για αλλεργίες κ γοπ.εγω δεν ξερω εχω διαρκώς μια ανησυχία γιατι εχει αρκετές αναγωγές κ βλέννες στα κακά. Το βαρος της πριν δεκα μέρες 6 κιλα. Γεννήθηκε 3400 κ βγήκαμε 3.100 αν θυμάμαι καλα. Σημερα ξαναεκανες κακά κ δεν ειχε τιποτα.δεν ξερω ρε γαμωτο...αγχώνομαι λιγο.την παρακολουθώ πιο στενά τωρα.

Εσεις τα μωράκια σας ολα καλα?διακοπες τι λέτε?:)

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει mkcm ο γιος!!55 εκατοστά!θηλαζεις?πως τα πάτε?

Οι υπόλοιπες κοριτσια?με το θηλασμό ολα καλα?βασουλα οι πληγές πέρασαν?

Χαθήκαμε τωρα με τα μωρα μας.

Εμεις ειμαστε καλα. Η μικρη πια 3 μιση μηνων λιώνει στα γέλια κ εγω κλαίω απο χαρα. Ειναι γελοίο χαχαχα. Βγαίνουμε αρκετά έξω κ προσπαθώ να μάθει το καροτσι γιατι δεν πολυκαθεται. Γενικα εχει ηρεμήσει μεσα στη μερα. Μπορω κ κανω το σπίτι η κανενα μπάνιο. Σημερα πήγαμε πρωτη φορα βολτα ολοι μαζί...δηλαδή εμεις η Θαλεια κ τα σκυλια. Χαχαχα είχαμε πλακα. Βεβαια το βραδυ αγκαλίτσα κ νάνι μαζί μας. Δεν βρισκω το κουράγιο να αρχίσω να τη βάζω στο κρεβάτι της. Το ξερω πρεπει.

Επισης σημερα είδα χωρις να ειμαι απόλυτα σίγουρη λιγο αιμα στα κακά της με βλέννα. Γενικα καποιες φορές εχει βλέννες. Αλλα η γιατρος μ ειχε πει πως απο τη στιγμη π παιρνει κανονικά βαρος να μην ανησυχώ για αλλεργίες κ γοπ.εγω δεν ξερω εχω διαρκώς μια ανησυχία γιατι εχει αρκετές αναγωγές κ βλέννες στα κακά. Το βαρος της πριν δεκα μέρες 6 κιλα. Γεννήθηκε 3400 κ βγήκαμε 3.100 αν θυμάμαι καλα. Σημερα ξαναεκανες κακά κ δεν ειχε τιποτα.δεν ξερω ρε γαμωτο...αγχώνομαι λιγο.την παρακολουθώ πιο στενά τωρα.

Εσεις τα μωράκια σας ολα καλα?διακοπες τι λέτε?:)

Όντως χαθήκαμε!

Χαίρομαι που πάτε βολτούλες και περνάτε όμορφα και ξεκαρδίζεστε (δεν είναι ο πιο όμορφος ήχος που έχεις ακούσει;;;)! Καλά κάνεις και κοιτάς τα κακάκια της. Και να το ξαναπείς στη γιατρό αφού σε ανησυχεί. Ίσως σου πει να κάνετε κανένα τεστ αλλεργίας. Ελπίζω να μην είναι απολύτως τίποτα πάντως.

Εμείς καλά με τη μικρή. Προχθές σαραντίσαμε κιόλας. Πήγαμε και την πρώτη μας οικογενειακή βόλτα (χωρίς σκυλιά εμείς :D:D:D). Ήταν πολύ ωραία.. Έχει γίνει τεράστια η μπέμπα, μοιάζει 3 μηνών! Σήμερα έχουμε ραντεβού να την εξετάσει η γιατρός και να τη μετρήσει. Εγώ σπίτι τη βγάζω 5,350!! Οι κολικοί πάνε καλύτερα ευτυχώς και το βράδυ 2 μέρες τώρα μου κοιμάται 5-5,5 ώρες σερί.

Βέβαια με τη μεγάλη ακόμα έχω θέματα και με κουράζει πάρα πολύ. Δεν ακούει καθόλου και κάνει όλο σκανταλιές και το πειράζει το καημένο το μωρό συνέχεια, δεν το αφήνει να ησυχάσει. Όλο τη ζουλάει, την τραβάει κλπ. Δε λέω, από αγάπη τα κάνει αλλά αυτή κλαίει η κακομοίρα! Και ξυπνάει συνέχεια τη νύχτα και έρχεται στο κρεβάτι μας (που δεν το είχε κάνει ΠΟΤΕ πριν το μωρό). Βγάζει και τα τελαυταία δόντια και πονάει πολύ και τα βάζει όλα στο στόμα! Γενικά όλα μαζί της έπεσαν της γλυκούλας μου!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όντως χαθήκαμε!

Χαίρομαι που πάτε βολτούλες και περνάτε όμορφα και ξεκαρδίζεστε (δεν είναι ο πιο όμορφος ήχος που έχεις ακούσει;;;)! Καλά κάνεις και κοιτάς τα κακάκια της. Και να το ξαναπείς στη γιατρό αφού σε ανησυχεί. Ίσως σου πει να κάνετε κανένα τεστ αλλεργίας. Ελπίζω να μην είναι απολύτως τίποτα πάντως.

Εμείς καλά με τη μικρή. Προχθές σαραντίσαμε κιόλας. Πήγαμε και την πρώτη μας οικογενειακή βόλτα (χωρίς σκυλιά εμείς :D:D:D). Ήταν πολύ ωραία.. Έχει γίνει τεράστια η μπέμπα, μοιάζει 3 μηνών! Σήμερα έχουμε ραντεβού να την εξετάσει η γιατρός και να τη μετρήσει. Εγώ σπίτι τη βγάζω 5,350!! Οι κολικοί πάνε καλύτερα ευτυχώς και το βράδυ 2 μέρες τώρα μου κοιμάται 5-5,5 ώρες σερί.

Βέβαια με τη μεγάλη ακόμα έχω θέματα και με κουράζει πάρα πολύ. Δεν ακούει καθόλου και κάνει όλο σκανταλιές και το πειράζει το καημένο το μωρό συνέχεια, δεν το αφήνει να ησυχάσει. Όλο τη ζουλάει, την τραβάει κλπ. Δε λέω, από αγάπη τα κάνει αλλά αυτή κλαίει η κακομοίρα! Και ξυπνάει συνέχεια τη νύχτα και έρχεται στο κρεβάτι μας (που δεν το είχε κάνει ΠΟΤΕ πριν το μωρό). Βγάζει και τα τελαυταία δόντια και πονάει πολύ και τα βάζει όλα στο στόμα! Γενικά όλα μαζί της έπεσαν της γλυκούλας μου!

5350?!!!!! Χαχαχα δεν παίζεται η μικρη. Εμεις 3μηνωβ 6 κιλα. Χαχαχα

Δεν ξερω τι να σ πω για τη ΄μεγαλή΄.φανταχοναι ειναι φυσιολογικο. Ολες οι φίλες μ με τα δευτερα τα ίδια τραβάνε. Θελει υπομονή κ βοήθεια απο όλους τους γυρω.

Εμενα τωρα εχει αρχισει το δάχτυλο κ δεν ξερω τι πρεπει να κανω.την αφήνω?δεν θελω να δωςω πιπίλα.

Link to comment
Share on other sites

5350?!!!!! Χαχαχα δεν παίζεται η μικρη. Εμεις 3μηνωβ 6 κιλα. Χαχαχα

Δεν ξερω τι να σ πω για τη ΄μεγαλή΄.φανταχοναι ειναι φυσιολογικο. Ολες οι φίλες μ με τα δευτερα τα ίδια τραβάνε. Θελει υπομονή κ βοήθεια απο όλους τους γυρω.

Εμενα τωρα εχει αρχισει το δάχτυλο κ δεν ξερω τι πρεπει να κανω.την αφήνω?δεν θελω να δωςω πιπίλα.

Εγώ το δάχτυλο της το βγάζω μόλις τη βλέπω αμέσως! Πιπίλα γιατί δε δίνεις; Εγώ έδωσα και στις δύο από την αρχή και δεν το μετάνιωσα ποτέ! Σκέψου μόνο αυτό: η πιπίλα τα ηρεμεί, τα νανουρίζει και κάποια στιγμή κόβεται, ενώ το δάχτυλο πώς κόβεται; Απλά έχω ως κανόνα ότι η πιπίλα είναι μόνο για τον ύπνο, Δε μου αρέσει η εικόνα ενός παιδιού με μια πιπίλα στο στόμα όλη μέρα!

Α, ξέχασα να σου πω για το θηλασμό που με ρώτησες. Όλα καλά, έχω μπόλικο γάλα και η μικρή τρώει πολύ καλά (φαίνεται κι από το βάρος της εξάλλου και το ύψος, είναι 58,5 εκατοστά!). Οι πληγές πέρασαν αμέσως. Τότε που σας το έλεγα, έβαλα 1-2 φορές αλατόνερο και πέρασαν.


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δάχτυλο της το βγάζω μόλις τη βλέπω αμέσως! Πιπίλα γιατί δε δίνεις; Εγώ έδωσα και στις δύο από την αρχή και δεν το μετάνιωσα ποτέ! Σκέψου μόνο αυτό: η πιπίλα τα ηρεμεί, τα νανουρίζει και κάποια στιγμή κόβεται, ενώ το δάχτυλο πώς κόβεται; Απλά έχω ως κανόνα ότι η πιπίλα είναι μόνο για τον ύπνο, Δε μου αρέσει η εικόνα ενός παιδιού με μια πιπίλα στο στόμα όλη μέρα!

Α, ξέχασα να σου πω για το θηλασμό που με ρώτησες. Όλα καλά, έχω μπόλικο γάλα και η μικρή τρώει πολύ καλά (φαίνεται κι από το βάρος της εξάλλου και το ύψος, είναι 58,5 εκατοστά!). Οι πληγές πέρασαν αμέσως. Τότε που σας το έλεγα, έβαλα 1-2 φορές αλατόνερο και πέρασαν.

Δεν θελω πιπιλα γιατι φοβαμαι τη σύγχυση θηλων κ η μαία εδω μ λέει καλύτερα το δάχτυλο παρά πιπιλα γιατι αργότερα μπορει να μ κανει απεργίες θηλασμού κ τέτοια Δεν ξερω ομως...

Πολύ χαιρομαι π τα πάτε καλα με το θηλασμό. Η μεγαλη πως το αντιμετωπίζει?θελει να πιει κ αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω πιπιλα γιατι φοβαμαι τη σύγχυση θηλων κ η μαία εδω μ λέει καλύτερα το δάχτυλο παρά πιπιλα γιατι αργότερα μπορει να μ κανει απεργίες θηλασμού κ τέτοια Δεν ξερω ομως...

Πολύ χαιρομαι π τα πάτε καλα με το θηλασμό. Η μεγαλη πως το αντιμετωπίζει?θελει να πιει κ αυτη?

Τι να σου πω. Το ξέρω ότι το λένε μερικοί αλλά εμένα η γιατρός μου λέει πως είναι χαζά αυτά και δεν ισχύουν και αυτό πιστεύω κι εγώ από την εμπειρία μου. Ποτέ δεν είχα θέμα και τη μεγάλη τη θήλασα αποκλειστικά για 11 μήνες.

Ευτυχώς δεν έχει πρόβλημα που θηλάζω. Απλά αν θηλάζω αρκετή ώρα και είμαι μόνη μου αρχίζει και κάνει τρέλες για να τραβήξει την προσοχή ή τη φιλάει και τη ζουλάει από αγάπη και η μικρή νευριάζει!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κορίτσια θηλαζω αποκλειστικά. 6 κιλά θρεφταρι μου έχει γίνει. Σε γενικές γραμμές τρώει ανά τρίωρο, το βράδυ ανάλογα... Παίζει ανάμεσα σε 5ωρο κι 7ωρο. Πιπίλα φαίνεται να θελει, αλλά προτιμώ να τον αφήσω να γκρινιαξει λίγο, γιατί εγώ προσωπικά έχω καεί από την πιπιλα, μπορεί να σηκωνομουν και 15 φορές για να τη δώσω στη μικρή, οπότε.... Κάνουμε υπομονή προς το παρον κι εγώ κι ο μπεμπης, εκτός κι αν δεν τα καταφέρουμε.. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...