Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Μάϊος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου!!

Εχω μερες να μπω,διαβαζα ομως τα νεα σας...Χρονια πολλα σε ολα τα ζουζουνακια που ειχαν μηνογενεθλια αυτες τις μερες...δεν τα θυμαμαι ολα,αλλα να ναι καλα τα πουλακια μου!!

Εδω εχει πολυ ασχημο καιρο.Εβρεχε απο χτες τα μεσανυχτα,εχει μουνταμαρα και κρυο.Οποτε τα κεφαλια μεσα....Που οι προηγουμενες μερες που ελαμπε ο ηλιος και χορτασε η Πηνελοπη βολτα!!!!

Χτες λιγο μετα τα μεσανυχτα,μολις ειχα κοιμησει τι παιδι,εκανε και σεισμο...οχι πολυ δυνατο αλλα αισθητο...

Παναγια μου φυλαγε!!!

Δεν τον φοβαμαι τον σεισμο και γενικα ειμαι ψυχραιμη αλλα πλεον με το παιδι εχω πολυ μεγαλυτερο αγχος για μια τετοια φαση!!!

Τελοσπαντων,

απο φαγητο εμεις καλα παμε...το τρωμε ολο,πριν κανενα μισαωρο καθαρισε 200 γρμ βρωμη με μια μπανανα μεσα.

Και χτες το βραδυ εφαγε 240γρμ ρυζαλευρο με μια κουρταλια γιαουρτι....οποτε κατα τις 5.30 το πρωι ψιλοξυπνησε,της εδωσα το μπουκαλι και δεν ηπιε γαλα....

Απιστευτοοοοοοοο!!!Επιανε το χερι μου και νανουριζοταν,μετα απο καμια ωρα ξαναπροσπαθησα και παλι τιποτε...Οποτε και την πηρα αγκαλιτσα και ξεραθηκε μεχρι 10.30 το πρωι!!!

Παντως διαβαζω πολυ ξενυχτακια τα μαγιοπαιδακια μας.Η δικια μου αν δεν παει 23.30-24.00 δεν κοιμαται...Βλεπεις κοπαναει κι εναν 3ωρο απογευματινο υπνακο και το πρωι οχι εγερση πριν τις 10-10.30.

Εμενα βρε κοριτσια δεν μου κακοφαινεται(μην σας πω με βολευει),αλλα οποτε προσπαθησα να κανω δραστικη αλλαγη δεν επιασε με τιποτε...

Πασχαλιτσα,χτες ημουν στο μαναβικο και ειδα τα πατζαρια.Κι ειχα την ιδια σκεψη,να παρω για να της δωσω...Κακο δεν προκειται να παθει...οποτε λεω να την ξεκινησω κι απο αυτο.Εδω σε λιγο καιρο θα φανε αυγο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rita__ki

    3184

  • fairymummy

    2682

  • natasa133

    1469

  • THENA

    1188

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κοριτσια εχω παθει σοκ απο το πρωι...

τρεμω ολοκληρη.

θα τον χαναμε τον μικρο μας...

μολις ξυπνησε και τον σηκωσα απο την κουνια του εφραξε ο λαιμος (μαλλον απο φλεμματα γιατι ακομα εχει μυξουλες) και δεν επαιρνε ανασα...

τι αναποδα τον γυρισα,τι τον χτυπαγα,τι τον κουναγα, τιποτα...'κοντεψα να λιποθυμισω και ημουν μονη μου...

καποια στιγμη δε, που ειδα τα ματακια του να σβυνουν μουδιασα...

ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω...

μετα απο 2-3 λεπτα πηρε ανασα και εκλαψε αλλα εκανε πολλη ωρα να συνελθει...

ουτε στον εχθρο μου αυτο το πραγμα...

το σκεφτομαι και κλαιω...


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχω παθει σοκ απο το πρωι...

τρεμω ολοκληρη.

θα τον χαναμε τον μικρο μας...

μολις ξυπνησε και τον σηκωσα απο την κουνια του εφραξε ο λαιμος (μαλλον απο φλεμματα γιατι ακομα εχει μυξουλες) και δεν επαιρνε ανασα...

τι αναποδα τον γυρισα,τι τον χτυπαγα,τι τον κουναγα, τιποτα...'κοντεψα να λιποθυμισω και ημουν μονη μου...

καποια στιγμη δε, που ειδα τα ματακια του να σβυνουν μουδιασα...

ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω...

μετα απο 2-3 λεπτα πηρε ανασα και εκλαψε αλλα εκανε πολλη ωρα να συνελθει...

ουτε στον εχθρο μου αυτο το πραγμα...

το σκεφτομαι και κλαιω...

τι λες βρε Πασχαλιτσα μου....τι ηταν αυτο που περασες κοπελα μου???Πως στο καλο εγινε ολο αυτο,στα καλα καθουμενα να πνιγει το παιδακι απο τα ιδια του τα φλεμματα....Χριστε μου!!!!Ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω,οχι εσυ που το εζησες....

Πως να μην κλαψεις,πως να μην τρελλαθεις..

Παει ομως περασε Πασχαλιτσα...

Πηρες τον γιατρο τηλεφωνο να του το πεις???

Θελω να πω...να ξερεις πως να τον προσεχεις απο εδω και περα

Παναγια μου,να ειναι καλα το παιδακι σου κι ολα τα μωρουλια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εχω παθει σοκ απο το πρωι...

τρεμω ολοκληρη.

θα τον χαναμε τον μικρο μας...

μολις ξυπνησε και τον σηκωσα απο την κουνια του εφραξε ο λαιμος (μαλλον απο φλεμματα γιατι ακομα εχει μυξουλες) και δεν επαιρνε ανασα...

τι αναποδα τον γυρισα,τι τον χτυπαγα,τι τον κουναγα, τιποτα...'κοντεψα να λιποθυμισω και ημουν μονη μου...

καποια στιγμη δε, που ειδα τα ματακια του να σβυνουν μουδιασα...

ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω...

μετα απο 2-3 λεπτα πηρε ανασα και εκλαψε αλλα εκανε πολλη ωρα να συνελθει...

ουτε στον εχθρο μου αυτο το πραγμα...

το σκεφτομαι και κλαιω...

αχ κοπελα μου τελος καλο ολα καλα και μακρια απο σας και απο ολες μας τετοιες λαχταρες!! να ρωτησεις τον γιατρο αν πρεπει κατι να προσεχεις, και να τον ρωτησεις κ ποιες ειναι οι σωστες αντιδρασεις σε αυτες τις περιπτωσεις!!!

τωρα ολα καλα με τον μικρο??? εσυ καλυτερα???


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites

αχ pasxalitsa v!!! Πωπω έχω φρικάρει και μόνο που το διαβάζω... :( Όπως είπε και η naya23 τέλος καλό όλα καλά!!!! Μπράβο στο μικρούλη που είναι αγωνιστής! :)

Θυμάμαι όταν ήμουν μικρή - ήμουν 6 χρονών κι ακόμα το θυμάμαι - η αδελφή μου 6 μηνών τότε από το κλάμα πήρε πολύ μεγάλη ανάσα και ήταν σα να έσβησε... είχε μελανιάσει... και κράτησε κι αυτό 1 λεπτό σίγουρα μπορεί και παραπάνω... αφού θυμάμαι ο γείτονάς μας την άκουσε να σταματάει έτσι απότομα το κλάμα και ήρθε να δει αν ήταν εντάξει το μωρό... ήταν μόνη η μαμά μου τότε με τα τρία μας (μετά γίναμε 4 αλλά τότε 3)...

Έκλαιγε μήπως pasxalitsa v μου; και δεν πνίγηκε;


H7fep3.png

vkBmp3.png

4yGBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα (λεμε τωρα)

ρε κοριτσια [ειτε καμια συμβουλη οι παλιεσ γιατι εχω αρχισει να ανησυχω....:(

πρωτα πο ολα το βραδυ πηραμε μια γευση απο το μαρτυριο της μπυομπους... εγερτηριο καθε μια ωρα λες και ειχε ρολοι!! μονο 4.30-6.30 εκανε διωρο και μετα σηκωθηκε και τα πραγματα εγιναν απλα χειροτερα. ειναι πεθαμενη στη νυστα αλλα κοιμαται το πολυ 10 λεπτα και πεταγεται με τσιριδεσ και καλμματα. δεν τρωει επειδη νυσταζει, δεν παιζει επειδη νυσταζει κ.ο.κ.

Αφου ειδα και απο ειδα και ειπα να την κρατησω να κοιμηθει αγκαλια οσο μπορεσει μπας και νιωσει καλυτερα. ε μιση ωρα κοιμηθηκε και αυτο με το ζορι... Αγκιλωση επαθα να την κραταω και να πεταγεται καθε 5 λεπτα και να την κουναω και φτου κι απτην αρχη...

Μα τι επαθε???:confused::confused::confused: να ναι δοντι? τα ουλακια της παντου μαλακα ειναι....

ουφ παω να κανω αλλη μια προσπαθεια με το φρουτο μπας και με τη μιση ωρα υπνο φαει τπτ...

πωπωπω, σε νιωθω...

Ελπιζω να ειναι απλα κριση μιας μερας και να περασει διοτι δεν παλευεται....

θετικη ενεργεια και ανασες....

οοοοοοομμμμμ:D


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Mairoula! Εχω καλη εγκυμοσυνη χωρις εμετους, οπως και στον Μαρινο, εχω ησυχο παιδακι που δεν με κουραζει, εχω υπεροχο συζυγο που με βοηθαει πολυ και δεν μου γκρινιαζει ιδιαιτερα, και υπεροχη μανουλα που προσεχει το εγγονι και κανει καμια δουλεια στο σπιτι (μαγειρεμα-σιδερο!), καλους προισταμενους και συναδελφους που δεν με πιεζουν καθολου, και φυσικα εχω την καλυτερη παρεα στο νετ που μου φτιαχνει τη διαθεση!!!!!!!! Οποτε εχω και καλη ψυχολογια!!!! Σημαντικο για να τα αντιμετωπιζεις ολα!!!

Μπραβο ρε κοριτσαρα, ποσο χαιρομαι που τα διαβαζω αυτα!!!!:D:D:D:D


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαβασα τα νεακια σας κοριτσακια μου,

Σχετικα με τον υπνο που με ρωτησες πασχαλιτσα μου, οχι δεν εχει σχεση η αλλαγη κρεβατιου και δωματιου καθως και οταν τον παιρνω μαζι στο κρεβατι παλι ξυπναει συνεχεια!!

Εμεις εδω περασαμε λιγο δυσκολα αυτες τις μερες...

Ο μπαμπας κολλησε τον Ηρακλή και ανεβασε πυρετο, εβηχε και ειχε απιστευτες μυξες...

Πηγαμε παιδιατρο και μας εδωσε aerolin μασκα διοτι βρηκε ακροαστικα στην πλατη...:(

Αυτο εγινε Δευτερα, σημερα πλεον ειναι πολυ καλυτερα, μονο λιγο η μυτη και λιγο βηχας εχει μεινει..Φυσικα ξυπνουσε συνεχεια γιατι δεν μπορουσε να αναπνευσει.

Την επομενη μερα αρρωστησα κι εγω και λογω εξασθενησης χτυπησα 39,5 για δυο μερες ακατεβατα...

ΚΑι το κορυφαιο, δεν ειχα και παλι κανενα για βοηθεια, ο αντρας μου εφευγε 8 και γυριζε 10 το βραδυ...κι εγω να ψηνομαι και να εχω το μικρο μου αρρωστακο κι αυτον..

Κοριτσια δεν φανταζεστε... Ευτυχως ειμαι κι εγω πολυ καλυτερα σημερα..

Το καλυτερο δεν σας ειπα να λιωσετε στο γελιο...

Λεει ο καλος μου στη μαμα του, η μπουμπου ειναι χαλια και ο μικρός το ιδιο και μπλα..μπλα.....

του λεει...αχχχχ παιδακι μου αληθεια, να ερθω να σας βοηθησω θελεις???

Της λεει αν μπορεις ελα...

Ηρθε...Στις 3.30 το μεσημερι... Της εφτιαξα και φυσικο χυμο πορτοκαλι...καθισε στον καναπε...ο μικρος εκανε βολτες στο χαλι και εγω ψηνομουν..και μου ελεγε...πωπωωωω υπερκινητικο παιδι που ειναι...πωπω τι ωραια μπουσουλαει, αααχχχ τι καλοοοοος... και εφυγε στις 4.20!!! Αυτη ηταν η βοηθεια! καλό εεεε!!!!!

Γενικως κοριτσακια μου, εχω αποφασισει οτι θα τα καταφερω και θα ειμαστε ολοι καλα και ευτυχισμενοι...υγεια να εχουμε και ολα θα γινουν...

σας φιλω γλυκα!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

Πασχαλίτσα καλή μου τι να πω... Δυστυχώς αυτό που περιγράφεις το έχω δει να συμβαίνει στην ανηψούλα μου. Άπνοια και μελάνιασμα και λιγοθυμία κ.λπ. κ.λπ. Φαντάζομαι τρόμος... Συζήτα το με το γιατρό και προσπάθησε να το τακτοποιήσεις μέσα σου για να μην σου μείνει φόβος.


2522daf9de.png

swGop2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα και ευχαριστω για την συμπαρασταση...

χτες τον ειχα ολη μερα αυτοκολλητο πανω μου...

ευτυχως μετα το περιστατικο μετα απο λιγη ωρα συνηλθε αλλα κατατρομαξε και ο ιδιος και ειχε γαντζωθει πανω μου για αρκετη ωρα.

μιλησα με την γιατρο και μου ειπε οτι ισως ηταν λαρυγγιτιδα...

http://www.paidiatros.com/easyconsole.cfm/id/639

μου ειπε να παρω σταγονες να εχω σπιτι προληπτικα γιατι αν το ξαναπαθει ειναι σιγουρα λαρυγγιτιδα...

εγω δεν εχω καταλαβει τελικα τι ηταν...μαλλον συνδυασμος ολων μαζι...

βεβαια ο μικρος δεν ειχε καθολου βηχα γενικοτερα,απλα μολις συνηλθε ειχε για λιγη ωρα μια ελαφρια βραχναδα...ειχαμε ξεχασει και το καλοριφερ ανοιχτο μεχρι τις 3+30 τα ξημερωματα και αυτο σιγουρα ξερανε την ατμοσφαιρα...

ε,ηταν και οι μυξες του και εγινε το κακο...

χθες βραδυ κοιμηθηκαμε παρεα και απο δω και περα θα του αφηνω λιιιιιγο ανοιχτο το παραθυρο την νυχτα...

ακομα δεν εχει σηκωθει και φοβαμαι πως θα τον σηκωσω απο το κρεβατι...


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

Ο μπαμπας κολλησε τον Ηρακλή και ανεβασε πυρετο, εβηχε και ειχε απιστευτες μυξες...

Πηγαμε παιδιατρο και μας εδωσε aerolin μασκα διοτι βρηκε ακροαστικα στην πλατη...:(

Γενικως κοριτσακια μου, εχω αποφασισει οτι θα τα καταφερω και θα ειμαστε ολοι καλα και ευτυχισμενοι...υγεια να εχουμε και ολα θα γινουν...

κοριτσακι μου τι περνας κι εσυ...μπραβο για την υπομονη σου...!!!

και δουλευεις και απο το σπιτι...

περαστικα σας...

α,και το ονοματακι σας ειναι super!!! πολυ μου αρεσει!!!:D

(εγω γενικως μετα το 1ο τετραμηνο σταματησα να ζηταω βοηθεια απο μαμαδο-πεθερα γιατι δεν θελω να τις κουραζω)

ειναι δυσκολα και εν μερει σε καταλαβαινω mpoumpoukaki αλλα τουλαχιστον εγω αν θελω κατι ή αν δεν ειμαι καλα μπορω οποιαδηποτε στιγμη να φωναξω την μαμα μου....

η μοναδικη βοηθεια που εχω ειναι οτι καμια φορα μας μαγειρευουν...


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...