Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερουδια και απο μενα! με κανατε και ζυγιστηκα, καπου στα + 3 με 4 ειμαι και γω, ειχα χασει κανα 2 στην αρχη απ τους εμετους και ψιλομπερδευομαι...

σχεδον τελος με το βαψιμο του δωματιου, αχ κοριτσια οποια εχει τετοιες δουλειες μη τα αφηνετε για το τελος χαμος ολο το σπιτι!!σκονη, χρωματα, πατημασιες παντου, εφημεριδες, χαρτονια....πανικος.


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς κλείσαμε τα έπιπλα στο ήρα. Κούνια-κρεβάτι, σιφονιέρα και καρότσι. Πολύ όμορφα είναι και φαίνονται σωστά φτιαγμένα. Επειδή θα χρειαστώ και λίκνο, βρήκαμε ένα στο mothercare που είναι κάπως διαφορεικό (είναι σε σταθερή βάση και λικνίζεται μόνο το πάνω μέρος του) οπότε μάλλον θα το πάρουμε από κει.... Στο δωμάτιο που προορίζεται για το μωρό δεν έχουμε κάνει ακόμα τίποτα. Είναι φίσκα στα βιβλία μου, το γραφείο, το κομπιούτερ.... Ευτυχώς δε θέλει βάψιμο. Παράδοση τα έπιπλα έχουν 20 Γενάρη, λέτε να είναι αργά; ΠΗΤ έχω 3-3-10.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω που παιρνω αδεια γυρω στις 20/01 τοτε θα τα κανω τα πιο πολλα.

σκεψου όμως οτι θα κανω ολοκληρη αλλαγη.εκει που εχω την κουζινα θα κανω απο την αρχη καινουργιο δωματιο για το μωρό και θα κανω σαλοκουζινα μεσα , που εχω και την τραπεζαρια, σωστος σαματας!!!!:rolleyes::rolleyes:


Osn1p2.pngnnVbp2.pngEipGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στο +6 κορίτσια και προβλέπω να παίρνω άλλα τόσα.

Για το καρότσι, έχετε ακούσει σχόλια για καλές μάρκες που να είναι καροτσάκια μετατρέψιμα για την αρχή που το μωρό βλέπει προς τους γονείς, όσο και για μετά που αλλάζει φορά το κάθισμα;

Τι έχετε βρει;


cff44a61df.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερουδια! να σας πω και γω τη γνωμη μου? το λικνο ειναι το πιο ομορφο απ ολα αλλα δεν ειναι για πολυ γιατι το μωρο αρχιζει να κουνιεται πολυ γρηγορα και δεν θα ειναι ασφαλες...ασχετα που θα χωραει κανονικα μεσα, βεβαια δε ξερω αν εχει καποιο συστημα που το κανει σταθερο..καροτσακια που βλεπεις το μωρο δεν ειναι και παρα πολλα γιαυτο πρεπει να ρωτας, τα κουινι ειναι γιατι και εγω τετοιο ειχα παρει και κανα 2 μονο ακομα..οσο για τις δουλειες του σπιτιου που εχουν σαματα εξασφαλιστε βοηθεια γιατι πιστεψτε με θα χρειαστει! βγαινουν τοσα αλλα μες τη μεση που δεν τα εχουμε υπολογισει..αυτα απο μενα..φιλια...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κλείσαμε τα έπιπλα στο ήρα. Κούνια-κρεβάτι, σιφονιέρα και καρότσι. Πολύ όμορφα είναι και φαίνονται σωστά φτιαγμένα. Επειδή θα χρειαστώ και λίκνο, βρήκαμε ένα στο mothercare που είναι κάπως διαφορεικό (είναι σε σταθερή βάση και λικνίζεται μόνο το πάνω μέρος του) οπότε μάλλον θα το πάρουμε από κει.... Στο δωμάτιο που προορίζεται για το μωρό δεν έχουμε κάνει ακόμα τίποτα. Είναι φίσκα στα βιβλία μου, το γραφείο, το κομπιούτερ.... Ευτυχώς δε θέλει βάψιμο. Παράδοση τα έπιπλα έχουν 20 Γενάρη, λέτε να είναι αργά; ΠΗΤ έχω 3-3-10.

μη στεναχωριεσαι δεν ειναι αργα, φτανει να ρθουν τοτε..ενα καθαρισματακι θα θελουν και να βαλεις τα καθαρα πραγματακια. φτανει να μη γινουν λαθη και τετοια..που θα θελουν αλλαγες κτλ


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αυτό με τα λάθη δεν το είχα σκεφτεί.... Ίσως πρέπει να τους πω για νωρίτερα.

Όσο για το λίκνο, φαίνεται σταθερότερο αυτό που δεν κουνιέται από το πάτωμα αλλά από πάνω, έχει και πολύ καλύτερη ασφάλεια, όταν δε θέλεις να κουνιέται. Αλλά δεν έχω επιλογή. Κούνια στο δωμάτιο μας δε χωράει και δε θέλω να το αφήσω μόνο του στο διπλανό δωμάτιο, τουλάχιστον για τον πρώτο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Για το καρότσι βρήκαμε ένα που είναι τρίο. Στην αρχή το κυκλοφορείς με το πορτ μπεμπέ και σε κοιτάει το μωρό. Μετά σηκώνεται η πλάτη του και γίνεται μπροστινό, για πιο μεγάλα μωράκια. Δίνει και το καθισματάκι, που προσαρμόζεται στη θέση του πορτ μπεμπε πάνω στο καρότσι. Είναι εύκολο το βάλε βγάλε αλλά θα δούμε και στην πράξη. Δεν είναι βαρύτερο από τα άλλα καρότσια, μα ίσως είναι λίγο πιο δύσκολο με το πορτ μπεμπέ επάνω. Θα δείξει στην πράξη. Δεν έχω και κανέναν να με συμβουλέψει γιατί είναι το πρώτο μωρό στην ευρύτερη οικογένεια, και οι φίλοι μου είναι ακόμα μπακούρια....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, κυρίως προς τις μανούλες που έχουν γεννήσει στη Θεσσαλονίκη. Προσπαθώ να διαλέξω ανάμεσα στο Γένεσις και στη Γενική κλινική, αλλά δεν τα καταφέρνω. Μάλλον επειδή δεν έχω και πολλά στοιχεία και επίσης δεν γνωρίζω καθόλου σχετικά με το κόστος. Αν γνωρίζει καμία, θα χαρώ πολύ να με διαφωτίσει!!

Και κάτι ακόμα..Έχω ΠΗΤ στις 26/03 και είναι το πρώτο μου!

Πότε πιστεύετε ότι είναι καλό να αρχίσω να αγοράζω επιπλάκια και γενικά ό,τι χρειάζεται το μωρό?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...