Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες! Εμείς απόψε πάλι ανα δύωρο ξυπνάγαμε. Κάναμε κι έναν ξεγυρισμένο εμετό στις 3:00 το βράδυ κ τρέχαμε. Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω πάρα πολύ γάλα κ τρέχει κι η μικρούλα πνίγεται όταν πίνει. Δοκίμασα τα κόλπα που είπες Ιωάννα αλλά πιεζόταν το στομαχάκι της πάνω μου κ δυσκολευόταν περισσότερο. Τι κάνω λάθος; Εν τω μεταξύ, από τότε που έκανε εμετό πίνει μόνο 5-8 λεπτά γάλα, όπου κ αυτή πνίγεται κ το στήθος δεν αδειάζει κ πονάω.

Χθες είπα να βγάλω με θήλαστρο αφού έχει φάει γιατί το ένα ζιζι έκανε 3 γρομπαλάκια κ φοβάμαι μην πάθω μαστίτιδα. Δύσκολος ο θηλασμός!

ΜΑΡΑΚΙ καταρχας η Αθηνουλα ειναι κούκλα!!να σας ζήσει και πάλι!!! γραψε στο φορουμ του θηλασμου που ειναι η Αγλαία ,σίγουρα θα σε βοηθησουν! εγω που το παθα στο μαιευτηριο,εβγαλα 2 φορες με θηλαστρο για να αποσυμφορηθει το στηθος και μετα ημουν μια χαρα!

δυσκολος ο θηλασμος!!!!???? κι ακομα δεν εχεις δει τιποτα!!χαχα! ασε Μαράκι!αλλα θα τα καταφερουμε!!:tongue:


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμείς χθες δεν κοιμηθήκαμε όλη νύχτα. ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ! Δεν κοιμήθηκα ούτε κι εγώ ούτε και ο μπαμπάς μας. Αφού από την μέση της νύχτας και μετά δεν τον κρατούσα στο χέρια γιατί φοβόμουν να μην μου πέσει και τον έβαζα στο μαξιλάρι! Τελικά κοιμήθηκε στις 8-12 και ξεκουράστηκε το κορμάκι μου λίγο αλλά κορίτσια είμαι ακόμα κομμάτια.


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο! Λάθος υπολόγισα. Δεν το'χω με τις πράξεις... :-(

Ναι ζουζούνα, οπότε μπορείς να πας την Κυριακή να πάρεις την ευχούλα και μετά να βγεις και βόλτα. Ξέρεις πως περιμένω την Κυριακή;

Μου είπε η πεθερά μου να κρατήσω την κουνιάδα μου (ΑΜΕΑ) για να πάει σε μια βάφτιση και είπα ναι νομίζοντας ότι είναι η περασμένη Κυριακή. Τελικά είναι αυτή την Κυριακή στις 12!!! Και πάλι θα την κρατήσω αλλά θα την πάρω και αυτή μαζί μου καροτσότσαρκα γιατί πραγματικά δεν αντέχω άλλο στο σπίτι. Δεν με κρατάει τίποτα μέσαααααααααααα!


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα Μαρακι τιποτα δε με κραταει σπιτι!αντε να μεγαλωσουμε κ εμεις να βγουμε βολτιτσες!!

καλε κοιτατε τι καθομαι και παιζω η αυπνη μανα!

http://www.tlife.gr/makeover.html


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς τώρα σε αποζημειώνει; Δεν ξυπνάει την νύχτα; Πως το έκανες αυτό; Κοντεύω να σκάσω! Δώσε ένα χέρι βοηθείας.

εμ κ εγω αυτο δεν ρωταω τοσο καιρο?????????

Βικυ ασε...η Αντζυ ετσι κανει!!!κ εγω την ελεγα να της βαλω το τικερακι κ αυτη ελειπε κ εγω μιλουσα μονη!!!χαχαχα


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μανούλες!

Έχουμε έρθει εδώ και μια βδομάδα σπίτι μας αλλά δεν μπόρεσα να μπω σας γράψω!

Τι κάνετε?

Εμείς είμαστε μια χαρά!

Γκρινιάζουμε, τρώμε, και κοιμόμαστε!

Το βράδυ κάνουμε το μπανάκι μας κατα τις 9 μετά μαμ και κάνουμε νάνι και μετά ξυπνάμε στις 4 και μετά πάλι στις 7! Δεν μας κουράζει πολύ!!!!

Αλλά έχουμε πολλά νεύρα βρε κορίτσια!!!!

Ειδικά όταν θέλουμε να φάμε χαλάμε τον κόσμο!

Δαγκώνει τα χέρια του και τινάζει το κεφάλι!!!!

Έτσι κάνουν και τα δικά σας ή μόνο το δικό μου είναι νευρόσπασμα????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γλυκουλες μανουλες με τα ομορφα μωρακια!!!!!!

Εμεις ειχαμε ενα καλο βραδυ αν και μεχρι να κοιμηθει κατα τις 11 εκλαιγε σαν

τρελος.Μαλλον ειχε παλι πονακια....και τον εβλεπα που εκλαιγε και κοκκινιζε και μου ερχοτανε να βαλω τα κλαματα που δεν μπορουσα να κανω κατι:(:(:(:(:(:(

Αγγελικουλα μου και εγω το βραδυ μια απ τα ιδια!Οταν ξυπναει και γκρινιαζει

δεν μπορω ουτε το ματι να ανοιξω η ακαρδη μανα!!!Του βαζω 5-6 φορες την πιπιλα ηρεμει λιγο και μετα την πεταει και παλι τα ιδια μεχρι να αποφασισω να σηκωθω να τον ταισω!!!

Μακαρι να φιαξουμε σιγα σιγα το βραδυ μας οπως η Λουση που κοιμαται ολη νυχτα και ξεκουραζετε και η μανουλα!!!

Σημερα ζυγιστικα και εχω χασει ΟΛΑ τα κιλα της εγκυμοσυνης!!!!!!!Απιστευτο????????:shock::shock::shock::shock::shock::shock:Χωρις να προσεχω τι τρωω βεβαια!!Αλλα θελω να χασω κι αλλα γιατι ημουνα χοντρουλα και πριν μεινω εγκυος:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Οσο για την βαφτιση εγω ελεγα μεσα Οκτωβρη (μιας και λενε οτι θα ειναι πολυ ζεστος ο καιρος ακομα)και ο αντρας μου λεει του χρονου την ανοιξη και πιστευω οτι θα ειναι μεγαλο το παιδι τοτε!Αλλα δεν εχουμε αποφασισει ακομα:?::?::?::?:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες!

Έχουμε έρθει εδώ και μια βδομάδα σπίτι μας αλλά δεν μπόρεσα να μπω σας γράψω!

Τι κάνετε?

Εμείς είμαστε μια χαρά!

Γκρινιάζουμε, τρώμε, και κοιμόμαστε!

Το βράδυ κάνουμε το μπανάκι μας κατα τις 9 μετά μαμ και κάνουμε νάνι και μετά ξυπνάμε στις 4 και μετά πάλι στις 7! Δεν μας κουράζει πολύ!!!!

Αλλά έχουμε πολλά νεύρα βρε κορίτσια!!!!

Ειδικά όταν θέλουμε να φάμε χαλάμε τον κόσμο!

Δαγκώνει τα χέρια του και τινάζει το κεφάλι!!!!

Έτσι κάνουν και τα δικά σας ή μόνο το δικό μου είναι νευρόσπασμα????

καλώς την Κική μας με τον μπεμπη της τον όμορφο!!κι εμεις μια απο τα ίδια είμαστε,τη μέρα εν τω μεταξύ μπορεί να κοιμάται και 4 και 5 ώρες,τη νύχτα θέλει να κάνει το βαμπίρ!!χαχα!κ μενα νευρική είναι,μας το πε κι η παιδίατρος που κόντεψε η μπέμπα να την ξεμαλλιάσει!και όταν τη ντύνουμε κλωτσάει σαν παλαβή!μην ανησυχείς λοιπόν,δεν είναι μόνο ο μπεμπίνος σου έτσι!

Καλησπερα γλυκουλες μανουλες με τα ομορφα μωρακια!!!!!!

Εμεις ειχαμε ενα καλο βραδυ αν και μεχρι να κοιμηθει κατα τις 11 εκλαιγε σαν

τρελος.Μαλλον ειχε παλι πονακια....και τον εβλεπα που εκλαιγε και κοκκινιζε και μου ερχοτανε να βαλω τα κλαματα που δεν μπορουσα να κανω κατι:(:(:(:(:(:(

Αγγελικουλα μου και εγω το βραδυ μια απ τα ιδια!Οταν ξυπναει και γκρινιαζει

δεν μπορω ουτε το ματι να ανοιξω η ακαρδη μανα!!!Του βαζω 5-6 φορες την πιπιλα ηρεμει λιγο και μετα την πεταει και παλι τα ιδια μεχρι να αποφασισω να σηκωθω να τον ταισω!!!

Μακαρι να φιαξουμε σιγα σιγα το βραδυ μας οπως η Λουση που κοιμαται ολη νυχτα και ξεκουραζετε και η μανουλα!!!αυτό παρακαλάμε όλες να γίνει!!αλλά ΠΟΤΕ????:confused::rolleyes::confused:

Σημερα ζυγιστικα και εχω χασει ΟΛΑ τα κιλα της εγκυμοσυνης!!!!!!!YEAH!!!

Απιστευτο????????:shock::shock::shock::shock::shock::shock:Χωρις να προσεχω τι τρωω βεβαια!!Αλλα θελω να χασω κι αλλα γιατι ημουνα χοντρουλα και πριν μεινω εγκυος:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Οσο για την βαφτιση εγω ελεγα μεσα Οκτωβρη (μιας και λενε οτι θα ειναι πολυ ζεστος ο καιρος ακομα)και ο αντρας μου λεει του χρονου την ανοιξη και πιστευω οτι θα ειναι μεγαλο το παιδι τοτε!Αλλα δεν εχουμε αποφασισει ακομα:?::?::?::?:

κι εμείς του χρόνου θα τη βαφτίσουμε Άνοιξη μάλλον να χει χρονίσει και να ναι και καλός ο καιρός!( κι εγω να μπαινω στα παλιά μου ρούχαααααααααααα!:shock::shock:)


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα μανούλες!!!

Επιτέλους έφτιαξε η διάθεση μου. Χθες ήρθε ο παιδίτρος σπίτι, η μικρή μου είναι πολύ καλή και φυσικά πήρε και βάρος, είμαστε τώρα 4250!!! Ο παιδίατρος είναι σύμβουλος θηλασμού και κάναμε και πρόγραμμα με αντλήσεις με θήλστρο (αυτό που νοίκιασε η Μαίρη νοίκιασα και εγώ), με στήθος και μετρημένα μπουκάλια ώστε να αυξήσουμε παραγωγή από το στήθος και να σταματήσουμε το μπουκάλι σιγά-σιγά. Οπότε είμαι πολύ καλύτερα που έχω ελπίδα να τα καταφέρω!

Το παιδάκι μου πάντως είναι πολύ καλό και χθες κοιμήθηκε σχεδόν 3ωρα και ξεκουράστηκαν και η μαμά με τον μπαμπα!


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα μανούλες!!!

Επιτέλους έφτιαξε η διάθεση μου. Χθες ήρθε ο παιδίτρος σπίτι, η μικρή μου είναι πολύ καλή και φυσικά πήρε και βάρος, είμαστε τώρα 4250!!! Ο παιδίατρος είναι σύμβουλος θηλασμού και κάναμε και πρόγραμμα με αντλήσεις με θήλστρο (αυτό που νοίκιασε η Μαίρη νοίκιασα και εγώ), με στήθος και μετρημένα μπουκάλια ώστε να αυξήσουμε παραγωγή από το στήθος και να σταματήσουμε το μπουκάλι σιγά-σιγά. Οπότε είμαι πολύ καλύτερα που έχω ελπίδα να τα καταφέρω!

Το παιδάκι μου πάντως είναι πολύ καλό και χθες κοιμήθηκε σχεδόν 3ωρα και ξεκουράστηκαν και η μαμά με τον μπαμπα!

μπράβο Θάλεια μου!! ήμουν σίγουρη ότι όλα θα πηγαίνανε καλά,στο είπα!!4250?? καλέ αυτη είναι θηρίο!εμένα την Παρασκευή η μπισκοτίνα μου ήτανε 3.360! μαι σταλίτσα!!

τωρα που είπαμε για παιδίατρους,να σας ρωτήσω-όλες- πόσο σας παίρνουν για επίσκεψη?/εμάς πήρε 80 € .:shock:


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπράβο Θάλεια μου!! ήμουν σίγουρη ότι όλα θα πηγαίνανε καλά,στο είπα!!4250?? καλέ αυτη είναι θηρίο!εμένα την Παρασκευή η μπισκοτίνα μου ήτανε 3.360! μαι σταλίτσα!!

τωρα που είπαμε για παιδίατρους,να σας ρωτήσω-όλες- πόσο σας παίρνουν για επίσκεψη?/εμάς πήρε 80 ? .:shock:

Ναι, ναι εμείς με το που γεννήθηκε την στείλαμε και σχολείο!!!

Ο παιδίατρος μας πήρε 50 ευρώ με απόδειξη, αλλά στις επισκέψεις είναι συμβεβλημένος με το ταμείο μου οπότε δεν θα παίρνει χρήματα.


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς ήρθε η παιδίατρος την Κυριακή. Η πρώτη μας επίσκεψη. Ήταν πολύ καλή η μπουμπού μας. 3510, πήραμε το λίγο που χάσαμε στο μαιευτήριο.

Κική μου κι εμένα όταν πεινάει δεν την κρατάει τίποτα. Θηρίο ανήμερο. Τρώει χέρια, κλωτσάει πόδια με τρελή μανία και μετά με την ίδια μανία πιάνει το ζιζί. Πώς να μην το ξεσκίσει!

Θάλεια, απίστευτο το πώς μεγάλωσε! Κ πόσο γρήγορα! Γερό να ´ναι!

Δοκίμασα κι έβγαλα λίγο γάλα με το θήλαστρο πριν φάει ώστε να μην πνίγεται απ´την ορμή. Με αυτόν τον τρόπο ήπιε περισσοτερη ώρα και ακόμα δεν τα ´χει βγάλει. Θα δούμε, αν δουλεύει θα το καθιερώσω. Κ το μεγάλο μου παράπονο/προβλημα: όταν την αλλάζουμε κ μόλις την έχουμε πλύνει μας χέζει ή κατουράει στάνταρ! Μέσα σε δυό μέρες έχουμε λερώσει όλα μας τα σελτεδάκια κ πετσετες. Έχουμε δοκομάσει να την περιμένουμε να τα κάνει με ανοιχτή την πάνα κ τίποτα. Λες κ έχει βαλει στοίχημα να μας ταλαιπωρεί. Προς το παρόν γελάμε πάντως. Σε λίγες μέρες δεν νομίζω...


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς ήρθε η παιδίατρος την Κυριακή. Η πρώτη μας επίσκεψη. Ήταν πολύ καλή η μπουμπού μας. 3510, πήραμε το λίγο που χάσαμε στο μαιευτήριο.

Κική μου κι εμένα όταν πεινάει δεν την κρατάει τίποτα. Θηρίο ανήμερο. Τρώει χέρια, κλωτσάει πόδια με τρελή μανία και μετά με την ίδια μανία πιάνει το ζιζί. Πώς να μην το ξεσκίσει!

Θάλεια, απίστευτο το πώς μεγάλωσε! Κ πόσο γρήγορα! Γερό να ´ναι!

Δοκίμασα κι έβγαλα λίγο γάλα με το θήλαστρο πριν φάει ώστε να μην πνίγεται απ´την ορμή. Με αυτόν τον τρόπο ήπιε περισσοτερη ώρα και ακόμα δεν τα ´χει βγάλει. Θα δούμε, αν δουλεύει θα το καθιερώσω. Κ το μεγάλο μου παράπονο/προβλημα: όταν την αλλάζουμε κ μόλις την έχουμε πλύνει μας χέζει ή κατουράει στάνταρ! Μέσα σε δυό μέρες έχουμε λερώσει όλα μας τα σελτεδάκια κ πετσετες. Έχουμε δοκομάσει να την περιμένουμε να τα κάνει με ανοιχτή την πάνα κ τίποτα. Λες κ έχει βαλει στοίχημα να μας ταλαιπωρεί. Προς το παρόν γελάμε πάντως. Σε λίγες μέρες δεν νομίζω...

Εμάς ήρθε ο παιδίατρος πριν μια εβδομάδα και είχαμε φτάσει 3440! Παίρνει 40 γρ την μέρα! Είναι πολύ καλά μας είπε!!!

Κι εμείς το έχουμε αυτό το θέμα Μαράκι!!!!

Ο δικός μας κατουράει σχεδόν κάθε φορά που του ανοίγω την πάνα για να τον αλλάξω!!!! Κι εμείς είμαστε και αγοράκια και όταν κατουράει κάνουμε σιντριβάνι!!!! Κατουράει εμένα, τα σελτεδάκια και φεύγει και στο πάτωμα καθώς κλωτσάει!

Μέχρι και τον παιδίατρο κατούρησε!

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που είπε η Βίκη για τον Σεπτέμβρη και τις βαφτίσεις έχει δικιο!

Εμείς ίσα ίσα βρήκαμε την ημερομηνία που θέλαμε χτες και την κλείσαμε.. Σε άλλη εκκλησία θέλαμε βέβαια αλλά δεν υπήρχε η ημερομηνία που ζητάγαμε. Πρέπει να αρχίσουμε να κάνουμε έρευνα αγοράς για προσκλητήρια, μπομπονιέρες, γλυκάκια... Αχ... πείτε καμιά πρωτότυπη ιδέα...

Μαράκι μου υπομονή με τον θηλασμό.. Θα τα καταφέρετε θα το δεις!!!

Κική μου επιτέλους μας ήρθες! Ο μπεμπούκος σου είναι καλά?

Εμάς η παιδίατρος στο σπίτι πέρνει 60 ευρώ και στο ιατρείο 40 ευρώ. Εμείς αρχες Ιουνίου θα κάνουμε και το πρώτο μας εμβόλιο!!!


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...