Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

      Αυριο σε ποια μέρα θα είσαι? Καλύτερα να μην κάνεις  πριν την έβδομη πάντως

Cafe Μάϊος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα κι από εμένα.

pasxalitsa συγκλονίστηκα κι εγώ με αυτό που περάσατε! Φοβερό!Ο μικρός φοβήθηκε ; Τι έκανε μετά;

Όπως λες να φύγει και να μην ξαναέρθει σε καμιά μανούλα και κανένα παιδάκι, ούτε στον χειρότερο εχθρό. Εμάς δυο φορές πνίγηκε η Μελίνα με το σάλιο της μια εδώ στη Γερμανία ,ήμουν μόνη μου και μια πριν την Πρωτοχρονιά είμασταν όλοι μαζί και με παρέα. Όπως τα περιγράφεις , δεν ξέρεις τι να κάνεις γιατί δεν είναι ότι έχουν κάποιο ξένο σώμα πχ ψωμάκι ,παιχνιδάκι να τους το βγάλεις ... Και η Μελινούλα όταν συνήρθε με αγκάλιαζε πολύ ώρα τόσο σφιχτά- φοβήθηκε η ψυχουλίτσα.

Τέλος πάντων να είστε καλά και να μη σας ξανατύχει ούτε εσάς ούτε και σε κανέναν άλλο.

Πρόγραμμα στανταρ 100% δεν έχουμε κι εμείς.Ειδικά μετά την Πρωτοχρονιά αλλάξαμε τα ωράρια μας:

ξυπνάμε γύρω στις 7.00 γαλατάκι και ξανά ύπνο μέχρι τις 10-10.30

φρουτόκρεμα γύρω στις 11.00 , μεσημεριανό κατά τις 2.30 αλλά έχει τύχει να κοιμηθούμε και εδώ πολύ και να φάμε στις 5.00!

απογευματινό συνήθως στις 6.30 - 7.30 αναλόγως το μεσημεριανό και τον ύπνο μας και γαλατάκι 8.30-9.30 .Και μετά ύπνο. Βέβαια έχει τύχει και να πιούμε και 300 γρ γάλα σε δόσεις γιατί δεν μας πιάνει ύπνος...πχ 200γρ και μετά άλλα 30 και άλλα 30 και μετά κι άλλα...

sue μπράβο κοπέλα μου όλα να πάνε καλά και να γίνετε κι εσείς 4μελής οικογένεια- αλήθεια κοριτσάκι ήθελες να είναι το δεύτερο ? Χορευταράς ο μικρός ε?

Mpoumpou χαράς το κουράγιο σου κοπέλα μου και την υπομονή σου. Βάλε και καμιά φωνή όμως και διεκδίκησε και για σένα κάτι !

Ελενη μου μπράβο σου που το θηλάζεις ακόμα και μάλιστα αρκετά από ότι είδα. Εγώ τελευταίος θηλασμός ήταν 14/1 αλλά την θήλαζα μόνο πρωί και βράδυ ...

Θένα μου να τον χαίρεσε το Γιωργάκη σου!

marsolan , douar , fairymummy και Αννίκο πολλά πολλά φιλάκια στα μωράκια σας! :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Ριτάκι κι εγώ που κοιτάω για τραπέζι για τη βάφτιση τόσο μου είπν 18-20 Ευρώ. Αλλά το σκέφτομαι ακόμα , πολλά λεφτά ρε κορίτσια και έχω και τη μετακόμιση το καλοκαίρι και το "ντύσιμο" σχεδόν όλου του σπιτιού ... Δεν ξέρω τι θα κάνουμε ... Από μπουμπουνιέρες είδες κάτι , προσκλητήρια, φωτογράφο ...???:confused:Εγώ σκέφτομαι αν βρω εδώ τα κατάλληλα υλικά να κάνω μόνη μου τα προσκλητήρια για τα άλλα ψάχνω μέσω ιντερνετ.

Αν ξέρετε καμιά καλή διεύθυνση κορίτσια βοηθήστε!!!!

Σήμερα έχουμε κι εμείς μηνογενέθλια! 8 μηνών! Απίστευτο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rita__ki

    3184

  • fairymummy

    2682

  • natasa133

    1469

  • THENA

    1188

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

χρονια πολλα μελινακιιιιιιιιιιι:P:p φιλακια μαμαχ3:tongue:

ριταααακιιιιι που εισαι καλε?

suedaki αχ τι καλα να ναι κοριτσακι τωρα χιχι ειναι γλυκα τα κοριτσακια... θα εχει κ τον μαρινο για ντοπερμαν αχαχαχαχα.

παω να συκωσω τον ιασονα ,εχουν μπει κ τα μεγαλα μεσα στην κουνια κ θα την σπασουν οχι τπτ αλλο ειναι κ δανικια:shock::tongue:


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια, μα γιατί αραιώσμε έτσι??

εμεις συναχωθήκαμε με τη σειρά, πρώτα ο μπαμπας μέχρι προχθές μετά καπάκι εγώ και είμαι ακόμα ψιλοχάλια και προσπαθούμε να γλιτώσουμε τη μικρή που όμως σήμερα ένα βηχαλάκι το έχει...

κατα τα άλλα έχουμε βάλει πλώρη για περπάτημα! το σάββατο πρώτη φορά στάθηκε μόνη της χωρίς να κρατάει 6-7 δευτερόλεπτα!! βάλαμε επιτέλους και στο δωμάτιο της αυτοκολλητάκια (ζούγκλα το κάναμε χιχι)

ανησυχώ λίγο που πολλές λέτε για περιπτώσεις παρόμοιες με της πασχαλίτσας ... τόσο συχνό φαινόμενο είναι??:confused::confused:


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σας naya μου!

Εμείς ακόμα δεν ξεμπερδέψαμε.

Σήμερα πήγαμε τη Μελίνα στο γιατρό να τη δει γιατί αν και είναι καλύτερα συνολικά μας ανησυχεί που έχει ακόμα βήχα.Και πλέον δεν είναι υγρός αλλά ξερός. Μας έδωσε λοιπόν 2 υπόθετα για το βήχα 1 κάθε μέρα και είπε να περιμένουμε και αύριο κι αν έχει ακόμα βήχα να ξεκινήσουμε αντιβίωση γιατί είναι πάρα πολλές οι μέρες που ταλαιπωρείται το μωρό και είναι εξασθενημένος ο οργανισμός της και έτοιμος να αρπάξει οτιδήποτε κυκλοφορεί...:?

Πολλά φιλάκια στη Φωτεινούλα σου!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα

δεν σας εχω διαβασει φιλες μου

τρεχω με την απκατασταση του ποδιου κ οταν γυριζω ειμαι καπως.....σημερα εχω απογευμα...........

εμεις καταταλλα ειμαστε καλουτσικα εχουμε λιγοτερες μυξες αλλα δεν μας εχουν φυγει ακομα κ εγω εχω μονιμα σχεδον πονολαιμο.

το σαββατο πηγαμε κ ειδαμε μαγαζια για το τραπεζι της βαφτσης πηραμε μια ιδεα....αυτο που μας αρεσε εχει 20 η 21 το ατομο κ τωρα προσπαθω κατα καποιο τροπο να πεισω την πεθερα γιατι αυτη ελγε οτι οι τιμες για μεγαζια ειναι 12-15 ευρω :shock: εμεις εσ οσα πηγαμε ακουσαμε το λιγοτερο 18 αλλα με αρκετα κρυα πιατα ....

φωτογραφο 99,9 θα κλεισω αυτον της αννικο μας ............εκλησια θα κλεισουμε αυτην που ηθελα απτην αρχη.πηγαμε την κυριακη κ ξετρελαθηκα με την θεα που εχει (ειναι κατι σαν βεραντα με θεα θαλασσα κ κρουαζιεροπλοια εκει εξω σκεφτομαι να δινουμε κ τα γλυκα ισως κ τις μπομπο) ο ιερεας που μιλησαμε ειναι νεοτατος καμια σχεση με κατι αλλους........... τωρα πρεπει να παμε το χαρτι της ενοριας μας για να γινει επισημη η κρατηση.υποτιθεται θα γινει μεστην βδομαδα


88M1p3.pngycQap3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σκεψου εμας να τραγουδαμε(ειμαι πολυυυ φαλτσα,οποτε ριχνω τις ελπιδες μου σε εσενα) και τα μικρα να χορευουν, ο καθενας με το δικο του στιλ και να ξεκαρδιζονται τα φαφουτακια μας......γελαω και μονο που το φανταζομαι.....

Θηλαστρο δεν εχω αλλα ειχα δανειστει και ηταν μεγαλη αποτυχια και ειναι λιγο περιεργος ο χωρος στη δουλεια για να το χρησιμοποιω. Θα προσπαθησω να τον θηλαζω πριν φυγω και μολις γυρναω, ελπιζω να προσαρμοστει γρηγορα το στηθος, χωρις παρατραγουδα....

Σημερα δεν δουλευω, απο αυριο 8ωρο, παντως η πρωτη βδομαδα πηγε καλουτσικα, θα σας γκρινιαξω λιγο ακομη και θα το συνηθισω...

Τι ωρα σχολας εσύ;

Τα φαφουτακια μας!!!! Ωραια το λες!Γελιο θα ειχαν!!

Μια χαρα θα τα πας με το θηλασμο, θα προσαρμοστει το στηθος και δεν θα εχεις προβλημα.Μπραβο σου!! Συνεχισε οσο μπορεις!!!

Εγω ερχομαι 6ωρο στη δουλεια 10-4μμ.Καλα ειναι, περναει γρηγορα...

Ελπιζω να σου περναει και σενα το 8ωρο γρηγορα!!Περιμενουμε εντυπωσεις!!

3xmama χρονια πολλα στο Μελινακι!!!! Μαλλον κοριτσακι το δευτερο και ομολογω οτι κατα βαθος το ηθελα! Να φτιαχνω κοτσιδακια και να τη μαθαινω να χορευει!! Ο Μαρινος ενταξει να χορευει αλλα οχι με πολλα κουνηματα, αγορι ειναι!!! Βεβαια αν ηταν αγορι παλι ευχαριστημενη θα ημουν γιατι οταν ειναι το ιδιο φυλο τα αδερφια παιζουν καλυτερα ισως μεταξυ τους...Οπως και να χει γερα να ειναι και εμεις ευτυχισμενοι γονεις θα ειμαστε!!!

Thena φανταζομαι και τα τρια μεσα στην κουνια!!!!! Πανικος!!!

Naya περαστικα σας!!! Καλα λες, αραιωσαμε...

Ριτα που εισαι οεο?


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τωρα σε ειδα Ριτα!!

Καλη αναρρωση στο ποδι!! Μπραβο, τα βασικα τα εχετε κανονισει για τη βαφτιση!! Super!

:tongue::tongue::tongue: δεν εχω κοιταξω ακομα μπομπο καθολου δεν ξερω τι γινεται κ απο τιμες κ τετοια.......επειδη τα οικονομικα μας ειναι καπως θα κοιταξω κατι οικονομικο κ οσο γινεται ομορφο .....θα παμε καποια στιγμη κ απτο χαμογελο του παιδιου να ριξω κ εκει μια ματια να σας πω την αληθεια. προσκλητηρια θα παω να κοιταξω καπου που με εχει στειλει ενας γνωστος κ υποτιθεται θα μου κανυν καλυτερη τιμη........... απλα τωρα θα κλεισουμε ημερομηνια στην εκλησια(ο αγγελος ειπε οτι σημερα θα γινει αυτο) μετα φωτογραφο τραπεζι.......... αυτα με επειγουν καπως........μετα γλυκα(που εχω βρει αλλα εχω μιλησει μονο μεσω τηλεφωνου θα πρπει να παω κ απο κοντα) αυτα λιγο πολυ ...........

πολλα λεφτα ομως ρε κοριτσια ............το τρ;απεζι θα μας το κανουν τα πεθερικα μου οποτε γλιτωνουμε ενα μεγαλο εξοδο.....


88M1p3.pngycQap3.png
Link to comment
Share on other sites

Για μπομπονιερες πηγαινε αν θες στο Περιστερι στο Μικελινα, εχει πολυ μεγαλη ποικιλια σε σχεδια και τιμες.Γυρω στο 1? εχει πολλα σχεδια.Πηγαινε και στο χαμογελο εχει ωραια σχεδιακια!Αν το παρεις ζεστα σε μια βδομαδα τα εχετε κλεισει ολα! Μια φιλη αποφασισε βαφτιση πριν 5 μερες και θα την κανει στις 6 Φεβρουαριου! Υπαρχουν πολυ χειροτερα! Νονος ποιος θα ειναι τελικα?


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


νονα θα ειναι μια παιδικη φιλη του αγγελου κ δικη μου φυσικα.που ειμαστε αυτοκολλητοι αλλα δεν της ειχαμε κανει προταση γιατι ειμαστε χαζοι.............(σκεφτομασταν τα οικονομικα της μπηκε σε καινουργιο σπιτι παντρευτηκε πολιτικα κ εμεινε κ ανεργη) τελικαομως μας επιασε αυτη κ μας ειπε οτι αν δεν μας νοιαζει τι οικονομικο αν δηλαδη τα βαφτιστικα δεν κανουν 1000 ευρω κτλ.........

κ επειδη φυσικα κ δεν μας

νοιαζει το οικονομικο αλλα η σχεση ει[παμε ναι με μεγαλη μας χαρα............

βαφτιστηκα θα κοιταξουμε ξεχωριστα ρουχα, λαμπαδα κουτι κτλ νομιζω θα βγει κ πιο οικονομικο κ πιο ωραιο ..................η mary νομιζω το εκανε ετσι


88M1p3.pngycQap3.png
Link to comment
Share on other sites

για μπομπο κ για προσκλητηρια δεν ξερω πολλα απο τιμες ...........ειδα λιγο στο νετ κ 2 ευρω δεν δινω σιγουρα............ 1 1κατι που λες sue ειναι νομιζω μια χαρα ................

θα μου κανετε αραγε την τιμη να παρεβρεθειτε σε αυτην την μεγαλη μερα για μενα ????:rolleyes:


88M1p3.pngycQap3.png
Link to comment
Share on other sites

rita εγω εχω φιλεναδα που φτιαχνει μπομπο, προσκλητηρια, ευχολογια κλπ...εχει πολυ καλες τιμες...εγω για 80 μπομπο πληρωσα 91 ευρω....εαν θες μπορω να σου δωσω τα στοιχεια της...κ θα σε βοηθησει να αποφασισετε κ το θεμα της βαφτισης αν θες :)

εμεις καναμε το ταξιδι του Γιωργη...προσκλητηρια σε μορφη εισητηριου απο αεροπλανο, μπομπο βαλιτσακια ταξιδιου, ολα χαρτινα κ διακοσμητικα στα τραπεζια αεροπλανακια

οσο για την τιμη μαγαζιου νομιζω εχει σημασια κ τι μαγαζι ειναι...εμεις πχ πηγαμε σε ταβερνα οποτε εκει ειναι πιο φτηνα...κ επισης εχει κ σημασια ποσα πιατα θα βγαλεις...

Κυριακη δεν ειναι η βαφτιση? μου φαινοντε πολλα τα 20 για Κυριακη μεσημερι...αλλα κ παλι δε ξερω πως κυμαινεται η Αθηνα σε τιμες

ελπιζω συντομα να απαλλαγεις απο το προβλημα με το ποδαρακι σου κ να εισαι κ παλι ενα χαρουμενο χαμογελαστο κοριτσακι :)

πολλα φιλια κ συγνωμη που χανομαι αλλα δεν προλαβαινω :)

Link to comment
Share on other sites

ναι fairy μου να μου στειλεις οπωσδηποτε στα στοιχεια της !

οι καλεσμενοι μας με εναν προχειρο υπολογισμο ειναι 150 περιπου...το θεμα κλασικα θα ειναι κατι σε ναυτικο υφος............

η ταβερνα που λες ρωτησα σε πολλες............18 ειναι το λιγτερο που βρηκα

αυτο που μου αρεσει με 20 που σας λεω εχει

κοκορετσι

κοντοσουβλι

2 μεριδες φρεσκιες πατατες

σαλατα εποχης

ποικιλια τυριων

τζατζικι

κ τυροπυτακια σπιτικα

αυτα ανα τεσσερα ατομα

κυριως

η χοιρινη μπριζολα

η αρνακι

απεριοριστο κρασι αναψυκτικα μπυρες νερο............. αυτα


88M1p3.pngycQap3.png
Link to comment
Share on other sites

Ritaki καλα κανατε και διαλεξατε τη φιλη σας για νονα του παιδιου σας!Να ειναι ενας κοντινος σας ανθρωπος με τον οποιο θα ειστε ανετοι!! Το καλοκαιρι που ρωταγα κι εγω για βαφτιστικα επειδη δεν βρησκαμε μικρο νουμερο, πολλα μαγαζια με παιδικα ρουχα ειχαν προσφορες ολο το πακετο βαφτιστικων με 400? περιπου. Θα βρειτε οικονομικες λυσεις σε ολα, θα δεις!!

Με το καλο να ειναι και ελπιζουμε να τα καταφερουμε να σου ευχηθουμε απο κοντα οταν ερθει εκεινη η ωρα!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...