Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια

....απο νευρα πως πατε? γιατι αισθανομαι οτι τα δικα μου ειναι τεντωμενα τις τελευταιες μερες??ειναι οι ορμονες??

:tongue:έδιωξα μία πελάτισσα από το μαγαζί...μόνο αυτό σας λέω :oops: Έπρεπε να δείτε το βλέμμα του άντρα μου... πάει αυτή το'χασε!!

Ορμόνες ξε-ορμόνες, σίγουρα έχω παραπάνω νεύρα :D:D:D:D Υπομονή!

Καλή ιδέα για τις εταιρίες swity, ήδη έμαθα από chicco. Ευχαριστούμε!!!Άντε μήπως μάθω κ τίποτα! :-P


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα μανουλιτσες :D!!!!γυρισα και εγω!!!χρονια πολλα στις εορταζουσες εγκυμονουσες της εβδομαδας που περασε!αχ περασα πολυ ωραια :rolleyes: ευτηχως ο αντρας μου εχει αρκετες μερες αδεια να περνει ακομη και την παρασκευη που μας ερχετε ξαναφευγουμε για μια βδομαδα ακομη!!!!!!!!τελικα το πηρα το δωρακι μου για την επετειο....μια λευκοχρυση χειροπεδα..χθες στολισαμε το σπιτι,τι τελεια που ειναι τα χριστουγεννα!!!οσο για τα νευρα που λετε χθες το συζητουσαμε με τον αντρα μου οτι εχω νευρα πολλα το τελευταιο καιρο και δυστηχως καμμια φορα αδικο τον γιοκα μου και φωναζω περισσοτερο απο οτι πρεπει:(...στεναχωριεμαι παρα πολυ με αυτο το θεμα και ελπιζω να μην κρατησει μεχρι το τελος...ευτηχως δεν ειναι καθημερινο φαινομενο...υπομονη....


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσαρες....αληθεια που ειστε-μαστε ολες?? α, βλεπω απο νευρα καλα πατε και οι υπολοιπες ε? οσες εχουν ηδη παιδακια τι τραβανε τα καημενα ε? πιστευω οτι θα ειναι τα πιο δυνατα συναισθηματικως χριστουγεννα φετος...και απο φαι και απο συγκινηση και απο νευρα...αστα.και μια πληροφορια, οσες ψωνιζετε απο καταστηματα φενα, στελνουν στις εγκυες δωρο φορμακι, φτανει να φαινεστε οτι ειστε..και 10 με 11 εχουν εκπτωση 20 τις εκατο σε ολα τα ηδη, μολις πηρα ενα φορμακι..


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλισπερα κοριτσια..

τι κανετε?

χαθηκα τον τελευταιο καιρο γιατι ειχα μετακόμιση κ οπως καταλαβαίνετε τα πραγματα ηταν πολυ δυσκολα. και δεν μου εφταναν ολα αυτα..

εχω κ θεμα με τα κιλα. εχω παρει 15 και εχω φρικαρει.

και μετα μου λετε οτι 7 κ 8 ειναι πολλά... 5 μερες τωρα εχω βαλει φερμουάρ. αλλα δεν ειναι κ ευκολο γιατι πειναω ρε γαμωτο πολυ.

δεν ειναι οτι τρωω μηχανικα.

προσπαθώ ομως κ ελπιζω να κρατηθώ μεχρι το τελος.

παντως με εχει παρει πολυ απο κατω..φφφφφφ:(:(


eNortjK1UjIzNDMxV7IGXDASvAKk33.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα κοριτσαρες!!!!!κοντευει ο καιρος για τα χριστουγεννα!!!!πως περναει ο καιρος τοσο γρηγορα σαν χθες μου φαινετε που εκανα τεστ εγκυμοσυνης και τωρα εχει μεινει ενα τριμηνο...απο κιλα καλα παω +1,5...τι λενε τα μπεμπε σας κλωτσανε καθολου;εμενα με εχει ταραξει ολη μερα...μαλλον για ζωηρουλι τον κοβω τον μαγκα!τι ωραια που ειναι που κανετε ψωνια για τα μωρακια σας....ζηλευω....εγω τα εχω ολα ετοιμα απο τον γιο μου(ακομη και τα ρουχα πετυχαμε) και μαλλον προς τον φευβρουαριο θα παρω 2-3 πραγματακια.παντως εγω μπηκα στη mothercare.com και παρηγγειλα για την κουνιαδα μου δωρο(αυτη εχει πητ 28/3) και μας βγηκαν τα πραγματα 50% φθηνοτερα απο οτι αν τα περναμε απο ελλαδα(αντι για 170 δωσαμε 90 και ειναι μεσα και τα μετεφορικα).και στην αρχη της εγκυμοσυνης που ειχα παραγγειλει 2 παντελονια και ενα κολαν μου βγηκαν 60 ευρω (μαζι με τα μεταφορικα) και εδω ειδα μονο το ενα παντελονι 69 ευρω.συμφερει πολυ κοριτσια...


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!Τι κάνετε?Είχα μέρες να γράψω αλλά δεν υπήρχε λόγος:Στην αρχή δεν έστρωνα κ@λ# μέσα γιατί είχε τόσο καλές μέρες...

ε,με αποτέλεσμα να κρυώσω και να είμαι εδώ και μια εβδομάδα σπίτι αρρωστούλα...Έχω συνάχι αλλά είναι βάρβαρο,είχα και λίγο πυρετό,μέχρι 37,8 ευτυχώς,λίγο το λαιμό...Ευτυχώς το πάλεψα και σήμερα νιώθω καλά..

Μετά από αυτό κατάλαβα πόσο ευάλωτες είμαστε οι εγκυούλες και πόσο δύσκολα θα είναι αν κάποια κολλήσει τη νέα γρίπη ή περάσει μια γρίπη πιο βαριά..Και σας το λέω που δεν πέρασα και κάτι δύσκολο..ένα κρυωματάκι στο ποδι που λένε και όμως με ταλαιπώρησε πολύ..Γι αυτό να προσέχουμε όλες μας...Α!!Και ο μπέμπης μου λες και καταλάβανε ότι η μανούλα δεν είναι και πολύ καλά και ήταν φρόνιμος..δεν με τάραζε στις κλωτσιές όπως πριν..χαλαρά..Από χτες όμως...άρχισαν τα όργανα πάλι...:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Α!και να σας ρωτήσω και κάτι?Τι είναι το dopler και πώς γίνεται?

Το ντοπλερ ειναι ενας υπερηχος οπως ο Β επιπεδου για να δει ο γιατρος αν το μωρο αναπτυσεται κανονικα.


7f7174376f.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και απο μενα κουκλες.

Ειχα μερες να μπω αλλα βλεπω πολυ ησυχια.

Εγω αρρωστησα, ποναει ο λαιμος μου και βηχω απο την Κυριακη αλλα δεν εχω κανει πυρετο.

Ελπιζω να μην εχω τη νεα γριππη


7f7174376f.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια..περαστικα στις αρρωστουλες μας μακρια η γριπη απο μας...μεθαυριο ειναι το ραντεβου με το γιατρο μου να δω αν αλλαξε κατι για το εμβολιο, η παιδιατρος μας παντως μου ειπε οτι και τα παιδακια και οι συζηγοι μας πρεπει να το κανουν και κανονικα και εμεις..πεταλουδιτσα υπομονη με τα κιλα σε καταλαβαινω οτι δε μπορεις να κρατηθεις και γω αρχισα τα γρηγορα τωρα και με τα μουτρα στα γλυκα...προσπαθησε να τρως οσο μπορεις φρουτα και βιταμινες να κανεις καλο στο μωρακι σου.


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

elsadrm και μεις απο κλωτσιες αλλο τιποτα..ισως ειναι και επειδη ειναι 2η εγκυμοσυνη αλλα εγω πολλες φορες ποναω και μου ψιλοκοβεται η αναπνοη..οταν ειμαι ξαπλωμενη χαλαρη με κουναει!!! 2 φορες εριξε πλαστικο πιατο που ακουμπουσε στην κοιλια μου! τη μια με φρουτα την αλλη με καστανα χι χιχι...υγεια να χουν και ας κλωτσανε..με εχει πιασει και λιγο ανυπομονησια, προσπαθω να κρατηθω...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις swity γελαμε πολυ με το τηλεκοντρολ...το βαζω πανω στην κοιλια μου και κανει τραμπαλα!!!!οσο για το εμβολιο εμενα η γυναικολογος μου ειναι κατα απο την αρχη και η παιδιατρος για τον μικρο μου τα ιδια μου ειπε.αποψεις υπαρχουν πολλες ας ελπισουμε οτι ολα θα πανε καλα...εγω την πεμπτη εχω τον υπερηχο του μηνα και ανυπομονω να δω το μικρουλι μου ποσο μεγαλωσε!!τι καλα που θα ηταν να τα βλεπαμε καθε εβδομαδα...


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα το εμβόλιο και ησύχασα. Δεν μπορούσα με τόσα που διάβαζα, ειδικά για τις έγκυες του γ΄ τριμήνου, με πιέζε κι ο γιατρός. Καταντήσαμε ομάδα υψηλού κινδύνου....

Κι εγώ δεν μπορώ να μαζευτώ με τίποτα από φαγητό. Δεν έχω βάλει αρκετά κιλά αλλά νιώθω ήδη βαριά. Από κει που μέχρι τις αρχές του 6ου δεν το πίστευε κανείς πως είμαι έγκυος, τώρα που μπήκα στον 7ο η κοιλιά μου έριξε μπόι.... Χθες είμασταν σινεμά και δεν μπορούσα να βολευτώ πουθενά.

Από κλωτσιές κάνουμε πάρτυ εδώ πέρα. Ειδικά τη νύχτα. Δεν βρίσκω που δε βρίσκω ησυχία με την τουαλέτα, με κρατάει και το μωράκι μου άγρυπνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...