Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα και από εμάς!

Είμαστε σε αναμονή για την αναχώρησή μας για τις Μπαχάμες, ολημερίς είμαι στο Spa και το βράδυ δοκιμάζω ρούχα που θα πάρω μαζί μου. χαχαχαχαχαχαχα

χμμμ... λάθος....

Είμαστε ακόμα Αθήνα και βράζουμε στο ζουμί μας, κάνει τραγική ζέστη, και το ερκο έχει πάρει φωτιά. Καλώς εχόντων των πραγμάτων σύντομα θα αναχωρήσουμε και εμείς για το χωριό.

Σήμερα τελείωσε και ο παιδικός σταθμός, η Λου δεν το έχει καταλάβει ακόμα, αλλά κάτι μου λέει ότι θα χαρεί πολύ που θα είναι μαζί μου. Κάνουμε πού και πού κανένα μπανάκι και ετοιμάζω 2 τελευταίες δουλίτσες που μου προέκυψαν.

Χτες το βράδυ βγήκαν και οι λίστες της εεταα, ξεστραβώθηκα να δω αν τελικά περνάμε, και όπως δείχνει μάλλον 99% δλδ είμαστε οκ στην πρώτη επιλογή μας.

Ιωάννα μου να δώσεις στην μπουμπουκίτσα πολλά πολλά φιλάκια, και στον Θ. καλές βουτιές!! Όλα δεξιά μανούλα μου!

Αυτά τα ολίγα από εμάς,

Τα φιλιά μας σε όλες τις μανούλες, τις κοιλίτσες τα μωράκια και τα παιζάκια!!


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΗΣ ΤΑΝΙΑς ΜΑς!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ Κ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ:tongue::tongue::tongue:

Εγω μπηκα στη 13ηεβδομαδα. Ηκοιλια μου εχει αρχισει κ φαινεται ηδη απο τωρα .στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχε φανει στον 6ο.Τωρα πολυ νωρις.

Δοξα τω θεω η αυχενικη μας κ pappa ολα καλα.Αυτη τη φορα λογω ηλικιας ειχαπερισσοτερη αγωνια9εχουμε κλεσει τα 35 βλέπεις!!!!!!!!!!)

Μαλλον για αγορακι μας δινουν πιθανοτηες αλλα τον επομενο μηνα θα το σιγουρεψουμε αν ειναι ή οχι.

Εκανα και μπανιο αλλα σε πολυ καθαρη θαλασσα για να μη ρισκαρω τιποτα

Βικυ πολυχρονη για τις προάλλες:o:o:o

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς καναμε β επιπέδου την Δευτερα, η μπέμπα είναι μια χαρά κι εχει φτασει 406γρ!!! χαχαχα! Ο Δημητρης πλέον ερχεται και φιλαει την κοιλιά μου και μιλάει στην μπέμπα και την χαιδεύει και πολύ το χαιρομαι! Την λέει μπεμπα μου τι κάνεις???

Κατα τ' άλλα, καναμε μια εβδομαδουλα διακοπές και ξαναφευγουμε το Σαββατο για 2 εβδομάδες!

Βασιλικη μου έτσι ειναι στη 2η εγκυμοσυνη όλα γινονται πιο γρηγορα... Η κοιλιά μεγαλώνει γρηγορότερα, το μωρο το νιώθεις πολύ νωρίτερα κ.ο.κ.

Μακαρι να εχεις αγοράκι να τα ζευγαρωσεις κι εσυ!

Ιωαννα μου εύχομαι να ειναι όλα καλά με την μπέμπα σου! Ο γιατρος μου επειδη του ανεφερα αυτο για το νεφρο μου λεει ότι δεν ειναι κατι ανησυχητικό!!!

Βικυ χρόνια πολλά για την γιορτή σου!!! Η Λουσυ τι κάνει???


B8ZWp3.png

Jk5rp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου κ καλο μηνα να εχουμε!

Τανια μου να χαιρεστε τη μπεμπουλα σας! πηγαμε την Τεταρτη στην κλινικη κ την ειδαμε κ ειναι μια μικροσκοπικη κουκλιτσα! την βλεπεις διπλα στη Θεοδωρα κ λες πως μεγαλωνουν τοσο σε 2 χρονια! ειναι υπναρου κ φωνακλου,χι χι! μαλλον σημερα θα βγει η Τανια κ θα πανε στο σπιτι τους με το καλο!

πολυ χαιρομαι που τα μωρακια μεσα στις κοιλιτσες μεγαλωνουν μια χαρα!

Βασουλα μην αγχωνεσαι για την ηλικια κοπελα μου. εξαλλου εχεις ηδη ενα παιδακι κ αυτο παιζει ρολο. οσο για την κοιλια που φαινεται, τι καλυτερο!

εμεις πηγαμε 4 μερες διακοπες στη Χαλκιδικη μαζι με τον Ανασταση. καλα ηταν σε γενικες γραμμες. μονο μεσα στο δωματιο δεν την παλευαμε κ επερεπε ολη τη μερα να ειμαστε εξω. καθαρισε κ απο την πανα κ τωρα περιμενουμε μηπως κ τον παρουν στον παιδικο. με το εσπα δεν μας πηραν γιατι δεν συμπληρωνει για 2 εβδομαδες τους 30 μηνες:(

πολλα φιλια σε ολες!


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα

ευχομαι να ειστε όλες καλα!!!!!!!!!!

Στα γρηγορα ναθέσω ενα προβληματισμο που το ειχα ξαναθεσει.

Μπαινουμε στον 3 μηνα εκπαιδευσης τουαλετας ) τον τελευταιο εναμιση πιο εντατικα) και δεν λεει να μαθει να λεει τα κακα κ τα τσισα.

Καθε 1 ή μιαμιση ωρα πάμε στην λεκανη οπου της εχω βαλει παιδικο στεφανακι παιρνουμε την κουκλα μας καθεται ευχαριστα αλλα ποτε δεν κανει τιποτα. Συχνα μου λεει μαμα πάω για τσισα παει καθεται κανονικα- αλλα πάλι ποτέ δεν κανει τιποτα απλα το λεει επειδη της λεω εγω συχνα οτι πάω τουαλετα για να ακολουθει κ αυτη.

Τις περισσοτερες φορες τα κανει κατω στο πατωμα και μετα λεει εκανα τσισα. Ακομα και κακα μ εχει κανει κατω :mad::mad::mad:Κ Στην κατασταση που ειμαι φαναταζεστε πως ειναι να μαζευω τετοια!!!!!!!!!!!!

Επισης παρατηρω μπορει να της φοραω βρακακι στο σπιτι κ για 4 ωλοκληρες ωρες να μην κανει καθολου τσισα ενω πινει πολυ νερο. Μολις ομως της βαζω την πανα την κανει αμεσως μουσκεμα. Εχω δλη την εντυπωση οτι τα κρατα επιτηδες καμια φορα γιατι δεν θελει να τα κανει στην λεκανη

Καμια ιδεα υπαρχει αν θα μπορουσα νακνω κατι άλλο???? Γιατι αντιστεκεται τοσο πολυ. Αφου μ δινει την εντυπωση οτι εχει καταλάβει οτι τα τσισα τα κανουμε στην λεκανη γιατι δεν κνει ποτε τιποτα ενω παει κ καθεται ευχαριστα??????????/

Και το τελευται ο που μια μαμα μ ειπε κ με αγχωσε πολυ ειναι οτι μολις ερθει το νεο μωρο πιθανοτατα να βλεπει που φορα πανα το μωρο κ να μη θελει να την βγάλει!!!!!!!!!! Φρικαρα.:shock::shock::shock: Αλοιμονο μου αν μου φτασει 5 χρ για να βγαλει την πανα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα

ευχομαι να ειστε όλες καλα!!!!!!!!!!

Στα γρηγορα ναθέσω ενα προβληματισμο που το ειχα ξαναθεσει.

Μπαινουμε στον 3 μηνα εκπαιδευσης τουαλετας ) τον τελευταιο εναμιση πιο εντατικα) και δεν λεει να μαθει να λεει τα κακα κ τα τσισα.

Καθε 1 ή μιαμιση ωρα πάμε στην λεκανη οπου της εχω βαλει παιδικο στεφανακι παιρνουμε την κουκλα μας καθεται ευχαριστα αλλα ποτε δεν κανει τιποτα. Συχνα μου λεει μαμα πάω για τσισα παει καθεται κανονικα- αλλα πάλι ποτέ δεν κανει τιποτα απλα το λεει επειδη της λεω εγω συχνα οτι πάω τουαλετα για να ακολουθει κ αυτη.

Τις περισσοτερες φορες τα κανει κατω στο πατωμα και μετα λεει εκανα τσισα. Ακομα και κακα μ εχει κανει κατω :mad::mad::mad:Κ Στην κατασταση που ειμαι φαναταζεστε πως ειναι να μαζευω τετοια!!!!!!!!!!!!

Επισης παρατηρω μπορει να της φοραω βρακακι στο σπιτι κ για 4 ωλοκληρες ωρες να μην κανει καθολου τσισα ενω πινει πολυ νερο. Μολις ομως της βαζω την πανα την κανει αμεσως μουσκεμα. Εχω δλη την εντυπωση οτι τα κρατα επιτηδες καμια φορα γιατι δεν θελει να τα κανει στην λεκανη

Καμια ιδεα υπαρχει αν θα μπορουσα νακνω κατι άλλο???? Γιατι αντιστεκεται τοσο πολυ. Αφου μ δινει την εντυπωση οτι εχει καταλάβει οτι τα τσισα τα κανουμε στην λεκανη γιατι δεν κνει ποτε τιποτα ενω παει κ καθεται ευχαριστα??????????/

Και το τελευται ο που μια μαμα μ ειπε κ με αγχωσε πολυ ειναι οτι μολις ερθει το νεο μωρο πιθανοτατα να βλεπει που φορα πανα το μωρο κ να μη θελει να την βγάλει!!!!!!!!!! Φρικαρα.:shock::shock::shock: Αλοιμονο μου αν μου φτασει 5 χρ για να βγαλει την πανα!!!!!!!!!!

Καλημερούδια! Να σου πω την προσωπική μου εμπειρία: πριν 1 μήνα σχεδόν αποφάσισα να ξεκινήσω εκπαίδευση. Βέβαια η παιδίατρος μου είχε πει πως τυπικά μια καλή ηλικία είναι από 2,5 κ μετά. Ο δικός μου 2 + 3μηνών. Είπαμε να μείνουμε μέσα το σ/κ κ βλέπουμε. Το πρωί έκανε στο πατωμα τσίσα κ μου τα έδειξε. Για τα κακά του πήγε στην τουαλέτα σε μια γωνία, όχι στο γιογιό κ τα έκανε στο βρακάκι του (στεφανάκι δεν θέλει, δεν του αρέσει να τον βοηθάς, θέλει μόνος του, το στεφανάκι θέλει βοήθεια οπότε το έχουμε προς το παρόν στην αχρηστία). Το απόγευμα καταφέραμε κ κάναε τσίσα στο γιογιό. Την επόμενη μέρα κάπως καλύτερα 2-3 φορές στο γιογιό, 1 στο πάτωμα, για τα κακά έτρεξε στο γιογιό αυτή τη φορά κ τα έκανε καθισμένος εκεί αλλά μαζί με το βρακάκι :). Ηρθε η δευτέρα που πάω στη δουλειά κ τον κρατάει η γιαγιά του (στο σπίτι μου). Μια στο πάτωμα, μια στο μπαλκόνι, στο γιογιό καθόλου! Βγήκαν έξω βόλτα, δεν έκανε πάνω του τσίσα αλλά καθόλου γιογιό. Οταν γύρισα εγώ έκανε στο γιογιο κ στο πάτωμα μαζί. Κακά όπως πριν, μαζί με το βρακί αλλά κ μία χωρίς, κατευθείαν στο γιογιό! Μας έδινα προθεσμία μέχρι το τέλος της εβδομάδας, εάν δεν είχαμε προσαρμοστεί θα το σταματούσα κ θα ξεκινούσαμε από μέσα-τέλη Σεπτέμβρη. Πήγαμε βόλτα στην άλλη γιαγιά με το γιογιό μαζί, έκανε στο γιογίο ολα καλά στη βόλτα. Τελικά την Πέμπτη σηκώνει πυρετό 39,5 , ίωση, εννοείται πως ξεχάσαμε κ γιογιό κ οτιδήποτε. Οπότε, από μόνη της η υπόθεση αναβλήθηκε. Την προηγούμενη Δευτέρα όταν τον ξέντησα το βράδυ στο μπάνιο για να το πλύνω λέει 'τώρα θα κάνω κακά' (κακά λέει κ τα τσίσα) κ πήρε μόνος το γιογιό κ έκανε. Πλέον κάθε βράδυ κάθεται μόνος του, άλλες φορές κάνει άλλες όχι. Το σ/κ πηγαίναμε κ κατά τη διάρκεια της ημέρας για τσίσα. Φοράει ακόμη πάνα βέβαια, όποτε θέλει ας χρησιμοποιεί το γιογιό. Και από τα μέσα Σεπτέμβρη όπως είπα θα κάνουμε νέα προσπάθεια.

Κατά την προσωπική μου άποψη δεν θα συνέχιζα για 3 μήνες το παραπάνω, εάν δεν έβλεπα καμία πρόοδο ή απειροελάχιστη πρόοδο. Άλλα παιδάκια είναι έτοιμα νωρίτερα άλλα αργότερα.

Καλή υπομονή!!!


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλό μάνες!

Βασιλική μου και από εμένα μακάρι αγοράκι να γίνουν ένα υπέροχο ζευγαράκι!

Αμα με ρωτούσες εμένα τί θα ήθελα να ήταν το 2ο παιδάκι μου (αν ποτέ έκανα), θα έλεγα τελικά κορίτσι. Ίσως είμαι επηρεασμένη από το 1ο, δεν ξέρω βέβαια...

Με το καλό και οι προσπάθειες με το γιογιό, πω πω σε φαντάζομαι να τρέχεις πίσω από θκατούλες και να μαζεύεις, εμένα κρίση με έπιανε, ανάσες έκανα για να μην τρελαθώ επί τόπου (είμαι και σιχασιάρα πανάθεμά με). Για να μην απελπίζεσαι, και εμείς ξεκινήσαμε λίγο μετά το Πάσχα και θα πρέπει να είναι κάπου 1-1,5 μήνας που πλέον είμαστε οκ. Οπότε τί άλλο από υπομονή, βάλε και κανένα γκάζι αμα το παρακάνει, εγώ ολημερίς παραμιλούσα, τα κακάκια μας τα κάνουμε στο γιογιόοοοοοοο και έκανε στο πάτωμα και τής έλεγα τί έκανες εκεί Λούσυ; Μου λέει όοοοοχχχιιιιι στο πάτωμα μαμά στο γιογιό τα παιδάκια χαχαχαχα η σκατούλα. Το βραδινό το έκοψε μόνη της και εγώ απλά της έβγαλα την πάνα - ήταν πάνω από μήνα συνεχώς στεγνή η πάνα της - αφού μου το πε η Δήμητρα χαχαχαχα... είμαι απαράδεκτα φοβιτσιάρα τελικά!!!

Πάντως, από ότι είδα από την δικιά μου, έχουν πρόγραμμα στο κατούρημα, αμα πιάσεις τις ώρες θα τα καταφέρεις να την βάζεις εγκαίρως και κάποια στιγμή θα στο λέει και μόνη της (προς το τέλος αυτό, μην βιάζεσαι...).

Α, εμάς βοήθησε πολύ και η συζήτηση του στυλ , κοίτα το κοριτσάκι δεν φοράει πάνα είναι μεγάλη δεσποινίδα, και εσύ δεν φοράς πάνα, είσαι και εσύ δεσποινίδα δλδ και κάνεις τσίσα και εσύ στο γιογιό;;;;; πω πω μια δεσποινίδα που είσαι!!! κλπ παίνεμα μπροστά σε όλους, να μην ξεχνιόμαστε, καθημερινά η ίδια παράσταση 100 φορές, κλαπ κλαπ ......

Απόψε είχαμε μπλακ άουτ καμία ώρα γύρω στα μεσάνυχτα και το ξενυχτήσαμε. Από αύριο το πρωί ξεκινάει ο πυρετός της βαλίτσας, γιατί την Παρασκευή το βράδυ ΦΕΥΓΟΥΜΕΕΕΕ γιουπιιιιιιιι

Άννυ μου άντε κοριτσάρα μου με το καλό να σας έρθει η μικρή αδερφούλα. Πόσο χαίρομαι που ακούω για μωράκιαααααααααα χιχιχι. Το Λουσάκι μια χαρά είναι σας φιλάει ματς μουτς

Δεσποινάκι μπράβο που καθαρίσατε, όσο για το ΕΣΠΑ άστο γιατί φέτος ανέκδοτο ήταν... και εμείς θεωρητικά μπαίναμε με τα μπούνια στον σταθμό της πρώτης επιλογής, είμασταν 17η στην σειρά με 30 θέσεις συνολικά, και τελικά πήραν 11 άτομα. χαχαχαχα τραβάμε όλοι τα μαλλιά μας.

Αλά...... Αύγουστος.... ΖΕΝ.... όλα στα παλιά μας τα παπούτσια μέχρι 1η Σεπτέμβρη.

Εύχομαι σε όλες και όλους να περάσετε καλά ότι και αν κάνετε, και αν η βόνταφον έχει καλό σήμα θα σας διαβάζω και από το χωριό.

Φιλάκια πολλά!!!!!!!

11618588-girl-with-summer-elements-cartoons-isolated-vector-illustration.jpg


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανουλίτσες καλημέρα! Χθες ήταν η τελευταία μέρα δουλειάς για μένα κ τώρα δυό βδομαδούλες άδεια!!! Την πρώτη βδομάδα θα την βγάλουμε εδώ κ την δεύτερη θα πάμε με τους νονούς μας κ τα δυό κοριτσάκια τους στην Κάρυστο. Ελπίζουμε να είναι όμορφα, να ξεκουραστούμε και να κανουμε τα μπανάκια μας. Η μικρή έχει ήδη γίνει αραπάκι παρόλο που μέχρι τώρα πηγαίναμε μόνο ΣΚ 9:00-11:00 το πρωί. Είναι πολύ μελαχρινή.

Βασιλική εγώ θα διαφωνήσω με την Βίκυ κ θα πρότεινα να περιμένεις ακόμα μέχρι να είναι έτοιμη. Βέβαια η Βίκυ έχει ιδία εμπειρία και ίσως ξέρει καλύτερα, αν και η Λούσυ είχε σημάδια ότι είναι έτοιμη. Νομίζω όμωσ πως το κάθε παιδάκι είναι έτοιμο στον δικό του χρόνο. Το κοριτσάκι την νονάς μας έβγαλε την πάνα φέτος, στα τρία. Απόλυτα φυσιολογικό και δεν δυσκολεύτηκε καθόλου. Γιατί να ταλαιπωρήστε αν δεν φαίνεται να είναι έτοιμο ή να θέλει το παιδί; Γνώμη μου βέβαια. Να έχεις μία τέλεια εγκυμοσύνη κ όλα να πάνε τέλεια κοριτσάκι.

Καλά να περάσετε όλοι, ότι κι αν κάνετε! Φιλάκια μανούλες!!!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλες!!!

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις ευχες σας!! Εχουμε γυρισει πια στο σπιτακι μας και προσπαθου΄με να προσαρμοστούμε! Η μικρή μας ειναι καλό κοριτσάκι πίνει γαλατακι απο τη μαμα ( ναι αυτη τη φορα τα καταφέραμε!!!:P) και κοιμαται! Η θεοδώρα μου στην αρχή δεν αντεδρασε καθόλου καλά με τη μικρη τοσο οταν την ειδε στην κλινικη ( δεν μου μιλουσε μετα στο τηλεφωνο για 2 μερες) όσο και στο σπίτι. Ηθελε να θηλαζει, μετακομισε στο κρεβατι μας και γκρίνια, γκρίνια , γκρίνια! Ολα αυτα όσο ειχαμε καποιον να μας βοηθάει. ΑΠο την Τεταρτη που είμαστε οι 3 μας τα πρωινα, ειναι πάλι το καλό μου παιδάκι. Πολύ πιθανον να την ενοχλούσε και ο κοσμος , οπως και εμενα δλδ:tongue:. Στεναχωριομουν που την εβλεπα να μαραζώνει όμως τωρα ειανι καλα και ελπίζω έτσι να συνεχίσει!

Σας αφηνω γιατι το μικρό μου πιράγχας θελει να φαει! Φιλάκια


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τάνια μου καλή προσαρμογή και όλα τέλεια να πάνε από δω και πέρα.

Μπράβο στην Θεοδώρα που γρήγορα φαίνεται να προσαρμόστηκε. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι και να αγαπάει πολύ πολύ το αδερφάκι της.

Τις προάλλες στις κούνιες γνωρίσαμε ένα ζευγάρι με δύο κοριτσάκια κ ο μπαμπάς ρώτησε την Αθηνά αν έχει αδερφάκια. Η Αθηνά δεν απάντησε αλλά όταν γυρίσαμε σπίτι μου λέει: ο αδερφούλης μου είναι ο Τζώρτζης. Κουφάθηκα! Ο τζώρτζης είναι το αγοράκι που γεννήθηκαν μαζί. Έκτοτε βρισκόμαστε περίπου μιά φορά τον μήνα αλλά τελευταία είχαμε να τον δούμε καιρό. Με άλλα παιδάκια κάνει περισσότερο παρέα γι ΄αυτό και μού ΄κανε εντύπωση. Γενικά δηλ. μου ΄κανε εντύπωση. Ούτε και τησ έχουμε πει ότι γεννήθηκαν μαζί... Ποιός ξέρει... Κάποιες φορές που την έχω ρωτήσει μου ΄χει πει ότι δεν θέλει αδερφάκι.

Εμείς το ΄χουμε αφήσει στην μοίρα του εδώ κ πολύ καιρό αλλά δεν γίνεται τίποτα. Είμαι πιά και 37, κ μ΄όλο αυτό το άγχος χλωμό το κόβω.

Άντα μανουλίτσες, να περνάτε όλες τέλεια!!! Φιλάκια πολλά!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες τις μανούλες!

Τί κάνετε;

Εμείς είμαστε καλά, ο Θ. έχει γίνει τερατάκι κανονικό και πλέον δεν ξέρουμε τί να κάνουμε, κάποιες μέρες με βγάζει από τα ρούχα μου με τα πείσματα, τις τσιρίδες, τα χτυπήματα και τις ζημιές που κάνει επίτηδες... Σέρνομαι κ λόγω ζέστης και υπότασης και ανυπομονώ πλέον να περάσει το καλοκαίρι και η φάση αυτή... Όταν δεν είναι τερατάκι είναι ένα πολύ γλυκό παιδάκι που μας εκπλήσσει με τις ατάκες του και τα κατορθώματά του!

Με την τουαλέτα κάναμε μια προσπάθεια 4 ημερών, είδα πως δεν έχει καμιά αίσθηση, έκανε τσίσα στα βιβλία του μόλις γυρίσαμε από την τουαλέτα (ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι!) και σταματήσαμε άδοξα. Τις τελευταίες μέρες όμως λέει τα κακά και τα κάνει στο γιογιό και σήμερα είπε και τα τσίσα μια φορά και τα έκανε κι αυτά με επιτυχία! Δεν τον πιέζω καθόλου γιατί δεν βλέπω να έχει αποτέλεσμα αν δεν είναι έτοιμος, τον επιβραβεύω όμως όποτε τα καταφέρνει και έχουμε πάρει απόφαση πως θα αργήσει μάλλον να καθαρίσει.

Βασιλική, εγώ δεν θα είχα την επιμονή σου, να το κάνω αυτό 3 μήνες χωρίς αποτέλεσμα! Ήμουν στην τσίτα 4 μέρες και δεν θα το άντεχα! Την πρώτη μέρα έκανε τσίσα στην πολυθρόνα και από τότε δεν τον άφηνα να καθίσει πουθενά παρά μόνο στο καρεκλάκι του... Εσύ τί κάνεις; Πώς τα καταφέρνεις;

Η μπέμπα μας μεγαλώνει και είναι πολύ δραστήρια, τελικά το νεφράκι της είναι έκτοπο και μικρό και θα το ψάξουμε περαιτέρω αφού γεννηθεί. Τώρα είμαι στη φάση που της ψωνίζω ρουχαλάκια και χαίρομαι πολύ!

Τάνια, χαίρομαι με τα ωραία νέα σας, όσο περνά ο καιρός όλο και καλύτερα θα είστε! Μπράβο και για το θηλασμό, και βέβαια για τον ύπνο και την αντιμετώπιση της μεγάλης αδερφής! Έτσι να συνεχίσετε!

Άννυ, με το καλό το κοριτσάκι σας! Πολύ ευχάριστα νέα από τη β' επιπέδου! Καλή συνέχεια!

Όσες είστε στη θάλασσα να περνάτε καλά κι όσες δεν είστε να περνάτε ακόμη καλύτερα! (Παρηγοριά στον άρρωστο που λέμε! ;) )

Πολλά φιλάκια και στα παιδάκια!


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφα κοριτσακια μου...εμεις ειμαστε ακομα αιγινα μεχρι τα τελη του μηνα φανταζομαι...μουχει λειψει το σπιτι μας..η κουζινα μου,το δωματιο μας,οι χωροι ολοι...τρελαθηκαμε στα μπανια φετος απο μάη μηνα και τωρα πλεον ταχω βαρεθει ολα..θαλασσα..αμμο..the same things every day....η μικρη ειναι καλα..εχει παιξει κ κανει παρεες με αμετρητα παιδακια φετος....και εμεις επισης..να μην εχω παραπονο...εσπα και εμεις δεν περασαμε..54 μορια εχουμε κ σε 2 δημοσιους ειμαστε πρωτοι πρωτοι(3η-4η επιλογη μας)..λες να περασουμε????νομιζω μεχρι τελος εβδομαδας θαχουμε νεα!!!!!!μακαρι...ειχε ερθει κ η πεθερα μου 10 μερες κ με ξεκουρασε απο τη μικρη λιγο αλλα τωρα παλι μονη...παντως σε γενικες γραμμες ηταν ενα ευχαριστο καλοκαιρι...η μικρη καλη ,χωρις αλλαγες....τσισα κακα στο γιογιο..φαγητο απο ολα...προχωραμε καλως κ στις λεξεις μας....παιζουμε ομορφα με τα παντα πλεον...λεμε κ τραγουδακια...ειμαι πολυ χαρουμενη μανουλα!!!φιλακια πολλα..κ να προσεχετε ολες σας..και με τα νεα μωρακια σας!!!!!


eNortjKzUjI0M7A0MVCyBlwwFYIC0Q,,59.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...