Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Kαλησπέρα σε όλες σας!

touki να χαιρεσαι τον άντρα σου, πολύχρονος.

Κορίτσια βλέπω οτι δύο από έσας σταματήσατε το φολικό οξύ, εμένα η γιατρος μου είπε οτι το φολικό θα το παίρνω μέχρι το τέλος της εγκυμσύνης, οι υπόλοιπες το παίρνετε?

elsadrm η περιγραφή σου μας κάνει να ανυπομονούμε πως και πως να αρχίσουμε να νιώθουμε τις κλωτσιές μας, αντεεεεε!!!!

Thalia81 καλησπέρα εγω πίνω και fero folic και filicine και είμαι στην 18η εβδομάδα. Απο ότι είχα συζητήσει με το γιατρό μου θα εξακολουθήσω να τα πίνω...:tongue: αντε στην υγεια μας:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα και καλη εβδομαδα touki!Να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!Για την β επιπεδου δεν νομιζω να μην σου δωσουν πολυ σημασια γιατι τι στο καλο τοσα λεφτα δινεις στο Μητερα αλλα ξερω οτι εχει και καλους γιατρους.Θα ρωτησω να μαθω περισσοτερα γιατι ο κουμπαρος μου ειναι νοσοκομος στην αιθαουσα τοκετων του Μητερα.Μηπως ξερεις το ονομα του γιατρου που θα σου κανει την εξεταση?Τον γιατρο σου πως τον λενε?Ολα θα πανε καλα:P

κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας! εύχομαι και σε εσάς να είστε καλά, να χαίρεστε τους αντρούληδές σας και την οικογένειά σας που πολύ σύντομα θα μεγαλώσει!χιχιχι!

neraidoula εκλεισα ραντεβου με τον κ. Κούτρα και το γιατρό μου τον λένε Στεφανίδη. Αν ξέρεις κάτι ή μπορείς να μάθεις πολύ θα το εκτιμούσα!

φολικό οξύ, ασβέστιο και σίδηρο παίρνω και εγώ. Filicine ξεκίνησα το 2ο μήνα και δε μου έχει πει κάτι για να το διακόψω. Συνεχίζω κανονικά.

Φιλάκια πολλά σε όλες και ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις σας!:D:D:D


 

KOWTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!! απο ότι βλεπω καλά είμαστε σήμερα, όσο για εσάς που κάνετε ακόμη εμετούς υπομονη, και μακα΄ρι να τελειώσουν γρήγορα.

touki να χαίρεσαι τον άντρα σου . Όσο αναφορά τις βιταμίνες εγώ το φολλικό το σταμάτησα γιατί αμέσως το έβγαζα, τώρα παίρνω σίδηρο και ασβέστιο.


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλες σας!

touki να χαιρεσαι τον άντρα σου, πολύχρονος.

Κορίτσια βλέπω οτι δύο από έσας σταματήσατε το φολικό οξύ, εμένα η γιατρος μου είπε οτι το φολικό θα το παίρνω μέχρι το τέλος της εγκυμσύνης, οι υπόλοιπες το παίρνετε?

elsadrm η περιγραφή σου μας κάνει να ανυπομονούμε πως και πως να αρχίσουμε να νιώθουμε τις κλωτσιές μας, αντεεεεε!!!!

Thalia μου κι εγω παίρνω filicine, σίδηρο και ασβέστιο! Το μόνο άσχημο είναι ότι μου έχουν προκαλέσει δυσκοιλιοτητα :-(


B8ZWp3.png

Jk5rp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Thalia81 καλησπέρα εγω πίνω και fero folic και filicine και είμαι στην 18η εβδομάδα. Απο ότι είχα συζητήσει με το γιατρό μου θα εξακολουθήσω να τα πίνω...:tongue: αντε στην υγεια μας:-P:-P:-P

Kαλησπερα κοριτσαι κ απο μενα!

κ εγω παιρνω το Ferofolic( το οποιο ειναι κ σιδηρος κ φολλυκο οξυ) και ασβεστιο απο την αρχη της εγκυμοσυνης!

κ δεν νομιζω να τα σταματησω.το πιο απαισιο ειναι το ασβεστιο γιατι ειναι σαν κιμωλια το χαπι κ το σπαω στα 3 για να το πιω!:shock:

σημερα πηγα ΙΚΕΑ.. αν δεν εχετε τι να κανετε κ γουσταρετε τις βολτες πηγαινετε...ανοιγει το ματι σου ρε παιδι μου!εχει κ ωραια παιδικα πραγματα..οπως επισης εχει κ ωραια λουκανικα στην εξοδο!!!χαχαχ:P:p(που ακομη να χονέψω)!:(


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βλέπω οτι δύο από έσας σταματήσατε το φολικό οξύ, εμένα η γιατρος μου είπε οτι το φολικό θα το παίρνω μέχρι το τέλος της εγκυμσύνης, οι υπόλοιπες το παίρνετε?

Κι εγώ το συνεχίζω κανονικά


an1cHjB0g410010NDc3MTRkfDQ1MzIwNjkyanBhfG15IGxpdHRsZSBhbmdlbCBpcw.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!!

Χριστίνα, Ελισάβετ, σας ευχαριστώ πολύ !!! Εύχομαι να δείτε και εσείς τα bebe σας και να ξετρελαθείτε στην Β' επιπέδου!!!

touki Μου να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και αυτός με την σειρά του την γυναίκα του που είναι ένα πολύ γλυκό Kinderaki !!!!!!!!!!!!!!

Η μικρή μου κάνει τουμπίτσες (που να τις καταλαβαίνω...) μόλις ξαπλώσω και χαλαρώσω αμέσως. Σήμερα παρατηρήσαμε ότι πάει και κουρνιάζει όπου βάλω το χέρι μου. Ο άντρας μου έβαλε το μάγουλό του πάνω στην κοιλιά μου και του έριχνε μπουνίτσες χεχεχεχε... Είναι μία αυτή....... Αλλά δεν με πονάει σε καμία της κίνηση. Προς το παρόν τουλάχιστον....

Από χάπια παίρνω 1 σιδηρο+φολικό οξύ και 1 μαγνησιο πρωί - βράδυ, και 1 ασβέστιο μασώμενο κάθε μεσημέρι. Δεν με πειράζουν σε κάτι ούτε μου φέρνουν ανακατωσούρες.

Την Πέμπτη θα πάω να ξαναδώ την μπέμπα μας στο Έλενα που θα κάνω άλλη μία Β΄επιπέδου. Μου έλειψε πολύ!!!!!!!!!!!

Πάντως έχει αρχίσει και με ενοχλεί λιγάκι η έλειψη ευλυγισίας , δεν μπορείς να κάνεις τίποτε χωρίς φόβο δυστυχώς...

Κορίτσια μου εσείς πότε στολίζετε το δεντράκι σας? Μύρισαν Χριστούγεννα......


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

1.ΒΑΡΒΑΡΑ Κ. ------>30/03/10 Γαλληνο ή Αγιο Λουκά Αγοράκι

2.irev ------------->30/03-08/04/10 ΕΛΕΝΑ (φύλλο άγνωστο)

3.angel_ ---------->31/03-03/04/10 ΕΛΕΝΑ (κοριτσάκι)

4.pik -------------->03/04/10 Αρεταίειο (Αγοράκι)

5.andria27 -------->03/04/10 ΙΑΣΩ (Αγοράκι)

6.touki ------------>06/04/10 Μητέρα (Κοριτσάκι)

7.mel -------------->06/04/10 (Αγοράκι)

8.alikys ----------->07/04/10 Μητερα(Αγορακι)

9.dimidana -------->07/04/10 "Χατζηκώστα" Ιωαννίνων (Κοριτσάκι)

10.Valia81 ---------->07/04/10 ΙΑΣΩ (Αγοράκι)

11.mary73 ---------->07/04/10 ΙΑΣΩ (Αγοράκι)

12.ELISAVET -------->08/04/10 (Αγοράκι)

13.dina84 ----------->08/04/10

14.strata------------>08-09/04/10

15.mariong ---------->09/04/10 Μητέρα (Κοριτσάκι μάλλον)

16.Marakious -------->10/04/10 (ΜΗΤΕΡΑ) (Κορίτσι)

17.taniabell---------->11/04/10 (Μάλλον κοριτσάκι)

18.despoina82 ------->12/04/10 (Μάλλον αγοράκι)

19.Iwanna ---------->13/04/10 Βιοκλινική(Γαληνός) (Αγοράκι)

20.vatraxaki -------->13/04/10 Λητώ (Αγοράκι)

21.tatti-------------->13/04/10 (Αγοράκι)

22.BOBOLINOS------->16-20/04/10 (Αγοράκι)

23.βασ32 ----------->17/04/10 Ιασω

24.Χριστίνα Τουχα..-->17/04/10 Ιασώ

25.dim_angel -------->18/04/10, Νοσ. Αλεξάνδρα

26.Eirinaki ----------->18/04/10

27.teacher----------->18/04/10,καπου στα Τρικαλα (θελω κοριτσι)

28.demi-------------->18-25/04/10 Παπαγεωργίου Θεσ/νίκη (κοριτσάκι)

29.neraidoula -------->20/04/10 Mητέρα (Αγοράκι)

30.AngiCat----------->21/04/10 (Aγοράκι)

31.Annie ------------>24/04/10 Γενεσσις Θεσσαλονικη(Μάλλον αγοράκι)icon_rolleyes.gif

32.island ------------>25/04/10, Ιασώ

33.Anna_22---------->26/04/10 (Μάλλον Ιασώ)

34.angie! ------------>26/04/10 Μητερα

35.Joanna30 --------->27/04/10 Λητώ (Aγοράκι)

36.thalia81 ---------->27/04/10

37.maraki2108-------->28/04/10 Μητέρα (Aγοράκι)

38.sfkr--------------->01/05/10 Έλενα


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!!

Χριστίνα, Ελισάβετ, σας ευχαριστώ πολύ !!! Εύχομαι να δείτε και εσείς τα bebe σας και να ξετρελαθείτε στην Β' επιπέδου!!!

touki Μου να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και αυτός με την σειρά του την γυναίκα του που είναι ένα πολύ γλυκό Kinderaki !!!!!!!!!!!!!!

Η μικρή μου κάνει τουμπίτσες (που να τις καταλαβαίνω...) μόλις ξαπλώσω και χαλαρώσω αμέσως. Σήμερα παρατηρήσαμε ότι πάει και κουρνιάζει όπου βάλω το χέρι μου. Ο άντρας μου έβαλε το μάγουλό του πάνω στην κοιλιά μου και του έριχνε μπουνίτσες χεχεχεχε... Είναι μία αυτή....... Αλλά δεν με πονάει σε καμία της κίνηση. Προς το παρόν τουλάχιστον....

Από χάπια παίρνω 1 σιδηρο+φολικό οξύ και 1 μαγνησιο πρωί - βράδυ, και 1 ασβέστιο μασώμενο κάθε μεσημέρι. Δεν με πειράζουν σε κάτι ούτε μου φέρνουν ανακατωσούρες.

Την Πέμπτη θα πάω να ξαναδώ την μπέμπα μας στο Έλενα που θα κάνω άλλη μία Β΄επιπέδου. Μου έλειψε πολύ!!!!!!!!!!!

Πάντως έχει αρχίσει και με ενοχλεί λιγάκι η έλειψη ευλυγισίας , δεν μπορείς να κάνεις τίποτε χωρίς φόβο δυστυχώς...

Κορίτσια μου εσείς πότε στολίζετε το δεντράκι σας? Μύρισαν Χριστούγεννα......

Τα Χριστούγεννα τα περιμένω πως και πως! Φέτος θα είναι πολύ-πολύ διαφορετικά πιστεύω! Πήγα την προηγούμενη εβδομάδα στο μαγαζί της unicef και αγόρασα το αντίστροφο ημερολόγιο ως τα Χριστούγεννα, ένα μεταλλικό στολιδάκι με ένα αγοράκι για το δέντρο και Χρ. κάρτες! Εντάξει, δεν το παράκανα! Το δέντρο το στολίζουμε λίγες μέρες πριν τα Χριστούγεννα για να μην το συνηθίσουμε. Ψάχνω πάντως για χειροτεχνίες και γλυκάκια εορταστικά από τώρα! Πέρσυ είχαμε βάλει στο δέντρο μωρουδιακά αθλητικά παπουτσάκια και ζητήσαμε από τον Αη-Βασίλη να μας τα γεμίσει! Φέτος το βλέπω το δέντρο υποκατάστημα mothercare... :tongue:

Πάντως πιάνω τον εαυτό μου να τραγουδάει Χριστουγεννιάτικα... Από τώρα! :oops:


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σας ρωτήσω... Όταν πηγαίνετε για την κλασσική εξέταση στο γιατρό σας, σας κάνει μόνο υπέρηχο ή κάνει και έλεγχο τραχήλου στην "πολυαγαπημένη" γυναικολογική καρέκλα; Σας μετρά τον τράχηλο δλδ; Διάβαζα ένα θέμα στο φόρουμ και μου ήρθε...


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω... Όταν πηγαίνετε για την κλασσική εξέταση στο γιατρό σας, σας κάνει μόνο υπέρηχο ή κάνει και έλεγχο τραχήλου στην "πολυαγαπημένη" γυναικολογική καρέκλα; Σας μετρά τον τράχηλο δλδ; Διάβαζα ένα θέμα στο φόρουμ και μου ήρθε...

εμένα μου κάνει μόνο υπέρηχο, θα πρεπέ να κάνει και έλεγχο τραχήλου???

Εγώ πάντως με το ζόρι θα κρατηθώ μέχρι τέλους του μήνα για να μη στολίσω... Ήδη όμως αγόρασα μερικά στολιδάκια και ψάχνω και γω΄σχέδια για χειροτεχνίες ώστε να διακοσμήσω το σπιτάκι μας!!! Όντως τα φετινά χριστούγεννα θα είναι πολύ διαφορετικά απο όλα τα άλλα:P:p:p:p

Α!! και αν θέλει καμία ιδέες για χειροτεχνίες για παιδικό δωμάτιο μπορώ να τις στείλω διάφορα μιας και λόγω δουλείας εχω πάρα πολλά σχεδια που μπορείτε να φτιάξετε μόνες.:tongue:


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου κάνει μόνο υπέρηχο, θα πρεπέ να κάνει και έλεγχο τραχήλου???

Εγώ πάντως με το ζόρι θα κρατηθώ μέχρι τέλους του μήνα για να μη στολίσω... Ήδη όμως αγόρασα μερικά στολιδάκια και ψάχνω και γω΄σχέδια για χειροτεχνίες ώστε να διακοσμήσω το σπιτάκι μας!!! Όντως τα φετινά χριστούγεννα θα είναι πολύ διαφορετικά απο όλα τα άλλα:P:p:p:p

Α!! και αν θέλει καμία ιδέες για χειροτεχνίες για παιδικό δωμάτιο μπορώ να τις στείλω διάφορα μιας και λόγω δουλείας εχω πάρα πολλά σχεδια που μπορείτε να φτιάξετε μόνες.:tongue:

Κι εμένα! Δεν θέλω να σας αγχώσω, απλώς να μάθω τί συνηθίζεται γενικώς στην εγκυμοσύνη!

Τί δουλειά κάνεις;! Εννοείς χαρτοκοπτικές και χειροτεχνίες για παιδιά;


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μονο την τελευταια φορα μου εκανε ελεγχο τραχηλου και αυτο το εκανε μεσα απο τον υπερηχο. Δηλαδη οπως ελεγχε το μωρο, κοιταξε και μετρησε και τον τραχηλο.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας! εύχομαι και σε εσάς να είστε καλά, να χαίρεστε τους αντρούληδές σας και την οικογένειά σας που πολύ σύντομα θα μεγαλώσει!χιχιχι!

neraidoula εκλεισα ραντεβου με τον κ. Κούτρα και το γιατρό μου τον λένε Στεφανίδη. Αν ξέρεις κάτι ή μπορείς να μάθεις πολύ θα το εκτιμούσα!

φολικό οξύ, ασβέστιο και σίδηρο παίρνω και εγώ. Filicine ξεκίνησα το 2ο μήνα και δε μου έχει πει κάτι για να το διακόψω. Συνεχίζω κανονικά.

Φιλάκια πολλά σε όλες και ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις σας!:D:D:D

touki μου αυτο που εμαθα ειναι οτι γενικα σαν τμημα η ιατρικη εμβρυου του Μητερα που θα κανεις την β επιπεδου ειναι πολυ καλο τμημα και δεν θα σε ξεπεταξουν σε καμια περιπτωση.Για τον γιατρο που θα σου κανει την εξεταση δεν μπορω να σου πω κατι γιατι μου ειπανε οτι ειναι σχετικα καινουριος αλλα απο την στιγμη που σου ειπε ο γιατρος σου για αυτον μην αγχονεσαι καθολου,εκεινος ξερει για να σου λεει να πας σε αυτον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...