Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια και χαρά!

Τί κάνετε; Εύχομαι όλα καλά!

Βάσω μου, καλή αρχή με τον παιδικό! Εύχομαι να προσαρμοστεί πολύ εύκολα ο Γιώργος και βλέποντας τα παιδάκια να αρχίσει κι αυτός να πηγαίνει στην τουαλέτα!

Μαρία, χαίρομαι που είστε καλύτερα! Ελπίζω να συνεχίσετε ακόμη καλύτερα και ναι, είναι φοβερή αυτή η ηλικία! Είναι πλέον παιδάκια!

Δήμητρα, είναι πάρα πολύ σημαντικό που η γυναίκα είναι τόσο καλή και άξια της εμπιστοσύνης σας! Μπράβο και στο Νικόλα για την πάνα αλλά και στην Χαρά που στέκεται και παρλάρει! Μακάρι να στρώσει και το ωράριο σου και να είσαι πιο άνετη!

Οι υπόλοιπες τί κάνετε; Λιάζεστε και μπανιάρεστε στις παραλίες;!; :D

Εμείς σήμερα είχαμε τη β' επιπέδου, καθησυχαστήκαμε πολύ ως προς το σύνδρομο down αλλά έχουμε άλλο θέμα, με το αριστερό νεφρό να αγνοείται! Ή δεν υπάρχει καν ή δεν είναι εκεί που θα έπρεπε... Σε ένα μήνα θα το ξαναδούμε, όπως και να έχει ακόμη και στη χειρότερη περίπτωση, υπάρχουν μεγάλοι άνθρωποι που ζουν κανονικά και χωρίς ούτε καν να το ξέρουν! Απλώς θα χρειαστεί προσοχή! Κατά τα άλλα μια χαρά είναι το κοριτσάκι μας αν και καθόλου συνεργάσιμο ως προς τη στάση!

Αυτά με εμάς! Φιλάκια σε όλες σας!


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας κοριτσακια μου!

τι κανετε? κανατε πολλα μπανακια? εμεις μεχρι τωρα μονο 2 αλλα ακουσα ερχεται καυσωνας απο αυριο κ σιγουρα θα παμε! ο Α την πρωτη φορα φοβοταν, αλλα την δευτερη ξετρελλαθηκε γιατι πηγαμε σε αλλη παραλια με πολυ ρηχα νερα,οπου πατουσε και δεν ηθελε να βγει!

Βασω με το καλο να ερθει κ το δικο σου μωρακι! μη στεναχωριεσαι για τα λεφτα. 2-3 μερες ειναι κ θα περασουν,ειτε ειναι σε κλινικη ειτε στο νοσοκομειο.

Βασω(neraidoula) καλη προσαρμογη στον παιδικο! πως κ ξεκιναει τωρα? ειναι ιδιωτικος?

Μαρια(ατλαντις) μια χαρα ειμαστε με την ατοπικη. μας βοηθησε πολυ μια ενυδατικη κ ενα αφρολουτρο με βρωμη. θα δουμε το χειμωνα με την αλλαγη θερμοκρασιας. ευχαριστω πολυ που μας θυμηθηκες!

Δημητρα μπραβο στο Νικολα που πεταξε την πανα! το βραδυ ξυπναει για να κανει τσισακια?

στα δικα μας τωρα: το θηριακι μου εδω κ μερικες μερες τα καταφερνει μια χαρα με το γιογιο. ολη τη μερα ειναι με το βρακακι του κ πηγαινει στο γιογιο κ για τσισα κ για κακα. σημερα του πηρα στεφανακι γιατι βαρεθηκα να πλενω το γιογιο για να ειναι παντα ετοιμο κ τα εκανε εκει! παταει κ το καζανακι κ τα χαιρεταει που φευγουν,χαχα!:tongue:

απο λογακια δεν λεει κ πολλα αλλα προσπαθει. μαζευω κ τα χαρτια του για τον παιδικο. θα τα κανω κ οτι γινει. αμα τον παρουν κ δω οτι ειναι καθε τρεις κ λιγο αρρωστος θα τον σταματησω.

πολλα φιλια:tongue:


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλες!!

Επιτελους μπήκα και είχε μπόλικα νεα!!

Ιωαννα μου για το ενα νεφρο δεν νομιζω οτι χρειαζετε να ανυσηχεις πολύ , ξερω πολλά παιδάκια που γεννηθηκαν με ενα νεφρο και δεν εχουν κανενα πρόβλημα. Ευχομαι βέβαια την επομενη φορά να το δείτε! Ο Θοδωρης τι λεει για την αδερφούλα που θα έρθει!!!

Μαρια χαρηκα που έμαθα νεα σας και που είστε πολύ καλύτερα!!!

Βασούλα, ειμαι σίγουρη οτι ο Γιωργος γρήγορα θα προσαρμοστεί και δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα! Χρειάζεται απλά λίγο χρόνο.

Δημητρα μπράβο για τον Νικολα που έβγαλε και την νυχτερινη πάνα,και ειναι πολυ σημαντικο που παιρνανε καλα με την κυρια που τα προσέχει!

Εμεις ειμαστε καλα! Η θεοδώρα την περισσοτερη μερη ειναι χωρις πανα και πηγαινουμε στο γιογιο για τσισα γιατι κακα αν δεν της βάλω πανα δεν κανει, φυσικα και δεν την ζοριζω οποτε οταν καταλαβω οτι θελει κακα της βαζω την πανα. Ατυχήματα ειχαμε μονο μια φορα, οποτε νομιζω οτι παμε καλα.

Χτες πήγαμαι και στο γιατρό να δουμε την μικρή μας, εφτασε τα 2400!! Θα μπώ για καισαρική στις 3 ή 4 Αυγούστου, και μολις μπω στο μήνα μου θα παω παλι στο γιατρό να κανουμε το πρωτο nst και ενα ζευγαρι κορτιζόνες για τα πνευμονακια της μικρής ώστε να μην έχει πρόβλήμα!

Μετράω αντιστρόφα και πολύ χαίρομαι!!!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΣΟΥΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΟΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΗΡΕΜΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ,ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ Κ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ!

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΣΟΥ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΕΙΣ Κ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΞΕΧΑΣΤΟΥΝ.ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΑΛΑΡΗ Κ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ,ΚΑΝΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΣΟΥ Κ ΠΡΟΧΩΡΑ!

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΑΚΟΥΩ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Μαρια μου εσυ χρειάζεσαι υποστηριξη και εμας στηριζεις. Αχ για τα ζορια που λες φανταζομαι μας λες αυτα που βιώνεις αλλα εχω ηδη αρχισει κ το σκηνοθετω στο μυαλο μου το ζορι.

Αυτο που με προβληματιζει παρα πολυ με την δικια μου ειναι η προσκολληση που εχει πάνω μου. Ειδικα με το άλλο μωρο θελω να τη στελνω λιγο κ στις δυο γιαγιαδες κ στα ξαδελφακια της να μενω λιγο μονη με το μωρο οταν με το καλο ερθει. Θα το κανει η θα θελει ναναι συνεχει μεσα στα ποδοα μου.??????:confused::confused: Δεν ξερω πως θα τα βολέψω καθόλου.

Θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

ΙΩΑΝΝΑ

εχω μια φιλη γιατρινα ππου το παιδι της γεννηθηκε με 1 νεφρο κ η ιδια δεν ανησυχησε καθολου. Αφου ειναι γιατρος σκεφτηκα για αυτην κατι θα ξερει που δεν ανησυχει .Ειναι κατι συνηθες μου ειχε πει.

Οποτε το λεω κ για σενα ενημερωθειτε κ μην ανησιχειτε.:P:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το κοριτσακι μου αντιστεκεται πολυ εντονα να κάνει τσισα στο γιογιο. την εχω με βρακακι το γιογιο ολη την ωρα μπροστα της και αυτη τα κάνει οπου βρισκει. Κουραστηκα ν αμμαζειω κ να σφουγγαριζω τσισα. 99Μεχρι κατα κακα μου εκανε στο πατωμα :mad::mad::mad::mad::mad::mad:). Πιστευω δεν θα τα καταφερει φετος.

Του χρονου θελουμε να στειλουμε παιδικο. Εδω ομως οι σταθμοι θεωριτικα λεγονται Βρεφονηπιακοι αλλα ειναι μονο νηπιακοι γιατι δυστυχως δεν δεχονται παιδια με πανα. Οποτε αυτο με αγχωνει. Θα τα καταφερει τυο χρονου το καλοκαιρι να την βγαλαει??????:confused:

Τανια κοντευεις παρα πολυ!!!!!!!

Πως αισθανεσαι?????????

Παντως η δευτερη εγκυμοσυνη δεν εχει σχεση με την πρωτη. Λογω του παιδιου που ηδη εχουμε δεν προαλαβαινουμε να σκεφτουμε αυτο που εχουμε στην κοιλια. Τουλαχιστον ετσι σκεφτομαο εγω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδίτσες μου καλησπέρα! Είχα πολύ καιρό να μπω και τα διάβασα μαζεμένα. Συγχαρητήρια στις εγκυούλες μας και τις δευτερομανούλες! Όλα να πάνε καλά για όλες σας και τα πλασματάκια σας.

Εμείς καλά γενικώς. Έχουμε κάνει 5-6 μπανάκια πρωινά πρωινά το Σαβ/κο αλλά το μελαχρινάκι μου έχει γίνει αραπάκι. Είμαστε πλέον τρίτη εβδομάδα χωρίς πάνα κ ατυχηματάκια είχαμε μόνο την δεύτερη μέρα. Έκτοτε όλα καλά. Το βράδυ φοράει ακόμα αλλά μόνο μία φορά την έχει βρέξει. Την ζητάει όμως για ασφάλεια κι έτσι δεν της την βγάζω.

Κατά τ ΄άλλα διακοπές απ΄ότι φαίνεται δεν θα πάμε φέτος. Ευτυχώς μένουμε κοντά στην θάλασσα κ θα την πηγαίνω στην άδειά μου. Τρελαίνεται για θάλασσα!

Σας φιλώ πολύ πολύ κ ελπίζω να καταφέρνω να σας διαβάζω συχνότερα.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλίνια μου!! τι κάνετε? χαθήκαμε πάλι,το ρημάξαμε το καφέ μας! πως πάτε με τις ζέστες? εμείς ψηνόμαστε! πάμε για κανα μπανάκι κανένα απόγευμα στη Σαλαμίνα που ναι κοντά,κατα τα άλλα φτιάχνουμε γλυκά και τούρτες εδώ μαζί με τη σούπερ βοηθό μου Χρυσανθούλα!!χαχα! της αρέσει να με βοηθάει,βάζει και ποδιά και πλάθει και την ζαχαρόπαστα!οι εγκυούλες πως είστε? μπείτε να πείτε κανα νέο!! φιλιά πολλά!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλες!

Ευχομαι να ειστε σε καποια παραλία και γι αυτο να χαθηκατε!

Εμεις ειμαστε καλα, φουσκώνουμε κια πρηζόμαστε! Αυτη η ζέστη ειναι άλλο πράγμα! Αλλα λίγο ακόμα μας εμεινε!

Βασιλική μου σχετικα με την δευτερη εγκυοσυνη οι περισσότεροι μου λέγανε αυτο ακριβως που λες και εσυ οτι δεν δινουμε πολύ σημασία! Εγω πάλι ( αναποδος άνθρωπος) εχω περισσοτερο λαχταρα τωρα για το μωρο παρα την πρώτη φορα. Αν και δυσκολη η εγκυμοσύνη την χαρηκα το ιδιο ίσως και περισσοτερο και ανυπομονω πως και πως να δω τη φατσούλα της! Δεν ξερω αν σε αυτο επαιξε ρόλο και η παλλινδρομη που είχα!

Την Δευτερα πάμε για εξέταση και την Τριτη για καρδιοτοκογράφο και για τις ενεσεις κορτιζονης για τα τα πνευμονακια της!

Να περνατε υπέροχα! Φιλακια


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλες!

Ευχομαι να ειστε σε καποια παραλία και γι αυτο να χαθηκατε!

Εμεις ειμαστε καλα, φουσκώνουμε κια πρηζόμαστε! Αυτη η ζέστη ειναι άλλο πράγμα! Αλλα λίγο ακόμα μας εμεινε!

Βασιλική μου σχετικα με την δευτερη εγκυοσυνη οι περισσότεροι μου λέγανε αυτο ακριβως που λες και εσυ οτι δεν δινουμε πολύ σημασία! Εγω πάλι ( αναποδος άνθρωπος) εχω περισσοτερο λαχταρα τωρα για το μωρο παρα την πρώτη φορα. Αν και δυσκολη η εγκυμοσύνη την χαρηκα το ιδιο ίσως και περισσοτερο και ανυπομονω πως και πως να δω τη φατσούλα της! Δεν ξερω αν σε αυτο επαιξε ρόλο και η παλλινδρομη που είχα!

Την Δευτερα πάμε για εξέταση και την Τριτη για καρδιοτοκογράφο και για τις ενεσεις κορτιζονης για τα τα πνευμονακια της!

Να περνατε υπέροχα! Φιλακια

Τανια μου με ένα πόνο! Πόσο σε καταλαβαίνω, πέρισυ γέννησα στις 16/7 και υπέφερα με τη ζέστη. Πότε με το καλό περιμένεις?


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα εξαφανισμενες φίλες!!! Καλε που είστε?

Βικυ μου χρονια πολλά για εχτες! Να σε χαιρετε η οικογένεια σου!!

Εμεις ειμαστε καλά, η θεοδωρα μεγαλωνει και ζωηρευει όπως ολα φανταζομαι. Καθαρισαμε και εντελως απο την πανα την οποια φοραμε μονο στον υπνο. Η μικρη μου μεγαλωνει και επιτελους την Τριτη θα την δούμε! Εχω κουραστει πολύ απο ολη την εγκυμοσυνη με πιασανε και τα ψυχολογικα μου και αφου το συζητησαμε με το γιατρο ειπαμε να παμε λιγες μερες νωριτερα! Περιττο να πω οτι τα κεφια μου εφτιαξαν αμεσως!!

Ευχομαι να περνατε καλα και καντε και καμια βουτιτσα και για εμας!!! :P


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εξαφανισμενες φίλες!!! Καλε που είστε?

Βικυ μου χρονια πολλά για εχτες! Να σε χαιρετε η οικογένεια σου!!

Εμεις ειμαστε καλά, η θεοδωρα μεγαλωνει και ζωηρευει όπως ολα φανταζομαι. Καθαρισαμε και εντελως απο την πανα την οποια φοραμε μονο στον υπνο. Η μικρη μου μεγαλωνει και επιτελους την Τριτη θα την δούμε! Εχω κουραστει πολύ απο ολη την εγκυμοσυνη με πιασανε και τα ψυχολογικα μου και αφου το συζητησαμε με το γιατρο ειπαμε να παμε λιγες μερες νωριτερα! Περιττο να πω οτι τα κεφια μου εφτιαξαν αμεσως!!

Ευχομαι να περνατε καλα και καντε και καμια βουτιτσα και για εμας!!! :P

Τανίτσα μου με το καλό κοριτσάρα μου!! Περιμένουμε πώς και πώς τα νέα σας! Φιλάκια μανίτσα μου, όλα θα πάνε τέλεια!!

Θεοδώρα θα είσαι πλέον η μεγάλη αδερφή!!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου, έχεις φοβερό μνημονικό! ;)


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τανίτσα, με το καλό να υποδεχτείτε και την αδερφούλα της Θεοδώρας. Όλα να πάνε τέλεια μανούλα!

Βικάκι, πολύχρονη κι από εδώ φιλενάδα!

Εμείς καλά. Επιτέλους μετά από καιρό έκατσα λίγο στον υπολογιστή τώρα που κοιμούνται τα μωρά μου. Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες να κάτσω λιγάκι αφού μετά κόπων και βασάνων μου εγκρίνανε τελικά 2 βδομάδες άδεια την εβδομάδα του 15Αυγουστου και την επόμενη με την προϋπόθεση να είμαι stand-by αν με χρειαστούν και να παρακολουθώ 2 φορές την ημέρα τα email μου...

Τουλάχιστον λιγάκι θα ξεφύγω-ελπίζω.

Κατά τ'άλλα καλά. Το κοριτσάκι μας μεγαλώνει και μας τρελαίνει. Ώρες ώρες δεν πιστεύω πόσο έχει μεγαλώσει και άλλες δεν μπορώ να θυμηθώ ότι ήταν μωράκι. Περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός...

Σας φιλώ μανουλίτσες, εύχομαι σε όλες τις εγκυούλες μας με το καλό να υποδεχτούν τα αγγελούδια τους, στις δευτερομανουλίτσες να χαίρονται τα μωράκια τους, και σε όλες μας και τις οικογένειες μας ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια!!!!!!:P:p:p:pέχω ευχάριστα νέα!!!!!!!!

ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΤΑΝΙΤΣΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!! μια κουκλίτσα και φωνακλού 2.800 γρ. στις 14:20!!! είναι κι οι δυο τους μια χαρά και σας στέλνουν φιλιά!!

Να σας ζήσει φιλενάδα,να ναι γερή και καλότυχη και κάθε ευτυχία στην οικογένειά σας! με το καλό να την γνωρίσει κι η Θεοδώρα σας!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Να τη χαίρεστε!!!

Γερή να είναι, χαρούμενη και να την καλοδεχτεί η μεγάλη της αδερφή! Πάντα χαρές να έχετε Τάνια και καλή λοχεία σε σένα

Τί ωραία νέα! Άντε και στα δικά μας, όσες περιμένουμε ήδη αλλά και όσες θέλουν!

Περάστε για ευχές εδώ!

Εμείς καλά, περιμένουμε να δούμε μεθαύριο τί θα φανεί στην επανεξέταση για το νεφρό και πόσο θα έχει μεγαλώσει η μπεμπούκα μας.

Κάναμε τα μπανάκια μας και θέλουμε κι άλλα! Ο Θ. κολυμπάει με τα μπρατσάκια του και έχει πολλή πλάκα! Του αρέσει κι εκείνου πάρα πολύ και είναι πολύ άνετος στο νερό, ελπίζω να καταφέρουμε να κάνουμε κι άλλα! Εσείς τί κάνετε; Τί νέα;


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...