Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια ούτε σήμερα βγαίνω! με το που μ έβγαλαν τον όρο δοκιμαστικά στα 10 λεπτά προλάβα καο εκανα και 100αρα σύσπαση μαζί με τις άλλες! χωριά ότι πονάω χαμηλά και στη μέση πλέον !! τώρα μ έβαλαν πάλι ότο μ το αύξησαν , θα με κάνουν και μπάνιο και μάλλον δεν θα το αποφύγουμε ! 32+4 σήμερα , ίσως το τραβήξει ως σάββατο να μπω 33 αλλά νομίζω το σωμα μ αρχίζει και προετοιμάζεται. 

      Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε !! Είσαι μέσα στους γιατρούς άρα ξέρουν τι  κάνουν !! Αν δουν πως δεν γίνετε άλλο θα γεννήσεις , εύχομαι να το αποφύγετε για την ώρα και να κρατήσεις όσο περισσότερο μπορείς !! Ότι και αν γίνει με το καλό να κρατήσεις τον μπεμπαρο στην αγκαλιά σου !!!

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα κουκλιτσες,μια φιλη μου μου προτεινε τη φισαν μαμα...ειναι λεει πολυ καλη κρεμα...την εχει δοκιμασει καμια?

Eγω εβαζα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη, ειναι παρα πολυ καλη.

Αμα μπορουσα θα την εβαζα και σε αυτη την εγκυμοσυνη, αλλα εδω στην Γερμανια δεν υπαρχει.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!

Χάθηκα λιγο αυτές τις μέρες.... Τρέχω με τις εξετάσεις.

Η καμπύλη ζαχάρου ένα μαρτύριο:mad: δεν μου βαλαν πεταλούδα και με τρυπησαν 4 φορές, μια στο ενα χέρι (ακόμα πονάει) και 3 στο αλλο.

Σήμερα έκανα και την αυχενική, ο γιατρός μου είπε οτι είναι μια χαρά αλλά θα περιμένω και τα αποτελεσματα της παπ-α. Μόνο στους ελάσσονες δείκτες εκεί που γράφει σε όλα "οχι" στην υδρονέφρωση έχει"ναι". Δεν ξέρω τί είναι αυτό, ο γιατρός που με εξέτασε δεν μου είπε για κάτι ανησυχητικό και το είδα στο σπιτι. Α δεν μας είπε τί είναι, δεν φαινόταν.

Απο κιλά ξεκίνησα με 55 και έχω πάρει ήδη 2. Στο πρώτο πάλι απο τα 55 ξεκίνησα και πήρα 15 (και γέννησα 36 εβδ. και 2 ημερών αν έπερνα και τον 9ο μήνα που θα έφτανα?)

Η παρέα μας μεγαλώνει απ'ότι βλέπω! Χαίρομαι που γινόμαστε πολλές!

Για τις ραγάδες ο γιατρός μου είχε πει απο την αρχη της εγκυμοσύνης βαζελίλη. Αλλά κολλάει αυτό το πράγμα και το σιχαίνομαι και έβαζα ενα γαλάκτωμα της vasselin intensive care. Εκανα 2 ραγάδες στο αφαλό.

Λία μου τα συλληπιτηρια μου για τον πατέρα σου. Δυσκολες καταστάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Λία συλληπητήρια για τον μπαμπά σου ... να είστε καλά να τον θυμάστε.. κ εύχομαι να θηλάσεις το μωράκι σου αυτή τη φορά με ηρεμία..

nikijo πες μας πως πήγε η αυχενική?

Κορίτσια εμένα μου σύστησε ο γιατρός 3 διαφορετικές κρέμες αλλά παλιές (όπως είπε η φίλη μου που δουλεύει σε φαρμακείο) μία από αυτές ειναι κ η Salba mama. Απλά η φίλη μου με επηρέασε λίγο υπερ της similcium3 κ κάτι άλλων... έχουν διαφορά μωρέ κορίτσια? Τι να κάνω? Είναι κάτι περισσότερο πέρα του καλλυντικού? ή είναι όπως οι ενυδατικές κρέμες που βάζουμε στο σώμα (απλά λίγο πιο ενισχυμένες)?


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχθές κάναμε και εμείς την αυχενική. Όλα καλά, το είδαμε, το ακούσαμε, το μετρήσαμε και ξετρελαθήκαμε από την χαρά μας! :P:p:p Η αυχενική ήταν καλή, το μωρούλι μας ήταν αρκετά κινητικό, έφερνε το χεράκι του συνέχεια μπροστά στην μυτούλα και μέσα στο στόμα του! Έφτασε τα 6 εκατοστά τώρα! Είχε καλή στάση και ο γιατρός μπόρεσε εύκολα να κάνει τις μετρήσεις. Έφαγα και λίγο σοκολατίτσα πιο μπροστά για να είναι σε εκγρήγορση χιχι Δεν χορταίνω να βλέπω το χαρτί του υπερύχου.....:lol::lol:

Περιμένω τώρα Δευτέρα με Τρίτη να βγούν και τα αποτελέσματα με το PAP-A (πολύ αργούν :mad:)

Επεξεργάστηκαν by μπου μπου

M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!Τι κανετε???Εγω οχι και πολυ καλα γιατι βρηκανε τελικα ενα προβλημα στην καρδουλα του μωρου που μας δινει αυξημενες πιθανοτητες για τρισωμια.......Οποτε παω για αμνιοπαρακεντηση........Εδω στην Αθηνα εχετε ακουσει για καποιο πολυ καλο γιατρο που κανει αμνιοπαρακεντησεις????

Αχ πως θα περασει παναγιτσα μου ο καιρος μεχρι τοτε??????:(:(:(

Απο ναυτιες πως πατε??Εμενα εκει που ηρεμησαν ξαναρχισαν και παλι απο την αρχη......

Αααα επισης να πω Καλωσηρθατε στα καινουργια κοριτσακια!!!!

Ευχομαι ολες να εισαστε πολυ καλα και να προσεχετε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσακια!!!Τι κανετε???Εγω οχι και πολυ καλα γιατι βρηκανε τελικα ενα προβλημα στην καρδουλα του μωρου που μας δινει αυξημενες πιθανοτητες για τρισωμια.......Οποτε παω για αμνιοπαρακεντηση........Εδω στην Αθηνα εχετε ακουσει για καποιο πολυ καλο γιατρο που κανει αμνιοπαρακεντησεις????

Αχ πως θα περασει παναγιτσα μου ο καιρος μεχρι τοτε??????:(:(:(

Απο ναυτιες πως πατε??Εμενα εκει που ηρεμησαν ξαναρχισαν και παλι απο την αρχη......

Αααα επισης να πω Καλωσηρθατε στα καινουργια κοριτσακια!!!!

Ευχομαι ολες να εισαστε πολυ καλα και να προσεχετε...

λουκουμακι ευχομαι ολα να πανε καλα!!!!!

ναυτιες? ουτε να περασω μπροστα απο το ψυγειο δεν μπορω!!!!!


ZOrwp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟριτσακια οοοοοολα καλααααα!!!!!!!:) :) :) Ευχαριστω για τις θετικες σκεψεις!!!!:)

Η αυχενικη ειναι 0,8mm (στην κορη μου ηταν 1mm) κ φτασαμε τα 5,2cm !!!!!!

Το αιμα το εστειλε Αγγλια ...αποτελεσματα μαλλον σε καμια εβδομαδα.....

Εγω δεν καταλαβα αν κουνιοταν γιατι συνεχως ο γιατρος κουνουσε τον υπερηχο :(

....ααααα....κ ειναι .....αγορακι !!!!!!!!!:)

Να ρωτησω κ κατι.....ο υπερηχος που κανατε για την αυχενικη ειναι ιδιος με τους προηγουμενους.....;;;;...ή πιο εξειδικευμενος;;;;;....εμας με το ιδιο μηχανημα το μετρησε (ειναι πολυ καλο).

ναυτιες δεν ειχα κ δεν εχω.....

Λουκουμακι υπομονη.....πότε θα κανεις και γιατι αμνιο κ οχι τροφοβλαστη τωρα;;;;


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοπελες...ελπιζω να ειστε ολες καλα...χαρηκα για τα νεα σας...εμενα οι αυχενικες ηταν 1,6-1,8-2 αντιστοιχα...ελπιζω κ τωρα να παμε καλα κ να γλιτωσω την αμνιο,επειδη δεν μπορω με τιποτα να κατσω ξαπλα 15 μερες,κ τα παιδια μου θελουν σηκωμα ολα........ειμαι κ γρια γυναικα.........

λουκουμακι,κατι παρομοιο ειχε συμβει κ σ εμενα περισυ στο γιωργακη,αλλα ηταν τελικα λαθος της γεννετιστριας.http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=37422.ευχομαι το ιδιο κ για σενα.εχω να σου προτεινω εναν καλο γιατρο,εχει ιατρειο στο κολωνακι κ ειναι κορυφαιος.η ειδικοτητα του ειναι "εμβρυομητρικη ιατρικη" κ τουλαχιστον εγω εμεινα ευχαριστημενη (βασικα αν δεν ηταν αυτος θα προχωρουσα σε διακοπη...).αν θες σου στελνω στοιχεια.

γιωτα,που εισαι???????ελπιζω ολα καλα...

galat χαρηκα που ολα πηγαν καλα με τη νυφη...να σου ζησει ο ανηψιος κ με το καλο κ το δικο σου...αυτο που μου ειπες για τα χρηματα μ εβαλε σε σκεψεις...εμενα παντως ποτε δε μου ζητησε (ισως βεβαια να φταιει κ το γεγονος οτι ειμαι κι εγω απο τη σαμο) παρα μονο την ευχη μου...ο αντρας μου απο τη χαρα του του εδωσε 500 την καθε φορα.δεν ειχα παραπανω κ να ηθελε....παντως εμενα μου εχει φερθει πολυυυ καλα.


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Λουκουμάκι ελπίζω να πάνε όλα καλά...

Λία, είναι κατα περίπτωση μάλλον, αν και γενικώς λενε οτι δεν ΗΤΑΝ του χρήματος και τελευταία έχει γίνει... πάντως ότι δωσει κανεις, δεν μπορεί και δεν ΠΡΕΠΕΙ να πει και τιποτα....ελεος κανονικά δεν πρεπει να τους δινουμε τιποτα... τον πληρωνε τα 60αρια καθε επισκεψη, λιγα ειναι αυτα?

Ε λες να με προσέξει, ε και αφου με παρακολουθούσε κλπ....και ετσι θες να δώσεις...

και ξαναλέω μην το ψάχνετε και πολύ με τις κρέμες ο,τι και να βάλεις καλο ειναι. Και αν ειναι να κανεις και ραγάδες ο,τι κρεμα κι αν βαλεις θα κάνεις...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες και ευχομαι να εχουμε ενα καλο σαββατοκυριακο!!!!

Σας ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση....;)

Theolvas διαβασα την ιστορια σου και πραγματικα σοκαριστικα!!!:shock::shock::shock:

Τι περασες και εσυ κοριτσακι μου!!!!Ευτυχως τωρα περασαν και ειναι οοοολα καλα Δοξα σει Ο Θεος!!!Εννοειται να μου στειλεις τα στοιχεια του Γιατρου στο Κολωνακι που λες αν και εχω μια υποψια οτι μπορει να ειναι αυτος που πηγα να κανω την αυχενικη!!!!Ας μιλησουμε με πμ για να μην λενε οτι κανουμε διαφημιση.Σ'ευχαριστω πολυ εκ των προτερων παντως για το ενδιαφερον σου....

Την Καλημερα μου Ξανα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε κοριτσια με τις αναγουλες και τις ναυτιες τι κανετε? θελω να μαγειρεψω και το σκεφτομαι... καθε φορα που ανοιγω τη πορτα του ψυγειου τρεχω στη τουαλετα... δεν μου μυριζει κατι συγκεκριμενο οταν το ανοιγω (πχ. τυρι) και δεν ξερω πως να το σταματησω....


ZOrwp3.png
Link to comment
Share on other sites

πωπω ρε Λια....τι ιστορια!!!!

νανο δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι ....δεν εχω ναυτιες!!!...κατι για λεμονι λενε...

να ρωτησω κ εσας ρε κοριτσια....στην εξεταση της αυχενικης διαφανειας δεν μου ειπε τιποτα για το ρινικο οστο.

Κ τωρα ολο διαβαζω απο αλλες κοπελες οτι τους ειπε ο γιατρος τους για...ρινικο οστο ορατο ....κ καθομαι κ σκαω!!!!!


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια για σας κ πάλι... Είμαι λίγο :( σήμερα γιατί σκόνταψα στη ζώνη του αμαξιού κ επεσα.. :( Θα έπεφτα με το κούτελο στο πεζοδρόμιο κ έκανα μία γυριστή κ έπεσα με τα πλευρά κ με το γοφό... Δεν χτύπησα κ δεν πονάω αλλά φοβήθηκα πολύ... Τώρα θέλω να κάνω έναν ακόμα υπέρηχο για να ηρεμίσω.. Έχει συμβεί σε καμία να με καθυσηχάσει???

(το κακό είναι ότι είναι νωρίς για να το νιώθω κ έτσι δεν μπορώ να καταλάβω τίποτα μετά το πέσιμο)


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια για σας κ πάλι... Είμαι λίγο :( σήμερα γιατί σκόνταψα στη ζώνη του αμαξιού κ επεσα.. :( Θα έπεφτα με το κούτελο στο πεζοδρόμιο κ έκανα μία γυριστή κ έπεσα με τα πλευρά κ με το γοφό... Δεν χτύπησα κ δεν πονάω αλλά φοβήθηκα πολύ... Τώρα θέλω να κάνω έναν ακόμα υπέρηχο για να ηρεμίσω.. Έχει συμβεί σε καμία να με καθυσηχάσει???

(το κακό είναι ότι είναι νωρίς για να το νιώθω κ έτσι δεν μπορώ να καταλάβω τίποτα μετά το πέσιμο)

ευχομαι κοριτσακι μου να ειναι ολα καλα,δεν μιλησες με το γιατρο σου...

πραγματικα αυτο ειναι το μεγαλυτερο μου αγχος και προσεχω παρα πολυ...


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...