Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερουδια και καλη βδομαδα να χουμε....αυτο με το καροτσι που ειχα παρει εγω ηταν ενα απο τα μοντελα του κουινι που εχω ξαναπει, και ειχε καθισματακι αυτοκινητου που εμπαινε και στο καροτσι, πορτ μπεμπε και καθισμα καροτσιου για πιο μεγαλο.ολα αυτα γυρνουσαν και απο τις 2 πλευρες για να βλεπεις το μωρακι...αυτο που μας βολεψε παρα πολυ ηταν το πορτ μπεμπε γιατι οπου και να πηγαιναμε μπορουσε ανετα να κοιμηθει σαν να ειναι στο κρεβατι του!πηγαμε και διακοπες με αυτο!κανει ακομα και για το σπιτι...τωρα σιγουρα θα εχουν βγαλει και πιο εξελιγμενα μοντελα ισως και πιο ευκολα στη χρηση γιατι και αυτο ειναι σημαντικο.


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

elina μου η γνωμη μου ειναι να κανεις μια ερευνα αγορας τωρα και να ρωτησεις χρονο παραδοσης για τα επιπλα που μπορει να αργησουν και απο κει και περα αποφασιζεις, κανενα μηνα πιο μπροστα καλο ειναι να ειναι σπιτι για να βαζεις τα ρουχαλακια κτλ.γενικως να εισαι ετοιμη1 μηνα πριν για καθε ενδεχομενο...στις κλινικες μπορεις να παρεις τηλ και να μαθεις για το κοστος και καποια κοπελα απο δω εχει γεννησει στο γεννεσις μπορεις να ρωτησεις..αυτα απο μενα...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια! τι κανετε? Εγω δεν μπαινω συχνα, αλλα απο οτι βλεπω ουτε και σεις. Σημερα εχω ραντεβου με το γιατρο μου και θα δω την μπουμπουκα μου ποσο μεγαλωσε.


7f7174376f.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορτσόπουλα! Όντως πολύ ήσυχο το καφέ μας. Corinna καλώς όρισες και με το καλό τα διδυμάκια σου. Από κιλά έχω πάρει 6. Ο γιατρός μου είπε να πάρω μέχρι 11-12. Τί λέτε οι έμπειρες θα τα καταφέρω ή θα τα ξεπεράσω δυστυχώς;


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορτσόπουλα! Όντως πολύ ήσυχο το καφέ μας. Corinna καλώς όρισες και με το καλό τα διδυμάκια σου. Από κιλά έχω πάρει 6. Ο γιατρός μου είπε να πάρω μέχρι 11-12. Τί λέτε οι έμπειρες θα τα καταφέρω ή θα τα ξεπεράσω δυστυχώς;

Αχ! τους τελευταιους μηνες ολα παιζονται! ας προσπαθησουμε οσο μπορουμε να κρατηθουμε γιατι μετα και να θελουμε δε θα μπορουμε.. και αυτα τα γλυκα, τι εθισμος...!ερχονται και τα μελομακαρονα και οι κουραμπιεδες...θανατος....


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είμαι 22 εβδομάδων και αυριο θα πάω να κάνω την Β επιπέδοθ. Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Έχω αρχίσει να ξεσηκώνομαι με τα μωρουδιακά αλλά ακόμα δεν θα αγοράσω τίποτα. Με τον καινούριο χρόνο. Από κιλά είμαι μια χαρά. Εχω πάρει μόνο 1 κιλό αλλά η κοιλιά μου είναι τεράστια. σας φιλώ όλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κορίτσια!!τι κάνετε; είπαμε τα κιλά είναι μια πονεμένη ιστορία!!!

ωχ μωρέ όσα βάλουμε στο κάτω κάτω!!τι να κάνουμε, θα τα χάσουμε μετά τη γέννα..γιατί μου φαίνεται ότι όσο το σκεφτόμαστε τόσο λιγουρευόμαστε τα πάντα γύρω μας:rolleyes:, θα κάνουμε κράτει όσο μπορούμε;)

καλωσόρισες κορίνα στο καφέ μας που πιστεύω να γίνει λίγο πιο ενεργό όσο προχωράμε!!


Osn1p2.pngnnVbp2.pngEipGp2.png
Link to comment
Share on other sites

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....:shock: τους είχα ξεχάσει τους κουραμπιέδες κορίτσια.... πω πω τι έχουμε να τραβήξουμε. χαχαχα... εγώ ladies είμαι +7, η γιατρός με κράζει κ εγώ τον εαυτό μου.. αν κ προσέχω σχετικά! Και όλοι μου λένε, τι αδύνατη που είσαι...ευτυχώς δεν πάχυνες! Που να'ξεραν χαχα :tongue:

Όντως μωρέ κοριτσάκια μου, τι ησυχία είναι αυτή; Μας έμεινε κουσούρι απ'το προηγούμενο cafe? Μα γι'αυτό μας τον άνοιξαν, να λυθεί η γλώσσα μας! ερώτηση: Doppler θα κάνετε όλες?


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια κι από μένα. Τι κάνετε; Σας διαβάζω καθημερινά και ανελλιπώς, και ας μην γράφω. Από κιλάκια είμαι στα +4, αυτή τη στιγμή. Σήμερα έκανα τη μικρή καμπύλη ζαχάρου και ούρων, τώρα που θα σχολάσω θα πάω να πάρω τα αποτελέσματα. Αύριο θα πάω στο γιατρό. Για την εξέταση doppler δεν ξέρω τίποτε ακόμα. Οσο για φαγητό, δεν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι ιδιαίτερα. Το κάτιτίς μου με τη σοκολάτα βέβαια το έχω. Να ρωτήσω κάτι; Οταν τρώτε νιώθετε φούσκωμα άμεσα ή είναι μόνο δικό μου σύμπτωμα;


77N4p2.png

1e30b2a176.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα κάνω doppler αλλά ακόμα είναι νωρίς, το κάνεις κατά βάση από την 32η εβδομάδα και μετά.δεν είναι υποχρεωτικό, συνήθως όμως οι γιατροί λένε να το κάνουμε και αν θέλετε τη γνώμη μου είναι καλό γιατί ελέγχει τα αγγεία του μωρου και γενικώς τη ροή του αίματος.

αν ειδικά σε καμιά τύχει το μωράκι της να μην βάζει ιδιαίτερο βάρος, χρειαζεται παρακολούθηση με doppler και από πιο μπροστα (28η και μετά)και όχι μόνο των αγγείων του εμβρύου αλλά και των μητριαίων αρτηριών , δηλαδή της ίδιας της μαμάς.σας το λέω επειδη γέννησα πρόωρα τη δεύτερη μου κόρη ακριβώς λόγω της μη καλής αιμάτωσης του πλακουντα,την οποία παρακολουθούσα με τα doppler.

σε κάθε περίπτωση ας ακολουθεί η καθεμιά τις συμβουλές του γυναικολογου της, αυτός ξέρει καλύτερα;)


Osn1p2.pngnnVbp2.pngEipGp2.png
Link to comment
Share on other sites

nanny73 εγω εχω τετοιο φουσκωμα η παρομοιο με το δικο σου, μερικες φορες νομιζω οτι πετρωνω και οτι θα σκασει κοιλια και στομαχι.Το ανεφερα στον γιατρο μου και ειπε ισως ειναι νευρικη στομαχιτιδα, καπως ετσι, τιποτα το σημαντικο...φιλοι μου ειπαν οτι θελει να μη τρωμε γρηγορα και οχι πολλα καυτερα, μπαχαρικα κτλ


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...