Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια κ απο μενα!!

πολυ χρησιμες πληροφοριες για τους μαρσιπους οντως..ουτε εγω εχω παρει ακομα αλλα το εχω στις αμεσες αγορες οπως κ το ριλαξ...ααυτα τα δυο μονο μου λειπουν...ααπλα μαλλον ετσι οπως ειμαι τωρα θα τα αφησω για μετα την γεννα!!

Δεν εχω νεα να σας πω ειναι σταθερη η κατασταση μου...σπιτι...πατεριτσες κανω κ λιγα βηματα μονη μου αλλα λιγα γιατι τριζει ακομα η ηβικη μου συμφυση...χθες πηγαμε κ για ενα καφεδακι με τον αντρα μου αφου οργανωσαμε ολοκληρο σχεδιο...

εφερε το αμαξι στο υπογειο παρκινγκ εγω κατεβηκα με το ασανσερ κ τις πατεριτσες με εβαλε στο αμαξι...βρηκαμε μαγαζι που να μην εχει σκαλες κ με αφησε ακριβως απεξω...ε τι να εκανα βρε κοριτσια δεν αντεχα αλλο 10 μερες μεσα κ εφοσον το μωρο εινσι καλα κ ειναι μονο ορθοπεδικο το θεμα δεν το θεωρησα κακο!!

Anna74 φυσικα κ ειναι ρομαντικη κ η δικη σου ιστορια..πετυχατε το θαυματακι σας λιγο πριν την εξωσωματικη!!!


gzWep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια κ απο μενα!!

πολυ χρησιμες πληροφοριες για τους μαρσιπους οντως..ουτε εγω εχω παρει ακομα αλλα το εχω στις αμεσες αγορες οπως κ το ριλαξ...ααυτα τα δυο μονο μου λειπουν...ααπλα μαλλον ετσι οπως ειμαι τωρα θα τα αφησω για μετα την γεννα!!

Δεν εχω νεα να σας πω ειναι σταθερη η κατασταση μου...σπιτι...πατεριτσες κανω κ λιγα βηματα μονη μου αλλα λιγα γιατι τριζει ακομα η ηβικη μου συμφυση...χθες πηγαμε κ για ενα καφεδακι με τον αντρα μου αφου οργανωσαμε ολοκληρο σχεδιο...

εφερε το αμαξι στο υπογειο παρκινγκ εγω κατεβηκα με το ασανσερ κ τις πατεριτσες με εβαλε στο αμαξι...βρηκαμε μαγαζι που να μην εχει σκαλες κ με αφησε ακριβως απεξω...ε τι να εκανα βρε κοριτσια δεν αντεχα αλλο 10 μερες μεσα κ εφοσον το μωρο εινσι καλα κ ειναι μονο ορθοπεδικο το θεμα δεν το θεωρησα κακο!!

Anna74 φυσικα κ ειναι ρομαντικη κ η δικη σου ιστορια..πετυχατε το θαυματακι σας λιγο πριν την εξωσωματικη!!!

Υπομονη φωτεινουλα!! Καλα εκανες και πηγες βολτιτσα να ξεσκασεις. Ειδες ο αντουλης σου τι κανει για την γυναικουλα του????

Link to comment
Share on other sites

mairy_lou είχα να πάω στο ικα για το επιδομα της άδεις κυοφορίας , είναι η πρώτη μέρα της άδειάς μου από τη δουλειά και είπα να πάω άμεσα, τώρα που μπορώ και δεν έχω βαρύνει πολύ ακόμη και μετά τράπεζες , πληρωμές λογαριασμών στα ελτα και να πάρω και 1 δώρο γάμου .Η αλήθεια είναι πως περίμενα να μου φάνε όλη την ημέρα αλλά τλκ έφυγα 7:20 απ το σπίτι και ήμουν ήδη πίσω στισ 9:40..


SPg9p2.png?MwCuSAEF
Link to comment
Share on other sites

foteini85 , μην σε αγχώνει ο μάρσιπος και το ριλάξ . Αυτά δεν χρειάζονται άλλωστε από την πρώτη μέρα ! Κοίτα να είσαι όσο πιο ξεκούραστη και ήρεμη μπορείς για να είναι καλή και η ψυχολογία σου ! Ελπίζω κάτι ν αλλάξει και να σταματήσεις να ταλαιπωρείσαι τόσο !


SPg9p2.png?MwCuSAEF
Link to comment
Share on other sites

mairy_lou είχα να πάω στο ικα για το επιδομα της άδεις κυοφορίας , είναι η πρώτη μέρα της άδειάς μου από τη δουλειά και είπα να πάω άμεσα, τώρα που μπορώ και δεν έχω βαρύνει πολύ ακόμη και μετά τράπεζες , πληρωμές λογαριασμών στα ελτα και να πάρω και 1 δώρο γάμου .Η αλήθεια είναι πως περίμενα να μου φάνε όλη την ημέρα αλλά τλκ έφυγα 7:20 απ το σπίτι και ήμουν ήδη πίσω στισ 9:40..

αχ τελεια οποτε ειχες ολο το υπολοιπο πρωινο ελευθερο ! Και σαν πρωτη μερα αδειας ενας λογος παραπανω :P Μ αρεσει να ψωνιζω πολυ για δωρα! Ιδιως για πολυ αγαπημενα μου ατομα οπως ο αντρουλης μου.Εγω εκανα χτες κατι μικροαγορες απο on line φαρμακειο. Μονο αντηλιακη προσωπου δε πηρα γιατι εχω πολυπλοκο δερμα και δεν ξερω ποια θα ειναι καλυτερη για μενα! Καθε χρονο αλλη παιρνω και δεν μενω με καμια αρκετα ευχαριστημενη!

εσεις ποια χρησιμοποιητε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις ειχαμε πολυ τρεξιμο με τον προωρο τοκετο, και τα χαρτια της κανονικης αδειας και τα επιδοματα! Ημουν και απο την καισαρικη της πρωτες μερες ψιλοχαλια, οποτε οπως καταλαβαινετε ολο το τρεξιμο το εφαγε ο καημενος ο αντρας μου. Οπως και για να δηλωσουμε τον μπεμπη στο ληξιαρχειο θεσσαλονικης, που δεν ειχαμε ιδεα που ηταν! :?

Link to comment
Share on other sites

kasf μια χαρούλα ξεμπέρδεψες νωρίς. Όμως για το target group τι να πω. Αυτοί οι άνθρωποι αντί να αφήσουν τους επαγγελματίες να κάνουν τη δουλειά τους το πρωί, αφού οι πιο μεγάλοι άνθρωποι ουσιαστικά δεν έχουν τι να κάνουν όλοι μέρα, πάνε και πιάνουνε στασίδι απο νωρίς. Και το λέω γιατί ως επαγγελματίας είναι αρκετές φορές που πρέπει να πάω πχ τράπεζα αρκετά νωρίς για να τελειώσω μια δουλειά και δεν μπορώ, ειδικά κάποιες μέρες το μήνα.

Εγώ ήθελα τα αδέρφια να έχουν γύρω στα 3-4 χρόνια διαφορά. Ήθελα να ξεπεταχτεί λίγο η μέγάλη μου, να ανεξαρτητοποιηθεί και να μην το πάρει πολύ βαριά, γιατί ήτανε πολύ κολλημένη πάνω μου, οπότε όταν άρχισε να μου δίνει τέτοια δείγματα βάλαμε μπρος. Ο άντρας μου έχει 6 χρόνια διαφορά με τον αδερφό του και αν και είναι πολύ δεμένοι τώρα, το θεωρεί πολύ μεγάλη διαφορά, γιατί μέχρι να τελειώσουν το σχολείο δεν είχαν ιδιαίτερη επαφή. Αν ήτανε μόνο στο χέρι του θα τα έκανα πάρα πολύ κοντά τα παιδιά του, ίσως και με 1,5 -2 χρόνια διαφορά. Απλά του ξεκαθάρισα οτι εγώ δεν αντέχω, οπότε να το ξεχάσει.

kasf για τις μετρήσεις, εφόσον σου το δείχνει πάντα +1 βδομάδα δεν έχεις κάτι να ανησυχείς. Απλά πιθανώς έγινε νωρίτερα η σύλληψη. Γενικώς ξέρω οτι δεν μετράει το πόση ανάπτυξη έχει το έμβρυο, αλλά το να αναπτύσσεται σταθερά σύμφωνα με το δικό του ρυθμό.

Αχ βρε Φωτεινή μου. Ταλαιπωρείσαι βρε κορίτσι μου. Καλά έκανες και πήγες τη βολτίτσα σου, να νιώσεις καλύτερα. Σίγουρα δεν βάζεις σε κίνδυνο το μικρούλι σου, εφόσον το είδατε και δεν έχει πρόβλημα, οπότε όσο προσέχεις στις μετακινήσεις σου, πήγαινε για κανένα καφεδάκι να ξεσκάς.

Εγώ τώρα περιμένω τον άνδρα μου σε καμμιά ωρίτσα, να αναλάβει την κόρη μου, για να καταφέρω να κάνω μπάνιο και να ετοιμαστώ, γιατί δεν της έχω εμπιστοσύνη να μπω στη μπανιέρα και να την αφήσω μόνη της, καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου θα σας πω κ γω την δικη μου ιστορια για το πως εμαθα την δευτερή μου εγκυμοσύνη, που δυστυχως δεν ηταν ρομαντικη.. Με τον αντρα μου αρχισαμε τις προσπαθειες για δευτερο παιδακι υστερα απο ενα τροχαιο που ειχε παθει. Καναμε χαλαρα ελευθερο σεξ κ λεγαμε οποτε τυχει.. Οταν ομως εμεινς μια φιλη μου εγκυος , επηρρεασμενη εγω , ειπα να το προσεξουμε καλύτερα το θεμα κ να κοιταω τις γονιμες μερες .. Ετσι λοιπον κ εγινε... 11 ιουνιου ηταν η τελευταια μου περιοδος .. Γονιμες μερες απο 24 Ιουνιου ετσι βρισκομαστε μεχρι τις 29. Στις 1 Ιουλιου φευγουμε για διακοπες.. Ξεκιναμε τα μπανια.. Ερχεται η 11η Ιουλιου αντι για περιοδο ειχα Μονο κατι λευκες βλεννες.. Οι μερες κυλουσαν ομορφα.. 19 του μηνα επιστρεφουμε σπιτι.. Ειχα ηδη αρχισει να νιωθω περιεργα.. 22 του μηνα δεν αντεχω παιρνω την μικρη μου και παμε φαρμακειο κ αγοραζουμε τεστ εγκυμοσύνης. Γυρνωντας σπιτι, δεν το κανω αμεσως, περιμενα να γυρισει ο αντρας μου απο την δουλεια.. Γυρναει τρωμε κ παω.. Το κανω κ βγαινει αρνητικο. Νευρα εγω στενοχωρια λεω κοροιδια μου κοπηκε η περιοδος απο τα μπανια κ αντε τωρα να φτιαξει.. Το λεω στον αντρα μου οτι είναι αρνητικο κ μου κανει αποκλειεται. Εισαι έγκυος το εκανες λαθος. Αρχισα να του φωναζω.. Τι λαθος λεω αφου το δειχνει ξεκαθαρα. Μια γραμμη = αρντητικο!! Απο τα νευρα μου το πεταξα... Οι μερες περνουσαν.. Περιοδος πουθενας κ γω να τρωγομαι.. Ξαπλωνω ενα βραδυ, κοιμαμαι κ βλεπω στον υπνο μου ενα ασθενοφορο, ενα γυναικολόγο κ μια μαια.. Κατεβηκαν απο το ασθενοφορο εγω ημουν κατω στην εισοδο του σπιτιου μου κ τους ρωτησα αν θελουν κατι. Κ μου απαντανε " Ψαχνουμε νσ βρουμε την κοπελα στην κολοκοτρωνη ( την οδο που μενω) να της πουμε οτι τελικα ειναι εγκυος , εγινε λαθος κ νομιζει οτι δεν ειναι" ααα τους κανω δεν ξερω ποια ειναι, εγω παντως εκανα το τεστ κ δεν ειμαι.. Ξυπναω κ αρχισα να προβληματιζομαι.. Θυμηθηκα οτι ειχα δει κ στις διακοπες ενα ονειρο με ενα αγορακι να κσνει κουνια κ διπλα του η μικρή μου κ αρχισα να το πιστευω οτι ειμαι έγκυος.. Ετσι, ξεκινησα να παιρνω στη σειρα τους γυναικολόγους του ΕΟΠΠΥ να κλεισω ραντεβου για να μου γραψουν την β χοριακη.. Πηεα 7 κανεις δεν με δεχοταν χωριε να τον πληρωσω, o 8oς με δεχτηκε και μου κλεισε ραντεβου την Δευτέρα το σπογευμα. Παω Τριτη πρωι κανω την εξεταση κ μου λενε στις 7 η ωρα θα ειναι ετοιμα τα αποτελέσματα. Παω τα παιρνω, ανοιγω τον φακελο.. Και βλεπω ενα νουμερο πολυ χαμηλο 31 και λεω αμεσως , ααα δεν ειμαι κ τον κλεινω.. Ξαφνικα σκεφτομαι οτι ειμαι..κ ξανακοιταω τα αποτελέσματα και βλεπω οτι πανω απο 5 η β χοριακη σημαινει εγκυμοσύνη.. Και αποφασιζω να περιμενω να ερθει η μικροβιολόγος για να μου εξηγησει.. Ερχεται , με ρωταει ποτε ειχα περιοδο τελευταια φορα, της λεω 11 ιουνιου τωρα εχουμε 29 Ιουλιου , ωχ μου κανει θα πρεπε να ειναι χιλιαδες το αποτελέσματ κ της λεω τι ;; Ειναι εξωμητριο, το χω χασει και μου λεει γρηγορα στον γυναικολόγο σου εγω δεν μπορω να σε βοηθησω σε κατι.. Εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου.. Κατεβαινοντας τις σκαλες αρχισα να κλαιω, κρυφτηκα σε μια πολυκατοικια πηρα τον αντρα μου κ ξεσπασα σε λυγμους του λεω το χασα το μωρο , ημουν εγκυος κλπ κ μου κανε ο αντρας μου ηρεμησε που εισαι;; Ελα σπιτι.. Εγω ημουν στον διπλανο δημο, κ επρεπε να παρω το λεωφορειο.. Κλαιγοντας περπατουσα ολα τα μαγαζια ανοιχτα κ ολος ο κοσμος με εβλεπα.Φτανω σπιτι, παιρνω τηλ τον γυναικολόγο, τον ενημερωνω για την χοριακη κ μου λεει δυσκολα τα πραγματα, περνα αύριο από το ιατρείο μου για υπέρηχο.. 30 Ιουλίου, ημέρα γενεθλίων του άντρα μου.. Πάω στον γιατρό για υπέρηχο.. Πουθενά ο σάκος, πουθενά το έμβρυο.. Παλλίνδρομη κυηση λεει ο γιατρός, περιμενε αιμα η αλλιως ελα για αποξεση.. Εγω σοκαρισμενη τον ακουγα να μου λεει για το που θα παω για αποξεση, ποσα θα στοιχισει...μονη..σαστισμενη..χαμενη.. Ξαφνικα μου ερχεται μια αναλαμπη κ του κανω " Οσο ζω θα ελπιζω.. Η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταία" . Του ζητησα μα μου γραψει κ αλλη μια β χοριακη, τον πληρωσα και εφυγα.. Η ανηφορα προς το σπιτι βαρια, κλαμα εξω απο την Εκκλησία.. Παιρνω τον άντρα του το λεω , δεν αντεχω κλαιω.. Γυρναω σπιτι, η μανα μου ψυχραιμη ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια εισαι που χανεις μωρο.. Τελος παντων.. Ερχεται ο αντρας μου απο την δουλεια, με πιανει αγκαλια, με φιλαει κ μου λεει " Εχε Πίστη , το μωρο ζει..Το απογευμα εχουμε κοσμο σπιτι λογω γενεθλοων. Ντυνομαι ωραια, βαφομαι, στελνω τον αντρα μου να παρει τουρτα, την κοβουμε, γελαμε, βγαζουμε φωτο. Κ δεν αντεχω το λεω στην πεθερα μου.. Της τα εξηγω κ κανει " Αντε καλε, εγκυος εισαι κ ειναι γιοςΕρχεται η επομενη μερα κανω β χοριακη κ στις 5 η ωρα μαθαινω τα αποτελέσματα. 138 η χοριακη απο 31! Η μικροβιολόγος λεει θαυμα!! Κ κεινη τα χασε! Ο γιατρος το ιδιο, μου ξαναγραφει ξανακανω 890!! Παω για υπερηχο 11 Αυγουστου 2015 και βλεπω και σακο και φασολακι!! Ο γιατρος χαμενος, εκλεισε τον υπερηχο του λεω φωτο του γιου μου θελω .. Μου την λεει.. Του ζηταω ξανα β χοριακη μου την γραφει κ φευγω.. 2550 η χοριακη και ωωωω ΝΑΙΙΙΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε Sofaki τι πέρασες και εσύ....το σημαντικό είναι οτι ολα αυτα τώρα ειναι πίσω μας και σύντομα θα έχουμε τα μωρά μας!!!!

Kasf καλή άδεια εύχομαι!! Ευτυχώς τελείωσες και με τα γραφειοκρατικα!

Κοριτσάκια που είχατε γιατρό περιμένουμε νέα! !!!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια κ απο μενα!!

πολυ χρησιμες πληροφοριες για τους μαρσιπους οντως..ουτε εγω εχω παρει ακομα αλλα το εχω στις αμεσες αγορες οπως κ το ριλαξ...ααυτα τα δυο μονο μου λειπουν...ααπλα μαλλον ετσι οπως ειμαι τωρα θα τα αφησω για μετα την γεννα!!

Δεν εχω νεα να σας πω ειναι σταθερη η κατασταση μου...σπιτι...πατεριτσες κανω κ λιγα βηματα μονη μου αλλα λιγα γιατι τριζει ακομα η ηβικη μου συμφυση...χθες πηγαμε κ για ενα καφεδακι με τον αντρα μου αφου οργανωσαμε ολοκληρο σχεδιο...

εφερε το αμαξι στο υπογειο παρκινγκ εγω κατεβηκα με το ασανσερ κ τις πατεριτσες με εβαλε στο αμαξι...βρηκαμε μαγαζι που να μην εχει σκαλες κ με αφησε ακριβως απεξω...ε τι να εκανα βρε κοριτσια δεν αντεχα αλλο 10 μερες μεσα κ εφοσον το μωρο εινσι καλα κ ειναι μονο ορθοπεδικο το θεμα δεν το θεωρησα κακο!!

Anna74 φυσικα κ ειναι ρομαντικη κ η δικη σου ιστορια..πετυχατε το θαυματακι σας λιγο πριν την εξωσωματικη!!!

Κοριτσάκι μοθ καλά κάνατε και βγήκατε!! Άμα περνάς εσύ καλά, το καταλαβαίνει και το μωράκι και είναι και εκείνο καλά!!!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοιλουμπίτσες αγαπημένες καλησπέρα! Μόλις γυρίσαμε από το γιατρό. Όλα καλά, έκανα υπέρηχο και nst. Είμαστε 2.700 ολόκληρες γυναίκες και συνεχίζουμε ακάθεκτες. Έχουμε πάρει θέση, έχουμε κατέβει αρκετά και ετοιμαζόμαστε. Ο γιατρός μου είπε να μην πολυπερπατάω και να γενικά να μην κουράζομαι γιατί δε θέλει να γεννήσω νωρίτερα από τις 38 εβδομάδες και η μπουμπού δείχνει να ψιλοβιάζεται. Την άλλη εβδομάδα μου είπε να ξαναπάω. Φιλάκια σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

wmb βιαζετε να σας γνωρίσει η μπουμπού σας!!!!! Να της πεις να κάνει 2 εβδομάδες υπομονή ακομα!!! Εγώ έτσι λέω κάθε μέρα στην δικιά μου! Αντε τωρα ανυπομονώ να πάω και εγώ αύριο να δω τι θα μου πει μιας και ειμαστε ακριβώς στις ίδιες μέρες. Εμένα πάντως πριν 2 εβδομάδες ηταν ψηλά. ..για να δούμε τώρα που έχω ξεκινήσει και περπάτημα.


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sofaki, συγκινήθηκα με την ιστορία σου!

Κasf,μην το παρακάνεις με τη χλωρίνη δεν είναι καλό για το μωράκι.

Athinakos ,τι πέρασες ρε κορίτσι κι εσύ.. πώς να είσαι ήρεμη μ' αυτά που έζησες..

Εμείς τη σύλληψη του παιδιού μας τη θεωρούμε θαύμα...του Αγίου Φανουρίου αφού τότε φανερώθηκε η εγκυμοσύνη!:D

Όλα καλά με το nst,δεν έχω συσπάσεις κι αυτό είναι πολύ καλό γιατί είναι νωρίς ακόμη!Η καρδούλα μια χαρά και από κινητικότητα σούπερ η μπουμπού μας! Θα ξανακανω ωστόσο στα μέσα του Μάρτη. Είπαμε, ο γιατρός φοβάται και παίρνει τα μέτρα του!!Πάντως, μόνο αν δεν έχω συσπάσεις το βλέπω να μου αφήνουν το μωρό μου για μετά το Πάσχα..μακαρι γιατί προτιμώ να γεννηθεί όσο πιο αργά γίνεται..:P


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γυρίσαμε και εμείς. Περιπέτεια κορίτσια σήμερα.

Με πήρε τηλέφωνο στις 3 η γραμματέας της γιατρού, να μου πει οτι θα ακυρώσουμε το ραντεβού γιατί η γιατρός έχει γέννα. Μου είπε ή να πάω στο μαιευτήριο ή να πάω την τετάρτη στο ιατρείο. Ήρθε ο άντρας μου και με πιάσανε τα κλάμματα. Το ξέρω υπερβολική είμαι, αλλά μια το ότι το περίμενα πως και πως, μια οι ορμόνες ...

Η αλήθεια είναι οτι το σκεφτόμουνα να σκάσω πάλι ένα 50αρι για έναν υπέρηχο, αλλά ο άντρας μου βρήκε λύση. Κανονίσαμε και κάναμε το ντόπλερ, που έτσι και αλλιώς θα το κάναμε και θα το πληρώναμε.

Κορίτσια τις 2 τελευταίες φορές που πήγα και έκανα υπέρηχο στο λητω με κατααγχώσανε. Η μικρούλα φαίνεται μια χαρά και ο πλακούντας το ίδιο, αλλά είναι 1680. Πάλι ο υπερηχογραφιστής έψαχνε τις προηγούμενες εξετάσεις, πάλι κοίταγε πόσο γέννησα το πρώτο παιδί, για να δικαιολογίσει το βάρος του και εγώ αγχώθηκα.

Η γιατρός μου μου είπε οτι δεν την ενδιαφέρει καθόλου το βάρος, την ενδιαφέρει πόσο κινητική είναι στην κοιλιά και οτι προτιμά ένα κινητικό μωρό με λιγότερο βάρος παρά ένα νωθρό με περισσότερο βάρος. Γενικώς είναι καθησυχαστική.

Πρέπει να βρω τρόπο να ξαπλώνω γενικώς μέσα στη μέρα και όχι απλά να κάθομαι στον καναπέ για να ξεκουράζομαι.

Την τετάρτη θα πάω να μου γράψει τις εξετάσεις και να μου πει πότε θα με ξαναδεί. Θέλω και να μιλήσουμε λιγάκι, ελπίζω να τα καταφέρουμε με τον κόσμο που θα έχει.

Πάντως η μπουμπού κλώτσαγε και την ώρα του υπέρηχου, είναι με το κεφάλι κάτω και μου κουτουλάει τη λεκάνη.

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι περασες πολλά μέχρι να καταλάβεις οτι είσαι έγκυος, αλλά όλα καλά τελικά.

wmb μια χαρά η μπεμπούλα. Η μεγάλη μου τόσο γεννήθηκε.

Αννα πολύ καλό το ότι δεν έχεις συσπάσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...