Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα σε ολες! πουλακι με το καλο και συ! απο που εισαι? το 1ο αγορακι?

ntinagen και τα αλλα με καισαρικη γιαυτο λες και τωρα η ειδε κατι ο γιατρος και σου ειπε?

καλησπέρα σας!!!ναι swity μου, γέννησα και τα 2 προηγούμενα μωρά μου με καισαρική, το πρώτο ήταν εντελώς ανάποδα, ισχιακό, και το δεύτερο εκτός του ότι έπρεπε να το βγάλω πρόωρα, ήταν και αυτό ισχιακό και είχα ήδη και την 1η καισαρική οπότε, δεν το συζήτησα καθόλου..επομένως έρχεται και η 3η καισαρική, τι να κάνουμε;γερό ναναι και ας το υποστώ το μαχαίρι ακόμα μια φορά..

πάντως κι εγώ θεσσαλονίκη γεννάω αλλά στο Γένεσις, από ότι είδα εσύ στο Διαβαλκανικό..κρίμα θα ήμασταν μαζί γιατί κι εγώ παρόλο που πητ έχω 16/03 θα γεννήσω 01-03 λόγω προηγούμενων καισαρικών(είναι 2 εβδομάδες πριν).γέλιο θαχε ναμασταν μαζί στο ίδιο μαιευτήριο:-P

__________________


Osn1p2.pngnnVbp2.pngEipGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ναι θα ηταν ωραια!!! ο δικος μου ειναι μονο διαβαλκανικο αλλιως θα πηγαινα και γω γενεσις ετσι για αλλαγη ειναι και πιο ωραια...

κοριτσια μπορει να αποσυνδεθω για 2-3 μερες γιατι ξεκιναμε το βαψιμο του παιδικου! θα δουμε αν τα καταφερω στα κλεφτα να μπω..φιλακια σε ολες!:)


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες τις μανουλες!!ποσο αργα φαινετε να περναν οι μερες μεχρι τον επομενο μηνιαιο υπερηχο....ωραια δεν θα ηταν να βλεπαμε τα νινακια μας καθε εβδομαδα.....


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Έχω κουφά νέα - λίγο άσχετα με την εγκυμοσύνη αλλά δεν πειράζει. Βγήκαν σήμερα τα οριστικά αποτελέσματα σπό ένα διαγωνισμό του ΑΣΕΠ που είχα δώσει και είμαι στους διοριστέους!!! Ξέρει καμιά τη διαδικασία από εδώ και πέρα γιατί πρέπει να ειδοποιήσω την δουλειά που είμαι τώρα, να πάρω το υπόλοιπο αδείας κ.ο.κ. Λέτε να επηρεάσει καθόλου το διορισμό το γεγονός ότι είμαι έγκυος; Το χάρηκα γιατί θα έχω περισσότερη άδεια όταν θα γεννηθεί η μπέμπα και κυρίως θα γλυτώσω από τον ηλίθιο που μου μιλάει συνέχεια περί απόλυσης!!!

καλημερα φωτεινη καταρχην συγχαρητηρια για τον διορισμο σου και εγω ειμαι σε αναμονη εδω και ποσους μηνες για οριστικα αποτελεσματα.αντε να δουμε.λοιπον απο οσο ξερω απο μια φιλη μου οταν βγηκαν τα αποτελεσματα και ειδε οτι περασε ο διορισμος της ηρθε 4 μηνες μετα.φυσικα μολις ορκιστηκε και τοποθετηθηκε στην θεση της πηρε την αδεια τοκετου γιατι ειχε φτασει στον 8ο.απο οσο ξερω παιζει ρολο με την υπηρεσια για το ποσο γρηγορα θα γινει η ορκομοσια.αλλα να ξερεις οτι δεν εχει καμμια σχεση το γεγονος οτι εισαι εγκυος αυτο ειναι το καλο με το δημοσιο.με το καλο να παρεις αγκαλια την μπεμπα σου...


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες. Elsadrm ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Εύχομαι κι εσύ να έχεις καλά αποτελέσματα. Εγώ περίμενα τα οριστικά 4 μήνες. Οπότε καλό κουράγιο. Κι εγώ κάπου τόσο υπολόγιζα οπότε πέφτω περίπου στην περίοδο της γέννας. Καλά μου βγαίνει.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια μέλλουσες μανούλες!!! Πρώτα απ'όλα συγχαρητήρια στην Φωτεινούλα, να και ένα καλό νέο μεσ'την κρίση! Όσο για το εμβόλιο, εγώ δεν το κάνω ακόμη κορίτσια, εκτός αν παραγίνει το κακό. Θα περιμένω να δω πως θα πάει΄γιατί δεν τους εμπιστεύομαι. Η γιατρός μου μου είπε ότι έχει εντολή από το Υπουργείο να το συστήσει, άρα απ'έξω απ'έξω πως η γνώμη της μπορεί να είναι διαφορετική κ έτσι συμφωνήσαμε να περιμένουμε να δούμε πως θα πάει. Με προσοχή βέβαια! Ξέρετε, χεράκια καθαρά κ όσο γίνεται μακριά από πιτσιρίκια κ εφήβους. Εσείς?

Α. κ συμφωνώ, πολύ ήσυχες είμαστε, τι γίνεται μ'αυτό το cafe?

Fanoula πως τα πάς? Κλωτσάει το μικρούλι?


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

;) Ξέχασα! Σκέφτεται να πάρει καμιά σας λίκνο? Θα μου δώσουν καλαθούνα (ο αδερφός μου) αλλά έχω αρχίσει κ γλυκοκοιτάω τα λίκνα, ειδικά αυτά τα κρεμαστά με τις ρόδες! Τι λέτε βρε κορίτσια? Παρασύρομαι ή μου φαίνεται? :confused:

KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι κοριτσια η γιατρος μου μου ειπε πως η εγκυος δεν πρεπει να κανει ουτε το πιο αθωο εμβολιο.αλλιως θα μπορουσαμε να κανουμε και το εμβολιο της απλης γριπης ή και του πνευμονιοκοκκου. ειδατε στις ειδησεις ποσα ατομα εχουν πεθανει μετα που εκαναν το εμβολιο ή την αθλητρια στην αμερικη που μετα το εμβολιο εμεινε παραλλητη;τωρα θα μου πεις εχουν πεθανει και χιλιαδες ατομα απο την γριπη...οι αποψεις ειναι πολλες και καθε γυναικα θα κανει αυτο που θεωρει σωστο.εγω βλεπω οτι ουτε οι ιδιοι οι γιατροι δεν θελουν να το κανουν(γιατι αραγε;ξερουν κατι παραπανω; )προσωπικα δεν θα το κανω και οτι ειναι να γινει ας γινει....kellymania μαλλον παρασυρεσαι(αφου θα εχεις καλαθουνα)....αλλα να σου πω αν το θελεις τοσο πολυ να το παρεις...


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κορίτσια!Χαίρομαι που είμαστε όλες καλά!Όσον αφορά το εμβόλιο ο δικός μου είναι μάλλον θετικός για το εμβόλιο αλλά θα δω τι θα μου πει και αύριο που έχω ραντεβου!Εγώ πάντως δεν θέλω να το κάνω:confused::confused:

Φωτεινούλα συγχαρητήρια για το διορισμό σου!Φαντάζομαι τη χαρά σου!

Άντε και στις άλλες χαρές μας τα μωράκια μας τώρα!

kellymania,νομίζω ότι η καλαθούνα που λες αρκεί.Δε λέω και το λίκνο πολύ ωραίο αλλά θα το κρατήσεις μόνο όταν το μωρό είναι μικρό.Εγώ λέω να πάρω μια καλαθούνα και μια κούνια που γίνεται μετά κρεβάτι..Και γιατί έχω έλλειψη χώρου αλλά και οικονομίας!Φιλάκια!:idea:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ καλαθι σκέφτομαι να πάρω γιατί δεν έχω χώρο στο υπνοδωμάτιο. Μόνο που με προβληματίζει που άκουσα ότι το καλάθι βολεύει για ύπνο τους 2 πρώτους μήνες. Άρα μετα το δίμηνο θα πρέπει να μετακομίσω το μπέμπη στη κούνια του και εγώ να βάλω κανένα ράντζο να κοιμάμαι δίπλα του.


1e945bc865.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Όντως είμαστε ησυχες. Ευχαριστώ καταρχήν για τις ευχές σας. Όντως το χάρηκα- αφήστε που πιστεύω ότι η μπέμπα είναι γούρικη. Το εμβόλιο εγώ δε θέλω να το κάνω και ο γιατρός μου δεν πήρε ξεκάθαρη θέση. Θα περιμένω να δω τί γίνεται αν και δέν ξέρω τί πρέπει να πιστεύω από αυτά που λένε τα ΜΜΕ. Προσέχω βέβαια όσον αφορα΄την υγιεινή και προσπαθώ να αποφεύγω όσο γίνεται τους χώρους με πολύ κόσμο.

Kellymania κι εγω πιστεύω ότι παρασύρεσαι. Και λίκνο και καλαθούνα; Εγώ μάλλον θα πάρω καλαθούνα για τον πρώτο καιρό γιατί κούνια μου έχουν δώσει αλλά μου φαίνεται ότι δε θα χωράει στο υπνοδωμάτιο. Δεν ξέρω θα αρχίσω να το σχεδιάζω πιο σωστά από τον επόμενο μήνα (συνέχεια το αναβαλλω όπως έχετε καταλάβει) γιατί το σπίτι θα το αφήσω ως έχει για τις γιορτές για να έχω χώρο και θα ασχοληθώ μετά.

Φιλάκια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που κινούμαι σε ιατρικό περιβάλλον, (ο πατέρας μου γιατρός, η μάνα μου κι εγώ φαρμακοποιοί) βλέπω πως οι περισσότεροι γιατροί το έκαναν ήδη. Ο πατέρας μου σήμερα, ο γυναικολόγος μου πριν 3 μέρες, και όσοι συνάδελφοι δεν το έκαναν ακόμα θα το κάνουν.... Ας δούμε πως πάει με αυτούς και βλέπουμε. Στην αρχή δεν ήθελα κι εγώ καθόλου, αλλά τώρα προβληματίζομαι. Έχουμε και πολλά κρούσματα πια στο φαρμακείο, έκλεισαν και 4 τμήματα στο κοντινό σχολίο, πολλά tamiflu από το πρωί.... Δυσκόλεψαν κάπως τα πράγματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...