Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Τανια μου σε νιωθω..ειναι ζορικα,τα περασα-περναω κι εγω,οπλισου με δυναμη και υπομονη και θα περασει ο ΚΑΙΡΟΣ.ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Η Γ.ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ,ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΧΕΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ(ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΧΤΕΙ,ΧΙ,ΧΙ!)ΤΟ" ΠΕΡΙΜΕΝΕ".ΕΧΩ ΕΞΑΣΚΗΘΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΝΑ ΤΗΣ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ Κ ΝΑ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ Π.Χ.ΠΑΝΑ ΕΝΩ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ Κ ΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ ΝΑ ΑΠΟΤΡΕΨΩ ΚΑΝΕΝΑ..ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ..ΖΩΗΡΟ ΦΙΛΑΚΙ ΣΤΗ ΜΠΕΜΠΑ-ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΚΙ ΟΛΑ ΡΟΛΟΙ!ΚΙ ΕΓΩ ΦΩΝΑΖΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ,ΑΣΤΑ...ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙ ΜΕΡΑ-ΝΥΧΤΑ ΛΟΓΩ ΦΑΣΑΡΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΟΔΩΡΑ,ΜΕΙΝΕ ΗΣΥΧΗ ΓΙ'ΑΥΤΟ.ΑΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ,ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΘΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΚΥΛΟΥΝ ΠΙΟ ΗΡΕΜΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΣΑΣ.ΚΙ ΟΤΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ,ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΜΕΝΑ,ΟΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΙΣΩΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ:ΟΟΟΟΟΜ.ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!

ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ,ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ!

ΚΑΛΕ Η ΑΝΤΖΥ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ???ΑΑΑΝΤΖΥ!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΣΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙΣ ΤΑ ΓΛΥΚΑΚΙΑ ΣΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΗΣ ΜΠΙΜΠΑΣ!

ΔΕ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ ΚΑΜΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ,ΑΝ ΤΟ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΛΙΖ!

ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!


''εσείς κι εγώ...

όταν έχω εσένα μπορώ να βάψω με ασήμι τη σκουριά

μπορώ να κοιμηθώ με σιγουριά

να πιάσω με τα χέρια μου τους δράκους να σκοτώσω..''

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

ΒΙΚΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ,ΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 364 ΜΕΡΕΣ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ,Η Γ. ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΜΑΡΑΚΙ,ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ ΣΕ ΣΠΙΤΙΑ Κ ΠΡΟΣΩΠΑ ΠΟΥ ΔΕ ΒΛΕΠΕΙ ΣΥΧΝΑ,ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΑΝΩ ΜΑΣ,ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΓΙΖΟΥΝ,ΚΑΝΕΙ ΜΜΜ ΚΑΙ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΗΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ ΛΥΝΕΤΑΙ.ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ,ΕΧΕΙ ΠΕΙ"ΦΥΓΕΤΕ ΑΠΟ ΓΙΟ"ΣΕ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΥΜΩΜΕΝΗ,ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΣΕ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΤΗΣ ΕΝΩ ΑΥΤΗ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΗ ΒΟΛΤΑ ΤΗΣ ΟΤΙ "ΟΧΙ,Ι ΕΡΧΟΜΑΙ,ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΧΩΜΑΤΑ"ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΛΟΥΣΕ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ"ΟΧΙ,Ι ΠΑΩ ΜΑΜΑ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΓΙΣΣΑ ΑΥΤΗ"!ΡΟΜΠΑΑΑΑ.,ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ,ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΤΟ ΜΑΖΕΥΕΙΣ?ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΙ ΑΔΙΚΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ.Η ΛΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΝΕΙ?

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ,ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΖΟΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΣ.ΚΑΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ-ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΜΑΡΑΚΙ- ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΠΟΛΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΒΙΑΣΤΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙ,ΝΑ ΣΑΣ ΣΥΜΒΕΙ ΟΤ-ΑΝ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΤΕ!

ΑΝΤΕ ΑΝΤΕ,ΠΟΛΛΑ ΕΙΠΑ ΠΑΛΙ,ΕΦΥΓΑ!

ΚΑΛΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!


''εσείς κι εγώ...

όταν έχω εσένα μπορώ να βάψω με ασήμι τη σκουριά

μπορώ να κοιμηθώ με σιγουριά

να πιάσω με τα χέρια μου τους δράκους να σκοτώσω..''

Link to comment
Share on other sites

Μαρια μ ευχαριστώ για τις συμβουλες θηλασμου

ναι ειχα θεμα κ με την κορη μου και νομιζω οτι κ τωρα μπορει να μου συμβει το ιδιο .Παντως επειδη μου ειχε σωσει την παραγωγη το νοσοκομειακο θηλαστρο το οποιο ειχανοικιασει για 7 μηνες σκεφτομαο να το νοικιασω παλι εξαρχης μηπως να διωρθωσω τυχων προβληματα που θα εχω κ στην αρχη.

Με τη Ραφαηλια ειχαμε περιπετεια ;

Καταπιε μια μπαταρια στρογγυλη πριν 2 εβδομαδες. Πηγε για μια ημερα στο παιδων και ακτινογραφιες εδειξαν οτι ηταν στο παχυ εντερο οποτε ειπαν οι γιατροι ουι θα το εβγαζε απο τα κακακια χωρις ιατρικη παρεμβαση δηλ ενδοσκοπηση( δηλ ενα μικρο χειριυργειο!!!!)

Οι μερες περνουσαν η μικρη δεν το εβγαζε ξαναβγαλαμε και αλλες ακτινιγραφιες αλλα η μπαταρια ειχε κολλησει στο ιδιο σημει. Την πλακωσαμε στα καθαρτικα να κανει συσπασεις το εντερο τιποτα. Ειμαστα ετοιμοι για παιδων μεχρι που το Σταυρου ανημερα το εβγαλε μονη της απο τα κακακια(τυχαια η μερα???δεν νομιζω)

Ετσι τελειωσε η περιπετεια χωρις νοσοκομειο!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ στεναχωρημενη με τη δουλεια τα μαθηματα μου δεν πανε καλα δεν ξεκινησαν ολα τα παιδια που περιμενα και αυτα τα λιγα που ξρκινησα κάνουν λιγοτερες ωρες και με λιγοτερα χρηματα. Δυστυχως τα εσοδα μου ειναι απλα χαρτζιλικι.

Εντω μεταξυ η γεννα πεφτει στη μεση της χρονιας κ αυτο δυσκολευει περισσοτερο να ξεκινησω καινουρια παιδια αφου οι γονεις δεν θα θελεουν καποιον που θα τους αφησει στη μεση της χρονιας.:cry::cry::cry::cry:

Ειχα υπολογισει μηπως μαζευα τα λεφτα της κλινικης (με τον εοπυυ 900 ευρω)αλλα δεν το βλεπω να τα καταφερνω και πιθανον να παω στο νοσοκομειο του Αργους. Αλα εκει δεν τους ξερω καθολου τους γιατρους κ αυτο με ανστατωνει.:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Μαρια μ ευχαριστώ για τις συμβουλες θηλασμου

ναι ειχα θεμα κ με την κορη μου και νομιζω οτι κ τωρα μπορει να μου συμβει το ιδιο .Παντως επειδη μου ειχε σωσει την παραγωγη το νοσοκομειακο θηλαστρο το οποιο ειχανοικιασει για 7 μηνες σκεφτομαο να το νοικιασω παλι εξαρχης μηπως να διωρθωσω τυχων προβληματα που θα εχω κ στην αρχη.

Με τη Ραφαηλια ειχαμε περιπετεια ;

Καταπιε μια μπαταρια στρογγυλη πριν 2 εβδομαδες. Πηγε για μια ημερα στο παιδων και ακτινογραφιες εδειξαν οτι ηταν στο παχυ εντερο οποτε ειπαν οι γιατροι ουι θα το εβγαζε απο τα κακακια χωρις ιατρικη παρεμβαση δηλ ενδοσκοπηση( δηλ ενα μικρο χειριυργειο!!!!)

Οι μερες περνουσαν η μικρη δεν το εβγαζε ξαναβγαλαμε και αλλες ακτινιγραφιες αλλα η μπαταρια ειχε κολλησει στο ιδιο σημει. Την πλακωσαμε στα καθαρτικα να κανει συσπασεις το εντερο τιποτα. Ειμαστα ετοιμοι για παιδων μεχρι που το Σταυρου ανημερα το εβγαλε μονη της απο τα κακακια(τυχαια η μερα???δεν νομιζω)

Ετσι τελειωσε η περιπετεια χωρις νοσοκομειο!!!!!!!!!!!

Ο Χριστός και η Παναγία!!!!!!!!!!!Αμάν αυτά τα ζουζούνια μας, από παντού τα φυλάμε και πάλι κάτι παθαίνουν....

Περαστικά σας........


an1cHjB0g410010NDc3MTRkfDQ1MzIwNjkyanBhfG15IGxpdHRsZSBhbmdlbCBpcw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πάει, το κλείσαμε το μαγαζί! Βασιλική τι είναι αυτό που πάθατε με την μπαταρία;! Παναγία μου τι σκαρφίζονται!

Καλή δύναμη στις φρεσκοδευτερομανούλες που ταλαιπωρούνται. Οπλα να πάνε τέλεια για σας και τα παιδάκια σας. Το ίδιο και στις εγκυούλες μας. Με το καλό και οπλα να πάνε τέλεια.

Εμείς καλά. Αρπάξαμε ένα κρύωμα από παιδική χαρά κ ταλαιπωρούμαστε λίγο αλλά τίποτα σοβαρό. Μόνο μπούκωμα. Την βραδυνή πάνα την έχουμε κοπψεο πολύ καιρό. Πέρα από ελάχιστα ατυχήματα τα πάει τέλεια ευτυχώς.

Σας αφήνω γιατί ξύπνησε...


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερουδια κ απο εμας...αισιως χτες γιναμε 29 μηνων...κ δεν την χωραει το σπιτι...που ναχα και δευτερο?????ευτυχως σε κανα 20ημερο ξεκιναμε παιδικο μεσω εσπα(μιας κ δεν ειχαν δασκαλες)...και η μανα θα ηρεμησει λιγακι...

Τοσους μηνες(4) στην αιγινα και κοντεψε να μου σαλεψει ...ευτυχως η μεταβαση στην καθημερινοτητα της αθηνας ηταν ευκολη κ για τις δυο μας...εχει ξεκινησει παλι κ κοιμαται μεχρι το πρωι στο κρεβατακι της κ αυτο με ανακουφιζει πληρως....δεν ειχαμε ατυχηματα απο τσισα κ κακα ευτυχως ολο το καλοκαιρι,εκτος απο 5-6 φορες που επαιζε μεχρι τελικης πτωσεως κ τη νυχτα ξεχνιοταν...αλλα εδω αθηνα ,στους χωρους της ειναι πριγκηπισσα...

Αν κ δεν μιλαμε καθαρα,ευτυχως εχει λυθει η γλωσσα της σε σημειο που μεχρι κ αν ξυπνησει τη νυχτα για τσισα ,τραγουδαει...ητανε ενα μικρο καραβι,ή ενα -δυο-τρια -κλπ...χαχαχα....η αναπτυξη της ειναι ακομα σουπερ...περιμενω να παει παιδικο να μας αποτρελανει...περασαμε κ αρχες του μηνα το σταδιο ...τιναι αυτο μαμα?????50 φορες τη μερα ....εννοειται κ για πραγματα που ηξερε τι ηταν αλλα το σκατουλι μου ηθελε να ξαναρωτησει,για να το ακουσει ξανα μανά......και αυτα τα τργουδια ποτε θα τα κοψει???λυκε λυκε εισαι εδω???ηταν ενας γαιδαρος..η μικρη ελενη...κ δωστου ναχει,οληηηηη τη μερα..τα αυτακια μου!!!!!φουλ ρεπερτοριο!!!αφηστε δε ,τη μινι,τον χοντρουλη γουινι,την μπαρμπι ποπ σταρ,τον σπαιντερμαν κ ολα τα χαζοκινουμενα σχεδια..που τα θελει ολα...ειτε να τα δει ή να τα αγορασει...απαπα..που να την ειχαμε καλομαθει κιολας????

Εμαθε κ λεει κ το ονομα της το καλοκαιρι κ ολη μερα λεει ,δεν ειμαι μπουμπου,ειμαι λιζα -μανανη(μαριανθη) γαγαιου(γαλαιου)...ολο καμαρι εκεινη κ αλλο τοσο η μανα κ ο παπους που του ειπα οτι λεει η μικρη το ονομα μου...νεταια απουλου(νεκταρια γιαννοπουλου)....κ ολο την τσιγκλαει ο πατερας μου...γιαννοπουλου δεν σε λενε εσενα???οχι γαγαιου απανταει εκεινη...

Μα δεν ξερω ποια ηλικια ειναι η πιο ωραια...εχω εκστασιαστει σας λεω...Σας επρηξα ε????ΣΟΡΥ!!

Κατα τα αλλα κ εγω 36 κλεισμενα κ θελω και δευτερο ως σαν τρελλη..αλλα ολο σκεφτομαι τα οικονομικα μας κ την ηλικια που ψιλοφοβαμαι κ ολο κολλαμε να προχωρησουμε............

Σας χαιρομαι ολες σας νεομανουλες κ εγκυουλες......ο,τι καλυτερο σας ευχομαι...

Σας χαιρετω ...να προσεχετε ολες κ να μιλαμε σγ σγ ,ολο κ πιο πολυ...εδω να δινει δυναμη η μια στην αλλη ......


eNortjKzUjI0M7A0MVCyBlwwFYIC0Q,,59.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες

Μάλλον ολες ειμαστε πολυ απασχολημενες και δεν προλαβαινουμε να ανοιξουμε τους υπολογιστές μας.

Ελπιζω να ειστε καλα .

Εμεις ησυχα ειμαστε .Εχω φτασει στο 5 μηνα. Δοξα τω θεω ολα καλα μεχρι στιγμης. Απλα κουραζομαι με το παραμικρο δεν αντεχω να κανω πολλα πραγματα

Η μικρη εχει ζωηρεψει πολυ. Δε ξερω πως να την απασχολω όλη μερα κανουμε κάποια πραματα οπως ζωγραφικη μαγειρευουμε σκουπιζει κάποια παιχνιδακια αλλα μετα βαριεται-ευτυχως που υπάρχουν οι γιαγιαδες κ αλλαζει λιγο περιβάλλον . Επισης οσο μας επιτρεπει ο καιρος την παω καμια βολτα να ξεσκασει και αυτη και φυσικα της αρεσει ν ακουει πολυ μουσικη κ να χορευουμε

Αυτα απο εμας

Πειτε μας κανα νεο.........:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γειά!τι κάνετε κοριτσάκια?

Εμείς μια χαρούλα,βαπτίσαμε την Ιωάννα μας στις 30/9,ήταν όλα υπέροχα,πανέμορφα,πραγματικά το χαρήκαμε πολύ!ήταν πολύ καλή και η μικρή,έκλαψε πολύ μόνο στο τέλος ευτυχώς.είμαι ευγνώμων στους γονείς μας που βοήθησαν οικονομικά και έγιναν όλα όπως τα θέλαμε.αναζητήσαμε όμορφες αλλά οικονομικές λύσεις, ψάξαμε πολύ για να κάνουμε τραπέζι κι ενώ το θεωρούσαμε αδύνατον τελικά έτυχε και βρήκαμε μια απίστευτη ευκαιρία,έκανα πολλή δουλειά και μόνη μου(τελικά έχει υπερεκτιμηθεί ο ύπνος σε αυτή τη ζωή,δεν χρειάζεται να κοιμόμαστε κάθε μέρα,δύο-τρεις φορες την εβδομάδα αρκεί,χι χι!)και ήταν όλα πραγματικά όμορφα!είμαι πολύ περήφανη!μέσα σε αυτή την μουρτζουφλιά χρειαζόταν μια τέτοια χαρά,υπήρχε πολύ καλή διάθεση,πέρασαν όλοι πολύ καλά και το χαρήκαμε πολύ!με το καλό να βαπτιστούν και τα επόμενα παιδάκια!


''εσείς κι εγώ...

όταν έχω εσένα μπορώ να βάψω με ασήμι τη σκουριά

μπορώ να κοιμηθώ με σιγουριά

να πιάσω με τα χέρια μου τους δράκους να σκοτώσω..''

Link to comment
Share on other sites

ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΥΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙΣ,ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗ ΧΑΡΕΙΣ!!ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΝΕΦΡΑΚΙ ΤΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΕΙ Η ΟΧΙ?ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ.ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑΝ ΕΥΚΟΛΟ,ΦΥΣΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ,ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΘΕΛΕΙΣ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΟΥΚΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΝΑΣΕΣ.ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ?

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ Θ.ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ,ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΗΣΥΧΑΖΕΤΕ,ΤΕΛΕΙΑ,Ε?ΜΕΧΡΙ ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ?Η Γ.ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7-8 ΩΡΕΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟ ΟΣΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙ!

ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΤΟ Θ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΙΞΗ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΟΥΛΑΣ ΤΟΥ?ΠΩΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ?ΕΓΩ ΕΦΑΓΑ ΤΡΕΛΗ ΗΤΤΑ ΟΣΟ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ,ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗ Γ,ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΚΑΚΟ,ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΤΕΣΣΕΡΙΣ!ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΜΑΝΑ-ΚΟΜΑΝΤΟ ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΑ ΕΙΠΕΣ!ΕΧΕΙΣ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΒΑΛΙΤΣΟΥΛΕΣ?ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΑΓΟΡΙΣΤΙΚΑ?ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΑΣΗ!ΣΕ ΖΑΛΙΣΑ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ,Ε?ΣΕ ΦΙΛΩ,ΟΛΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ,ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ!

ΕΛΑ,ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ?ΜΠΑΙΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ,ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙΤΕ!


''εσείς κι εγώ...

όταν έχω εσένα μπορώ να βάψω με ασήμι τη σκουριά

μπορώ να κοιμηθώ με σιγουριά

να πιάσω με τα χέρια μου τους δράκους να σκοτώσω..''

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρες μανούλες μου!

Λοιπόν, το κλείσαμε πραγματικά το καφέ μας αυτή τη φορά νομίζω...

Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά, μανούλες παιδάκια μωράκια και σποράκια, και όσες αντιμετωπίζουν δύσκολες μέρες σύντομα να βγει ένας ήλιος... <3

Εμείς είμαστε καλά σε γενικές γραμμές, στο σταθμό δεν έχουμε πολλές ιώσεις ακόμα, ένα ψιλοπυρετούλη έκανε πριν μέρες για ένα 24ωρο και μετά όλα καλά. Εξακολουθούμε να παλεύουμε με τον τραυλισμό, άλλες μέρες λίγο άλλες πολύ. Είμαστε και πολύ ντροπαλούλες, κάνουμε νούμερα αρκετά, και η μαμά γίνεται τούρμπο αλλά το αντιμετωπίζουμε. Ανοίγεται πολύ δύσκολα, ακόμα και σε πάρτι κάνε πάνω από μια ώρα να φύγει από πάνω μου, μόνο σε κούνιες και παιδότοπους δεν έχει πρόβλημα. Στο σταθμό κάθε πρωί κλαίμε και οδυρόμαστε για 1-2 λεπτάκια. Τί να πω, εύχομαι να μην έμοιασε στον μπαμπά της που είχε μεγάλα ζόρια με το σχολείο και με τις ντροπές, να πάρει και λιγάκι τπτ από τη μαμά. Μα να μου πάρει μόνο το περπάτημά μου (της πάπιας χαχαχα). !!

Ελπίζω τώρα που χειμώνιασε να μαζευτούμε και πάλι!!

Φιλιά πολλά σε όλες!


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

tMjXPPpe1-U&feature=related


''εσείς κι εγώ...

όταν έχω εσένα μπορώ να βάψω με ασήμι τη σκουριά

μπορώ να κοιμηθώ με σιγουριά

να πιάσω με τα χέρια μου τους δράκους να σκοτώσω..''

Link to comment
Share on other sites

Μια πολυ ομορφη μουσικη παρεμβαση!!!!!!!!!! Ευχαριστουμε Μαρια .

Πως εισαι με τα 2 ζουζουνια??????????

Εγω πλεον ειμαι 26 εβδομαδα η κοιλια μου εχει μεγαλώσει αρκετα κουραζομαι με το παραμικρο ειδικα αν βγω να περπατησω λίγο αλλα σε γενικες γραμμες ειμαι καλα δοξα τω Θεω το ιδιο κ ο μπεμπης στην κοιλια!!:rolleyes:

Νομιζω κάποιες κοντευουν να γεννησσουν αν δεν κανω λάθο νοεμβρη η Ιωάννα και Δεκεμβρη η Ανδριαννη????:confused::confused:

Σαυτην την γεννα δεν με απασχολει καθολου η γεννα (ισως επιδι παω κατευθειαν καισαρικη και τα πραγματα θα ειναι ολα προκαθορισμενα και χωρις εκπληξεις -ετσι θελω να πιστευω) πιο πολυ με απασχολει πως θα τακτοποιησω τη μικρη μου τις μερες που θα λειψω πως θα αντιδρασει αν δει το μωρο κτλ.

Τωρα παντως ερχεται κια ακουμπαει την κοιλια μου και λεει συνεχεια μωρακι μωρακι :tongue: Στην πραγματικοτητα ομως δεν ξερω τι καταλαβαινει απο αυτα που της λεω για το μωρο.

Σας φιλω να ειστε καλα:P:p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

Ελπίζω να είστε όλες καλά, παρούσες και απούσες! Είπα να γράψω για χάρη των παλιών καλών καιρών!

Πλέον είμαι μαμά και ενός μικρού γλυκούτσικου κοριτσιού, ήσυχου και υπναρούδικου! (Ευτυχώωωωως Θεέ μου, σ' ευχαριστώ! :D)

Ήρθε στον κόσμο στις 14 Νοεμβρίου, με απόλυτα φυσικό τρόπο, χωρίς ορμόνες, ορούς, φάρμακα, αναισθησίες, τομές και ράμματα σε ένα σκαμνάκι τοκετού στο πάτωμα της κλινικής όπου μόλις είχαμε φτάσει -ο τοκετός ήταν οξύς δλδ πάρα πολύ γρήγορος και χωρίς ανάπαυλες στο ενδιάμεσο των συσπάσεων- και τελικά έγιναν όλα όπως τα είχα ονειρευτεί! Μέσα σε λίγες ώρες γυρίσαμε σπίτι μας και είμαι πολύ καλά και από σωματική και από ψυχολογική άποψη.

Η μικρή είναι πολύ βολικό μωράκι -προς το παρόν!- και ο Θ. είναι πολύ καλός μεγάλος αδερφός, δεν της δίνει και πολλή σημασία και όταν κλαίει την παρηγορεί και της λέει "εγώ είμαι εδώ, μην κλαις αδερφούλα μου!"

Με το θηλασμό είμαι επίσης καλύτερα, κάποιες ίσως θυμάστε πως πονούσα πάρα πολύ και χωρίς κάποιο λόγο, στο δεύτερο παιδάκι είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα καθώς το στήθος έχει εκπαιδευτεί...

Εύχομαι και στις υπόλοιπες μανούλες που περιμένουν να πάνε όλα όπως τα θέλουν και με το καλό να φέρουν στον κόσμο γερά τα μωράκια τους, σε αυτές που θέλουν να πάνε για το επόμενο με το καλό να τους έρθει και σε όλες γενικά να χαίρονται τα παιδάκια τους!

Πολλά φιλάκια σε όλες!


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου!!!!!!!

να σας ζήσει καλή μου!!!!

να είναι γερή,τυχερή και χαμογελαστή πάντα!!!!!

καλό σαραντισμό να έχεις!

τι καλά που ήρθαν όλα όπως τα ήθελες!μπράβο,μπράβο,μπράβο!

μπραβο για το θηλασμό!ξέρω πως είναι ο πόνος,τα ίδια είχα περάσει κι εγώ στην Γ.λόγω εισέχουσων θηλών,τώρα ήταν πολύ καλύτερα,αν και κατέληξα γρήγορα να θηλάζω με ψευτοθηλές-και ακόμα τις χρησιμοποιώ.

και χίλια μπραβο στη μικρή που είναι βολική και που κοιμάται!!!

και στον Θοδωράκο που αντέδρασε τόσο καλά!

πολύ χάρηκα,σε σκεφτόμουν και ήλπιζα να γράψεις τα νέα σας.

κρίμα μωρέ που κλείνει το καφέ,κλείνει ένας πολύ όμορφος κύκλος της ζωής μας...

σου στέλνω πμ.

να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κάθε στιγμή και όλα να σας έρχονται τόσο...γλυκά!

σε φιλώ


''εσείς κι εγώ...

όταν έχω εσένα μπορώ να βάψω με ασήμι τη σκουριά

μπορώ να κοιμηθώ με σιγουριά

να πιάσω με τα χέρια μου τους δράκους να σκοτώσω..''

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...