Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Είμαι 39,εχω μια μηδενική χοριακη,μια δίδυμη κύηση όπου το ένα  παλινδρομησε και μια βιοχημική. Θεωρούνται 3αποτυχιες αυτά ?

      Μμμμ... Μάλλον όχι... Αλλά μην σε πάρω και στο λαιμό μου. Εγώ ό,τι ξέρω είναι επειδή έκανε η κουμπάρα μου προεμφυτευτικό. Καλύτερα ρώτα τον γιατρό σου. Ποιον έχεις;

η παρέα του parents !!!


FOP1

Recommended Posts

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!

Φανή μου, απόλαυσέ το τώρα γιατί μετά, όχι ότι είναι δύσκολα αλλά κάτι οι ορμόνες, κάτι που είμαστε πρωτομανούλες, κάτι τα ξενύχτια, υπάρχουν στιγμές που όλα σου φαίνονται βουνό και πελαγώνεις. Μέρα με τη μέρα, όλα στρώνουν, μαθαίνεις το παιδί και το παιδί εσένα και είναι όλο και καλύτερα. Ας πάρει όλες τις εβδομάδες το μπεμπέ, να σου βγει και τσουπωτό γιατί η δικιά μου ήταν σιαμιαμίδι, φοβόμουν να την πιάσω :D Η καισαρική ήταν τελικά το πιο εύκολο πράγμα όλης της εγκυμοσύνης. Είχα εντυπωσιακά καλή ανάρρωση, παυσίπονα πήρα μόνο το πρώτο βράδυ, μετά δεν ένιωθα ότι ήθελα. Η μόνη ενόχληση ήταν λίγο τα ράμματα και αυτό όχι πόνος αλλά το κάψιμο της πληγής που θρέφει. Από το μαιευτήριο κιόλας ένιωθα σα να μην έχω γεννήσει.

Vasoula, η βόλτα μας ήταν μόνο έξω σε ανοιχτό χώρο, όπως έγραψε και η mkcm, δε θα την πήγαινα σε πολυσύχναστο μέρος. Και στο super market, έμεινε έξω με τον μπαμπά της. Είχε τόσο ωραία μέρα που ένιωθα ότι καλό θα της κάνει να την χτυπήσει λίγο αέρας.

mkcm για διαβήτη κύησης με παρακολουθούσαν και εμένα από το ενδοκρινολογικό του Έλενα, γιατί η τιμή της μίας ώρας στην καμπύλη ήταν οριακή. Αλλά με λίγη προσοχή τελικά δεν χρειάστηκε να πάρω τίποτα. Σημαντικό, πριν κοιμηθείς, πιες ένα ποτήρι γάλα. Βοηθά πάρα πολύ στο να διατηρηθούν τα επίπεδα του ζαχάρου τις ώρες του ύπνου που δεν τρώμε. Για το έξω, συμφωνώ. Τον χρειάζονται τον καθαρό αέρα τα πνευμονάκια τους.

Άντε κορίτσια, να ακούσουμε και τα δικά σας!

Μπισγουλάκι, τέτοιο καιρό του χρόνου σου εύχομαι να είσαι τόσο απασχολημένη από ευχάριστα (έρωτες, παιδιά, ότι επιθυμείς) που να μη ξανασκεφτείς την απώλεια που είχες. Να τα αφήσεις όλα πίσω σου :D


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και από εμένα και τη μπέμπα μου :D

Τελικά γέννησα 6/2 στις 38+2 με καισαρική καθώς η μπέμπα ήταν σε ισχιακή προβολή (κοινώς με τα πόδια κάτω) και ο φ.τ. σε αυτή τη περίπτωση δεν ενδείκνυται. Γενικά η όλη εμπειρία ήταν άριστη και η ανάρρωσή μου πραγματικά πολύ καλή (εντυπωσίασε μέχρι και τους γιατρούς). Πολύ καλύτερα τελικά από όσο το φανταζόμουν. Και το Έλενα ήταν άψογο σε όλα!

Η μπέμπα μας γεννήθηκε 3010γρ και βγήκαμε από το μαιευτήριο 2760γρ. Δυστυχώς μας απέτρεψαν οι παιδίατροι να προχωρήσουμε σε αποκλειστικό θηλασμό λόγω βάρους και ίκτερου και έτσι κάνουμε μεικτή διατροφή (θηλασμό και λίγο συμπλήρωμα) τουλάχιστον μέχρι να πιάσει τα 3000γρ. Δε ξέρω πόσο εύκολο θα είναι μετά να το γυρίσω σε αποκλειστικό αφού τώρα που κοιμάται 2,5-3 ώρες και νιώθω πτώμα από τα ξυπνήματα (το τάισμα, θηλασμός και συμπλήρωμα + άλλαγμα μας παίρνει 1 ώρα και). Νιώθω ψιλοσκατά βέβαια με το θέμα του συμπληρώματος αλλά η μπέμπα με θηλασμό μόνο δε χορταίνει. Πάντως είναι αρκετά ήσυχη και πολύ δυνατή (κρατάει το κεφάλι της από την αρχή).

Σήμερα κάναμε και την πρώτη μας βόλτα (250μ γύρω από το σπίτι χε χε) και επίσης.

Φανή, οι μαίες στα μαθήματα στο Έλενα μας έλεγαν ότι δυστυχώς οι πόνοι της πρόκλησης είναι όντως πιο έντονοι από τους φυσικούς. Αλλά αν σου σπάσουν τα νερά και δεν έχεις συσπάσεις, δεν υπάρχει άλλος τρόπος να ξεκινήσει ο τοκετός. Για την επισκληρίδιο δεν μας είπαν κάτι, πέρα από το ότι για να γίνει θα πρέπει να είσαι ήδη σε διαστολή (δε θυμάμαι πόσο). Αν την κάνεις πολύ νωρίς είναι πιθανό να σου καθυστερήσει τον τοκετό (αδρανεί η μήτρα), αν την κάνεις πολύ αργά, ουσιαστικά δε προλαβαίνει να σε πιάσει. Ίσως αυτό που εννοεί ο γιατρός είναι ότι αν δεν έχεις συσπάσεις, σου βάζει ορμόνη ώστε να ξεκινήσει ο τοκετός και να μπορέσει να κάνει επισκληρίδιο τη στιγμή που πρέπει (λέω εγώ τώρα...)

Nα σας ζησει!! να ειναι γερο και δυνατο!!!! αντε και στα δικα μας παναγια μου!:P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!

Φανή μου, απόλαυσέ το τώρα γιατί μετά, όχι ότι είναι δύσκολα αλλά κάτι οι ορμόνες, κάτι που είμαστε πρωτομανούλες, κάτι τα ξενύχτια, υπάρχουν στιγμές που όλα σου φαίνονται βουνό και πελαγώνεις. Μέρα με τη μέρα, όλα στρώνουν, μαθαίνεις το παιδί και το παιδί εσένα και είναι όλο και καλύτερα. Ας πάρει όλες τις εβδομάδες το μπεμπέ, να σου βγει και τσουπωτό γιατί η δικιά μου ήταν σιαμιαμίδι, φοβόμουν να την πιάσω :D Η καισαρική ήταν τελικά το πιο εύκολο πράγμα όλης της εγκυμοσύνης. Είχα εντυπωσιακά καλή ανάρρωση, παυσίπονα πήρα μόνο το πρώτο βράδυ, μετά δεν ένιωθα ότι ήθελα. Η μόνη ενόχληση ήταν λίγο τα ράμματα και αυτό όχι πόνος αλλά το κάψιμο της πληγής που θρέφει. Από το μαιευτήριο κιόλας ένιωθα σα να μην έχω γεννήσει.

Vasoula, η βόλτα μας ήταν μόνο έξω σε ανοιχτό χώρο, όπως έγραψε και η mkcm, δε θα την πήγαινα σε πολυσύχναστο μέρος. Και στο super market, έμεινε έξω με τον μπαμπά της. Είχε τόσο ωραία μέρα που ένιωθα ότι καλό θα της κάνει να την χτυπήσει λίγο αέρας.

mkcm για διαβήτη κύησης με παρακολουθούσαν και εμένα από το ενδοκρινολογικό του Έλενα, γιατί η τιμή της μίας ώρας στην καμπύλη ήταν οριακή. Αλλά με λίγη προσοχή τελικά δεν χρειάστηκε να πάρω τίποτα. Σημαντικό, πριν κοιμηθείς, πιες ένα ποτήρι γάλα. Βοηθά πάρα πολύ στο να διατηρηθούν τα επίπεδα του ζαχάρου τις ώρες του ύπνου που δεν τρώμε. Για το έξω, συμφωνώ. Τον χρειάζονται τον καθαρό αέρα τα πνευμονάκια τους.

Άντε κορίτσια, να ακούσουμε και τα δικά σας!

Μπισγουλάκι, τέτοιο καιρό του χρόνου σου εύχομαι να είσαι τόσο απασχολημένη από ευχάριστα (έρωτες, παιδιά, ότι επιθυμείς) που να μη ξανασκεφτείς την απώλεια που είχες. Να τα αφήσεις όλα πίσω σου :D

Να σου ζησει η κορακλα. Επειδή τα περασα και γω τον προηγουμενο Φλεβαρη, έχω να σε συμβουλεψω τα εξης: ο δικος μου γεννηθηκε 3400 και βγηκαμε από το μαιευτηριο 3120. Το βαρος της μικρής μια χαρα είναι και ο ίκτερος δεν ειναι λογος να δινεις συμπλήρωμα. Ειχε και μενα και συμβουλευτηκα αρκετους παιδιατρους και μου πανε ότι θεραπεια είναι εντατικός θηλασμος κάθε 1 ωρα. Κρατησε περιπου 2 μήνες. Με το θηλασμο κραταει περισσοτερο ο ίκτερος χωρις να υπαρχει θέμα ανησυχιας. Δινοντας ξενο γαλα αρχιζεις τον αποθηλασμο, οποτε αν θελεις να θηλασεις αποκλειστικά κοψε το σταδιακα και εχε το μωρό όλο στο στηθος. Ενταξει ο υπνος θα ναι άγνωστη λεξη τον πρωτο καιρό αλλα αξιζει η θησια. Κανεις στο μωρακι το καλυτερο δωρο. Εγω θήλασα 1 χρονο, τους πρωτους 6 μήνες αποκλειστικά και είμαι πολύ χαρουμενη γι' αυτό. Κάλή συνεχεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Τρίτη 24 σπαςαν τα νερά το βραδυ. Πήγαμε μαιευτήριο διαστολη 0... Περιμέναμε μπας και αλλα τίποτα. Μετα απο κάποιες ωρες με πλάκωσαν σε προσταγλανδινες κ ωκιτοκινη κ τελικα 15 ωρες μετα ήρθε το πλάσμα μου με δυο σπρωξιες! Η πιο μαγική στιγμη της ζωής μου. Μόνο οι ήδη μανούλες το καταλαβαίνουν. Μου το έλεγαν αλλα μόνο αν το ζήσεις το καταλαβαίνεις. Ειμαστε τοςο ευτυχισμένοι. Τετάρτη 25 Φεβρουαρίου μια μερα πριν την πητ ήρθε η αγαπη μου. Κορίτσια εχω τρελαθεί. Τη λατρεύω δεν το πιστεύω. Θηλάζει αποκλειστικά κ το απολαμβάνω. Ναι πονάω κάποιες φορες ειδικά τωρα που ρέει άφθονο κ κάθομαι κ με αρμεγω στο ντους για να ανακουφιστω. Χθες γυρίσαμε σπιτι κ ειναι τοςο ήρεμη. Σαν να ξέρει το χώρο. Γαβγιζουν τα σκυλια κ δεν τρομάζει. Κοιμόμαστε μια χαρά. Αφου βάζω ξυπνητήρι να την ταΐζω. Γενικά ειναι μαγικά. Σας φιλω πολυ θα τα πούμε σύντομα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου Τρίτη 24 σπαςαν τα νερά το βραδυ. Πήγαμε μαιευτήριο διαστολη 0... Περιμέναμε μπας και αλλα τίποτα. Μετα απο κάποιες ωρες με πλάκωσαν σε προσταγλανδινες κ ωκιτοκινη κ τελικα 15 ωρες μετα ήρθε το πλάσμα μου με δυο σπρωξιες! Η πιο μαγική στιγμη της ζωής μου. Μόνο οι ήδη μανούλες το καταλαβαίνουν. Μου το έλεγαν αλλα μόνο αν το ζήσεις το καταλαβαίνεις. Ειμαστε τοςο ευτυχισμένοι. Τετάρτη 25 Φεβρουαρίου μια μερα πριν την πητ ήρθε η αγαπη μου. Κορίτσια εχω τρελαθεί. Τη λατρεύω δεν το πιστεύω. Θηλάζει αποκλειστικά κ το απολαμβάνω. Ναι πονάω κάποιες φορες ειδικά τωρα που ρέει άφθονο κ κάθομαι κ με αρμεγω στο ντους για να ανακουφιστω. Χθες γυρίσαμε σπιτι κ ειναι τοςο ήρεμη. Σαν να ξέρει το χώρο. Γαβγιζουν τα σκυλια κ δεν τρομάζει. Κοιμόμαστε μια χαρά. Αφου βάζω ξυπνητήρι να την ταΐζω. Γενικά ειναι μαγικά. Σας φιλω πολυ θα τα πούμε σύντομα.

Αχ κοριτσάκι μου να σου ζήσει ο κορίτσαρος!!!

Να είστε πάντα τόσο ευτυχισμένοι όσο τώρα!!! Και να είσαι σίγουρη, αυτά που ζεις τώρα θα τα θυμάσαι για πάντα!!!

Περιμένουμε νέα και απορίες όποτε χρειαστείς κάτι!

Φιλάκια πολλά!!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει Φανούλα η μπεμπέκα, πάντα ευτυχισμένη και καλότυχη... :D!!!!!!

Οι υπόλοιπες πως πάτε; Όσες γεννήσατε πως προσαρμόζεστε; Οι soon to be τι νέα έχετε;

Εγώ είμαι στην 32η βδομάδα δηλαδή μπαίνω στον 8ο. Να σου πω την αλήθεια, ανυπομονώ! Στην πρώτη μου ήμουν τρεις λαλούν και 2 χορεύουν, μες στην τρελή χαρά! Τώρα ήδη νιώθω πολύ κουρασμένη και ψυχολογικά δεν είμαι και πολύ καλά. Νιώθω ότι έχω φουσκώσει πολύ κι ότι θα σκάσω! Εσύ το ξέρεις ότι είναι δύσκολο όταν έχεις κι ένα μικρό παιδί. Ζουζουνίζεται συνέχεια η δικιά μου, θέλει συνέχεια την προσοχή μου, ρίχνει συνέχεια πράγματα κάτω κι εγώ είμαι όλο σκυμμένη και μου κόβεται η ανάσα.. Γενικά κουράζομαι! Εσύ πώς πας; Μπήκες στο μήνα σου; Αντέχεις;


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμας. Ειμαστε πολύ καλα. Ακομα η μικρη ειναι ήρεμη χωρις κλάματα. Το στηθος συνήθισε πια κ δεν πονάω. Ίσως ελάχιστα οταν το αρπάζει. Κοριτσια ειναι πολύ αστείο θηλάζω με το ενα στηθος κ τρέχει ποτάμια κ το αλλο!!το είχατε κ εσεις αυτο?η κοιλια μου εντωμεταξύ μέσα σε μια εβδομαδα επανήλθε στην αρχική της κατάσταση. Βεβαια πιο πλατς πλουτς αλλα σε λιγο θα την πλακώσω στους κοιλιακούς. Ειχα πάρει δεκα κιλα κ μ εχουν μείνει 2.5. Γενικα χωρις να θελω να ακούγομαι σαν χαζή κ ψωνάρα ολα εχουν κυλήσει τελεια. Αν δεν ειχα κ τα ράμματα απο κάτω θα ήμουν πανευτυχής. :mrgreen:

Αντε με το καλο κ οι υπόλοιπες!!!

Ερώτηση...το μωρο εσεις το βάζετε στο πλάι για νάνι η ανάσκελα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κ απο εμας. Ειμαστε πολύ καλα. Ακομα η μικρη ειναι ήρεμη χωρις κλάματα. Το στηθος συνήθισε πια κ δεν πονάω. Ίσως ελάχιστα οταν το αρπάζει. Κοριτσια ειναι πολύ αστείο θηλάζω με το ενα στηθος κ τρέχει ποτάμια κ το αλλο!!το είχατε κ εσεις αυτο?η κοιλια μου εντωμεταξύ μέσα σε μια εβδομαδα επανήλθε στην αρχική της κατάσταση. Βεβαια πιο πλατς πλουτς αλλα σε λιγο θα την πλακώσω στους κοιλιακούς. Ειχα πάρει δεκα κιλα κ μ εχουν μείνει 2.5. Γενικα χωρις να θελω να ακούγομαι σαν χαζή κ ψωνάρα ολα εχουν κυλήσει τελεια. Αν δεν ειχα κ τα ράμματα απο κάτω θα ήμουν πανευτυχής. :mrgreen:

Αντε με το καλο κ οι υπόλοιπες!!!

Ερώτηση...το μωρο εσεις το βάζετε στο πλάι για νάνι η ανάσκελα?

Τέλεια! Πάρα πολύ χαίρομαι Φανή μου που όλα κυλούν τόσο ήρεμα και όμορφα κι εύχομαι έτσι να παραμείνουν!

Και το ότι επανήλθες είναι πολύ θετικό! Και τα κιλά (σιγά τα κιλά δηλαδή!) θα φύγουν χωρίς να το καταλάβεις! Κι εγώ έτσι επανήλθα αμέσως και ένιωθα πάρα πολύ καλά γι αυτό! Τώρα να δούμε, γιατί στο δεύτερο έχω ακούσει ότι αργεί να φύγει η κοιλιά..

Το ότι έχεις τόσο γάλα είναι πάρα πολύ καλό!! Εγώ ούτε κατά διάνοια! Ποτέ δε μου έτρεχε το γάλα να λερωθώ και τέτοια. Γενικά δεν είχα ποτέ πολύ αλλά προφανώς της έφτανε. Σκέψου ότι τη θήλασα αποκλειστικά 11 μήνες!

Εγώ το φοβόμουν πολύ το ανάσκελα για αναρρόφηση και την έβαζα πάντα στο πλάι. Αλλά επειδή ήταν πολή κινητική και άρχισε πολύ σύντομα να γυρίζει, μετά την έβαζα μπρούμυτα για να είμαι ήσυχη ότι δε θα γυρίσει ανάσκελα!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τι κάνετε μωρομανούλες;; Τι κάνουν τα μωράκια σας; Πώς τα πάτε με το θηλασμό; Με τον ύπνο;

Τι κάνετε εγκυούλες;; Ετοιμάζεστε; mckm σε ποια βδομάδα είσαι; Πρέπει να έχεις μπει στο μήνα σου ε; Αντέχεις;; Τι σου λέει ο γιατρός;

Εγώ είμαι 33 εβδ. και πήγα στο γιατρό σήμερα. Μια χαρά η μικρή, 2.200 έφτασε και έχει ακόμα θέση! Από τον υπέρηχο μας φάνηκε ότι μοιάζει πολύ στην αδερφούλα της!! (κούκλα δηλαδή!)


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε μωρομανούλες;; Τι κάνουν τα μωράκια σας; Πώς τα πάτε με το θηλασμό; Με τον ύπνο;

Τι κάνετε εγκυούλες;; Ετοιμάζεστε; mckm σε ποια βδομάδα είσαι; Πρέπει να έχεις μπει στο μήνα σου ε; Αντέχεις;; Τι σου λέει ο γιατρός;

Εγώ είμαι 33 εβδ. και πήγα στο γιατρό σήμερα. Μια χαρά η μικρή, 2.200 έφτασε και έχει ακόμα θέση! Από τον υπέρηχο μας φάνηκε ότι μοιάζει πολύ στην αδερφούλα της!! (κούκλα δηλαδή!)

Γεια σας κοριτσάκια!!!αντε με το καλο κ οι υπόλοιπες!!εμεις ειμαστε καλα λιγο κουρασμένη γιατι τις τελευταίες μέρες δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου. Θελει η μικρη να κοιμάται στο κρεββάτι μας κ εγω παλεύω να τη βάζω στο δικό της. Κοιμάται μια ωρα κ μετα βυζι κ νάνι κ ξανά στο κρεββάτι της κ παμε Απ την αρχη. Φοβάμαι πολύ να κοιμάται μαζί μας αλλα γενικα τωρα μ εχει βγει αγχος. Πετάγομαι στον ύπνο μ να δω αν αναπνέει κ τέτοια. Οι ήδη μανούλες μάλλον με καταλαβαίνετε. Γενικα ο θηλασμός αν κ εξοντωτικος παει πολύ καλα κ το ευχαριστιέμαι. Με εχει ξεζουμίσει το ποντίκι μου. Ωχ ξύπνησε!!!!φιλακιααααα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Που είστε βρε????πως πανε οι κοιλίτσες?εμεις εδω καλύτερα. Δηλαδή κάποιες μέρες ειναι σουπερ κάποιες λιγο δύσκολες. Ηρέμησα κ λιγο απο το αγχος. Η μικρη μας έκλεισε ενα μήνα κ ετοιμαζόμαστε για Πάσχα στην Ελλαδα!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Που είστε βρε????πως πανε οι κοιλίτσες?εμεις εδω καλύτερα. Δηλαδή κάποιες μέρες ειναι σουπερ κάποιες λιγο δύσκολες. Ηρέμησα κ λιγο απο το αγχος. Η μικρη μας έκλεισε ενα μήνα κ ετοιμαζόμαστε για Πάσχα στην Ελλαδα!:mrgreen:

Εγώ εδώ είμαι Φανή μου! ΠΕριμένω νέα από σας τις μανούλες και από τη mckm που μπορεί να έχει γεννήσει και να μην έχουμε πάρει χαμπάρι!!

Έτσι είναι στην αρχή (πάντα δηλαδή!).. Υπάρχουν και δύσκολες στιγμές αλλά και πολύ πολύ όμορφες και εύκολες! Όλα καλά με το θηλασμό;

Δε φοβάσαι να ταξιδέψεις με τόσο μωρούλι;;; Εννοώ κυρίως για ιώσεις και τέτοια.. Ούτε εμβολιάκι δεν έχει κάνει ακόμα


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...