Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια! Καλη εβδομαδα να'χουμε.

Mel_ κι εγω ακομα δεν ειμαι εντελως καλα απο ναυτιες. Τις τελευταιες 2 εβδομαδες ανακατευομαι καθε απογευμα και βραδυ αλλα εχω κανει εμετο μονο 2 φορες. Οποτε δεν μπορω να πω οτι μου κοπηκαν μαχαιρι αφου ακομα εχω τα βραδια. Ομως τρωω κανονικα πρωινο κ μεσημεριανο, τα παντα σχεδον, μονο που δεν μπορω να φαω τεραστιες ποσοτητες. Κανα δυο φορες που παρασυρθηκα κ εφαγα σαν βοδι, μ'επιασαν ανακατωσουρες αμεσως. Το βραδυ τρωω ελαφρα γιατι ανακατευομαι. Απο κιλα, ειχα χασει2 τα οποια πηρα στις 2 αυτες βδομαδες. Αν συνεχιζω να παιρνω 1 κιλο την εβδομαδα δεν με βλεπω καλα! Αλλα προς το παρον δεν με αγχωνει αυτο.

Ανυπομονω να νιωσω τον μπεμπη μου!

Χριστινα το τικερακι αλλαζει μονο αν το κανεις οπως ηταν στο παλιο φορουμ. Το εχουν φτιαξει τωρα.

Καλη μερα σε ολες!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσια!το να κινειται το μωρο πολυ μεσα στην κοιλια ειναι φυσιολογικο μιας και ακομη δεν εχει μεγαλωσει πολυ και εχει μπολικο χωρο για να να κουνιεται.μπορει να αλλαξει μεχρι και 60 φορες σταση μεσα σε ενα μισαωρο....στον 8ο και στον 9ο που θα εχει μεγαλωσει οι κινησεις θα ειναι πιο δυσκολες μιας και ο χωρος θα το περιοριζει με αποτελασμα οι ''κλωτσιες'' που νιωθουμε να ειναι πιο εντονες και πιο λιγες...οσο για την μεση εισαι τυχερη που αρχισε να σε ποναει τωρα...εμενα με ποναει απο τον δευτερο...

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση!!! Μάλλον το μωράκι μου είναι υπερκινητικό!!! Φαντάσου χτες αν και είναι νωρίς ακόμα κανα 2-3 φορές είδα την κοιλιά μου να κουνιέται στο σημείο που με κλώτσαγε πάνω από τα ρούχα!!! Απίστευτο!!! Και αν σκεφτεις ότι ακόμα δεν είναι πολύ μεγάλο (σαν την παλάμι μας περίπου δεν είναι;;;) κάνει απίστευτα πράγματα!!!

Με το καλό να γεννήσεις και με ένα πόνο εύχομαι!!!


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση!!! Μάλλον το μωράκι μου είναι υπερκινητικό!!! Φαντάσου χτες αν και είναι νωρίς ακόμα κανα 2-3 φορές είδα την κοιλιά μου να κουνιέται στο σημείο που με κλώτσαγε πάνω από τα ρούχα!!! Απίστευτο!!! Και αν σκεφτεις ότι ακόμα δεν είναι πολύ μεγάλο (σαν την παλάμι μας περίπου δεν είναι;;;) κάνει απίστευτα πράγματα!!!

Με το καλό να γεννήσεις και με ένα πόνο εύχομαι!!!

να'σαι καλα!ακομη δεν ειναι τιποτα...οσο περνανε οι εβδομαδες και τα μπεμπε μεγαλωνουν η αισθηση οταν κινουνται ειναι φανταστικη....οταν γεννησα τον γιο μου τις πρωτες μερες μου ελειπαν οι κλωτσιες..ειναι τοσο μεγαλο θαυμα η εγκυμοσυνη!!


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

να'σαι καλα!ακομη δεν ειναι τιποτα...οσο περνανε οι εβδομαδες και τα μπεμπε μεγαλωνουν η αισθηση οταν κινουνται ειναι φανταστικη....οταν γεννησα τον γιο μου τις πρωτες μερες μου ελειπαν οι κλωτσιες..ειναι τοσο μεγαλο θαυμα η εγκυμοσυνη!!

Είναι απίστευτο θαύμα η εγκυμοσύνη!!! Κάποιες μέρες στο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΤV κατα τις 10.00 το βράδυ έχει γέννες και όταν δεν κοιμάμαι κάθομαι και βλέπω... Είναι απίστευτο όλο!!!


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Joanna30 κι εγω τα ιδια με τον σιδηρο. Δεν επαιρνα γιατι μου προκαλουσε εμετο. Ο αιματοκριτης μου επεσε στο 32 και τον αρχισα παλι τωρα που ειμαι καπως καλυτερα. Τον παιρνω ομως την ωρα που παω για υπνο γιατι οταν επιχειρησα να τον παρω πρωι ημουν παλι χαλια ολη μερα.

Αληθεια κοριτσια, ο γιατρος σας εχει δωσει τιποτα αλλο εκτος απι σιδηρο? Εμενα μου εκοψε κ το φολικο οξυ μετα το πρωτο τριμηνο. Εχω ακουσει πψς καποιες παιρνουν κ ασβεστιο.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eyxaristw koritsia gia tis apanthseis moy dwsane ligh elpida oti ua perasoyn kapoia stigmh kai oi anagoyles teleiws.

Maraki eimaste apo tis atyxes alla poy ua paei ua mas perasoyn kai emas. Eytyxws twra einai poly kalytera, kamia sxesh me toys prohgoymenoys mhnes.

Ki emena moy ekopse to fyliko ojy otan ekleisa toys 3 mhnes, kai de moy edwse oyte sidhro oyte kamia allh bitaminh logw twn emetwn. Otan janapaw se merikes ebdomades fantazomai ua moy dwsei kai emena.

sorry gia ta greeklish, kati epaue kai de gyrnaei sta ellhnika!!!

Kalh ebdomada se oles!!!!


Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή εβδομάδα! Το σουκου μου βγήκε ο πάτος στις δουλειες γιατι σήμερα έχει γενέθλια ο αντρούλης μου και είχαμε τραπέζι εχθές. Περάσαμε παρα πολύ ωραία αλλά το βράδυ με πονούσε η μέση μου και τα πόδια μου και ένιωθα και πονάκια στην κοιλιά. Σήμερα είμαι μια χαρά αλλά θα ξεκουραστώ καλά. Με κλωτσάει και εμένα το μωράκι μου! όχι πια μόνο το βράδυ αλλά και μες την ημέρα όταν είμαι καθιστή ή ξαπλωμένη. Κορίτσια εγώ τη β΄επιπέδου την έκλεισα στο Μητερα αλλά φοβάμαι μήπως εκεί γίνονται κάπως μαζικά οι εξετάσεις και με ξεπετάξουν. Πάω βέβαια σε συγκεκριμένο γιατρό που με εστειλε ο γιατρός μου και θα είναι εκεί και η μαία μου αλλά φοβάμαι οτι δε θα μου δώσουν και πολύ σημασία.άσε που σιγά μη μου γράψουν και dvd. Θέλω και εγω όμως! Ξερει καμια σας τι παίζει με τη β' επιπέδου στον Μητέρα;


 

KOWTp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή εβδομάδα! Το σουκου μου βγήκε ο πάτος στις δουλειες γιατι σήμερα έχει γενέθλια ο αντρούλης μου και είχαμε τραπέζι εχθές. Περάσαμε παρα πολύ ωραία αλλά το βράδυ με πονούσε η μέση μου και τα πόδια μου και ένιωθα και πονάκια στην κοιλιά. Σήμερα είμαι μια χαρά αλλά θα ξεκουραστώ καλά. Με κλωτσάει και εμένα το μωράκι μου! όχι πια μόνο το βράδυ αλλά και μες την ημέρα όταν είμαι καθιστή ή ξαπλωμένη. Κορίτσια εγώ τη β΄επιπέδου την έκλεισα στο Μητερα αλλά φοβάμαι μήπως εκεί γίνονται κάπως μαζικά οι εξετάσεις και με ξεπετάξουν. Πάω βέβαια σε συγκεκριμένο γιατρό που με εστειλε ο γιατρός μου και θα είναι εκεί και η μαία μου αλλά φοβάμαι οτι δε θα μου δώσουν και πολύ σημασία.άσε που σιγά μη μου γράψουν και dvd. Θέλω και εγω όμως! Ξερει καμια σας τι παίζει με τη β' επιπέδου στον Μητέρα;

Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!!! Με το καλό να δεχτείτε το κοριτσάκι σας!!!

Οσο για τη Β-επιπέδου στο Μητέρα δεν ξέρω να σου πω, αλλά δεν νομίζω να σε ξεπετάξουν αφού πας και από τον γιατρό σου...;)


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή εβδομάδα! Το σουκου μου βγήκε ο πάτος στις δουλειες γιατι σήμερα έχει γενέθλια ο αντρούλης μου και είχαμε τραπέζι εχθές. Περάσαμε παρα πολύ ωραία αλλά το βράδυ με πονούσε η μέση μου και τα πόδια μου και ένιωθα και πονάκια στην κοιλιά. Σήμερα είμαι μια χαρά αλλά θα ξεκουραστώ καλά. Με κλωτσάει και εμένα το μωράκι μου! όχι πια μόνο το βράδυ αλλά και μες την ημέρα όταν είμαι καθιστή ή ξαπλωμένη. Κορίτσια εγώ τη β΄επιπέδου την έκλεισα στο Μητερα αλλά φοβάμαι μήπως εκεί γίνονται κάπως μαζικά οι εξετάσεις και με ξεπετάξουν. Πάω βέβαια σε συγκεκριμένο γιατρό που με εστειλε ο γιατρός μου και θα είναι εκεί και η μαία μου αλλά φοβάμαι οτι δε θα μου δώσουν και πολύ σημασία.άσε που σιγά μη μου γράψουν και dvd. Θέλω και εγω όμως! Ξερει καμια σας τι παίζει με τη β' επιπέδου στον Μητέρα;

καλημέρα κοριτσάκι και να χαίρεσαι τον άντρα σου και την οικογένεια σου.

Για την β επιπέδου δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς. Νομίζω και dvd θα σου δώσουν (δεν ξέρω αν πρέπει να τους το ζητήσουμε απο την αρχή) αλλά και γω που πήγα για την αυχενική διαφάνεια στο Ιασώ (οπού λιγο πολύ με το μητέρα το ίδιο είναι) μια χαρά με αντιμετωπίσανε και με προσέξανε και μου εξηγούσαν τα πάντα όταν τους ρώταγα.Τώρα σίγουρα παίζει ρόλο και ο γιατρός. Ευχομαι όλα καλά και σε σενα...φιλάκια!!!:D:p:D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή εβδομάδα! Το σουκου μου βγήκε ο πάτος στις δουλειες γιατι σήμερα έχει γενέθλια ο αντρούλης μου και είχαμε τραπέζι εχθές. Περάσαμε παρα πολύ ωραία αλλά το βράδυ με πονούσε η μέση μου και τα πόδια μου και ένιωθα και πονάκια στην κοιλιά. Σήμερα είμαι μια χαρά αλλά θα ξεκουραστώ καλά. Με κλωτσάει και εμένα το μωράκι μου! όχι πια μόνο το βράδυ αλλά και μες την ημέρα όταν είμαι καθιστή ή ξαπλωμένη. Κορίτσια εγώ τη β΄επιπέδου την έκλεισα στο Μητερα αλλά φοβάμαι μήπως εκεί γίνονται κάπως μαζικά οι εξετάσεις και με ξεπετάξουν. Πάω βέβαια σε συγκεκριμένο γιατρό που με εστειλε ο γιατρός μου και θα είναι εκεί και η μαία μου αλλά φοβάμαι οτι δε θα μου δώσουν και πολύ σημασία.άσε που σιγά μη μου γράψουν και dvd. Θέλω και εγω όμως! Ξερει καμια σας τι παίζει με τη β' επιπέδου στον Μητέρα;

Καλημερα και καλη εβδομαδα touki!Να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!Για την β επιπεδου δεν νομιζω να μην σου δωσουν πολυ σημασια γιατι τι στο καλο τοσα λεφτα δινεις στο Μητερα αλλα ξερω οτι εχει και καλους γιατρους.Θα ρωτησω να μαθω περισσοτερα γιατι ο κουμπαρος μου ειναι νοσοκομος στην αιθαουσα τοκετων του Μητερα.Μηπως ξερεις το ονομα του γιατρου που θα σου κανει την εξεταση?Τον γιατρο σου πως τον λενε?Ολα θα πανε καλα:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα μανούλες!!!!!!

Λοιπόν.... όλα ΤΕΛΕΙΑ!!!! γ@μw τα αλφα τεστ τους μεσα *&%$##@@@##$$%%^.

Είναι ένας Κορίτσαρος τέλειος!!! κάπου 400 γραμμάρια με τα δαχτυλακια του τα χεράκια του τα πατουσάκια του την μυτούλα του την γαλική (ντοινγκ χάζεψα).

Εξάλλου θα με δείξουν μάλλον και στις ειδήσεις αφού χοροπήδαγα καταμεσής στο κολωνάκι.......

Κανένα πρόβλημα δεν ανιχνεύτηκε, με είχε και με ψηλάφιζε ώρα ατελείωτη, μου έδειχνε το μυαλουδάκι της τα ματάκια της τα δάχτυλάκια της και εγώ σνιφ σνιφ σιγά σιγά για να μην κουνιέται η κοιλιά .... Έφυγε ένα τεράστιο βάρος από επάνω μου.....

Σας ευχαριστώ όλες τις καλές μου φίλες για τις ευχές σας, τελικά έπιασαν όλες, και εύχομαι και εγώ με την σειρά μου όλες σας να έχετε το ίδιο υπέροχα νέα από την Β' επιπέδου.

Θα σας πω κι'αλλα μόλις ξεπεράσω το αρχικό σοκ....

Φιλάαααααακιαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αχ γλυκειά μου πόσο χαίρομαι με τα νέα σου!!!!!!!!!Ήμουν σίγουρη ότι όλα θα είναι τέλεια!!!!!!!!!!

Τώρα κοίταξε να απολαύσεις το υπόλοιπο μισό της εγκυμοσύνης σου χωρίς άγχος.

Άντε κορίτσια καλά αποτελέσματα και σε μας που περιμένουμε να την κάνουμε την εξέταση.........


an1cHjB0g410010NDc3MTRkfDQ1MzIwNjkyanBhfG15IGxpdHRsZSBhbmdlbCBpcw.gif
Link to comment
Share on other sites

Joanna30 κι εγω τα ιδια με τον σιδηρο. Δεν επαιρνα γιατι μου προκαλουσε εμετο. Ο αιματοκριτης μου επεσε στο 32 και τον αρχισα παλι τωρα που ειμαι καπως καλυτερα. Τον παιρνω ομως την ωρα που παω για υπνο γιατι οταν επιχειρησα να τον παρω πρωι ημουν παλι χαλια ολη μερα.

Αληθεια κοριτσια, ο γιατρος σας εχει δωσει τιποτα αλλο εκτος απι σιδηρο? Εμενα μου εκοψε κ το φολικο οξυ μετα το πρωτο τριμηνο. Εχω ακουσει πψς καποιες παιρνουν κ ασβεστιο.

καλημερα παιρνω σιδηρο σε χαπακι,ασβεστιο και φυλλικο μη ξεχναμε ο οργανισμος μας εχει αυξημενες αναγκες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Καλή εβδομάδα! Τί κάνετε σήμερα;

καλημερα κοριτσια!το να κινειται το μωρο πολυ μεσα στην κοιλια ειναι φυσιολογικο μιας και ακομη δεν εχει μεγαλωσει πολυ και εχει μπολικο χωρο για να να κουνιεται.μπορει να αλλαξει μεχρι και 60 φορες σταση μεσα σε ενα μισαωρο....στον 8ο και στον 9ο που θα εχει μεγαλωσει οι κινησεις θα ειναι πιο δυσκολες μιας και ο χωρος θα το περιοριζει με αποτελασμα οι ''κλωτσιες'' που νιωθουμε να ειναι πιο εντονες και πιο λιγες...οσο για την μεση εισαι τυχερη που αρχισε να σε ποναει τωρα...εμενα με ποναει απο τον δευτερο...

Ευχαριστούμε για την γρήγορη ενημέρωση! Φαντάζομαι να κάνει τούμπες και ακροβατικά εκεί μέσα!

touki, να τον χαίρεσαι τον άντρα σου! Χρόνια πολλά και καλά!

Κορίτσια που έχετε εμετούς... υπομονή και κουράγιο!


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλες σας!

touki να χαιρεσαι τον άντρα σου, πολύχρονος.

Κορίτσια βλέπω οτι δύο από έσας σταματήσατε το φολικό οξύ, εμένα η γιατρος μου είπε οτι το φολικό θα το παίρνω μέχρι το τέλος της εγκυμσύνης, οι υπόλοιπες το παίρνετε?

elsadrm η περιγραφή σου μας κάνει να ανυπομονούμε πως και πως να αρχίσουμε να νιώθουμε τις κλωτσιές μας, αντεεεεε!!!!


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...